Galatasaray | Mayıs 2021 Seçimli Genel Kurulu

Sizce yeni başkan kim olmalı ?

• Kullanılan toplam oy
    55
Burak Elmas'ın seçime girme sebebini anlayabilmiş değilim. Liseliler her seçime mutlaka bir Troya atı sokmak zorunda mıdır? Ozan Korkut'u soktular Burak Elmas orada da vardı. Daha önce Özhan Canaydın yönetiminde Fatih Hoca'nın şampiyon takımı dağıtıp onlarca oyuncu aldığı dönemde futbol şube sorumlusuydu kendisi. O oyuncuların maliyetiyle sadece futbol şubesi değil bütün kulüp battı.

Hala Başkan adayları için tek vaat Fatih Terim yaklaşımı olması üzücü. Burak Elmas her gün yeni bir proje (yapar yapamaz bilmiyorum) ortaya koyarken böyle yaklaşılması yanlış.

Açık söyleyeyim ben uzun zamandır bir seçime böyle hazırlanan Başkan adayı görmemiştim. Listesini son gün yetiştiren adaylar varken kendisi 6 aydık bunun için çalışıyor. Tüm branşlar ve görevler için isimler belli. Basketbol için sponsorunu açıkladı. Spor salonu için projesini açıkladı. Keza Kemerburgaz tesisleri ve Florya için olanını açıkladı. Stad isim sponsorluğu için iyi bir anlaşma yapma aşamasında olduklarını açıkladı. Espor konusunda alanının belkide en iyi ismi yönetici ve bu alanda ilerleyeceğimizi hedeflerimizi açıkladı.
Ama tüm bunlar yok sayılıp sadece Fatih Terim ile devam edeceği üzerinden yaklaşılması sıkıntılı.

He bir de paralı Başkan değil.

Mevcut Divan başkanı Eşref Hamamacıoğlu neyine güvenerek başkanlığa aday olmuştur merak ediyorum projeleri nedir? Defalarca eski başkan ve mevcut başkanla etik değerlerimize yakışmayacak şekilde tartışmalara girmiş, bunları dinleyen ve gören biri olarak kendisinin zihniyeti mevcut çağda bir futbol kulübünü yönetme kapasitesinin olmadığı ve Galatasarayımızı ileri değil geri götürme zihniyeti taşıdığı nettir.

Bir de Sayın efendi çıkmışsınız radyoya Mehmet Ayan denilen, zihniyetinde gönül verdikleri takımlar çerçevesinde Galatasaray'ımızın gelişmesini istemeyen adamların bulunduğu program katılımcılarının "Başkan adayı Burak Elmas'ın bu Tevfik Fikret Projesi gerçekçi gelmiyor" denmesini, Burak beyin 25 mimar ile ortak yaptığımız çalışma sonrasında ortaya çıkardığımız proje demesine rağmen "Bana da gerçekçi gelmiyor, otoban kenarı olması iş merkezleri ile arada büyük yükselti farkı var, toprak kayması olabilir yok olmaz, farklı değerlendirilmeli" diyerek geçiştirip Basketbolumuzun gelişimini umursamadığı açık ve net görülmüştür.

Divan kurulu üyesi olarak kalabilirsiniz ama yönetimden uzak durun Galatasarayı sizin gibi vizyonsuz adamlar yönetemez, geleceğimiz yok edilemez.

Ayrıca diğer adaylar Metin Öztürk ve Işın Çelebi'yi de duymak isteriz, zira Fatih Terim konusu ve seçim konusu dışında Metin beyin kulübümüze katmak istediği yenilikleri şahsen ben duymadım .
Bu arada Sayın başkan Mustafa Cengiz'e kulüp yönetiminde üstün hizmetleri için teşekkür ederiz ancak gelinen durum itibariyle ne kalıcı bir sportif başarı sağlanabilmiş ne de kalıcı bir sportif yapı kurulabilabilmiştir. Hem hastalığı itibariyle sağlık durumu başkanlığa devam etmeye elvermediği hemde kurduğu sağlıksız profesyonellikten uzak Sportif yapılar itibariyle değişim mutlaka şarttır.
Önümüzdeki seçimde Sayın Burak Elmas gerek vizyonu gerekse kendisini ve projelerini çok güzel ifade etmiş, açık ara bir numara olduğu nettir. Umarım seçimde siyasi unsurlar, ahbap çavuş ilişkileri geleceğimizin yanlış ellerde ziyan olmasına neden olmaz.
Saygılar.

Son düzenleme:
1990´ları ve sonrasındaki yönetim listelerini hatırlıyorum da listede başkanın yanısıra başkan olabilecek kapasitede en az 2-3 kişi olurdu listelerde. Ha geleceğin başkanı olarak gördüğümüz bazı isimler sonraki yıllarda hayal kırıklığı (Adnan Polat) yarattı, o ayrı ama...

Öncelikle ne son dakikada liste sunan Işın Çelebi ne de Metin Öztürk´ün seçilme şansının olmadığını düşünüyorum.

Eşref Hamamcıoğlu, Divan Başkanı olduğu dönemde girdiği tartışmaları bir kenara bırakıyorum, "hiçbir şubeyi kapatmayacağız" sözü ne kadar hedefsiz, dar görüşlü olduğunun göstergesi. Katıldığı radyo programında projelerini anlatmasını beklerken diğer adayın projelerinin uçuk olduğunu anlatmakla geçirdi zamanını. Benim hedeflerim şunlar, projelerim bunlar diyemeyen bir aday!

Geçmiş yıllardaki yönetim kurulu listelerini hatırlayınca hiçbir aday tam anlamıyla doyurucu gelmese de mevcut adaylara baktığımda Burak Elmas´ı en makul aday olarak görüyorum. Gerek basketbola yönelik içi dolu sözleri, hedefleri, erekse projeleri... Ve aylardır ekip çalışması yapıldığı izlenimi veriyor, ki Albayrak dedikodusu geçtiğinde benim ekibim hazır, Albayrak´a yer yok demesi de artı puan olarak yer aldı hanesinde.

Bir insan başkanlığa neden aday olur ? Mevcut başkandan daha iyi yöneteceğim dediği için olur.

Hamamcıoğlu'nun basketbol bütçesi mevcut başkanın yarattığı bütçeden daha mı iyi ? Hayır

Ee ne diye aday oluyorsun o zaman ?

Basketbol aynı tas aynı hamam olacaksa neden göreve talipsin ?

Birazda ben kötü yöneteyim diye mi ?

Güçlü sponsor bulamıyorsanız,ortaya para koyamıyorsanız aday olmayın kardeşim.

Biz her sene kahrolmak zorundamıyız ?

Bunların hiçbiri cebinden çıkarıp beş kuruş vermez veremez. Hamamcıoğlu tam bir facia.
Vermesin zaten. Galatasaray'ı zarara uğratacak işler yapıp sonra bu zararlar karşısında 3 kuruşluk paraları ,ben cebimden şu kadar para verdim, deyip böbürlene böbürlene anlatmasın yeter. İyi bir yönetimle sportif başarıyla mali başarının birlikte yürümesi hayal değil.

Vermesin zaten. Galatasaray'ı zarara uğratacak işler yapıp sonra bu zararlar karşısında 3 kuruşluk paraları ,ben cebimden şu kadar para verdim, deyip böbürlene böbürlene anlatmasın yeter. İyi bir yönetimle sportif başarıyla mali başarının birlikte yürümesi hayal değil.
Kim para bırakmış bugüne kadar Galatasaray'da Aysal hariç? Başkan dediğin adam kulüp sıkıştığında yardım edebilmeli. Hibe etsin demiyoruz zaten zor zamanda verir zamanı gelince alır geri.

Kim para bırakmış bugüne kadar Galatasaray'da Aysal hariç? Başkan dediğin adam kulüp sıkıştığında yardım edebilmeli. Hibe etsin demiyoruz zaten zor zamanda verir zamanı gelince alır geri.

Gelişmiş ülkelerde var mı bu dediğinin örneği? Bence seninde bu ülkenin çoğunun da başkandan bekledikleri genel olarak yanlış.

Gelişmiş ülkelerde var mı bu dediğinin örneği? Bence seninde bu ülkenin çoğunun da başkandan bekledikleri genel olarak yanlış.
Biz gelişmiş bir ülke miyiz yahu? Bu ülkede bu işlerin nasıl döndüğü belli. Diagne'nin parasını bile Albayrak kendi cebinden verip sonra geri aldı. Galatasaray başkanı olacağım diyen adamın belli bir maddi gücü olmalı.

Biz gelişmiş bir ülke miyiz yahu? Bu ülkede bu işlerin nasıl döndüğü belli. Diagne'nin parasını bile Albayrak kendi cebinden verip sonra geri aldı. Galatasaray başkanı olacağım diyen adamın belli bir maddi gücü olmalı.

Sonra da niye her gelen başkan gittiğinde enkaz bırakıyor diye ağlamayın. Herkes günü düşünüyor planlamadan uzak yönetiyor. Ne yaptığına değil nasıl göründüğüne odaklanıyor yapılan işlerin. Galatasaray'a katkıdan çok Galatasaray'ın kendisine iş hayatında kolaylık sağlamasına bakıyor. Toplum nezdinde bedavadan ünle de ego tatmini yapıyorlar. Ayrıca gelişmiş ülke olmamak o zihniyetten uzak olmamızdan da kaynaklanıyor zaten. Neden sonuç ilişkisi açısından ters bir ilişki kurmuşsun. Kurumlar, makamlar her gelenin çıkar amaçları için kullanılmayıp sorumluluk duygusuyla hizmet için var olsa istediğimiz düzeye de çıkarız yavaş yavaş. Yoksa böyle gelmiş böyle gider kafasıyla yeni nesiller de aynı şeyin yolcusu olur.

Sonra da niye her gelen başkan gittiğinde enkaz bırakıyor diye ağlamayın. Herkes günü düşünüyor planlamadan uzak yönetiyor. Ne yaptığına değil nasıl göründüğüne odaklanıyor yapılan işlerin. Galatasaray'a katkıdan çok Galatasaray'ın kendisine iş hayatında kolaylık sağlamasına bakıyor. Toplum nezdinde bedavadan ünle de ego tatmini yapıyorlar. Ayrıca gelişmiş ülke olmamak o zihniyetten uzak olmamızdan da kaynaklanıyor zaten. Neden sonuç ilişkisi açısından ters bir ilişki kurmuşsun. Kurumlar, makamlar her gelenin çıkar amaçları için kullanılmayıp sorumluluk duygusuyla hizmet için var olsa istediğimiz düzeye de çıkarız yavaş yavaş. Yoksa böyle gelmiş böyle gider kafasıyla yeni nesiller de aynı şeyin yolcusu olur.
Böyle gelmiş böyle gider kimse değiştiremez hiç boşuna kafa patlatmayalım. FFP vardı bizim için en iyisi o da bitiyor artık.

Bu kadar büyük borç var artık kişilerin koyacağı para hikaye oraları çoktan geçmişiz.Takimin isim,stad,göğüs reklamını en az 10 yıllık peşin alarak vermek sonrasında loca ve Vip koltukları yine uzun süreli ve peşin olarak satmak ve banka borçlarını kapatacak parayı toplamak çare olabilir. Peşin ama ucuz verilirse saydıklarım belki talip çıkabilir. Aslında gelire göre borç çevrilebilir düzeyde ama hiç hata şansin yok .

Burak elmas caz cezler ile yürümuyor projeleri tak tak tak basinda sosyal medyada paylasiyor.

Caz cez eden başkanlarin gününümüz dünyasinda yeri zaten yok.

Basketbol subesinin 10m dolar civari parasi olmadikca Sampiyonluk zor.

Tek mac aliriz ligi belki lider bitirirsin ama is Play off geldimi tokatlarlar adami ,Efesde Fenerde adamlar bir sistem takimi artik ,Karsiyakada sistem takimi bizim sistemimiz yok.

Klubu bilen Tecrubeli koc ile calismadikca sampiyonluk zor.

Bir aday daha var,İbrahim Özdemir'i ankete ekledim

Aday olan olana,adamlarda haklı Dursun Ö ve M.C başkanlık yaptıysa biz niye yapmayalım diyorlar

Bir sürpriz bekliyorum Aysal'dan,daha doğrusu istiyorum

Yiğit Şardan ismi geçiyor ayrıca,bakalım Cuma gününe kadar belli olacak

Bir aday daha var,İbrahim Özdemir'i ankete ekledim

Aday olan olana,adamlarda haklı Dursun Ö ve M.C başkanlık yaptıysa biz niye yapmayalım diyorlar

Bir sürpriz bekliyorum Aysal'dan,daha doğrusu istiyorum

Yiğit Şardan ismi geçiyor ayrıca,bakalım Cuma gününe kadar belli olacak
Bekleme:) Aysal bir daha aday olup buradaki sorunlarla uğraşmaz.