Galatasaray | Mayıs 2021 Seçimli Genel Kurulu

Sizce yeni başkan kim olmalı ?

• Kullanılan toplam oy
    55
Yigit sardan Aday ...Imza icin genel kurul uyelerine kagit yollamis.

Adnan polat destekli,Mustafa Cengiz yonetiminin devami Yigit Sardan olursa Fatih Terim olmaz.

Fatih Hoca Metin Özturk vede Burak Elmas harici hic bir Baskan adayinin altinda calismaz.

Adamlarin projeleri yok satasarak ,sallayarak saga sola baska olmak istiyorlar.

Son düzenleme:
Ben terimin devam edeceğini sanmıyorum 1 haziranda bırakır bana göre aday olarak şardan seçilirse sasirmam polat dönemin bu kadar adaylı olarak temsil edilmesinin nedeni bürokrat kongre üyelerinin etkisinin artması polat dönemi her ne kadar futbolda başarısız olsa da amatör branşlarda atilim yaptığımız dönemdi göreceğiz yeni dönem neler getirecek

Allah Allah, şaka maka derken ciddi ciddi aday mı olacak adam şimdi ? İnşallah diyorum, başka da bir şey demiyorum.

Edit: Gerçi Burak Bey daha cazip geliyor projeleriyle.

Ünal Aysal bildiğim kadarıyla ekonomik olarak büyük sıkıntıda. Yıllar önce hükümet dahil herkese atar gider yapmasının en büyük nedeni ekonomik olarak kimseye (Türkiye'de yatırımları olmasına rağmen) bağlı olmamasıydı.
Bir de çatı aday saçmalığı çıkmış geçsinler o işi. Çatı aday demek kulübü yine bir kaç kişinin eline oyuncak etmek demek. Mustafa Cengiz'di son çatı aday ve yapılanlar ortada. Çatı aday yönetim üzerine tahakküm kurmanın sözde demokratik yolu. Galatasaray'ın son dönem başkanlarının hepsi seçildiklerinin ertesi günü ne zaman istifa edeceksiniz saçmalığıyla karşılaştı.

Galatasaray tarihinde ilk kez böyle bir seçim görüyorum,her gün yeni bir aday çıkıyor,iş çok saçma bir noktaya gitmeye başladı,seçilen yönetimin ömrü bu şekilde uzun olmaz,yine bir kaosun ortasında Galatasaray,kulübün kaderi bu herhalde ...

Altı aday var bir tanesini bile içime sinerek destekleyemiyorum.

Hepsinin listeleri zayıf,basketbol konusunda hiçbirine güvenmiyorum

Son düzenleme:
Ben bu seçim işlerinden pek anlamam; Yiğit Şardan'ın koyduğu adaylıkla Başkan seçileceği yönünde üzgün görüşler hakim sosyal medyada. Böyle bir şey mümkün mü, gerçekten Yiğit Şardan, uzun zamandır hazırlanan Burak Elmas varken son dakikada gelip Başkan olabilir mi ? Lobisinin ve ekibinin güçlü olduğu söyleniyor.

Ben bu seçim işlerinden pek anlamam; Yiğit Şardan'ın koyduğu adaylıkla Başkan seçileceği yönünde üzgün görüşler hakim sosyal medyada. Böyle bir şey mümkün mü, gerçekten Yiğit Şardan, uzun zamandır hazırlanan Burak Elmas varken son dakikada gelip Başkan olabilir mi ? Lobisinin ve ekibinin güçlü olduğu söyleniyor.
Liseci ekip güç kaybetti o nedenle yiğit bey ve ışın bey bu kadar ortaya çıkabildi zaten listelere bakılırsa adnan polat döneminin kişilerinin olduğunu görürsünüz bunun nedeni de bürokrasi de bulunan galatasaraylılar adnan polat onlardan destek görmüştü o grup şimdi yeni başkanlar ortaya çıkarıyor liseciler o nedenle cengizi ibra etmediler zaten o günden bu yana güçlerini daha çok kaybettiler muhtemelen başkan 2 bin oyla seçilecekmiş gibi görünüyor bu sayıda adayla gidilirse

Şardan'ın listesinin büyük çoğunluğu M.Cengiz'in listesi. Yani kendi keyiflerine ertelediler seçimi bir bakıma. Seçilmesi ihtimal dahilinde bile değil gibi görünüyor. Bence seçim Burak Elmas ile Eşref Hamamcıoğlu arasında geçer.
Sosyal medyada bir adayın Yiğit Şardan adına çekileceği yazıyor bunların İbrahim Özdemir veya Işın Çelebi olacağını düşünüyorum.

Yiğit Şardan’ın listesi beklediğimden zayıf eğer Haldun Üstünel Hakan Üstünberk gibi isimler de listesinde olsaydı büyük olasılıkla kazanır derdim. Son anda girmesi biraz şansını düşürür ama yine de kazanma şansı olduğunu düşünüyorum. Eğer yukarda bahsettiğim isimler de listesinde olsaydı benim favorim kendisi olurdu.

Ben kendi adıma Burak Elmas’a da oldukça mesafeliyim pek bir maddi gücünün olduğunu düşünmüyorum listesiyle birlikte. Vizyoner dahi olsanız belli bir maddi gücünüz olmazsa ekip olarak Galatasaray’ı mevcut haliyle yönetebilmek kolay değil. Metin Öztürk her türlü maddi gücümüz var ne gerekiyorsa koyarız diyor ama ona da ne kadar inanabilirsin. Gelişine atıyor da olabilir.

Ezcümle Burak elmasın ya da yiğit Şardan’ın seçilmesi benim için çok bir şey farketmez. Galatasaray’ın liseci zihniyetin kontrol alanından çıkması açısından da Adnan Polat cenahının düşüncesine yakınım. Eğer Adnan Polat olsaydı kesin kazanır derdim ama şardan için aynı şeyi söyleyemiyorum. Ben Şardan’ın yerinde olsaydım Mustafa Cengiz’in listesinden hiç kimseyi almaz ve daha güçlü bir yönetim kurardım.

Şu listeyle Yiğit Şardan gelip seçim kazanacaksa vah Galatasaray’ın haline derim.
Açık açık seçimi kazanması gereken isim belli; Burak Elmas.
Hangi listenin diğerinden net bir artısı var ki? listelerin hepsi zayıf bence.
hatta yalnızca liste bazlı bakacak olursak sanki hamamcıoğlu listesi bir tık daha iyi gibi.
Ayrıca Begüm Özkan diye bir kadına yükleniyorlar kadın beşiktaşlı vs bu nasıl rezalet diyorlar. Kadının twitter adresine girdim beşiktaşlı filan değil baya Galatasaraylı görünüyor. Gereksiz algı yaratma çabası bence. Neymiş beşiktaşın şampiyonluğunu like'lamış. Beşiktaşın şampiyonluğunu like'lasam ben de mi Beşiktaşlı olacağım? bu nasıl bir saçma kafa yapısı?

hatta yalnızca liste bazlı bakacak olursak sanki hamamcıoğlu listesi bir tık daha iyi gibi.
Ayrıca Begüm Özkan diye bir kadına yükleniyorlar kadın beşiktaşlı vs bu nasıl rezalet diyorlar. Kadının twitter adresine girdim beşiktaşlı filan değil baya Galatasaraylı görünüyor. Gereksiz algı yaratma çabası bence. Neymiş beşiktaşın şampiyonluğunu like'lamış. Beşiktaşın şampiyonluğunu like'lasam ben de mi Beşiktaşlı olacağım? bu nasıl bir saçma kafa yapısı?

Listelerde ki isimlerle ilgili bileğim var dersem yalan söylerim. Ama gerek bu seçime hazırlanışı (6 aydık hazırlanıyor) her bölgenin yöneticisinin hazır olması ve genel olarak işinin ehli olması da artı.
Hepsinden önemlisi ortaya plan, proje koyan tek isim. Bilmiyorum başka bir proje ortaya koyan var mı?
Kemerburgaz tesisi
Basketbol sponsorluk
Salon projesi
Stadyum isim hakkı konusu
Florya için planı
Vs vs

Ben bunlara bakıyorum. Tüm adayları karşılaştırdığım da öne çıkan isim Burak Elmas.

Açıkçası benim için Başkan ya da yöneticilerin maddi gücündense iş bitirici olması daha önemli.

Seçime ilişkin keyfi kararlar alan mevcut yönetim, Galatasaray´ın gelecek seneye yönelik yapacağı hamleleri geciktirmek suretiyle ayağına kurşun sıkmayı kendi adına yanlış görmedi ne yazık ki.

Her şeyi geçtim kongre üyelerinin yerinde olsam sırf bu nedenle bile olsa eski yönetimden isimler barındıran Yiğit Şardan ve ekibine sıcak bakmam doğrusu. Gerçi son dakika seçime giren adayların listelerine ekip demek haksızlık olur, projelerine aylar öncesinden başlayıp ekip çalışması yapan adaylara.

Umarım kongre üyeleri hak edene verir görevi, çarşı pazar dolaşıp son dakika liste oluşturan adaylara değil.

Ordaki problem şu Begüm Özkan, M.C yönetiminde. Daha ayın başında arkadaşlar pandemi var ne seçimi minvalinde tweetler atıyordu. Bugün de gördüğümüz gibi Şardan'ın listesinde gözüküyor. Yani yapılacak tek çıkarım var bu yönetim pandemiyi bahane ederek aday bulmaya çalıştı ve onun etrafında toplandı. Kendi çıkarlarını gözetip Galatasaray'ı yaklaşık 20-25 günlük bir karanlığa itiyorlar ki Temmuz başında ön eleme oynayacağız muhtemelen de transferler yetişmeyecek. İnsanların tepki gösterdiği durum bu bence ve gayet de normal görüyorum ben abi.

Ordaki problem şu Begüm Özkan, M.C yönetiminde. Daha ayın başında arkadaşlar pandemi var ne seçimi minvalinde tweetler atıyordu. Bugün de gördüğümüz gibi Şardan'ın listesinde gözüküyor. Yani yapılacak tek çıkarım var bu yönetim pandemiyi bahane ederek aday bulmaya çalıştı ve onun etrafında toplandı. Kendi çıkarlarını gözetip Galatasaray'ı yaklaşık 20-25 günlük bir karanlığa itiyorlar ki Temmuz başında ön eleme oynayacağız muhtemelen de transferler yetişmeyecek. İnsanların tepki gösterdiği durum bu bence ve gayet de normal görüyorum ben abi.
O doğru evet aday aradılar tepkiyi de hakediyorlar. Hatta yeni aday çıkarmak için o kadar uğraşmışken daha iyi bir yönetim listesi oluşturmalarını beklerdim. Ben kadın beşiktaşlı vs gibi tepkinin doğru olmadığını düşünüyorum. Gerisiyle ilgili tepki zaten MC ve yönetimine fazlasıyla gösterilmeli.

Bu arada liseci zihniyete veya Fatih Terim'e karşı olanların oylarını alacaklardır. O yüzden hatırı sayılır bir oy alabilirler gibi düşünüyorum. MC ekibinin de kaydettiği üyeler vardır oradan da ciddi miktarda oy alacaklardır ama tabi belli de olmaz görmek lazım.