Galatasaray | Mayıs 2021 Seçimli Genel Kurulu

Sizce yeni başkan kim olmalı ?

• Kullanılan toplam oy
    55
Listelerde ki isimlerle ilgili bileğim var dersem yalan söylerim. Ama gerek bu seçime hazırlanışı (6 aydık hazırlanıyor) her bölgenin yöneticisinin hazır olması ve genel olarak işinin ehli olması da artı.
Hepsinden önemlisi ortaya plan, proje koyan tek isim. Bilmiyorum başka bir proje ortaya koyan var mı?
Kemerburgaz tesisi
Basketbol sponsorluk
Salon projesi
Stadyum isim hakkı konusu
Florya için planı
Vs vs

Ben bunlara bakıyorum. Tüm adayları karşılaştırdığım da öne çıkan isim Burak Elmas.

Açıkçası benim için Başkan ya da yöneticilerin maddi gücündense iş bitirici olması daha önemli.
Bu arada şunu da söylemem lazım. Burak Elmas ve Metin Öztürk'ün seçimi ciddiye alıp uzun süredir hazırlanıyor olmaları takdire şayan. Kendilerini farklı kılan taraflar da bunlar ama kapasite konusunda bütün adaylarla ilgili soru işaretim var ama eğer Burak Elmas ya da Metin Öztürk bu seçimi kazanacak olursa bu hazırlıkları sayesinde kazanacaklar. Yiğit Şardan da eğer kaybederse son anda aday olmuş olması büyük bir etken olacak. Son dakikada aceleyle yapılan toplama bir yönetim elbette belli sıkıntılar barındırır içerisinde. Madem toplama bir yönetim yapacaktın gerçekten dişe dokunur isimler toplasaydın. Haldun Üstünel Hakan Üstünberk senin çalışma arkadaşlarındı ama belli ki onlara da pek nazın geçmemiş. Ayrıca Erden Timur'un da yavaş yavaş yönetimlerde yer alması gerektiğini düşünüyorum ilerde başkanlıkla ilgili bir arzusu varsa.

Derin gsnin iki kanadı var birisi liseci kanat diğeri de mustafa cengizi seçtiren kanat listeyi yiğit şardan mi yaptı yoksa ona başkan mi ol dendi bence ikincisi aynı durum burak elmasın listesinde var duygun başkan da aynen böyle başkan oldu onların istediği güçlü başkan değil zaten faruk süren sonrası aysal gelebildi güçlü başkan mali durumu çok iyi başkan olabilecek gs de var mı zannetmiyorum

Yigit sardanin listesini cok kücümsemeyin.
Adnan Polatin oglu listede Yani Adnan polat listede
ÜNER Ailesi listede camiada gücleri olan ailedir.
Albayrak listede
Mustafa Cengizin kadrosu listede

2tane baskan olmus insanin kitlesi.
Albayragin sahsi oylari,memleketlisi ,devlete yakinligindan dolayi sempatizanlari, uye yaptigi insanlar,yardim ettigi kisiler gibi bir cok etkenle ciddi oy potansiyeli var.

Üner ailesede keza yön verebilen aile secimlerde istedikleri adayi kazandirma ihtimli olab bi aile.

3500 civari oy ile secime gidilir.
Secim gününe kadar Isın bey ile ibrahim bey cekilir gibime geliyor.

Eşref Bey Burak elmas yada Metin bey ile birleşmez ise secimi 900 oy ortalamasi ile Yigit bey alir.

Ünal Aysal Burak Elmasi Toplantiya cagirmista.
Fatih Hoca ile arasi açik Fatih Hoca Ünal Aysalin oldugu listedede calismaz.

Fatih Hoca olmicak gibi duruyor.

Albayrak koltuk icin dostunu satti.

Aslinda liste Sardanin listeside degil.Albayrak aday olucakdi ,Mustafa Cengiz basin toplantisinda bende yanimda yürüdügum arkadaslarimda aday olmuyor diyince zaten Albayrak zip zip ziplamaya başladi.

Yigit Sardana gel baskan adayi ol liste hazir dendi.

Parasal acidan iyi liste ama Klup yönetecek vasfi olmayan insanlardan kurulu.

800 900 oy ile Baskan olan büyük ihtimal yeniden 1 sene sonra erken secime gider kendi sahsi fikrim.

Son düzenleme:
Kendi aday olmayıp desteklediği birilerini aday gösterenleri hiç sevmiyorum. Yönetime talipsen hazırlarsın listeni, aday olursun. Bu kadar basit... İcazet verdiğin kişiler kulübü idare edecek, sen de arka planda "gölge yönetici" olarak, sıfır risk ile kulübü yöneteceksin. Koskoca Galatasaray'a layık gördüğünüz idare şekli bu mu? Bunu yapanların dersi GS değil, kendi gemisini yürütmek...

Kendi aday olmayıp desteklediği birilerini aday gösterenleri hiç sevmiyorum. Yönetime talipsen hazırlarsın listeni, aday olursun. Bu kadar basit... İcazet verdiğin kişiler kulübü idare edecek, sen de arka planda "gölge yönetici" olarak, sıfır risk ile kulübü yöneteceksin. Koskoca Galatasaray'a layık gördüğünüz idare şekli bu mu? Bunu yapanların dersi GS değil, kendi gemisini yürütmek...
Derin gsnin idare şekli o listeyi hazırlıyorlar üstüne başkanı koyuyorlar gelirken başkan listesindeki kişilerin yüzde 90nini tanımıyor cengiz mesela yusuf günayi tanıyor muydu hayır yiğit şardan mesela aa dışında listesinde tanıdığı var mı zannetmiyorum gel seni başkan yapacağız dediler adama o kadar birinin doneminin bitip bitmedigine onlar karar veriyorlar cengiz o nedenle aday olamadı mesela

Derin gsnin idare şekli o listeyi hazırlıyorlar üstüne başkanı koyuyorlar gelirken başkan listesindeki kişilerin yüzde 90nini tanımıyor cengiz mesela yusuf günayi tanıyor muydu hayır yiğit şardan mesela aa dışında listesinde tanıdığı var mı zannetmiyorum gel seni başkan yapacağız dediler adama o kadar birinin doneminin bitip bitmedigine onlar karar veriyorlar cengiz o nedenle aday olamadı mesela
Murat yalçındağ ile beraber aynı dönemde yöneticilik yaptılar Galatasaray’da. Herhalde tanışmışlardır:) zira Kerim Polat da Adnan Polat’ın oğlu herhalde onunla da tanışmıştır yiğit şardan:) Galatasaray’da bir gecede oluşan listeler vardır doğru ama her listeye aynı muameleyi de yapmamak lazım. Gelsin derin Galatasaray yönetsin o zaman kulübü. Adnan Polat ekolü her daim bunun karşısındaydı dolayısıyla o tarz bir liste oluşturulduğunu düşünmüyorum.

Seçim bir an önce olsun da önümüze bakalım. Metin Öztürk ve Burak elmas daha hazır görünüyor. Yiğit şardan lise karşıtlarının, Eşref H de lise zihniyetinin adayı olarak görünüyor. Diğer adayların şansı olduğunu düşünmüyorum. Yiğit Şardan’ın seçilme ihtimalini yüksek görüyorum ama orada da Abdürrahim Albayrak var açıkçası Albayrak’ı da artık yönetici olarak görmek istemiyorum. Bakalım neler olacak?

Burak Elmas listesinde Işıtan Gün var gördüğüm kadarıyla. Adam 2013-2016 arası kulüpte önemli görevlerde bulunduktan sonra 2016'dan beri de Fortuna Sittard kulüp başkanı. Bir süre de Acun Ilıcalı ile ortaklığı vardı. Camianın aksine Fenerbahçe'nin Acun abisi ile ortaklık yapabilmiş olmasını ticari açıdan olumlu bulsam da halihazırda diğer kulüpteki başkanlık görevi devam ederken bizde yeterli verimi gösterebilecek mi gibi endişelerim var.

Burak Elmas listesinde Işıtan Gün var gördüğüm kadarıyla. Adam 2013-2016 arası kulüpte önemli görevlerde bulunduktan sonra 2016'dan beri de Fortuna Sittard kulüp başkanı. Bir süre de Acun Ilıcalı ile ortaklığı vardı. Camianın aksine Fenerbahçe'nin Acun abisi ile ortaklık yapabilmiş olmasını ticari açıdan olumlu bulsam da halihazırda diğer kulüpteki başkanlık görevi devam ederken bizde yeterli verimi gösterebilecek mi gibi endişelerim var.

Seçilirlerse ayrılacağını düşünüyorum ayrılması da gerekir. Ek olarak Acun Ilıcalı Fortuna Sittard hisselerini sattı geçen ay.

Konu ile alakasız ama fb kongresi 25 26 hazirana ertelenecekmis sebibi de pazar günü sokağa çıkma yasağının devam etmesi burada 18 mayısta kongremizin 18 19 haziranda olacağını açıklayan yönetimi tebrik ediyorum demek ki en uygun zamanı seçmişler gs için

Albayrak gibi zihniyetlerin bırakın listede yer almayı, kulüpte olması bile skandal. Galatasaray değerleriyle bağdaşan hiçbir tarafları yok. Gitsin siyasete girsin, çok meraklı.
Yüzde yüz doğru tespit ancak bizdeki gibi hersey başarıya odakliysa futbol şube sorumlusu olarak yanılmıyorsam 8 sezon 6 şampiyonluk adamı vazgeçilmez yapıyor.

Sağlık sorunları nedeniyle bir süredir yazmıyordum,ankette hiçbiri seçeneğine kullandım oyumu,hiçbirine güvenmiyorum.

Hem Galatasaray'da hem politikada karşımda içime sinmeyen adaylar görmekten bıktım.Başımıza gelen bütün felaketlerin arkasında seçim kelimesi var.Kongre üyesi olsaydım şu an için oy kullanmazdım.

Benim için başkan adayının dışında iki kriter var

1 - Listesi güçlü olacak
2 - Basketbol'da atılım yapacak

Bu altı adayda bunlar mevcut değil,yinede spor kanallarında dinlemek isterim adayları

Sağlık sorunları nedeniyle bir süredir yazmıyordum,ankette hiçbiri seçeneğine kullandım oyumu,hiçbirine güvenmiyorum.

Hem Galatasaray'da hem politikada karşımda içime sinmeyen adaylar görmekten bıktım.Başımıza gelen bütün felaketlerin arkasında seçim kelimesi var.Kongre üyesi olsaydım şu an için oy kullanmazdım.

Benim için başkan adayının dışında iki kriter var

1 - Listesi güçlü olacak
2 - Basketbol'da atılım yapacak

Bu altı adayda bunlar mevcut değil,yinede spor kanallarında dinlemek isterim adayları
Geçmiş olsun.

Burak Elmas şu anda YouTube de canlı yayında. Stad ve forma sponsorluğu için ön protokollerin imzalandığı ve bu gelirin neredeyse 100m dolara tekabül edeceğini açıkladı.

Demek istediğim hep buydu. Paralı başkandan ziyade iş bitirici adamların yönetici olması önemli.

Ayrıca beğenmediğiniz, parasız diye konuştuğunuz o listenin istenildiği taktirde 40m usd kredibilite yaratmaya hazır olduğunu da söyledi.

Burak Elmas'a karşı düşüncelerim çok negatif değil ama her söylenene de inanmamamız gerektiğini öğrenmişizdir diye düşünüyorum.
Dursun Özbek ve Mustafa Cengiz basketbol için tarihin en büyük sponsorluklarını vaadediyordu seçilmeden önce. Sonra D.Ö yine bir şeyler buldu ama diğeri sponsorluk Amazonda bir kabile değil filan diyerek saçmaladı:)

Burak Elmas seçilirse inşallah söyledikleri gerçekleşir ama her şeye de öyle kolay inanmamak gerekir diye düşünüyorum.
Işın Çelebi'nin işsiz adamlar Galatasaray'a başkan olmaya çalışıyor dediği insan da büyük ihtimalle Burak Elmas diye tahmin ediyorum