Galatasaray | Mayıs 2021 Seçimli Genel Kurulu

Sizce yeni başkan kim olmalı ?

• Kullanılan toplam oy
    55
Birisi çıkıp ben ön protokol imzaladık ve göreve gelirsek sözleşme devreye girecek diyorsa inanırım. Bugün Nef/Basketbol sponsorluğunu da açıkladı. Demek istediğim ortaya net bir ifade koyuluyor.
He çıkıp sadece bunu bir vaad olarak dile getirirse farklı. O zaman dediğiniz gibi daha önce yaşadığımız örnekleri göz önüne alır şüphe ile yaklaşırım.
Onun da örneği var elimizde. Benziyor; Metin Öztürk ve vaadleri

Birisi çıkıp ben ön protokol imzaladık ve göreve gelirsek sözleşme devreye girecek diyorsa inanırım. Bugün Nef/Basketbol sponsorluğunu da açıkladı. Demek istediğim ortaya net bir ifade koyuluyor.
He çıkıp sadece bunu bir vaad olarak dile getirirse farklı. O zaman dediğiniz gibi daha önce yaşadığımız örnekleri göz önüne alır şüphe ile yaklaşırım.
Onun da örneği var elimizde. Benziyor; Metin Öztürk ve vaadleri
Nef vs güzel hamleler katılıyorum ama rakamlar da önemli. Rakamlar konusunda daha net olsaydı daha rahat değerlendirebilirdim.
Nef'i sponsor yapıp 1 milyon dolar almak bir başarı değildir. Nef ile ortaklık kurup 5 milyon dolar almak senelik başarı olabilir mesela.
Ya da stad isim hakkı anlaşmasının da net rakamını telaffuz ederse benim için daha doyurucu olur.

Burak Elmas konusunda nötrüm hatta bir tık da pozitifim ama ihtiyatlı olmak gerekiyor. Ambalaj güzel vaatler güzel ama ne kadarı anlatıldığı gibi uygulanacak o da kesinlikle çok önemli.

Nef vs güzel hamleler katılıyorum ama rakamlar da önemli. Rakamlar konusunda daha net olsaydı daha rahat değerlendirebilirdim.
Nef'i sponsor yapıp 1 milyon dolar almak bir başarı değildir. Nef ile ortaklık kurup 5 milyon dolar almak senelik başarı olabilir mesela.
Ya da stad isim hakkı anlaşmasının da net rakamını telaffuz ederse benim için daha doyurucu olur.

Burak Elmas konusunda nötrüm hatta bir tık da pozitifim ama ihtiyatlı olmak gerekiyor. Ambalaj güzel vaatler güzel ama ne kadarı anlatıldığı gibi uygulanacak o da kesinlikle çok önemli.

Askında söyledi. Yapılan protokol gereği net rakam söylemedi tabi ki. Ama Mevcut anlaşmanın 2.5 katı dedi. Mevcut anlaşma yıllık 30m TL ye tekabül ediyor. Minimum 60m TL olarak hesap edebiliriz yani.

Sosyal medyada Qutar Airvays olarak bir iddia atılmıştı. Rakamları görünce bu iddianın doğru olabileceğini düşündüm açıkçası

Askında söyledi. Yapılan protokol gereği net rakam söylemedi tabi ki. Ama Mevcut anlaşmanın 2.5 katı dedi. Mevcut anlaşma yıllık 30m TL ye tekabül ediyor. Minimum 60m TL olarak hesap edebiliriz yani.

Sosyal medyada Qutar Airvays olarak bir iddia atılmıştı. Rakamları görünce bu iddianın doğru olabileceğini düşündüm açıkçası
öyleyse güzel ama umarım gerçektir.
Qatar Airways'i ya da o tarz büyük bir firmayı Metin Öztürk de ima ediyordu. Çok büyük bir ingiliz kulübünün de hali hazırda ana sponsoru olan markayla anlaştık vs gibisinden şeyler söylüyordu ama ne kadar gerçek görmek lazım.

Ayrıca adayların bazılarının Fatih Terimle ilgili tutumundan da rahatsızım. Fatih Terim elbette değerli severim de kendisini ama Fatih Terim'e koşulsuz biat anlayışını kabul etmiyorum. Fatih Terim kalabilir ama Fatih Hoca kırmızı çizgimiz gitme ölürüz hocaaam ölümüne kadar sen filan gibi şeylere bence gerek yok.

Biraz büyük düşünmek yeniliklere açık olmak lazım. Fatih Terim kalırsa da çok üzülmem giderse de ama giderse iyi bir hoca gelmek kaydıyla. Okan Buruk filan olmaz acele edilmemesi gerekir Okan konusunda. Ben eskiden beri Lucien Favre'yi çok istiyorum ama dünyada gerçekten bir şeyler başarabilecek iyi hocalar mevcut. Rudi Garcia da gayet iyi bir tercih olabilir mesela. Zerbi olabilirdi Shaktar ile anlaştı. Birçok iyi hoca var dünya çapında. Yeter ki vizyonun olsun.

Vaatler sanki adnan polatın karşısında ki adnan öztürku hatırlatıyor bana vaatlerle gelip klübe bisey vereni görmedim özhan canaydinda büyük vaatlerle geldi en az vaat veren seçilir bence bu konu da yiğit beyin konuşmaması kendisi adına avantaj diye düşünüyorum liseliler oyunu hamamciogluna vereceği için burak bey ile metin bey beklenmedik oy da alabilir söyleyeyim fazla sallamak iyi değil bence

Burak Elmas pek atıp tutup sallayacak karakterde bir insan değil diye biliyorum. Dursun veya MC gibi bir gözü farklı bakan şark kurnazı birisi değil. Tabi Başkanlık için çok hayal satmak modadır ama karakter olarak üçkağıtçılık değil de; söylediği sözlerin arkasında duran, kendini iyi yetiştirmiş bir karakter olarak biliyorum ben. Yanlış da analiz etmiş olabilirim.

Burak Elmas pek atıp tutup sallayacak karakterde bir insan değil diye biliyorum. Dursun veya MC gibi bir gözü farklı bakan şark kurnazı birisi değil. Tabi Başkanlık için çok hayal satmak modadır ama karakter olarak üçkağıtçılık değil de; söylediği sözlerin arkasında duran, kendini iyi yetiştirmiş bir karakter olarak biliyorum ben. Yanlış da analiz etmiş olabilirim.
Kişileri suçlamak istemem ama 1 yıl için 100 milyon tl yapıyor 2014lerden bu yana tl bazında piyasa büyümedi 30 milyon tl ancak olsa olsa 45 olur diye düşünüyorum o da en iyi ihtimalle basketbol şubesi için gelirsek max bütçe 30 milyon tl olur ki ksk bütçesinden fazla demektir onların bütçesi de bildiğim kadarıyla 20 milyon tl civarında efes bile bence bütçesini 200 milyon tl olarak tutar ki 24 milyon eurodan 20lere gerilerler fener de 120 130 arası olur diye düşünüyorum onlarda 15lerden 12lere gerilerler kimse de sınırsiz para yok maalesef

Pek fazla gündem olmayan Işın çelebinin açıklamalarının birinci kısmında kastettiği işsiz adamlar Galatasaray’a Başkan olmaya çalışıyor dediği kişi beni tahminim Burak elmas. yakın bir zamana kadar Godiva’da maaşlı çalışandı diye biliyorum.

ikinci kısmında enerji işlerinde zor duruma düştü işleri bozuldu vs dediği insan da büyük ihtimal Ünal Aysal. Adnan Polat çelebi tayfası Ünal Aysalı pek sevmez ama benim bildiğim kadarıyla bu tarz maddi krizler Ünal Aysalı pek etkilemez. Türkiye’deki işleri kötü olabilir ama kendisinin işlerinin büyük bir kısmı yurtdışında. Büyütüldüğü kadar etkileneceğini sanmıyorum.

Işın Çelebi ve arkadaşları pek güzel yönetmişti Galatasaray'ı ki kendilerinde başkalarını eleştirmeyi hak görüyorlar. Adam devletten kısa çalışma ödeneği almıyor heralde yıllarca uluslararası marka yönetmişler. En azından sizin gibi son dakika birilerinin ittirmesiyle aday olmuyorlar.

Ünal aysal başarılı adnan polat başarısız başkan bir de o dönemlerin ekonomik yapısına bakalım ünal beyin döneminde ülkemizde sıcak para geziyordu bu nedenle de tüm branşlara yatırım yapıldı ama gelecek düşünülmedi zaten 2014 sonrası yavaş yavaş düştüğümüz durum ortada adnan polat bey zamanında 2009 krizinin hemen öncesi hemen sonrası idi mali şartlar o kadar uygun değildi stat inşaatı bitmemişti bu gibi etkenleri düşünmek lazım ona bakarsak burak elmas özhan başkan döneminin futbol şube sorumlusu idi 2004 e kadar bana biraz sallanıyormuş gibi geliyor kuru görmedi iseniz bakın bence

Elmas 10 yıl için 100 milyon dolar stat isim sponsorluğu anlaşması yaptım diyor. Çok güzel para eğer doğruysa.
Nasıl yapılır bilmiyorum ama bu tarz anlaşmalarda yönetimin 3 yıllık kendi süresinin dışındaki dönem için gelecek parayı şimdiden harcayamaması esas olmalı. Yanlış hatırlamıyorsam Ünal Aysal dönemi başlangıcında 10 yıllık 80M$ Türk Telekom'dan alınan stat hakkı geliri kullanıldı ve sonrasındaki yönetimler için ciddi bir dezavantaj ortaya çıkmış oldu.

Işın Çelebi ve arkadaşları pek güzel yönetmişti Galatasaray'ı ki kendilerinde başkalarını eleştirmeyi hak görüyorlar. Adam devletten kısa çalışma ödeneği almıyor heralde yıllarca uluslararası marka yönetmişler. En azından sizin gibi son dakika birilerinin ittirmesiyle aday olmuyorlar.
Belki ingiltere'den employment insurance alıyordur:)
Işın Çelebi de ne yapsın rakiplerini eleştirecek bir yer aramış:) Malum kendisinde de pek plan proje yok gibi bir yerden bir şeyler çıkarması lazım eleştiri için ama yine de işleri bozuk olan ya da maaşlı çalışan birinin Galatasaray başkanı olmasını sakıncalı görüyorum. Gerekli maddi gücün yoksa bazı konularda gerekli duruşu gösterilemeyebileceğini düşünüyorum.

Yiğit Şardan konusuna gelince cemiyetin organize edeceği geceye katılmayacaksa bu kararı saçma bulurum. Mutlaka taktiksel bir düşünceyle hareket etmişlerdir ama bütün başkan adayları katılmalı diye düşünüyorum.

Az konuşan kazansın gerçekler belli mali konularda ben eşref bey liseci olsa bile bazı mali gerçekleri söyledi bazı adaylar kur böyle seviyede iken sânki 2014 de imiş gibi sallamasindan rahatsizim açıkçası yarın kurun 10 tl olmayacağının garantisi var mı o nedenle gerçekçi olup yanlışları eleştirelim bence kötü denilen cengiz yönetiminin bıraktığı yerden almaya 6 aday var başarı ayrı şey ama adnan polat dönemi sonrası mali tabloyu toparlayan bir yönetim var bunu da görmek gerekir

Yiğit Şardan'ın konuşmalarını mantıksız bulmadım. Özellikle Fatih Terim özelinde söylediklerinde haklı. Bazı başkan adayları Fatih Terim'in paçasına tutunarak başkanlığa yürümek istiyor dedi çok da haksız bir söylem değil.

Ama vücut dili ve söylemleri çok isteksiz görünüyor. Bu iş isteksizce yapılabilecek bir iş değil. Seçilmek istiyorsa biraz daha istekli görünmek durumunda. Abdürrahimi de bu kadar ön plana çıkarmamalı negatif etki yapabilir.

Diğer adayların Terim yaklaşımı konusunda bence talihsiz bir söylemde bulunmuş Sn. Şardan. Sezonun açılması gereken tarih, iç ve dış transfer vs derken başka bir hoca ile çalışılması pratik açıdan çok mümkün değil. Kaldı ki adaylar yeni sezonda da Terim'le çalışmak isteyebilir. Ancak ortaya proje koyan, seçimlere hazır gelen kişilere Terim'in paçasına tutuyor demek sadece kendi ekibini değil rakibini de tanımıyor olmasından kaynaklı.