Galatasaray | Mayıs 2021 Seçimli Genel Kurulu

Sizce yeni başkan kim olmalı ?

• Kullanılan toplam oy
    55
Galatasaray’da her türlü işin zor. Sessiz kalsan “bunu planı, projesi yok” deyip gömerler. Biraz konuşsan “bu da amma bol keseden sallıyor” derler. Çıkıp proje anlatsan “hayal satıyor” derler.
Derler de derler.

Şimdi Yiğit Şardan diye bir aday var. Arkadaşın bundan 2 hafta öncesine kadar Başkan adaylığı ile ilgili bir düşüncesi yok ve seçim iptal edilmese seçime girme hakkı yok. Yönetim listesini dahi tanımıyor. Ama kendisi en oturaklı aday.

Burak Elmas diye bir aday var. Adam minimum 6 aydık bu seçime hazırlanmış. Yönetim listesini geçtim tüm kurullarını, sportif AŞ de görev alacak profesyonel ekinini vs ne varsa hazırlamış ve tanıtmış. Bir sürü proje açıklamış. Hem somut hem de söylemde bir çok vaadde bulunmuş. Ama böyle olunca popülist oluyorsun.

Mesele dünyanın en doğal şeylerinden biri olan “Ben teknik adamla devam edeceğim ve futbolda yetkili o olacak” dediği için seçilirse gölge Başkan olacağı bile iddia ediliyor. Yok sanırım ben anlamıyorum bu işlerden.

Başkanlık için de gönlümden geçen isim Burak Elmas olduğu daha önce de söyledim.
O olmayacaksa da sıralamam; Metin Öztürk, Yiğit Şardan, İbrahim Özdemir, Eşref Hamamcıoğlu

Lisecilerden eşref beye baskı varmış burak bey lehine cekil diye muhtemelen ibrahim bey de çekilecek muhtemelen 3 adaylı olacak seçim kongre de metin beyi dursun beyin devamı gibi görüldüğü için geçen seçime benzer seçim olacak gibi

Listesinde Abdurrahim Albayrak olmasaydı Yiğit Şardan'ı belki destekleyebilirdim ama o örümcek kafalının olduğu bir yönetimi asla desteklemem. Sadece Metin Öztürk'ü destekliyorum.

METİN ÖZTÜRK

Kendisini D.Özbek ve M.Cengiz'in karışımı olarak görüyorum,listesinde bilinen isim olarak Nasuhi Sezgin var Özbek'in yönetiminde başkan yardımcısıydı,Emre Alkin var her seçim bir adayın listesinde görürüm kendisini,İsmail Sarıkaya var,GSYİAD başkanıydı bir zamanlar diye biliyorum.

Listesi zayıf
Basketbolda atılım yapmaz
Hayalimdeki başkan adayı değil

Ama son yıllardaki başkan profillerine bakılırsa seçilmesi şaşırtmaz beni,eğer seçilirse bir sonraki seçime kadar Galatasaray'ı takibi bırakırım bu süre zarfinda layık olduğu şekilde yönetilir kulüp !

Bu takım seçimden 1 ay sonra kritik bir maça çıkacak. Bakın an itibarıyla bu takımın orta sahasında yabancı oyuncu yok. Sol bek yok.

Başkan adayları tabi ki Terim ile çalışmak istemeyebilirler. Ancak seçileceğine inanan aday şimdiden bir teknik direktörle anlaşmalı hatta anlaştığı teknik direktör birkaç gün sonra takımın başına geçecekmiş gibi hazırlıklarını yapmalı, kalacaklar, gidecekler listesini belirlemeli.

Bazı başkan adaylarının takımı tanıyan, transfer listesini belirlemiş hatta Telekom Arena'nın tadilatta olması sebebiyle eleme maçımızı oynayacağımız stat konusunda bile Başakşehir'den söz almış Terim ile devam etmesinden daha doğal bir şey olamaz

BURAK ELMAS

En büyük artısı çok istekli olması,söylemleri taraftara heyecan veriyor,ben başkanlığa çok iyi hazırlandım algısı yaratıyor.

Eksi taraf ise yönetiminin zayıf olması,şöyle ki listesine bakınca bu kesin 2.başkan olur diyebileceğimiz biri yok.

Söylemleri güzel ama ben güvenmiyorum,biliyorum taraftar onu sevdi,güveniyorlar ama çok seçim gördüm,çok hayal kırıklığına uğradım,bu bana kimseye güvenmemeyi,erkenden kahraman yapmamayı öğretti

Ama kendisi madem bu kadar iddialı,taraftar madem onu istiyor,seçilsin bakalım,kötü yönetirse zaten eleştiririz.

Bu arada kırmızı pusulayı çekmiş,bu bir işaret : )

BURAK ELMAS

En büyük artısı çok istekli olması,söylemleri taraftara heyecan veriyor,ben başkanlığa çok iyi hazırlandım algısı yaratıyor.

Eksi taraf ise yönetiminin zayıf olması,şöyle ki listesine bakınca bu kesin 2.başkan olur diyebileceğimiz biri yok.

Söylemleri güzel ama ben güvenmiyorum,biliyorum taraftar onu sevdi,güveniyorlar ama çok seçim gördüm,çok hayal kırıklığına uğradım,bu bana kimseye güvenmemeyi,erkenden kahraman yapmamayı öğretti

Ama kendisi madem bu kadar iddialı,taraftar madem onu istiyor,seçilsin bakalım,kötü yönetirse zaten eleştiririz.

Bu arada kırmızı pusulayı çekmiş,bu bir işaret : )
Birde basketbol ve voleybol şubeleri ile kim ilgilenir bilmiyorum ancak futbol da Işıtan Gün gibi birinin listesi olması çok artı bir durum bana göre.

Burak Elmasin listesinde Büyük firmalarin büyük yöneticeleri var fakat Galatasarayi yönetmek klûb yönetmek bambaska.

Becerebilirlerse ozaman Galatasaray çağ atlar.
Parali sirket sahiplerini gördük otobüscüsünü gördük,Benzincisini,Otelcisini denedik.

Birde bu vatandaşlara sans verelim

YİĞİT ŞARDAN

Yıllar önce Canaydın'la girdiği seçim yarışını kaybettiğinde çok üzüldüğümü yazmıştım,gerçekten o zaman muazzam bir listesi vardı,gençti ve seçilseydi herşey çok başka olabilirdi ama yıllar sonra bu sefer çok farklı bir ortamda yeniden aday ve bu sefer kaybetmesini istiyorum.

Sırf A.Albayrak'ı listesine alması bile kendisinden soğuttu,M.Cengiz'in devamı gibi,listesi zayıf,hala resmi bir sosyal medya hesabı yok,işte bu kadar hazır seçimlere ..

Listesinde tek olumlu baktığım isim Murat Yalçındağ,daha önce A.Polat'ın yönetimindeydi

Bu takım seçimden 1 ay sonra kritik bir maça çıkacak. Bakın an itibarıyla bu takımın orta sahasında yabancı oyuncu yok. Sol bek yok.

Başkan adayları tabi ki Terim ile çalışmak istemeyebilirler. Ancak seçileceğine inanan aday şimdiden bir teknik direktörle anlaşmalı hatta anlaştığı teknik direktör birkaç gün sonra takımın başına geçecekmiş gibi hazırlıklarını yapmalı, kalacaklar, gidecekler listesini belirlemeli.

Bazı başkan adaylarının takımı tanıyan, transfer listesini belirlemiş hatta Telekom Arena'nın tadilatta olması sebebiyle eleme maçımızı oynayacağımız stat konusunda bile Başakşehir'den söz almış Terim ile devam etmesinden daha doğal bir şey olamaz
Bunu da eklememiz gerek. Şardan Bey, Terim’in ismini verenleri eleştirmek yerine kısa vadedeki bu tarz sorunları nasıl çözebileceğini anlatmalı ki eleştirisinin bir anlamı olsun

Resmi siteden yapılan 500 bin TL hibe karşılığı GSTV ve YouTube kanal kullanımına Burak Elmas'ın cevabı müthiş ötesi. Amatör şube giderlerinde kullanılmak şartıyla 1 Milyon TL ve ilgili kararı protesto amaçlı yayınlara katılmamak.