Galatasaray Rixos Cup'ta Şampiyon Oldu

Re: Galatasaray Cafe Crown Rixos Cup'a Katılıyor

Shumperti daha aktif kullanmalıyız bence... Jasa kalsaydı keşke yada şu takıma 5. yabancı olarak wilkinson harika giderdi

Maci verecegiz sanirim.

Dünya Sampiyonasi'ndan sonra iskence gibi geldi bu hazirlik maci bana :)
Oyunculari degerlendirmek icin henüz erken ama ilk görüslerim Rochestie cok 3'lük kacirdi, Andric kolay atislari sayiya ceviremedi. Shumpert ribaundlarda etkiliydi, Ermal hem sayi hem ribaund acisindan iyidi, Göksenin cok sacma hücum faulleri yapti, Melih 1-2 hareketiyle umut vermeyi basardi, Tutku ilk yari cok güzel paslar verdi ama arkadaslari kacirdi. Rancik'i de zaten biliyoruz.
Bu arada söylediklerim 1., 2. ve son periyot icin gecerli, 3. periyodu izlemedim orada ne olup bitti bilmiyorum :)

Maça çok iyi başladık.Fark 28 sayı olunca bizimkiler oyunu hafife aldılar tabikide Oktay hocadan fırçayı yediler.Melih'den çok umutluyum.Ermal ve Shumpert eurolig kalitesinde olduklarını hissettirdiler.Takım yavaş yavaş oturacak.Son olarak Oktay hoca çok disiplinli ve bu bana güven veriyor.Ship, Sertaç ve Caner de takıma katılırsa dahada iyi olacağız.

- Melih Mahmutoğlu: (21', 10 sayı, 3 ribaund, 1 asist, 1 top çalma, 1 top kaybı)
- Göksenin Köksal: (12', 2 sayı, 1 asist, 1 top çalma, 2 top kaybı)
- Preston Shumpert: (21', 7 sayı, 8 ribaund, 2 top kaybı)
- Taylor Rochestie: (32', 12 sayı, 7 ribaund, 5 asist, 3 top çalma, 6 top kaybı)
- Tutku Açık: (20', 2 ribaund, 1 top çalma, 2 top kaybı)
- Luksa Andric: (17', 9 sayı, 5 ribaund, 1 top çalma, 1 top kaybı
- Radoslav Rancik: (26', 11 sayı, 5 ribaund, 1 asist, 1 top çalma, 4 top kaybı)
- Haluk Yıldırım: (21', 4 ribaund, 1 top çalma)
- Ermal Kurtoğlu: (23', 12 sayı, 9 ribaund, 1 asist, 2 top çalma, 3 top kaybı)

Takımı bugün çok iyi buldum. Hırs, mücadele, istek üst düzeydeydi. Yalnız ileriki zamanlarda sertlik konusunda sorun yaşayabilir diye de düşünmüyor değilim. Tamam savunmayı teknik olarak çok iyi yaptık ama maç gelecek fiziğe de ihtiyacımız olacak kesinlikle.

Beğendim ben de takımı..Savunma alışkanlık işidir neticede, böyle böyle istenilen kıvama geleceğiz..Shipp'in katılımıyla hücumun renk değiştireceği kesin ama ilk izlenimler gayet olumlu bence de..

Maç kopana kadar arada TAylor'ın yaptığı top kayıplarını saymazsak hücumda da gayet organize idik .Yeni transferlerin hepsini de oldukça iyi buldum genç oyuncularımız da umut verdi Melih milli takımdaki oyununa nazaran çok daha olgundu.Mahmudi etkisi açıkca görülüyor

Yalnız Andric'in kolay faul alma alışkanlığı başımıza dert olabilir çözüm bulunması gereken konu sonuçta çok geniş bir uzun rotasyonumuz yok 20 dakikadan fazla sahada kalması gerekebilir

Maçı ciddiye aldıkları ilk iki periyot ta rakibe sadece 19 sayı atma izini vermeleri bile Oktay hocanın mantalitesini gösteriyor. Peşinde olacak seyirci ile bu savunmayı 40 dakikaya yaymaları daha kolay olacaktır. Bu sene Avrupa kupası maçımız da olmadığından haftada bir, 40 dakika o baskıyı çok rahatlıkla sürüdüreceklerdir diye düşünüyorum. Tutkunun bile savunma yapıyor olması güzel. Takımda öne çıkan kimse yok. Takım oyununa adapte olunmaya çalışılıyor. Bu arada Göksenin bilğini burkmuş ve yarınki maçta oynamayacakmış ama 2 gün sonra hazır olurmuş.

Sühan Cem' Alıntı:
Maçı ciddiye aldıkları ilk iki periyot ta rakibe sadece 19 sayı atma izini vermeleri bile Oktay hocanın mantalitesini gösteriyor. Peşinde olacak seyirci ile bu savunmayı 40 dakikaya yaymaları daha kolay olacaktır. Bu sene Avrupa kupası maçımız da olmadığından haftada bir, 40 dakika o baskıyı çok rahatlıkla sürüdüreceklerdir diye düşünüyorum. Tutkunun bile savunma yapıyor olması güzel. Takımda öne çıkan kimse yok. Takım oyununa adapte olunmaya çalışılıyor. Bu arada Göksenin bilğini burkmuş ve yarınki maçta oynamayacakmış ama 2 gün sonra hazır olurmuş.
7 numara Göksenin değil miydi bileğini burktuktan sonra oyuna girdi göksenin oynadı bayağı bi? Ayrıca maçta öne çıkan kimse yoktu takım oyunu vardı ama yine de insan istiyor böyle shumpert atsın 20 sayı yada herhangi biri... Shumpert'i geçen seneki jasaitis gibi etkili kullanırız umarım

Shumpert takımla pek çalışamadı,malum yurt dışı kampına filan katılamadı,biraz zaman vermek lazım,çok daha iyi olacaktır...Genel olarak takımımızı beğendim...Özellikle yıllar sonra içimize sinecek 1 numara rotasyonu oluşacak gibi...Ancak burayada ekleyeyim 4 numarada ara sırada olsa Haluk'u kullanma fikri bence hiçte iyi bir fikir değil...Oraya bir oyuncu almak gerekiyor...

top kayıpları hariç ben takımı iyi buldum.hele savunmamız çok iyiydi.hazırlık maçlarında 6da 6 yaptık sanırım.inşallah daha iyi olucaz

Son periyot Oktay Hoca takımı denemeye başlamasaydı maç 30 sayı farkla bitebilirdi .