Galatasaray-Telekom işbirliği(anket eklendi)

Yeni sezonda sponsorumuz kim olsun?

• Kullanılan toplam oy
    116
Re: Galatasaray-Telekom işbirliği

Ben haberin gerçeklik payının fazla olduğunu düşünmüyorum. Ama şu da bir gerçek ki olursa çok büyük iş yaparız...

Mert Hilal' Alıntı:
burak kardeşim, (abin yaşında olduğum için böyle hitap ettim.) yazımda dedim ki kötü emsal örnek teşkil etmez.her kulüp kendi dinamikleri ile değerlendirilir. avrupada ya da türkiyede başkalarının yaptıkları kabul edilebilir dercede örnek alınabilir. aynı bakış açısından bakarsak ben olimpiyakos ya da panatinakosun isimlerini sattıklarını hiç hatırlamıyorum.(yanılıyorsam düzelt)ve bakın adamların bütçeleri nerelere gelmiş durumda. ve yine bakın seyircisi de sadece zor maçlara rağbet ediyor. 24 te izlediğim maçlarının büyük bir kısmında salon yarıyarıya boştu. ve bu takımlar futbol da da iyiler. buna rağmen ismlerini satsalar da satmasalar da bu bizim için örnek olmamalı. Galatasaray tüm branşları ile bir spor kulübüdür. ve eğer siz bu kulübün reisliğine talipseniz her branşı iddialı şekilde yürütmek zorundasınız. bunu kolaya kaçıp Galatasarylılık değerlerini hiçe atıp bu ismi satamazsınız. ha biz sadece futbol biliyoruz başka branşlara gücümüz yetmiyor derseniz ya yerinizi başkasına bırakırsınız ya da bir tüzük değişikliği yaparak her branşa ayrı yönetim kurulları oluşturursuznuz bu kurullar kendi içlerinde serbest ama kongrenin denetiminde olur.

Mert Abi haklısını dedikleriniz tamamen doğruluk payı olan şeyler.Sponsor kümeye düşmektense sponsorla devam etmek iyi gibi görülüyor şu anda abi.En çok potansiyeli olan biziz ama kullanamayanda biziz Aslında sanırım yönetim hazıra alıştı.Basketbol için ayıracak bütçeleri yok :?

bu birlesme kesinlikle olmaz. ama telekom yada baska bir isimle ozellikle videofon gibi bir sponsorluk dusunebilirler. birlesme olursa telekomun merkezi ankara bu yuzden birlesme zora giriyor , keske birlessede istanbula bide en guzelinden salon yapsalar ama bence suan imkansiz. bir degisik konuda bence futbol icin gorusuyorlar telekom cunku citayi bayagi yukseltiyor yatirimlariyla.

Mert abi önce selamlar dediklerinizde sonuna kadar haklısnız fakat zamanında bunu bizim ozmanki yönetim yapmaya çalışıldı özerk yapıya kavuşturdu şubeyi fakat battı, kendi kendine çarkları döndüremediler ve tekrar klübe bağlandı şube şimdi ise sponsorlar la bu iş devam ediyo .

Evet Pana veya diğer büyük takımlar böye isimlerinin önüne arkasında reklam almıyo fakat bi barcelona örneği var önümüzde.Yıllarca futbol takımının formasına reklam almayan takım basketbol takımının arkasına isim aldı.Her ne kadar bizim hoşumuza gitmese de bunlar olmak zorunda bu şubeler böyle para kazanabiliyor bi barcelona yapıyosa bizimde almamızda hiç bi sakınca yok bence ki onların ne kadar katı aşırı milliyetçi olduğunu biliriz...

Telekom sponsorluk işi ise olmaz bence telekom çok ciddi yatırımlar yapmaya başladı salonda geliyo geçen sene final oynadılar bence bu sadece bi hayal,ayrı bi renk kattılar lige yanlış bi adım olur bence..

murat kardeşim neden örnek alacaksak panayı almayalım da barçayı alalım. demek ki pana bu işin isim satmadan yapılabildiği mesajının veriyor. ve ayrıca bütçeleri 25 milyon dolarlar civarında yanılmıyorsam. ayrıca bayan takımımız geçen yıl küçük nüanslarla şampiyonluğu kaybetti. yani iyiydi.avrupada da başarılı oldu.ama ismini satmadan yaptı bunu. bu yapılırken de muhtemelen şube bazı fedakarlıklarda bulundu. aynı fedakarlığı erkeke takımında da görmek istiyorum. Galatasarayı içinden kalbinden mektebinden hisseden bir olarak değişime her zaman açık ama bazı Galatasaray değerleri konusunda son derece muhafazakar biri olarak Galatasaray erkek basketbol takımının isim sponsoru ile olduğu hiçbir sezonda takımın galibiyetinden sevinç malubiyetinden üzüntü duymayacağım. görünen o ki bu yıl basketbolda yalnızca kalbim bayan takımımızla olacak.

Telekom - G.Saray birleşmesi mi?

Galatasaray Kulübü'nün basketbol branşında Türk Telekomspor ile birleşme için görüşme yaptığı öğrenildi.
İki kulübün üst düzey yöneticilerinin, basketbolda birleşmek için görüşme yaptıkları ifade edilirken, konunun şimdilik proje olarak gündeme geldiği kaydedildi. Yapılan bu görüşme hakkında iki kulüp yetkilileri de açıklama yapmayacaklarını dile getirdi.

18.06.2008
Kaynak : AA

buda aa nın haberi insallah gerceklersir bu is :)

Bu işinde suyunu çıkardılar artık... fb ülker,bjk efes,Gs telekom olursa ligde mücadele diye bir şey olur mu? Böyle bir şey olursa artık her sene 3 takımdan şampiyonluk beklenir diğer takımlar 4.lüğe oynarlar artık buna da bir son verilmeli diye düşünüyorum.Habere gelince haber zaten yalan!

Arkadaşlar bu haberi ilk okuduğumda bende yalan haber olduğunu düşünmüştüm ama haber yalan değil, klübümüz Türk Telekom ile görüşmüş ve kısa bir süre içinde herşey belli olacakmış!

Belki bu sezona yetişmeyebilirmiş ama gelecek sezon için bir ön anlaşma yapılabilirmiş, şimdi Türk Telekom'un vereceği cevap bekleniyor!!

Önemli not:Büyüksün Yiğit Şardan! sen bizim geleceğimizsin....

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Arkadaşlar bu haberi ilk okuduğumda bende yalan haber olduğunu düşünmüştüm ama haber yalan değil, klübümüz Türk Telekom ile görüşmüş ve kısa bir süre içinde herşey belli olacakmış!

Belki bu sezona yetişmeyebilirmiş ama gelecek sezon için bir ön anlaşma yapılabilirmiş, şimdi Türk Telekom'un vereceği cevap bekleniyor!!

Önemli not:Büyüksün Yiğit Şardan! sen bizim geleceğimizsin....
Vay be... Biz haberi yalan sanalım bizim yöneticiler(Yiğit Şardan) ne işler yapıyormuşlar. Gerçekten çok ama çok önemli bir hamle. Yönetime girmesi ile zaten pazarlama ve ürün anlamında hareketlilik olmuştu. Şimdi de basketbol şubesine el atmış. Umarım bu sezona yetişebilir...

Fenerbahçe Ülker'e yalnızca Ülker diyenler acaba ne diyecek bu işe?

Başarıya bu kadar bağımlı olmamak lazım. Gerekirse alt yapı ile 2.ligde mücadele edersin ama isminin sağına soluna eklemeler yapmazsın.

Galatasaray ile Türk Telekom'u yan yana koyunca büyük marka olan Galatasaray'dır. Eğer biz gidip bir kapı çalıyorsak bu pazarlama başarısı değildir. Ne olduğuna ise forum kuralları izin vermez.

Kerem abi selam!

Galatasaray cafe crown olmak ile Galatasaray Telekom olmak arasında olumsuz hiç bir fark yok, olumlu tek fark ise FB ye esas oğlan muamelesi yapan ülker grubundan kurtulmak son derece güzel olur.

Şeklen evet ama içerik olarak fark var. En azından bir birleşme yok.

Zaten hali hazırdaki durumda kötüdür. Amatör şubelere kaynak yaratmak güzel ama para her şeyi satın almamalı. Dur denmeli bir yerde, bunu biz başarmalıydık veya başarmayı istemeleydik. İnatla en kolay yolu seçiyoruz.

Benim için doğru dün neyse bugünde aynıdır. Ülker Fenerbahçe birleşmesini her ortamda eleştirdim bugünde aynı noktadayım. Umarım herkes aynı yerdedir.

Kerem abi; ben artık fb şampiyonluğu seyretmek istemiyorum, bunun için biran önce gereken bütçelere çıkmanın yolları bulunmalı, sonuçta GS>Telekom ise bu sponsorluk bize katkı yapar!

haber inşallah doğrudur.böyle bişey olursa yeni yönetim büyük iş yapmış olur.türkiyeninde en iyi kadrosu açık ara bizde olur.

İki takımın birlesmesi bu sezon icin imkansız. Ulkerle olan bagı yeniden duzenleyip telekomla sponsorluk anlasması yapsak yeter de artar bile.

Bu sezon birleşmemiz pek mümkün görülmüyor. Fakat ilk etap önümüzdeki sene için bir ön protokol ve bu sene için de sponsorluk olabilir. Böylece bu senden başlayan bir ortaklık. Seneye de birleşme(sponsorluk) gerçekleşebilir...

Aslantepeye salonumuz yapılır, tribün gelirlerimiz ve reklam gelirlerimiz artar, tv gelirlerimiz yükselir o zaman hiç bir para birimi GS isminin yanına başka bir ismi ekleyemez!

Şuan için bu sponsorluğun gerçekleşmesini istiyorum, hem daha fazla bütçeye sahip olabilmek adına hemde ülker garabetinden kurtulmak adına!

Adımız Galatasaray Cafe Crown değil de Galatasaray olsa, FİYASKO REZALET OLMAZ BÖYLE ŞEY ! derdim ama..

Galatasaray Telekom Cafe Crown'a göre çok daha iyi ve yararlı olacaktır.

ama olmaz sanırım.. Sanırım değil olmaz bu iş :)