Galatasaray-Telekom işbirliği(anket eklendi)

Yeni sezonda sponsorumuz kim olsun?

• Kullanılan toplam oy
    116
Re: Galatasaray-Telekom işbirliği

Can Akan' Alıntı:
bence birleşmek daha mantıklı çok güçlü oluruz ülker dende kurtulmuş oluruz galatasaray telekom çok iyi olur onların oyuncukarı bize katılırsa ve eurolig haklarını bize verirlerse çok iyi olur ama ercüment sunter olayı beni umutsuzluğa düşürüyor hayırlısıyla 2 sezondur takımın başına gelemeyen erman kunter takımın başına gelse de artık önümüze umutla baksak
birleşme olmazsa eğer yıllık 10.000.000$ lık bir sponsor anlaşmasıyla gs ttnet te tadından yenmez yeter ki ülkerden ve dayatmalarından kurtulalım

bencede arkdaşım sonuçta ''SÖZ KONUSU GALATASARAY İSE GERİSİ TEFERRUATTIR''

Ben Birleşmeye sadece şu şartta sıcak bakarım ..
Telekom'lu oyuncular Galatasaray'a geçmeyecek !!! Yani Tutku olabilir ama o takımla Galatasaray'ın karması olursa içimizde birşeyler eksik olur ben şahsen derim bu galatasaray mı telekom mu ?

O yüzden ismimiz Galatasaray Telekom olsun İyi bir bütçe verilsin 10-15 Milyon dolar civarı kendi transferimizi kendimiz yapalım ..

Hüseyin Karaçil' Alıntı:
erdemir ve casa ted kolejliler yeter ankaraya.

Erdemir Ankara da ha :kop İ.Melih oraya da mı bakıyomuş nereye bağlı bu erdemir çankay ya yamı?? :kop
Yıllardır Ankara da oturuyorum hiç gitmemiştim güvenparktamı bunun durağı? :kop :kop

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Ben Birleşmeye sadece şu şartta sıcak bakarım ..
Telekom'lu oyuncular Galatasaray'a geçmeyecek !!! Yani Tutku olabilir ama o takımla Galatasaray'ın karması olursa içimizde birşeyler eksik olur ben şahsen derim bu galatasaray mı telekom mu ?

O yüzden ismimiz Galatasaray Telekom olsun İyi bir bütçe verilsin 10-15 Milyon dolar civarı kendi transferimizi kendimiz yapalım ..
senin dediğin gibi 1 birleşmeyi bende istemem benm istediğim şartları biz belirleyelim mesela telekomdan istediğimiz oyuncuları alalım istediğimizi bırakalım mesela tutkuyla serkan erdoğanı alalım yabancılardan dudley falan gibi seçimleri bizim coach yapsın ve kesinlikle iç işlerimize karışılmasın aynı fenerdeki gibi

Arkadaslar gercekci olmakta yarar var. Soylediginiz tarzda bir degisim icin telekomun basketbol subesini kapatması lazım. Oyuncuların sozlesmesi var. Hukuki bir suru sorun cıkar. Sezon bitmeden acıklanmalıydı. En erken onumuzdeki sezon olabilir bu tarz bir birlesme.

Bugun icin ulkerden kurtulup tt beykoz gibi olmaktan daha iyi bir cozum yoktur. Bu bile zor. Ulkerle yapılmıs anlasma var. Diger taraftan ulker bizi kaybetmek istemez. Her ne kadar bunu belli etmemek istese de. Uc buyukten birini bile vermek istemez imaj kaybı olur. Biz ayrılırsak bjk'de kaynar. Ulker butun kontrolu kaybetme tehlikesiyle karsı karsıya kalır. Ulker'in isteyecegi en son sey sadece fb'nin elinde kalmasıdır. Sirket stratejisi olarak cok kotu olur. Ulker kurumsal olarak fbyle ozdesmis gibi algılanır. Ulker bundan cekinir. Antipatik olur, iki buyugun tarafatarlarını(pazarını) kaybeder.

İki tarafında eli guclu aslında... Kaybedecek seyler onemli... Tazminat gozumuzu korkutmak icin, alamazlar yoksa... Bizim kaybedecek bir seyimiz yok... Daha once dedik. 5. olacaksan 4-5m$ ihtiyac yok kendi kaynaklarımızla da 5. oluruz. Carrusca'nın sozlesmesi GS ile bitti. Bonservisi ulker'de... Haldun Ustunel Carrusca'yla hic bir baglarının kalmadıgını acıkladı. Aynı sebeple satamıyorduk da zaten.

Kısacası Ulker simdiye kadar verdiklerini, geri alsa hiç vermese...Bir sey kaybetmeyiz. Kazanabilecegimiz cok sey var. Maddi olarak da -asıl onemlisi- ozerkligimizi geri alacagız. Beykoza yaptıkları katkıyı Galatasaray'a orantılarsak yeter de artar bile... Oyuncu vermesinler, veremezler zaten...

böyle bir birleşme basketbola ıhanettır sırf kendı hırslarımız yuzunden basketbolu cıkmaza suruklemıs oluruz zaten ulker yok sımdı telekomda olmazsa ıyıce futbola benzeyecek. Goruyorsunuz futbolun halını ama baskette cok guzel bır yerımız var avrupada. Mantıklı olan sponsor destegı almaktır takımları bırlestırmek degıl

Telekom'un Ankara ve ulke basketboluna verdigi cok sey var, PTT doneminden beri. Bize sponsor olmaları kendi takımlarını lav etmelerini gerektirmez.

Hüseyin Öztürk' Alıntı:
böyle bir birleşme basketbola ıhanettır sırf kendı hırslarımız yuzunden basketbolu cıkmaza suruklemıs oluruz zaten ulker yok sımdı telekomda olmazsa ıyıce futbola benzeyecek. Goruyorsunuz futbolun halını ama baskette cok guzel bır yerımız var avrupada. Mantıklı olan sponsor destegı almaktır takımları bırlestırmek degıl

Dünyanın hiçbir ülkesinde müesseseler veya devlet kurumları tek başına takım kurmaz.Yada Belediye takımları diye bir olgu yoktur.Telekom,Halkbank,Vakıfbank,Ziraat,İst-Ank Bld.gibi takımların varlığı bile başlı başına saçmalıktır.

Doğrusu bu tür işletmelerin seyircisi olan şehir takımlarına yatırım yapmalarıdır.Efes Pilsen'de eninde sonunda bu gerçeği görecektir.G.Saray yönetimini kutluyorum.Umarım bu birliktelik gerçekleşir.Türk Basketbolu bu tür hamlelerle güç kaybetmez,güç kazanır.

Bence birleşme Olmıcak bu bir misilleme arkadaşlar ülkere Karşı.Ülker bizi kaybetmemek için verdiği parayı yükseltcek ama yükseltsede kabul etmeyelim kurtulalım şu rezil heriflerden.

Galatasaray ttnet olarak olursa olur bu sponsorluk anlaşması öbür türlü Telekomla birleşme gibi bir olay hayalden ötedir Telekom çok büyük yatırımlar yapıyor seneye Şampiyon olabilmek için.

Ttnetin Beykozdan desteğinide çekeceğini duymuştum bu olayda gösteriyorki Galatasaray ttnet sponsorluğu gerçekleşebilir.

Telekom yatırım yaparken bizler eğer birleşirsek onların oyuncularını oynatmayalım diyoruz..
Sanki kadromuzda NBA yıldızlar topluluğu var.
Ne kadar fazla bütçe olursa olsun oyuncuyu takıma imza atması için ikna etmek zordur.
Telekom gelecek yıl için bizim uyuduğumuz vakitlerde transferlerini yaptı ve yapmaya devam ediyor..
O yüzden bizim onların oyuncularını istemeyiz gibi bir düşünceye kapılmamız biraz abes olur..

olayi yoneticiler medyaya yansitmis fakat detayli aciklama yapilmaycak denildigine gore tam bir blof ulkerin gozunu korkutmak icin yapiyorlar. ote yandan seneye yada bu senenin belli bir zamaninda basketbol subesinin basina bence yigit sardan gececek onun kendi isi geregide fikir adami oldugundan sponsorlari tanitimini en iyi sekilde yapacagini bilindiginden en genis butceli sponsorlari bize cekiceginden hic suphem yok !!! nede olsa reklam , tanitim onun isi.

liseli deilim ama muhafazakarım,galatasaray isminin yanına bi başka isim gelmesi kanımı donduruyo. ewet böyle düşünüyodum farkettimki ortada çok büyük bir oyun var bu oyunun amacı yenilmez armada fenerbahçe yaratmak,asıl yenilmez arma kim galatasaray peki yıl 2008 galatasarayımızın türk basketbolundaki yeri neresi fenerin yeri nerde eşit şartlardamıyız? kesinlikle aynı deil.şimdi liseli zihniyetiyle düşünüyorumda galatasaray aklın simgesi batıya açılan penceredir dediğimde sadece eleştirinin dışında yapıcı bi hamle göremiyoruz.kız takımı mukayese edilmiş kendi öz kaynaklarımızla kıl payı şampiyonluğu kaçırdığımız söyleniyo peki bayan basketbolun kaç milyon dolarlık pastası var erkek basketbolun kaç milyon dolarlık pastası var seyirci potansiyeli reklam basın gibi şeyleri karşılaştıralım madem öyle 1-2 milyon dolarla takımı kuralım şampiyonluğu kıl payı kaçıralım peki 2.yıl ne olcak avrupada 4.olmak'ki avrupanın 2 numaralı kupasından bahsediyoruz ligte şampiyonluğu kıl payı kaçırmak bunlar bizim başarı kriterimizse tamam o zaman hiç kasmayalım kendimizi nasılsa 2.yiz deyip ona göre davranalım.böyle bişey mümkün deil galatasarayın bu ülkede 30milyona yakın taraftarı var dünya çapındada 50 milyona yakın yerli yabancı taraftarı var bu taraftar profili oluşurken enternasyonel başarılar sayesinde bu rakama ulaşılmıştır, bu çok ciddi bi rakam bunu haraketlendirmek istiyosak lisenin verilen kararlara saygılı ve yapıcı yaklaşması gerekir...bu haber doğruysa ki hala yalanlanmadı doğruluk payı var bu birleşme kesinlikle çok olumlu, he ismin başına sonuna bi isim gelir kimimiz istemez(ben istemeyenlerdenim) kimi gerekli der saygı duyarım,burdaki hedef bu oyunu tek bi takımın himayesi altında oynamamak bu yemeğin garnitürü olmamaktır,biz çok güçlüyüz bizi yanına almak isteyenleri galatasarayın menfaatlerine ters düşmedikten sonra mani olmaktansa, gelen teklifleri değerlendirmeliyiz,doğru hamleler bizi sadece başarıya deil vizyonumuz sayesinde diğer takımların psikolojini çökertir,bu devrin savaşı psikoloji savaşıdır bunuda iyi bilmek gerekir.

Böyle bir birleşme haberi beni açıkçası çok heyecanlandırdı.KEŞKE olsa.İki takımdan 5 er oyuncuyla karmaa bir takım kurulup o takım istanbulda.Ankara'daki tkıma ise geri kln oyuncular gençler aktarılıp Alpella'dan biraz daha profesyonel bir şekilde devam edilebilir.İstanbuldaki takıma kalitesinden dolayı Erman Kunter koçluk yapar oradakine Sunter.Yada kurulck takım lig maçlarının yarısını ankarada yarısını burad oyniyabilir.Ya birleşmeye karar verilirse düşünülecek aksyon çok.düşünsenize helalinden 15-20 milyonluk bir bütçe

Zamanında Ülker'in şubeyi kapatıp Fb'yegeçmesi ne kadar yanlışsa,bugunkü harekette aynı şekilde çok yanlış.Ben tasvip etmiyorum.Tasvip edenlere de soruyorum.Fenerbahçe'ye Other Team deyip de onların yaptığının aynısını yaparken utanma olmayacak mı içinizde?

Burak Barut' Alıntı:
Zamanında Ülker'in şubeyi kapatıp Fb'yegeçmesi ne kadar yanlışsa,bugunkü harekette aynı şekilde çok yanlış.Ben tasvip etmiyorum.Tasvip edenlere de soruyorum.Fenerbahçe'ye Other Team deyip de onların yaptığının aynısını yaparken utanma olmayacak mı içinizde?

Sevgili burak tıpa tıp aynı sponsorluk olmayacağı garanti.Bizimkiler daha farklı bir oluşum istiyorlardır.Kaldıki Erman Hoca ile anlaşıldı ve gelmesi bekleniyor.Şimdi bu iş biranda olacak iş değil.Enine boyuna iyi tartılması gereken bir olay.Kaldıki bu birleşmeden utanılacak ne gibi bir durum var anlayamadım????

Sonuçta biri Sportif alanda marka olmuş Galatasaray,diğer tarafta dev bir kuruluş olan Telekom.Güçlerini birleştirdiklerinde güzel işler olabilir.

Yoksa bu sponsor ile ağzımıza bir parmak bal çalıp oyuncu almasıyla,koyduğumuz hedeflere ulaşmak zor.

Bu tür birleşimler atrık her yerde var,her iki taraf içinde kazanç sağlıyorsa gerisi teferruattır.