Galatasaray-Telekom işbirliği(anket eklendi)

Yeni sezonda sponsorumuz kim olsun?

• Kullanılan toplam oy
    116
Bu akşam (perşembe) 21.00de skytürkte basketbol panorama programında GS-Tt birleşmesi konuşulacakmış. Fırsatı olan izlesin

Sadece TT'nin ligden ayrılması bizle birlşemesi ile mi bütün rekabet ortadan kalkacak anlamıyorum? Hangi takımla birleşsek hangi marka bize sponsor olsada gerçek şudur ki; başarı bize yazılır. Barcelona birşey kazandığından AXA'nın büyük başarısı yazılmaz. Onlarda bu işte gelirlerini arttırırlar ve büyürler. TT'de Eyüp Abi'nin dediği gibi bir yerden sonra tıkanacaktır. Bu yüzden onlarda arayış içindeler. Bizim yönetimimizde olayın farkına varıp Ülker'den kurtulmaya çalışıyorlar. Umarım bu plan gerçekleşir. olası birleşme sürecinden hukuki sorunlar ortaya çıkacaktır. O yüzden bu sene bu işin olması oldukça zor. Bu birleşme ile bir ambargoyu ortadan kaldırma şansımız var. Ayrıca başka sponsorlarda var. Biraz işbilir yöneticiler sayesinde birçok kulüp kendine bu tip gelir kaynakları yaratır. Önemli olan bir organizasyon yaratıp sponsorları buna inandırmaktır. Ligimizin kalitesi bir TT'nin gidişi ile kalitesizliğe düşmez. Ancak Ankara'nın TT'den yoksun kalması onları küstürebilir. Bu birleşmede bence tek dezavantaj bu olabilir...
Kısacası ben basketbol başarısından uzak büydüm. Artık başarı istiyorum. Murat Hoca ile başlayan bu hareketlenmenin devam edip şampiyonluğa gitmesini istiyorum. Bunun içinde TT le birleşimin en doğru olduğu kanısındayım...

Can Akogul' Alıntı:
Bu akşam (perşembe) 21.00de skytürkte basketbol panorama programında GS-Tt birleşmesi konuşulacakmış. Fırsatı olan izlesin
Bak bu güzel oldu, saol bilgiler için.

Valla konuya uzak kalmak istiyorum, bu işler bir süre sonra sarpa filan sarıyor. Ama bildiğim birşey var ise;

aziz Yıldırım şuan ağlamaktadır. Keşke Caferağa da ki son maçta Yiğit Şardan la tartışmasaydım diyordur.

Yiğit Şardan aziz'i koltuğundan etmeye ve onu ezmeye geliyor.

Seçenekler arasında ''Hiçbir sponsor istemiyorum'' böyle bir seçenek olmamasını çok ilginç buldum. Merak ettiğim bir şey var.Acaba biz Telekom'la işbirliği gerçekleştirsek Galatasaray Telekom mu olacak? Üzülüyorum aslında biz ''Galatasaray'' olarak bu lig de ne zaman mücadele edeceğiz merak ediyorum? Neden biz Galatasaray olarak zoru başarmaya çalışmıyoruz başka takımlarla birleşerek şampiyon olmayı istiyoruz? Evet, belki bir takımla birleşmeden sponsor olmadan şampiyon olmamız çok zor ama imkansız değil! Benim en çok zoruma giden Galatasaray SK ismini GS TT,GS CC,GS XX... diye sürer gider bu! Beni üzüyor bu durum!

Seçenekler arasında istediğim yazıyı göremediğim için Türk Telekom'u tercih ettim.

Re: Galatasaray-Telekom işbirliği

Mert Hilal' Alıntı:
herkese öncelikle merhabalar.uzun süredir bu forma üyeyim ancak ilk kez yazıyorum. şu isim sponsorluğu meselesi geçmişi büyük olan camialar için bir yüz karasıdır. tabi diğer kulüpler beni ilgilendirmiyor. ancak Galatasaray isminin yanında sağında solunda bir firma ismi görmek benim için çok büyük bir utanç vesilesi. bakınız; bu isim sponsorlukları çıkmadan önce bizim 4, bjk nin 1 fb nin 1 şampiyonluğu vardı. son iki sezondur fb ülker şampiyon oluyor. peki biz bu şampiyonluğu fb ye mi yazacağız yoksa ülkere mi. yoksa fb ülker adında yeni bir kulübe mi? yani fb nin şampiyonluk sayısı şimdi 3'e mi çıktı.yoksa ülker şampiyonluklarına 2 tane daha mı ekledi. ya da fb ülker diye bir kulüp var bu ne fb, ne ülker, kurulur kurulmaz 2 şampiyonluk mu elde etti. ya da Gs cafe c. takımı diye yeni bir takım mı türedi. ben hiç bir maçta taratarlar tezahurat ederken cafe.c diye bağırdığını görmedim. ve inanın mektepden bir Galatasaraylı olarak geçen sene Gs. cafe.c. şampiyon olsaydı bu şampiyonluktan zerre miktar mutluluk duymazdım. özhan canaydın artılarıyla (çok az da olsa) eksileriyle bir döneme imza atmıştır.ama Galatasaray isminin yanına bir isim alarak yani bana göre Galatasarayın adını menfi anlamda satarak çok ciddi bir ihanet yapmıştır.bu diğer yöneticilerin de işine gelmiştir.çünkü kaynak yartatmadaki beceri noksanlıklarını Galatasary ismini satark bir ölçü gidermişlerdir. camiada buna karşı çıkan birçok kişi olmasına karşın bakın fb de böyle bjk de böyle denerek o muhalefet de susturulmuştur.ama gözden kaçan bişey varsa o da kötü emsallerin hiç bir zaman örnek olamayacağıdır.ve Galatarasaray kendi değerleri içinde değerlendirilir.falanca takıma göre değil. o bakımdan ben sponsorluk olmasın demiyorum.ama bu forma da olur iletşim de olur salon da olur vesaire . ama asla Galatasaray isminin yanına başka bir isim gelemez. ve maalesef canaydın yönetiminin içinde olduğu bu ihanet süreci polat döneminde de devam etmektedir. ben cafe c. dan kurtulup bize yakışanı yaparmıyız derken bir de telekom çıktı hayretler içinde izliyorum. herkese sevgiler.

arkadaşlar bir sürü isim sponsoru almış takım adı yazılmış. kendimizi onlarla neden bir tutuyoruz ki? biz Galatasarayız ve kendi değerlerimizi bir kenara bırakamayız. illaki örnek alacaksak neden panatinakosu olmpiakosu örnek almıyoruz.

Can Akogul' Alıntı:
süperde bencede onlarda bizim konuştuklarımızı konuşacaklar resmi bi kişi çkmayacaktır daha ....

Burak Ceyhan' Alıntı:
Seçenekler arasında ''Hiçbir sponsor istemiyorum'' böyle bir seçenek olmamasını çok ilginç buldum. Merak ettiğim bir şey var.Acaba biz Telekom'la işbirliği gerçekleştirsek Galatasaray Telekom mu olacak? Üzülüyorum aslında biz ''Galatasaray'' olarak bu lig de ne zaman mücadele edeceğiz merak ediyorum? Neden biz Galatasaray olarak zoru başarmaya çalışmıyoruz başka takımlarla birleşerek şampiyon olmayı istiyoruz? Evet, belki bir takımla birleşmeden sponsor olmadan şampiyon olmamız çok zor ama imkansız değil! Benim en çok zoruma giden Galatasaray SK ismini GS TT,GS CC,GS XX... diye sürer gider bu! Beni üzüyor bu durum!

Seçenekler arasında istediğim yazıyı göremediğim için Türk Telekom'u tercih ettim.
Burakçım gerçekten şuanki ligde sponsor olmadan şampiyon olacağımıza inanıyormusun???
Daçka sponsoru olmayan tek takımdı ve ne hallere düştü, sponsorsuz bizim büçemiz 2 milyon dolar ancak olur, bayan takımı ise 500.000 dolarlık bir takım olur!
Böylemi olalım zayıf ama gururlu???

Mert Hilal' Alıntı:
[quote="Mert Hilal":5knz00jk]herkese öncelikle merhabalar.uzun süredir bu forma üyeyim ancak ilk kez yazıyorum. şu isim sponsorluğu meselesi geçmişi büyük olan camialar için bir yüz karasıdır. tabi diğer kulüpler beni ilgilendirmiyor. ancak Galatasaray isminin yanında sağında solunda bir firma ismi görmek benim için çok büyük bir utanç vesilesi. bakınız; bu isim sponsorlukları çıkmadan önce bizim 4, bjk nin 1 fb nin 1 şampiyonluğu vardı. son iki sezondur fb ülker şampiyon oluyor. peki biz bu şampiyonluğu fb ye mi yazacağız yoksa ülkere mi. yoksa fb ülker adında yeni bir kulübe mi? yani fb nin şampiyonluk sayısı şimdi 3'e mi çıktı.yoksa ülker şampiyonluklarına 2 tane daha mı ekledi. ya da fb ülker diye bir kulüp var bu ne fb, ne ülker, kurulur kurulmaz 2 şampiyonluk mu elde etti. ya da Gs cafe c. takımı diye yeni bir takım mı türedi. ben hiç bir maçta taratarlar tezahurat ederken cafe.c diye bağırdığını görmedim. ve inanın mektepden bir Galatasaraylı olarak geçen sene Gs. cafe.c. şampiyon olsaydı bu şampiyonluktan zerre miktar mutluluk duymazdım. özhan canaydın artılarıyla (çok az da olsa) eksileriyle bir döneme imza atmıştır.ama Galatasaray isminin yanına bir isim alarak yani bana göre Galatasarayın adını menfi anlamda satarak çok ciddi bir ihanet yapmıştır.bu diğer yöneticilerin de işine gelmiştir.çünkü kaynak yartatmadaki beceri noksanlıklarını Galatasary ismini satark bir ölçü gidermişlerdir. camiada buna karşı çıkan birçok kişi olmasına karşın bakın fb de böyle bjk de böyle denerek o muhalefet de susturulmuştur.ama gözden kaçan bişey varsa o da kötü emsallerin hiç bir zaman örnek olamayacağıdır.ve Galatarasaray kendi değerleri içinde değerlendirilir.falanca takıma göre değil. o bakımdan ben sponsorluk olmasın demiyorum.ama bu forma da olur iletşim de olur salon da olur vesaire . ama asla Galatasaray isminin yanına başka bir isim gelemez. ve maalesef canaydın yönetiminin içinde olduğu bu ihanet süreci polat döneminde de devam etmektedir. ben cafe c. dan kurtulup bize yakışanı yaparmıyız derken bir de telekom çıktı hayretler içinde izliyorum. herkese sevgiler.

arkadaşlar bir sürü isim sponsoru almış takım adı yazılmış. kendimizi onlarla neden bir tutuyoruz ki? biz Galatasarayız ve kendi değerlerimizi bir kenara bırakamayız. illaki örnek alacaksak neden panatinakosu olmpiakosu örnek almıyoruz.[/quote:5knz00jk]

Bir türkün yunanlıları örnek alması en son düşülcek şeydir.Hangi alanda olursa olsun

Uğur GÜVEN' Alıntı:
[quote="Mert Hilal":1mokhlh7][quote="Mert Hilal":1mokhlh7]herkese öncelikle merhabalar.uzun süredir bu forma üyeyim ancak ilk kez yazıyorum. şu isim sponsorluğu meselesi geçmişi büyük olan camialar için bir yüz karasıdır. tabi diğer kulüpler beni ilgilendirmiyor. ancak Galatasaray isminin yanında sağında solunda bir firma ismi görmek benim için çok büyük bir utanç vesilesi. bakınız; bu isim sponsorlukları çıkmadan önce bizim 4, bjk nin 1 fb nin 1 şampiyonluğu vardı. son iki sezondur fb ülker şampiyon oluyor. peki biz bu şampiyonluğu fb ye mi yazacağız yoksa ülkere mi. yoksa fb ülker adında yeni bir kulübe mi? yani fb nin şampiyonluk sayısı şimdi 3'e mi çıktı.yoksa ülker şampiyonluklarına 2 tane daha mı ekledi. ya da fb ülker diye bir kulüp var bu ne fb, ne ülker, kurulur kurulmaz 2 şampiyonluk mu elde etti. ya da Gs cafe c. takımı diye yeni bir takım mı türedi. ben hiç bir maçta taratarlar tezahurat ederken cafe.c diye bağırdığını görmedim. ve inanın mektepden bir Galatasaraylı olarak geçen sene Gs. cafe.c. şampiyon olsaydı bu şampiyonluktan zerre miktar mutluluk duymazdım. özhan canaydın artılarıyla (çok az da olsa) eksileriyle bir döneme imza atmıştır.ama Galatasaray isminin yanına bir isim alarak yani bana göre Galatasarayın adını menfi anlamda satarak çok ciddi bir ihanet yapmıştır.bu diğer yöneticilerin de işine gelmiştir.çünkü kaynak yartatmadaki beceri noksanlıklarını Galatasary ismini satark bir ölçü gidermişlerdir. camiada buna karşı çıkan birçok kişi olmasına karşın bakın fb de böyle bjk de böyle denerek o muhalefet de susturulmuştur.ama gözden kaçan bişey varsa o da kötü emsallerin hiç bir zaman örnek olamayacağıdır.ve Galatarasaray kendi değerleri içinde değerlendirilir.falanca takıma göre değil. o bakımdan ben sponsorluk olmasın demiyorum.ama bu forma da olur iletşim de olur salon da olur vesaire . ama asla Galatasaray isminin yanına başka bir isim gelemez. ve maalesef canaydın yönetiminin içinde olduğu bu ihanet süreci polat döneminde de devam etmektedir. ben cafe c. dan kurtulup bize yakışanı yaparmıyız derken bir de telekom çıktı hayretler içinde izliyorum. herkese sevgiler.

arkadaşlar bir sürü isim sponsoru almış takım adı yazılmış. kendimizi onlarla neden bir tutuyoruz ki? biz Galatasarayız ve kendi değerlerimizi bir kenara bırakamayız. illaki örnek alacaksak neden panatinakosu olmpiakosu örnek almıyoruz.[/quote:1mokhlh7]

Bir türkün yunanlıları örnek alması en son düşülcek şeydir.Hangi alanda olursa olsun[/quote:1mokhlh7]
bende buna katılmıyorum arkadaşlar sponsorlar olmadan artk dev bütçeli takımlarla yarışamayacağımız bi gerçkten bu sadece türkiyede değil avrupa içinde böle bence bir an önce birleşilmesi lazımmmm

Neden Panayı örnek almıyoruz???
Hemen cevap:Çünkü 20.000 kişilik salonda full seyirciye oynamıyoruz, yada 100 liradan kombineleri 1000 tane bile ancak sattığımız için.

Uğur GÜVEN' Alıntı:
[quote="Mert Hilal":3jcjrb7j][quote="Mert Hilal":3jcjrb7j]herkese öncelikle merhabalar.uzun süredir bu forma üyeyim ancak ilk kez yazıyorum. şu isim sponsorluğu meselesi geçmişi büyük olan camialar için bir yüz karasıdır. tabi diğer kulüpler beni ilgilendirmiyor. ancak Galatasaray isminin yanında sağında solunda bir firma ismi görmek benim için çok büyük bir utanç vesilesi. bakınız; bu isim sponsorlukları çıkmadan önce bizim 4, bjk nin 1 fb nin 1 şampiyonluğu vardı. son iki sezondur fb ülker şampiyon oluyor. peki biz bu şampiyonluğu fb ye mi yazacağız yoksa ülkere mi. yoksa fb ülker adında yeni bir kulübe mi? yani fb nin şampiyonluk sayısı şimdi 3'e mi çıktı.yoksa ülker şampiyonluklarına 2 tane daha mı ekledi. ya da fb ülker diye bir kulüp var bu ne fb, ne ülker, kurulur kurulmaz 2 şampiyonluk mu elde etti. ya da Gs cafe c. takımı diye yeni bir takım mı türedi. ben hiç bir maçta taratarlar tezahurat ederken cafe.c diye bağırdığını görmedim. ve inanın mektepden bir Galatasaraylı olarak geçen sene Gs. cafe.c. şampiyon olsaydı bu şampiyonluktan zerre miktar mutluluk duymazdım. özhan canaydın artılarıyla (çok az da olsa) eksileriyle bir döneme imza atmıştır.ama Galatasaray isminin yanına bir isim alarak yani bana göre Galatasarayın adını menfi anlamda satarak çok ciddi bir ihanet yapmıştır.bu diğer yöneticilerin de işine gelmiştir.çünkü kaynak yartatmadaki beceri noksanlıklarını Galatasary ismini satark bir ölçü gidermişlerdir. camiada buna karşı çıkan birçok kişi olmasına karşın bakın fb de böyle bjk de böyle denerek o muhalefet de susturulmuştur.ama gözden kaçan bişey varsa o da kötü emsallerin hiç bir zaman örnek olamayacağıdır.ve Galatarasaray kendi değerleri içinde değerlendirilir.falanca takıma göre değil. o bakımdan ben sponsorluk olmasın demiyorum.ama bu forma da olur iletşim de olur salon da olur vesaire . ama asla Galatasaray isminin yanına başka bir isim gelemez. ve maalesef canaydın yönetiminin içinde olduğu bu ihanet süreci polat döneminde de devam etmektedir. ben cafe c. dan kurtulup bize yakışanı yaparmıyız derken bir de telekom çıktı hayretler içinde izliyorum. herkese sevgiler.

arkadaşlar bir sürü isim sponsoru almış takım adı yazılmış. kendimizi onlarla neden bir tutuyoruz ki? biz Galatasarayız ve kendi değerlerimizi bir kenara bırakamayız. illaki örnek alacaksak neden panatinakosu olmpiakosu örnek almıyoruz.[/quote:3jcjrb7j]

Bir türkün yunanlıları örnek alması en son düşülcek şeydir.Hangi alanda olursa olsun[/quote:3jcjrb7j]

bak güzel kardeşim yaşının verdiği heyecanla yazdığına inandığım bu gayri rasyonel yorum için ancak şunu söylerim. burada kulüp yönetim sisteminden bahsediyoruz.kulübün hangi ülkeden ya da milletten olduğuna değil. hayatın her alanında ne olursa olsun eğer örnek alacağınız kişi kurum sistem sizin kendi mevcut değerlerinizi zedelemediği müddetçe geldiği menşeine bakılmaz.akıl yönetm evrenseldir.

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
[quote="Burak Ceyhan":3in8gtum]Seçenekler arasında ''Hiçbir sponsor istemiyorum'' böyle bir seçenek olmamasını çok ilginç buldum. Merak ettiğim bir şey var.Acaba biz Telekom'la işbirliği gerçekleştirsek Galatasaray Telekom mu olacak? Üzülüyorum aslında biz ''Galatasaray'' olarak bu lig de ne zaman mücadele edeceğiz merak ediyorum? Neden biz Galatasaray olarak zoru başarmaya çalışmıyoruz başka takımlarla birleşerek şampiyon olmayı istiyoruz? Evet, belki bir takımla birleşmeden sponsor olmadan şampiyon olmamız çok zor ama imkansız değil! Benim en çok zoruma giden Galatasaray SK ismini GS TT,GS CC,GS XX... diye sürer gider bu! Beni üzüyor bu durum!

Burakçım gerçekten şuanki ligde sponsor olmadan şampiyon olacağımıza inanıyormusun???
Daçka sponsoru olmayan tek takımdı ve ne hallere düştü, sponsorsuz bizim büçemiz 2 milyon dolar ancak olur, bayan takımı ise 500.000 dolarlık bir takım olur!
Böylemi olalım zayıf ama gururlu???[/quote:3in8gtum]
Eyüp abi haklısın şartlardan dolayı sponsor olayı şart gerekiyor.Peki,futbolda o kadar transfer yapıyoruz o kadar para harcıyor yıldız futbolculara bunların hepsine göz yumuyoruz güzel hoş kabul ediyoruz.Fakat futbola ayrılan bütçenin 1/4'ini basketbola ayırsalar çok daha iyi yerlere geleceğimizi düşünüyorum.Ayrıca biz UEFA kupasını yıldız futbolcularla almadık haksız mıyım? O zaman koca bir servet yatırdığımız Lincoln,Nonda gibi oyuncularla şampiyon olmadık en iyi noktaya bu tür oyuncularla gelmedik? Şimdi düşünüyorum da sanki özenti mi yapıyoruz fbden? Hani büyük şirketler arasında çekişme olur ya hani benim şunum var benim bunum var falan o noktada mıyız acaba? Belki değiliz. Üzüldüğüm nokta hedeflenen nokta için yıldız futbolcular şart değil o yüzden boşa giden bütçeyi basketbola ayırsak ve sponsora gerek kalmadan bu ligde en iyi yere yine gelebileceğimize inanıyorum.Ayrıca Eyüp abi Galatasaray ile Daçka'yı karşılaştırmak ne kadar doğru olur? Daçka'nın Türkiye'de potansiyeli nedir ki...

Yunanistanda Abd gibi baskete verilen değer futboldan çok daha fazla bizde türkiyede aynı gün futbol maçıyla basket maçı olsun Herkesin futbolu seçeceğini herkes biliyor Bizde ilk önce zihmiyet değişmeli.Bu anlaşmanın neden sadece galatasaraya kazandıracakalrı konuşuluyo bu türk telekom hiç mi bişey kazanmıcak koskoca galatasaray markasını arkasına alarak?

bakınız; bu isim sponsorlukları çıkmadan önce bizim 4, bjk nin 1 fb nin 1 şampiyonluğu vardı. son iki sezondur fb ülker şampiyon oluyor. peki biz bu şampiyonluğu fb ye mi yazacağız yoksa ülkere mi. yoksa fb ülker adında yeni bir kulübe mi? yani fb nin şampiyonluk sayısı şimdi 3'e mi çıktı.yoksa ülker şampiyonluklarına 2 tane daha mı ekledi. ya da fb ülker diye bir kulüp var bu ne fb, ne ülker, kurulur kurulmaz 2 şampiyonluk mu elde etti. ya da Gs cafe c. takımı diye yeni bir takım mı türedi. ben hiç bir maçta taratarlar tezahurat ederken cafe.c diye bağırdığını görmedim.

peki buradaki suallerime mantıklı cevabı olan var mı?

bak güzel kardeşim yaşının verdiği heyecanla yazdığına inandığım bu gayri rasyonel yorum için ancak şunu söylerim. burada kulüp yönetim sisteminden bahsediyoruz.kulübün hangi ülkeden ya da milletten olduğuna değil. hayatın her alanında ne olursa olsun eğer örnek alacağınız kişi kurum sistem sizin kendi mevcut değerlerinizi zedelemediği müddetçe geldiği menşeine bakılmaz.akıl yönetm evrenseldir.

Haklısın abi olaya kendimi kaptırıp fazla derin daldım

Pana'nın Olimpiyakos'un da bir suru sponsorluk anlasması var. Tıpkı Galatasaray, Besiktas ve Fenerbahce futbol subelerinin oldugu gibi.

Asıl fark Yunanistan'da basketbolun 1. spor olmasında yatıyor. Turkiye'de basketbola, futboldaki gibi yan sponsorlar alırsan yeterli olmuyor. Bu yıl formaları baska bir firma hazırlayacak ustune de para verecekler. (Gecen yıl lescon'du) Futboldan gelen yayın geliriyle basketboldan elde ettigimiz yayın gelirini karsılastırsanıza, yine gise gelirleri arasındaki farkı dusunun...

Yunanistan'da basketbolun kendi gelirleri (reklam pazarı dahil) bizden cok daha yuksek. Yani yanlıs ornek olur...

Anket konusunda Onur'a hak veriyorum. Aradaki fark sudur: telekom, tt net ve ulker yazdıgımızda oylamaya katılan cogu kisi, telekom ttnet farkını tam olarak anlamayabilir. Cok acık degil ne kast ettigi? Kanımca, ttnet seceneginin birlesme degil, ulkerle yapılan tarzda bir anlasma oldugu daha acık anlasılsaydı, oranı daha yuksek cıkardı... Tahmin tabii ki de...

Eğer gerekli hamleleri ve organizasyonu yapamıyorsan ve de başarı istiyorsan sponsor alacaksın. Yoksa Ayhan Şahenk'ten elde ettiğimiz gelir, yönetimin ayırdığı bütçe ile şampiyonluk olmaz. Zaten tekrar söylüyorum. Başarı bize yazılıyor. AXA Barcelona şampiyon olduğunda. Kimse bravo AXA şampiyon oldu demiyor. Yani kısaca bu işte ana unsur biziz...

Burak;Daçak ile kıyasladım ama birebir kıyaslamadım keza Daçka 500.000 dolara kuruldu, bizim sponsorsuz bütçemiz ancak 2 milyon olur dedim yani tabiki arada fark olur.

Demişsinki futboldan para artsa baskete harcansa, biz yıllarca böyle ağladık ama olmadı, futbola trilyonlar harcanırken basketbola aylık 2 bin dolara yabancı getirildi, nerdeyse karın tokluğuna oynayan oyuncularımız vardı, yani o yazdığın bir fantezi olmaktan öteye geçemez.

Doğru olan bence Aslantepeye salonumuz yapılana kadar, tribün, tv, ürün ve bilet gelirlerimiz artana kadar böyle sponsorluklar bulmak olmalı.

Timur Saglam' Alıntı:
Pana'nın Olimpiyakos'un da bir suru sponsorluk anlasması var. Tıpkı Galatasaray, Besiktas ve Fenerbahce futbol subelerinin oldugu gibi.

Asıl fark Yunanistan'da basketbolun 1. spor olmasında yatıyor. Turkiye'de basketbola, futboldaki gibi yan sponsorlar alırsan yeterli olmuyor. Bu yıl formaları baska bir firma hazırlayacak ustune de para verecekler. (Gecen yıl lescon'du) Futboldan gelen yayın geliriyle basketboldan elde ettigimiz yayın gelirini karsılastırsanıza, yine gise gelirleri arasındaki farkı dusunun...

Yunanistan'da basketbolun kendi gelirleri (reklam pazarı dahil) bizden cok daha yuksek. Yani yanlıs ornek olur...

Anket konusunda Onur'a hak veriyorum. Aradaki fark sudur: telekom, tt net ve ulker yazdıgımızda oylamaya katılan cogu kisi, telekom ttnet farkını tam olarak anlamayabilir. Cok acık degil ne kast ettigi? Kanımca, ttnet seceneginin birlesme degil, ulkerle yapılan tarzda bir anlasma oldugu daha acık anlasılsaydı, oranı daha yuksek cıkardı... Tahmin tabii ki de...
Timur bey; yeni bir anket daha açılsın o zaman!