Galatasaray ve sponsorluk sorunsalı!

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Efes, bu ülke için basketbol adına Avrupa'ya açılan kapıdır ve bu branşta Türkiye'nin en önemli markasıdır. Ordaki ortam ve gelen kültürü göz önünde bulundurursak Efes'in böyle bir sponsorluğu üstlenmesi imkansız gibi.

Ben bu devirde illa ki iyi bir sponsor bulmamızı istiyorum ve bekliyorum ama bu Ülker değildir. Telekom en mantıklı olanı gibi duruyor, diğer seneyi bekleyelim...

Re: Efes Akıllı Ol Galatasaray'ın Yanında Ol!

Eren Aydın' Alıntı:
Murat Hoca Eti'nin başkanı sınıf arkadaşımdı demişti programda.Hem başkanının Gs'li olması hemde Ülker'in rakibi olması yönünden teklif götürülebilir.
eti yide ülkerin aldığını duymuştum sanırım :) :)

Emre Doğan' Alıntı:
Valla abicim koskoca Galatasaray küme düştü lafını duymaktansa Gs cafe crown playoffa kaldı lafını duymayı tercih ederim..Kısaca tercih meselesi katılmıyorum ama saygı duyuyorum..

Sorun bizim küme düşmemiz değil.Sorun önceden ilk beşe bile giremeyen Fenerbahce'nin aynı sponsor ile 2 sene üst üste şampiyon olması.Ve avrupada belli bir yere gelmesi.

Biz cafe crown saçmalıgından kurtulmadıgımız sürece,Fenerbahce ile aramızdaki fark dahada açılacaktır.Şu an Efes Pilsen olmasa Fener tüm maçlarını kazanıp şampiyon olacak düzeye gelmiştir.

Polaynnacılık oynayacak zaman değil bunu artık kabul etmeliyiz.

Re: Efes Akıllı Ol Galatasaray'ın Yanında Ol!

Emre Evren İçöz' Alıntı:
[quote="Eren Aydın":1yeu10ci]Murat Hoca Eti'nin başkanı sınıf arkadaşımdı demişti programda.Hem başkanının Gs'li olması hemde Ülker'in rakibi olması yönünden teklif götürülebilir.
eti yide ülkerin aldığını duymuştum sanırım :) :)[/quote:1yeu10ci]
Yok Evren araştırdım 61den beri aynı kişiler tarafından yönetiliyor.Ülker teklif bile vermemiş :)

eyüp aib çok güzel yazmışsın. başarı istiyor isek paramız olması lazım. bunun için sağlma bir sponsorluk anlaşması olması lazım. ülker akıllılık etti ve fener ile anlaştı hem reklamını yapıyor hemde camianın içinde olmaya devam ediyor. efes pilsen gibi Türk basketbolunun köklü bir takımı ile Türk sporunun köklü takımı Galatasaray birleşmesi gerçekten harika olur. efesin taraftar gücü malumunuz üzerine gerçekten az sayıda. eğer Galatasaray ile birleşmeye yanaşırlarsa hem basketbol camiasından kopmazlar, hemde isimlerini duyurmaya devam ederler.

tabii bizim için önemli olan Galatasaray'dır. kısa süre önce Türk Telekom ile ilgili haberler medyada yer alıyordu ama arkası gelmedi. önemli olan hangi marka ile sponsor olunduğu değil, hangi markanın Galatasaray'ı ileriye götürecek sponsorluk anlaşmasına yanaşacağı ve anlaşmasıdır.

Galatasaray cc olucağımıza Galatasaray kafa kıran olrak devam edelim benim için daha iyi

Fenerbahçe bizden çok fazla sponsor gelirine sahip dengesiz bir durum söz konusu

Fırat Ahır' Alıntı:
Galatasaray cc olucağımıza Galatasaray kafa kıran olrak devam edelim benim için daha iyi

Fenerbahçe bizden çok fazla sponsor gelirine sahip dengesiz bir durum söz konusu
:ehue :ehue SÜPER

Efes - Fener 3 yıl daha

ULEB´in yeni stratejik planı yapılan toplantı sonrası onaylanırken, Efes Pilsen ve Fenerbahçe 2012 yılına kadar Euroleague´e katılma garantisini aldı.

Elite kulüpler arasında
ULEB yönetim kurulu, dün İtalya?nın Başkenti Roma?da toplanıp, yeni stratejik planını kulüplerle beraber açıklarken, 13 takıma A Lisansı verdi. Euroleague tarihinde elde edilen başarılara göre yapılan değerlendirmede, aralarında Efes Pilsen ve Fenerbahçe Ülker?in de bulunduğu bu 13 kulüp, 2012 yılına kadar Euroleague?de yer alma garantisini elde etti. Avrupa?nın ?elit?leri olarak adlandırılan 13 takım şöyle: Barcelona, CSKA, Fenerbahçe, Efes Pilsen, Lottomatica, Maccabi, Montepaschi, Olympiacos, Panathinaikos, Real Madrid, Tau Ceramica, Unicaja ve Zalgiris.
Eleme turu geliyor
Yeni plana göre Euroleague?e katılacak takım sayısında artışa gidilmesine karar verildi. Buna göre, önümüzdeki yıldan itibaren eleme turu oynanacak. Statü, Eleme Turu, Normal Sezon, Top 16, Play-Off ve Final Four olmak üzere 5 etapta gerçekleştirilecek. 8 takımın katılacağı elemeler sonrası 2 ekip tur atlayacak, normal sezon yine 24 takımla oynanacak. 13 A Lisansı kulübünün yanı sıra, 2?si elemelerden gelen 10 B Lisansı kulüp ve Eurocup Şampiyonu olmak üzere toplam 24 takım Euroleague Şampiyonu olabilmek için mücadele edecek.

nereye yazıcamı bilemedim buraya yazdım eurolig hayal olmaya devam edicek...

bence hayal değil gelecek sene için eurocup şampiyonluğu hedefi konursa neden olmasın ama bunun içinde yine iii sponsor ve kadro gerekli buda bence TÜRK TELEKOMLA birleşilerek olabilir...

Efes Pilsen kobe yi bile getirse taraftarsız başarının gelemeyeceğini henüz anlamadı...ve Efes böyle devam eder...ha bir gün bir takımla birleşirse eğer oda Beşiktaş olur...bizim için Telekom kalıyor ama hem telekom destekleyenlerin genelde Ankaragücü taraftarı olmaları Ankarayı temsil etmeleri ve son dönemlerde ted koleji ile birleşme dedikoduları bu durumuda zor kılıyor..aslında hiç fena olmazdı Fülkere karşılık Beşiktaş Efes Pilsen ve Galatasaray Türk Telekom....

ama galiba kendi yağımızda kavrulmaya yada bu tip sponsorluklara devam edeceğiz...aslında 2 yıldır sadece yatan linderota bonservisi ile verdiğin parayla sağlam bir basketbol takımı bütçesi olurdu :)

El e bu iki takımın gideceği zaten belli. Organizasyonel yapı çok önemli çünkü öncelikle. Ve belli yerlerde temsil edilme.
Bizim derdimiz bu genişleyen EL de kendimize yer bulmak olmalı. Şu aşamada şu şubeyle de imkansız gibi duruyor.

Galatasaray yıllardır iç meseleleriyle o denli yıpratılıyor ki, geçen sezona kadar değil Euroleague, herhangi bir Avrupa kupasına dahi katılamıyorduk.

İktidar ihtirasıyla hareket edenlerin Galatasaray'ın menfaatlerini ve istikbalini düşünmesi elbette söz konusu olamazdı. Yıllar sonra gelen Ülker sponsorluğu, belki F.bahçe'nin Ülker'den aldıklarına kıyasla devede kulak kalıyordu ama, daha öncesine bakacak olursak bu süreçte Ülker kesinlikle faydalı olmuştur...

Evvel zamanda organizasyonun "o"su yokken, Ülker'le birlikte nakit akışı rahatladı ve Galatasaray tarihinin en iyi oyuncularını transfer etmeye başadı. Taraftar üç yıl öncesine kadar şubeden elini-ayağını çekmiş ve tamamen ilgisizleşmişti. Galatasaray basketbol takımını sadece belli bir zumre kontrol ediyor ve küme düşmemeye oynayan bir takımla koltuklarında oturmaya devam ediyorlardı. Ülker sponsorluğu ile şube hareketli ve ilgi arttı. Galatasaray uzun yıllar sonra şampiyonluğa oynayan bir takıma dönüştü. Bu sponsorlukla şampiyon olunur mu, olunmaz mı bilemiyorum ama, bu noktada olmak, şampiyonluk adayları arasında gösterilmek dahi çok önemli bir gelişmedir.

Evet, Ülker sponsorluğu şubeye çok şeyler katmıştır; en önemlisi taraftarın ilgisini cezbetmiş, bir basketbol takımımızın olduğunu hatırlatmıştır. Galatasaray ilkokul seviyesinde iken, ortaokul seviyesine geçmiştir. Ancak şu da bir gerçek ki, Ülker sponsorluğunun iyileştirilmesi ve ortaokul seviyesinden, yüksekokul peresesine çıkılması gerekmektedir. Bu geçiş için yeni sponsor Telekom olur, x olur, y olur, bilemiyorum... Ancak muhakkak bir değişim daha şarttır.

Bugün rakibimiz F.bahçe 5-10 yıllık planlarla hareket ediyorken, bizim hâlâ günlük hesaplarla uğraşıyor olmamız büyük handikap. Galatasaray'ın Euroelague seviyesinde olabilmesi için iç münakaşalardan arınması ve tamamen hedefe odaklanması lazım.

Her zaman söylüyoruz, göçebe mülteciler gibi iki sezonda bir ikamet değiştirerek bir yere varılmaz! Dolayısıyla Galatasaray basketbol şubesinin kalıcı başarılar yakalayabilmesi için olmazsa olmazlardan önde geleni "bize ait bir salonumuz" olmasıdır. Şükür ki bu yönde bazı gelişmeler var, dilerim kısa zamanda harekete geçilir...

Galatasaray, ancak kuvvetli bir sponsorluk, mülkiyetine ait bir basketbol salonu ve iyi bir organizasyonla ULEB'in karşısına çıktığında kalıcı olarak Euroleague'e katılma yollarının sonuna dek açılmış olması mümkün olacaktır.

Galatasaray iyi yönetilirse bunların gerçekleşmesi birkaç yıl gibi kısa bir sürede kabil olabilir.

İyi yönetmek, yönetim kurulumuza düşüyor...

slam dergisindeki koray hocanın röpörtajını okuduysanız tüm dediklerinde haklı yeni sisteme göre uzun vadeli işler projeler artık tutmuyo biz artık başka kulüplerin yetiştirdiği sporcuları almalıyız ve yıllık plan yapmalıyız tabi bunların olması için sayın adnan polat sayın yiğit şardanın olaya el atması lazım sponsorluk anlamında ülkerin canlandırdığı yapıyı üstseviyeye çekmek için iyi bir sponsor bu bence türk telekom olabilir birşeyler yapmaları gerekir salon konusundada somut adımlar atılması gerekir aslantepenin yanına yapılabilir böylelikle biz ulebte şampiyonluk veya ön eleme geliyomuş galiba orda bişeler yapmamız gerkiyor

arkadaşlar riva projesi onaylanmış ve gs 400 milyon tl gelir bekliyomuş ve bu süper bi haber yöneticiler demişler ki artık sportif başarıya önem vercez burda lütfen artık basketbolada el atsınlar cafe crowndan kurtulalım iyi kadro kursunlar erdemire yeniliyoz takımmı gs gibi büyük takım böle olmaması lazım başkan lütfen el at şu işe lütfen