Galatasaray ve sponsorluk sorunsalı!

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Çok haklısın Eyüp Abi ama bu başarılara ulaşan yol sadece Efes ile birleşmekten geçmiyor.Galatsaray belli değerlere sahip bir kulüptür.Yöneticilerimiz bu değelere sahip çıkarsa,basketboldan anlayan yöneticiler getirilirse,Bazı kesimlere bağlı kalmadan hareket edersek,sabırlı olursak,koça karışmasak,emin ve sağlam adımlarla yürüsek eminizki bu kulüp iyi yerelere gelir.

Mehmet Yıldırım' Alıntı:
Çok haklısın Eyüp Abi ama bu başarılara ulaşan yol sadece Efes ile birleşmekten geçmiyor.Galatsaray belli değerlere sahip bir kulüptür.Yöneticilerimiz bu değelere sahip çıkarsa,basketboldan anlayan yöneticiler getirilirse,Bazı kesimlere bağlı kalmadan hareket edersek,sabırlı olursak,koça karışmasak,emin ve sağlam adımlarla yürüsek eminizki bu kulüp iyi yerelere gelir.
Efes'ten geçiyor diye bir cümlem varmı son yazımda?

Tribün geliri+reklam geliri+kendimize ait salon+ürün geliri+sponsor=ŞAHA KALKMIŞ BİR ŞUBE!

ben basketbol takımlarının birleşmelerinin karşısındayım fenerin ülkerlede birleşmesinden de karşıydım önceden ama şunu söyleyebilirim cafe crowndan daha iyi bir sponsor olabilir vestel bilmiyorum bunu gibi diyeceksiniz ki neden birleşmesini istemiyorsun herkes birbirleriyle birleşirse orta gene üç büyük kalacak bir heyecan olamaycak basketten fazla anlamayan bir insan olarak daha zevk alıyorum bakıyorum hepsi zorlu takım şunu kolay yenersin diyeceğin bir takım yok kolay kolay o yüzden büyük sponsorlara evet ama takım birleşmelerine hayır

Aslında bir salonumuz olsa ve oraya hermaç giden kemik 1000-1500 civarında seyircimiz olsa bence herşey çok daha iyi olurdu . Bence herşey salonda bitiyor . Bu salona kim nederse desin ulaşım çok ama çok zor . Her maç arıza çıkaran skorboardlarla bu iş gitmez . Herkez görecek iyi bir salon ve uygun fiyata kombine olursa kombine satışlarıda yükselecektir . Sponsor için az ile yetinmeyip çoğu istemeliyiz . En önemlisi biz GALATASARAYız. Türkiyenin en önemli spor kulübüyüz . Ya adam gibi bir sponsor olsun yada hiç olmasın .

Hayalini kurduğumuz salon kavuşursak:
uygun fiyatlara satılacak 3-4bin kombine
Salonun isim sponsorunuda bulduktan sonra zaten her yıl 5 milyon dolar civarı bir para şubeye girmeye başlar.
Bunun yanında Eyüp Abi'nin dediği gibi Efes veya Telekom ile yapılacak bir sponsorluk ile bu şube kanatlanır.

Galatasaray Efes Pilsen

Adı kulağa hoş geliyor. Ciddi anlamda bir anlaşma imzalanırsa - ki umarım - ligi domine ederiz. EP'nin transfer bütçesi ortada, Aslantepe geldikten sonra bizimde bütçemiz ortaya çıkacaktır az çok.. EP ile iyi bir ortaklık ile bu lige gelmeyecek oyuncular getirilir - ki EP yıllardır getiriyor -

Altyapılarıda birleştirdikleri zaman tamamdır bu iş geleceğin yıldızları çıkar ortaya..

Fakat bu durum Türk basketbolunu çok ciddi etkiler. Sonuçta Efes Pilsen veya Galatasaray gibi büyük bir camia kapatılacak basketbol alanında.. Böyle bir anlaşma olacağını pek sanmıyorum eğer olursa zaten Efes Pilsen Beşiktaş ile anlaşır çünkü Özerhun koyu Beşiktaşlıdır.

TT ile bu aralar pek dostuz sponsorluk, stad, reklam vs.vs. derken aradan birde basketbol anlaşması yaparlarsa hiç şaşırmam.

Hayırlısı olsun artık ne diyelim..

Efesin başkanı Tuncay Özilhan BJK için başkan adayı olarak adı geçiyor koyu bir beşiktaşlı.. sponsorluk ile yola devam etmek isterse tercihi biz olacağını kimse garanti edemez..
Ayrıca avrupadaki sponsorluk sisteminde gördüğümüzde kinder bologna. virtüs bolagna, iki üç yılda bir sponsor değişiyor ...Efes devamlılığı olmayan bir olaya girmek istemez...belki ülker gibi yan ürünlerine sponsor bulmak ister onuda biz kabul etmeyiz...
En ideal vestel gözüküyor zorlu ailesinden dolayı olabilirde.. marka güvenirliliği devamlılık açısından Beko- yu tercih ederim.. Koç aileside ya beşiktaşlı yada fener yönetiminde oda zor gözüküyor..

Son 1 yıldır bütün büyük projelerimizin baş sponsoru olma arzusu içinde olan Telekom bu konudada en büyük adaydır.
Murat Özyer'in geçen günkü programda şakayla karışık söyledikleride bunu ortaya koyuyor.

Doğan SAĞLAM' Alıntı:
Son 1 yıldır bütün büyük projelerimizin baş sponsoru olma arzusu içinde olan Telekom bu konudada en büyük adaydır.
Murat Özyer'in geçen günkü programda şakayla karışık söyledikleride bunu ortaya koyuyor.
Bencede seneye bu tarz bir sponsorluk olacaktır. Stat konusu, futbol takımına forma reklamı vs. derken bizim ile yakın temas içine girdiler. Seneye olursa kimse şaşırmaz...

Telekom'la bu konuda aşama kaydedildiğini düşünüyorum,Benim için ekin filan pek önemi yok,Ülker ve uzantıları olmasın yani desteğinin kime olduğu açık bir ek olmasın yeter...Çok büyük olasılıkla gelecek yıl bu ek telekom olacak ancak tabiki alternatifleri konuşmak tartışmak için engel değil bu...

Çok ama çok büyük bir ihtimal Telekom'la içeriğini şimdiden bilemiyoruz ama bir sponsorluk anlaşmasına gidilecektir.Gelişmeler bunu işaret ediyor.

Kaan Can Garip' Alıntı:
Hiç sponsor almasak ?

Galatasaray SK olarak mücadele etsek.

Play off mücadelesi versek son maça kadar..

ne güzel hayal kuruyorum ama...

Play-out oynasak ,

Banvit gibi bi takıma yenmemiz gereken maçta yenilsek ,

2. lige düşmekten son anda kurtulsak ...

Valla abicim koskoca Galatasaray küme düştü lafını duymaktansa Gs cafe crown playoffa kaldı lafını duymayı tercih ederim..Kısaca tercih meselesi katılmıyorum ama saygı duyuyorum..

vestel manisaspora sponsorken manisayı yarı yolda bırakmış bir şirket. vestel yönetimini iyi bilen biri olarak bence kesinlikle vestel galatasarayımıza sponsor olmamalı. sponsorsuz devam edelim ama vestel olmasın

Katılıyorum Eyüp abi bu ülker'in bize faydası yok Feneve çalışıyorlar hep..Ama efes gibi basketbolda simge olmuş bir klübün böyle bir karar olması çok zor gibi görünüyor...