Gerçeklerle yüzleşmek!..

Mithat Duran' Alıntı:
[quote="Barış Gürek":28a42v4s]jasmin represa yada oktay mahmudi dışındaki isimler zaten bizi ileriye götüremezlerdi...Benim kendi fikrim kızların başarılarından sonra başkanın dedehayırı bırakmayacağı ve en büyük temennim seneye bizi kimin çalıştıracağının sezonun bitimiyle belli olmasıdır....

Tahminim,Ahmet beyin 2010 mart ayındaki kongreye kadar ,görevini yapacağı yönünde,seçim sonrası ne olur bilemem ama başkanın karşısında bu sefer öyle kolay lokma bir aday olmayacağını,tekrar seçilmesinin zor olduğu kanatindeyim.

Yalnız önümüzdeki sene takımı kimin çalıştıracağı konusuna gelirsek aday % 80 belli onuda daha sonra özel mesajla söylerim.

Ancak önümüzdeki yılın bütçesinin 10 mil. doları az biraz geçeceğini biliyorum.[/quote:28a42v4s]

Mithat abi TT ile birleşme yada sponsorluk gibi birşey söz konusumu?

Benim(bizim) Bilfiğimiz yönetim basketbol takımına bir sponsorluk anlaşması olmadan 10 mil. doları biraz geçen bütçe ayıracağını sanmıyorum.

Adayıda özel mesajla yazarmısın?%80 belliyse birşeyler vardır heralde.

Türk Telekom olayı şu aşamada zor,hatta imkansız onlar şubeyi Ankaraya istiyor,bizimkiler hayır diyor ki bu çok doğru.

Bu sene ülkerle son yıl 7 mil. dolar civarı bir para gelecek sanıyorum üstünü kulüp koyacak.

Geçen hafta Graves'in gayretiyle kazanılan maçın hayırlı mı, hayırsız mı olacağını ilerleyen günlerde göreceğimizi yazmıştık. Maalesef pek de hayırlı olmadı...

Karşıyaka maçında takımın çöküş yaşadığını belirtmiştik. Aradan geçen bunca maçta ağır yenilgiler geldi... Ve ne yazık ki Koray Mincinozlu orada olduğu müddetçe daha ağırlarının gelmesi olasıdır! Zira Mincinozlu ile oyuncular arasında bağ tamamen kopmuş. Takım potansiyelinin 10%'unu ortaya koyamıyor. Üç sayı çizgisinin dışına sıra sıra dizilip şut deniyorlar.

Şahsen F.bahçe Ülker ve Türk Telekom maçlarında oluşabilecek skordan çok endişe ediyorum. Telekom fark yapmak için fazla zorlamaz ama, F.bahçe Ülker atabildiği kadar fark atmak ister. Üç sezon önce maddi imkansızlıklarla kurulan kadronun yediği tarihi farkın üzerine çıkabilirler. Bazı şeyleri görmek çok zor değil!

Bugün Mincinozlu, bir pozisyon sonrası Yardımcı Koç Aziz Bekir'i tuttuğu gibi koltuğuna oturttu! Taraftara "ne var ulan" dersiniz, arkası sağlam değilse, hakkını aramayamaz; oyuncunuza "ne var ulan" dersiniz, profesyoneldir susar... Ancak, yardımcınızı öyle çocuk gibi itip, aşağılayamazsınız! Coaching olarak oyuna hiçbir katkısı olmamasını sadece eleştirebilirim ama, bu davranışları için kendisini kınıyorum!..

Bir röportajında önümüzdeki yıllarda danışmanlık konusu için "ne kulüp benden iyisini, ne de ben kulüpten iyisini bulabilirim" demişti. Şayet Galatasaray Basketbol Şubesi, Koray Mincinozlu'den iyisini bulamayacaksa, varlığını sürdürmesinin bir manası yoktur!

Hafta içinde Bayan Basketbol Takımımızla çok sevindik fakat, erkeklerde her hafta elem verici bir tablo var.

Dışarıdan biri gelmeyecekse bile, sezon sonuna dek bu takımı çalıştırmayı çok daha fazla hakeden staff içinde biri var. Dilerim daha kötü mağlubiyetler gelmeden bu yönde bir hamle yaparlar.

Mithat bey ülker 7 milyon dolar verecek demişsiniz artı klubün ekleyeceği miktar.. bu paraya çarçur edecek taraftarı kahredecek hangi meşhur abiye görev verilecek onuda söyleyin şimdiden merak etmeyelim....

Fevzi Genç' Alıntı:
Mithat bey ülker 7 milyon dolar verecek demişsiniz artı klubün ekleyeceği miktar.. bu paraya çarçur edecek taraftarı kahredecek hangi meşhur abiye görev verilecek onuda söyleyin şimdiden merak etmeyelim....

Hemen cevap vereyim son üç senenin paralarını kim çarçur etti önce onu yaz,sonra varsayımlarına ben cevap veririm.

Ne hikmetse işinize gelenleri cevaplıyorsunuz.

Mithat bey para ve Ulker uzerinden yaptığınız politika sizi ve vizyonunuzu gayet iyi acıklıyor.Artık 9 sene ne görev yaptığınızını öğrenmeme gerek te kalnmadı.
Genç Galatasaraylıların beyinlerini köreltmeyin.Verdiğiniz rakamları araştırıyorum ama sizin kadar hızlı değilim kabul ediyorum.Ama az kaldı doğrularına ulaşmama........

Kemal Aday' Alıntı:
Mithat bey para ve Ulker uzerinden yaptığınız politika sizi ve vizyonunuzu gayet iyi acıklıyor.Artık 9 sene ne görev yaptığınızını öğrenmeme gerek te kalnmadı.
Genç Galatasaraylıların beyinlerini köreltmeyin.Verdiğiniz rakamları araştırıyorum ama sizin kadar hızlı değilim kabul ediyorum.Ama az kaldı doğrularına ulaşmama........
Ben doğruları yazıyorum ister kabul edersiniz ister etmezsiniz,bende Kemal ADAY'ın gerçek ismini merak ediyorum.Siz ne zaman gerçek isminizle yazacaksınız,çok merak ediyorum.

Doğruları çabuk öğrenirsiniz,hiç merak etmeyin.

Artık isim yazılmış öbür başlıklarda da,buraya da yazalım.

Oktay Hoca 1 Milyon Dolar istiyordu,şimdi sanırm 750-850 Bin Dolar arası bir ücreti kabul edecekmiş.

Bunun yanında bir oyuncu ile de büyük ihtimal anlaşmışız önümüzdeki sene için,şimdi isim vermek çok doğru olmaz. Ama ben de hayal kırıklığı oluşturdu,mükemmel bir 4 numaramız varken yeni isim tam bir hayal kırıklığı.

Sevgili Alperen,

Yazdığımızla kalıyor olmak, hiçbirşeyin değişmediğini görmek, velhasıl "ahval" şevkimizi kırıyor ama, kaybedilen bir sezonun ardından şunları yazmadan geçmeyeyim...

Ben, Galatasaray basketbol şubesinin yöneticisi olsam, en fazla parayı baş antrenöre veririm. Milan Gurovic'i, Dejan Milojevic'i Andrija Zizic'i, getiriyorsam ve her birine 1 küsür milyon dolarlık kontrat yapıyorsam, koçtan para esirgemem. Zira bunca yıldır Avrupa basketbolunda gördük ki koçların önemi çok büyük! Koçun yanı sıra, şubeye vizyon sahibi, modern basketbolu ve insan ilişkilerini iyi bilen bir direktör getiririm. Bu eski bir oyuncu olabilir... Staff'taki diğer kişileri getirdiğim baş antrenörün istekleri doğrultusunda seçerim. Bu kişilerin arasına yine baş antrenörün tercihlerini dikkate alarak muhakkak atletizm antrenörü dahil ederim...

Böyle bir ekibi kurduktan sonra "ben size gelmeyeyim, bir sorun olursa siz bana gelin" derim ve kenarı çekilirim. Zira böyle değerli bir ekip kurmuşsam yapmam gereken en önemli şey onların işlerini en iyi şekilde yapabilmesi için alan bırakmaktır. Aksi halde işlerine karışırsam, "boy gösterisi" yaparsam kurduğum bu ekibin verimi düşer, işlerini yapamazlar. Olurda rüzgâr tersten eserse, takım kötü giderse; savrulmamak için ekibin arkasında dururum, ta ki benimle birlikte devrilene dek! Zira o ekibe güvenip göreve getiren benim! O ekip gidecekse, benim de gitmem gerekir; çünkü ben seçtim!

Yazdıklarım iki yılda bir seçim olan ve her göreve gelenin koltukta daha ne kadar oturabilirim düşüncesiyle hareket ettiği Galatasaray gerçekleriyle pek örtmüşmüyor ama, bunlar da benim gerçeklerim, beklentilerim...

Belkide Galatasaray basketbol şubesinden çok şey bekliyoruz, olmayacak şeyleri...

Ahmet Abi yine ne güzel yazmışsın; yazının başında ve sonunda belirttiğin gibi kısa vadede ekstra durumlar olmazsa önümüzdeki 5-10 sene içerisinde olması imkansıza yakın bu söylediklerinin.

Ancak olur ki vizyonlu bir antrenör ile anlaşırız, kendisi ile anlaşırken bir vizyonsuzluk örneği sergileyip tüm yetkileri kendisine veririz; kazaran bize bir sistem oturtabilir. Yoksa şubenin geleceği pek parlak gözükmüyor.

Bugün Erman Kunter'in takımı Cholet çok düşük bütçelerle Eurochelleange'da finale yükseliyorsa, bunu Kevin Braswell ile yapıyorsa ne demem gerekiyor bilmiyorum. Şimdi fena mı idi biz de olsaydık orada. Lige asıldık ya,şampiyon olacağız ligde de...

Fevzi Genç yazdı:

Hemen cevap vereyim son üç senenin paralarını kim çarçur etti önce onu yaz,sonra varsayımlarına ben cevap veririm.

Ne mutluki Murat Özyer gibi bir koç gördü bu taraftar Mithat bey.
Duyduğum kadarıyla ilk yaptığı iş külüpten beslenen safraları uzaklaştırmak olmuş.
tabi onlar daha sonraları onun altını oyup klüpten uzaklaştırdılar ama bu taraftara gerçekleri görme fırsatı verdi hiç değilse....

Fevzi Genç' Alıntı:
Fevzi Genç yazdı:

Ne mutluki Murat Özyer gibi bir koç gördü bu taraftar Mithat bey.
Duyduğum kadarıyla ilk yaptığı iş külüpten beslenen safraları uzaklaştırmak olmuş.
tabi onlar daha sonraları onun altını oyup klüpten uzaklaştırdılar ama bu taraftara gerçekleri görme fırsatı verdi hiç değilse....

Öncelikle laflarınıza dikkat edin,ben şahsım için değil ama bu kulübe 7 ay maaş almadan hizmet eden insanlara safra benzetmesi yapmak ayıp ve yanlıştır.

Gördük safraları gerçekte kim olduğunu,Ülkerin bütün safraları ne hikmetse hala bizden nasipleniyor.Malesef bu taraftarın gördüğü gerçeği siz hala görememişsiniz.

Allaha çok şükür kulübün 5 kuruşu cebime girmediği gibi cebimden çıkanıda çoğu kişi bilir.

Benzetme yaparken dikkat etmek gerekir,elma ile armudu aynı kefeye koyamassın.

Mithat bey her topa girmemeğe gayret ediyorum ama doğruları çarpıtarak (veya bilerek yalnış yazarak ) formu yalnış bilgilendiriyorsunuz.Bu tutmunuza bir son verin ğere gerçek bir taraftar iseniz bu tarz yaklaşım sarı-kırmızı renklere yakışmıyor.
Daha da devam ederseniz tüm doğruları bu forum öğrenecek.Kaynağı da şimdiden söylememde yarar var ,sevdiğiniz ama çok konuşmayı seven abilerinizden biri ,Bebek sahilinde yürüyüş yapmayı sever.............
Oktay Mahmudi ( Ünsal bey daha iyi bilir ) 350.000 euro'ya Benetton da calısıyor bir sene daha kontratı var.Muhim olan Obradovic'i telefonla aramak değil ,doğruya ulaşmak.

Kemal Aday' Alıntı:
Mithat bey her topa girmemeğe gayret ediyorum ama doğruları çarpıtarak (veya bilerek yalnış yazarak ) formu yalnış bilgilendiriyorsunuz.Bu tutmunuza bir son verin ğere gerçek bir taraftar iseniz bu tarz yaklaşım sarı-kırmızı renklere yakışmıyor.
Daha da devam ederseniz tüm doğruları bu forum öğrenecek.Kaynağı da şimdiden söylememde yarar var ,sevdiğiniz ama çok konuşmayı seven abilerinizden biri ,Bebek sahilinde yürüyüş yapmayı sever.............
Oktay Mahmudi ( Ünsal bey daha iyi bilir ) 350.000 euro'ya Benetton da calısıyor bir sene daha kontratı var.Muhim olan Obradovic'i telefonla aramak değil ,doğruya ulaşmak.

Hangi kelimem yanlış,sonrada topa girmek istemiyorum diyorsunuz,önce gerçek isminizle yazın abim olduğunu idda ettiğiniz kişi kim?demek Oktay MAHMUDİ ile Murat ÖZYER hemen,hemen aynı paraya çalışıyor,sizin iddanıza göre durum bu Murat ÖZYER kulübümüzden senelik 700 bin ytl alıyor,sizin yazdığınız gibi Oktay hoca o rakakama çalışıyorsa bedevaymış hemen tazminatını ödeyip alalım.

İyi düşünün kim gerçekleri çarpıtıyor,son zamanlarda havanda su dövmeye başladınız.Artık doğruları yazmaya başlayın sırf bana muhalefet olmak için yalan yanlış bilgileri burada yazıp sayfa kirliliği yapmayın.

Fevzi Genç' Alıntı:
Allaha çok şükür kulübün 5 kuruşu cebime girmediği gibi cebimden çıkanıda çoğu kişi bilir.

Belkide sorunun başlangıcıda burası cebinizden birşeyler çıktığı için, takımı sahipleniyorsunuz.

Ben GALATASARAY' gönül vermiş bir insan olduğum için,ve GALATASARAY'lının yapması gereken vazifelerden belkide ilk sırada olan her koşulda takımıma sahip çıkıyorum.

Şimdi bumu? suç

Murat Özyer safra ile taşla uğraşıcağına takımın kupa alması için çalışsa, yanii antrenörlüğünü yapsa belki 1-2 kupa kazanabilirdik.. Kendisi yok abiler, yok dedehayır vs.. paronayaklıkları ile uğraşırken hedefini şaşırdı, safra temizliycem derken tümöre dönüştü..

Ayrıca şubedeki görev değişikliklerine yanii safra, tümör temizliğine yönetim karar verir, kendisinin görevden alınmasında olduğu gibi...