Golden State Warriors

Olabilir abi.. Ona bakarsan aynı maçta CP3 nin son hücumu da felaket. Her zaman istediğimiz gibi olmayabilir. Biz kazanıyoruz abi. Önümüze geleni yapıyoruz. Biz öbürküler gibi gazla çalışan camia değiliz. Jeremy Lin diye 3 günde yıldız olanlarla taraftarı avutmuyoruz.

Bu arada Jeremy Lin, Taywanlı değil Çinli. Taywanlı olmak Kıbrıslı olmak gibi. Kıbrıs Türkü ne kadar Türkse, Taywanlılar da o kadar Çinli.

7 maçlık doğu turnesinde ilk beş maçı kazandılar ki bunların içinde Brooklyn ve Miami deplasmanları da vardı. Miami maçını kazandıran top girdiğinde bütün bench sahaya daldı.. Bir birliktelik var herhalde ki böyle görüntüler oluşuyor. Bu arada Biedrins ve R.Jeff hiç oynamıyorlar bile. Dallas'ı play-off ilk turunda eledikleri Baron Davis'li kadro sonrası ilk kez California'da The Bay de konuşulur oldu. Orlando deplasmanını da kazanırlar yarın da Atlanta'yı bimiyorum. Eser Atalay nerelerdesin.

Güzel takım vesselam, yani sempati duyulmayacak gibi değil. Tabi bunda Curry'nin etkisi büyük, müthiş bir şutör ve asist konusunda da benzer yeteneklere sahip. Ayrıcak karakter olarak da liderliğe soyunabiliyor. 4. Maç 3. Çeyrek'te Denver'ın aklını aldı, çeyreğin son bölümlerine doğru coşarak 22 sayı attı, ve attığın şutların hepsi simit bozucu, Reggie tarzı şutlardı. Bundan böyle has adamımdır, Curry.

Yeni koç Steve Kerr.5 Yıl 25 Milyon Dolar'a anlaşmışlar.New York Knicks'i reddederek buraya gelmiş değerini bilin :)

Bunun dışında yazın yapacakları fazla bir hamle yok.Andrew Bogut'la yaptıkları acele anlaşma yüzünden salary cup'ın sınırında dolaşacaklar gelecek yıl.3 Yıl 36 Milyon Dolar'a anlaşmışlar ama ben Andrew Bogut'un 3 yılda 100 maça çıkabileceğini bile düşünmüyorum.Daha düşük paraya Marcin Gortat'ı ya da Anderson Varejao'yu getirebilirlerdi.

Çok iyi bir play-off geçiren Draymond Green'in opsiyonu kullanılırsa tam 66 Milyon'a geliyor salary.Ondan sonra yapacakları fazla bir hamle de kalmıyor

Kevin Durant'te artık burda.
Kobe olmadığına göre yeni takımım Golden State olacak :)
Bence Bogut'un yanına birde sert bir 5 numara gerekir.
Pota altında eksik kalıyoruz.
Şimdi son şut kimin olacak ?
Set mi ?
Klay mi ?
Kevin mi ?

Gitseeen ne fark eder!
Kalsaaan ne fark eder!
Aldığıııın dolarlar,
Elbeet bir gün biter!
Oklahoma City Thunder'ı erkeeğe küfreder!
İşteeee sen bu kadar zavallısın Durent!!!!

GSW'da kimin öne çıkacağı belli olmuyor. Sanki Durant ve Curry sürüklüyormuş gibi gözükse de, Thompson da çıkıp 50 sayı atabiliyor. Daha bir de Demarcus Cousins da gelecek. Muazzam.

Kerr Durant'in son Memphis maçındaki 13/12 saha içi isabeti için onun gelmiş geçmiş en iyi oyunculardan biri olduğunu söyledi. Daha doğrusu onun boyunda bu kadar hassasiyete sahip az oyuncu oldugunu söyledi.Boy açısından katılıyorum . Müthiş bir skorer boyuna göre.

Golden State son maçında Charlotte'u yenmiş rahat bir şekilde. Tam kadro olduklarında yenemeyecekleri takım yok. Tabi savunma yapmak isterlerse. Şimdilik öylesine takılıyorlar. Playofflar gelince daha çok ağırlık koyacaklarını düşünüyorum. Ama tabi takımın tam kadro olması lazım. Curry eğer Thompson ve Durant olmasa ve sakatlık sorunu olmasa Harden kadar etkili olur muydu diye düşünmüyor değilim bazen. Bence olabilirdi. Gerçi Harden ikilik atışlarda da çok başarılı. Curry nin menzili hep dışardan. Bence geçenlerde Andy Rautins'in dediği gibi baskette 4 lük ve 5 lik de olması lazım. Bu Curry gibi oyunculara çok yarardı.

Sevdiğim diğer takımlar doğudan Milwaukee ve Philadelphia. Umarım Doğu finaline bu iki takım kalır. Finalde de GSW 'a eşleşirler. Kazanan da GSW olur ama bu iki takım kazansa da üzülmem. Zaten GSW'a bir düşmanlık var fanlar tarafından, çok güçlü kadro kurulduğundan dolayı. Çok güçlü kadro kurmak bir sıkıntı değil bence ama tabi dengeleri alt üst ediyorlar orası ayrı konu.

Golden State son maçında Charlotte'u yenmiş rahat bir şekilde. Tam kadro olduklarında yenemeyecekleri takım yok. Tabi savunma yapmak isterlerse. Şimdilik öylesine takılıyorlar. Playofflar gelince daha çok ağırlık koyacaklarını düşünüyorum. Ama tabi takımın tam kadro olması lazım. Curry eğer Thompson ve Durant olmasa ve sakatlık sorunu olmasa Harden kadar etkili olur muydu diye düşünmüyor değilim bazen. Bence olabilirdi. Gerçi Harden ikilik atışlarda da çok başarılı. Curry nin menzili hep dışardan. Bence geçenlerde Andy Rautins'in dediği gibi baskette 4 lük ve 5 lik de olması lazım. Bu Curry gibi oyunculara çok yarardı.

Sevdiğim diğer takımlar doğudan Milwaukee ve Philadelphia. Umarım Doğu finaline bu iki takım kalır. Finalde de GSW 'a eşleşirler. Kazanan da GSW olur ama bu iki takım kazansa da üzülmem. Zaten GSW'a bir düşmanlık var fanlar tarafından, çok güçlü kadro kurulduğundan dolayı. Çok güçlü kadro kurmak bir sıkıntı değil bence ama tabi dengeleri alt üst ediyorlar orası ayrı konu.

Teessuflerimi iletirim size sevgili Bayca Beycigim! Golden'in almadigi geride 3 adam var James, Davis ve Harden :) onlarda gelirse Nba kapisina kilit vurulmamasi icin hicbir sebep kalmiyor :)

Olasi bir finalde GSW'nin karsisina Milwaukee ve Philadelphia en iyi 5 i ciksa ben yine de Golden'in kolay kolay sampiyonlugu birakacagina inanmiyorum.

Teessuflerimi iletirim size sevgili Bayca Beycigim! Golden'in almadigi geride 3 adam var James, Davis ve Harden :) onlarda gelirse Nba kapisina kilit vurulmamasi icin hicbir sebep kalmiyor :)

Olasi bir finalde GSW'nin karsisina Milwaukee ve Philadelphia en iyi 5 i ciksa ben yine de Golden'in kolay kolay sampiyonlugu birakacagina inanmiyorum.

Mehmet bey merhabalar:p, Golden State epe y güçlü ama bu sezon o kadar formda değiller. Diğer takımların da fazla şansı var. bence. Siz Lebronu çok seviyorsunuz. Takdir ederim. Çok büyük oyuncu ama ben o kadar sevmiyorum ben Curry'yi tercih ederim. Lebron hem çok takım değiştiriyor ve biraz da kibirli. Ama tabi süper yıldız sonuçta olması gerekiyor. Ama yine de dominant oyun tarzı hoşuma gitmiyor. Bir Kobe bir Jordan,bir Carter, bir Mcgrady her zaman daha estetik gelmiştir gözüme. ;)

Davisi Lakersın alması bekleniyor. Bence de ihtiyaç var ama yine de yeterli olmaz. Siz lakersı Lebrondan dolayı seviyorsunuz. Ben ise hem Lakersı hem de Lebronu o kadar çok sevmiyorum.:cool: Ama yine de Lebrona saygı duyuyorum. Çok büyük bir yıldız o konuda hem fikiriz. Lakersa Bir Harden ve Davis gerekiyor ki şampiyon olabilsinler. Ama bu pek mümkün durmuyor. Şimdilik Lakers taraftarı Lebronlu kadroya rağmen playoff yapamamanın üzüntüsünü duyuyor. Seneye takviyeler olursa bence playoff olur. Ama yine de Lebron Lakersa pek yakışmadı gibi. Genç oyuncularla da tartışmış geçen. Gençleri yollamak lazım Lebron varken. O wade gibi veteranları seviyor.

Not: Curry-Thompson-Durant- Green- Cousins 5i epey güçlü kabul ediyorum ama bu 5li hiç daha doğru düzgün sağlıklı şekilde yanyana oynayamadı. Bir Milwaukee,Toronto, Philadelphia daha formda duruyor GSW karşısında. Özellikle ben playoff serisinde yarı finalden sonra GSW'nin deplasmanda zorlanabileceğini düşünüyorum. Tabi Kerr bir önlem almadıysa. Çünkü takım çok dağınık durdu normal sezonda.

Buyuk olcude haklisin Bayca Beycigim ama Golden'i Juventusa benzetmek gerekebilir, Italyada son 10 yilda 5-6 takimin sampiyonluk ihtimali konusulur son 10 haftaya kalmaz Juve sampiyonluk ilan eder :)

Bu kadro ile Goldenin elinden kupayi alacak takima saygi duyarim. Milwauke = Roma , Toronto = Napoli , Philadelpiha = Inter diye gider bu liste :)

Ama yine de saygi duymak lazim Golden'a emek emektir. Kim olursan ol calismadan olmuyor!

Baketboldan bagimsiz olarak soracagim, Goldena yazarken Golden'a mi yazmak lazim ? Daha kendi dilimizi tam bilmeden ingilizce ogenmeye kalkarsan sonun boyle olur Mehmet Derin kardesim :)

Isin gercegi ben Turkce Dil bilgisini Ingilizce ogrenirken ogrendim :)