Gözüm NBA'de

Oğuz'un henüz 18 yaşında olmasına karşın,temel tekniğinin Fatih'ten çok daha ilerde olduğunu da ekleyelim.

2-3 sene içinde NBA kapılarını zorlayan Fatih değil de,Oğuz olabilir...

blok senın ıcın cok mu onemlı?
bunun arastırmayı tam yapmak veya eksık yapmakla alakası yok.

benım basketbol anlayısıma gore blok onemlı bır ıstatıslık degıl.
sana gore blok her seyse ayrı tabii.

bencede fatih insallah bizde kalır ancak bu fatihin super bir oyuncu oldugunu gostermez bizim takımın yetersizligini gosteriri.
benım yaptıgım popülizm degil adece insanların gorusunu almak tı.

sen ayrı dusunursun ben ayrı baskası ayrı.

Whisby gittikten sonra Galatasaray Fatih oyundayken pota altından kaç sayı yedi. Türkiye'yi çoktan aşmış, Avrupa'da zirveye oynayan Ülker ve Efes gibi iki takımın oyuncuları bile içeri girip Fatih'ten bir pozisyonda 3-4 tane blok yedikten sonra o oyundayken üçlük çizgisinden içeri adım atmıyorlar.İçeri girseler dahi Fatih'i görünce topu dışarı yolluyorlar.İşte basketbolda bloğun ve FATİH SOLAK'ın işlevi.

iyide anlamadıgım konu su

ben fatih solak kotudur demiyorum ki sadece ulkere giderse yedek kalacak onunde daha iyi oyucular var dedim.

sen ulker antronorun yerinde olsan
yabancı pivotun var
oguz savas var gelecek vaad ediyor
fatih solak var 28 yasında hangisini oynatırsın?

keske bizde kalsa bu senede bizde oynar diyorum iyi veya kotu ancak ulkerde oynaması hele hele NBA de oynaması cok zor diyorum sadece

Bence Fatih önümüzdeki sene ülker'e dönmez. avrupa'ya gidemez. NBA'de hayal zaten diyorum ben. ve böylece tahminime göre Fatih önümüzdeki senede Galatasaray'a kiralanır. inşallah öylede olur. ayrıca ülker'in sponsorumuz olduğu unutulmamalı. bide bana göre yaptığınız fatih mi oğuz mu tartışması çok saçma. çünkü ikisininde birbirinden iyi özellikleri var ama oğuz'un çok genç olması onun ve takımının adına çok büyük bi şans. neyse umarım Fatih Solak'ı önümüzdeki sene tekrar takımımızda görürüz. ben ona çok ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum...

ya arkadaslar oguz mu fatıh mı tartısması cok yanlıs cunku fatıh o takımda 5 sene oynadı herhangı katkı saglayamadı bence oguz savas hucumda etkılı bı oyuncu ıkısı de bence esıt sevıyede gereksız polemıge gerek yok bence

ama fatıh nba hakıketten ruyasında gorur :?

fatih hayal gormeye devam etsin bosverin ve bizde su fatih mi oguz mu bunu gecelim bnce fatih seneye bizde kalır...ayrıca bir pota altı adamı icin sayı ribount nedemakse blokta en az okadar hatta daha fazla onemli bn kendimden biliyorum karsı pota altında saglam blokcu biri olunca nası turnikeden kactımı

fatih kendini gençken geliştirmiş olsa nba ye rahat giderdi çünkü fizik ve yetenek olarak üst düzey ama yaşı geçmiş birde aly yapısı aham şaham değil.oğuz un farkı alt yapısından kaynaklı.
birde olaya şu açıdan bakın hangi sene kiralık oynattıgımız oyuncuyu ertesi sene kadroda tuttuk.arda vekiloglu da bile ulker kadrosundayken aynı şeyi yaşadık.
adnan polat bey çok iyi biliyo .herşeyi halletcek kapasitede potaya da el atsın.futbolda tulunu uzaklastırdı takımdan.yazık oldu bülent tuluna cok uzuldum.buraya da atsın elini yalçın granit e hadi naşş desin.
şu an türkiyenin en büyük 2 takımında da karısıklıklar var.fb kendi giderken bizide cekti kuyuya

Birincisi Fatih 26 yaşında, ikincisi Fatih'in hücumu o kadar kötü değil ortalama 25 dakikada 12 sayı 10 ribaund 5 blok yapar, üçüncüsü Fatih 18 yaşında basketbola başladı ve 21 yaşında NBA'den birçok teklif aldı.Kendisini biraz daha geliştirmesi için bir yıl daha bekleyecekti fakat Ülker onun Beşiktaş'ta kalmasına izin vermedi ve NBA hayalleri suya düştü.Altyapısının Oğuz kadar iyi olmadığı aşikar ama Oğuz gibi 11 sene önce basketbola başlasaydı çoktan NBA'deydi

fatihsolak' Alıntı:
Birincisi Fatih 26 yaşında, ikincisi Fatih'in hücumu o kadar kötü değil ortalama 25 dakikada 12 sayı 10 ribaund 5 blok yapar, üçüncüsü Fatih 18 yaşında basketbola başladı ve 21 yaşında NBA'den birçok teklif aldı.Kendisini biraz daha geliştirmesi için bir yıl daha bekleyecekti fakat Ülker onun Beşiktaş'ta kalmasına izin vermedi ve NBA hayalleri suya düştü.Altyapısının Oğuz kadar iyi olmadığı aşikar ama Oğuz gibi 11 sene önce basketbola başlasaydı çoktan NBA'deydi
şu anki haliyle oguz u katlar fatih.ama geleceklerine baktıkmı oguz daha iyi.fatih tam bir takım oyuncusu,savascı bi ruhu var.oguz ise kendi başına bişeyler yapabilecek bi oyuncu. ah fatih birazda aklını kullanabilse oynarken cok heyecan yapıyor

Yahu adam Türkiye liginde ancak 18 dakika oynayabiliyor, Nba de 25 dakika alır diyenler var. Lütfen yahu, biraz ne dediğimizi bilerek konuşalım. Adamın Türkiye liginin uyduruk pivotları karşısındaki ortalaması 7 sayı 5 ribaund, nba de 12 sayı 10 ribaund 5 blok!!! yaparmış. Üstelik 25 dakikada. Nba'de blok kralları 40 küsür dakikada 4 civarı blok yaparken bizim aslan 25 dakika süre alıp 5 blok yapacak. Ne güzel valla.

Beyler bir gerçeği görmek lazım, Fatih bütün iyiniyetine rağmen verilenleri alamayan bir adam. Adam hala 5 yıl önce Beşiktaşdaki Fatihle aynı; bir adım ilerleme yok. Hatta o zaman daha çok ribaund kovalıyordu , gerileme bile var. Maalesef ve maalesef, o boyutta herhangi biri , yeteneğinden bağımsız olarak- Ülkersporda 8yıl antreman yapsa Fatihten daha iyi bir basketbolcu olacaktır.

O arada Oğuz'un hantal olduğu doğru ama, şöyle de bir gerçek var, adamın gelişme potansiyeli sınırsız gibi bir pivot için. Şu kadarını söyleyeyim 2 yıl önce bunun 2 katı daha yavaştı. 2 yılda bu kadar hızlandığına göre, daha da hızlanabilr. Onun dışında bir oldskool pivot örneği oalrak çok başarılı olacaktır. Nba ihtimalini biraz zayıf göresem de eğer karakteri iyiyse yani yaymazsa 5 yıl içinde Avrupadaki 5 uzundan biri olur.

gordon' Alıntı:
Yahu adam Türkiye liginde ancak 18 dakika oynayabiliyor, Nba de 25 dakika alır diyenler var. Lütfen yahu, biraz ne dediğimizi bilerek konuşalım. Adamın Türkiye liginin uyduruk pivotları karşısındaki ortalaması 7 sayı 5 ribaund, nba de 12 sayı 10 ribaund 5 blok!!! yaparmış. Üstelik 25 dakikada. Nba'de blok kralları 40 küsür dakikada 4 civarı blok yaparken bizim aslan 25 dakika süre alıp 5 blok yapacak. Ne güzel valla.

Beyler bir gerçeği görmek lazım, Fatih bütün iyiniyetine rağmen verilenleri alamayan bir adam. Adam hala 5 yıl önce Beşiktaşdaki Fatihle aynı; bir adım ilerleme yok. Hatta o zaman daha çok ribaund kovalıyordu , gerileme bile var. Maalesef ve maalesef, o boyutta herhangi biri , yeteneğinden bağımsız olarak- Ülkersporda 8yıl antreman yapsa Fatihten daha iyi bir basketbolcu olacaktır.

O arada Oğuz'un hantal olduğu doğru ama, şöyle de bir gerçek var, adamın gelişme potansiyeli sınırsız gibi bir pivot için. Şu kadarını söyleyeyim 2 yıl önce bunun 2 katı daha yavaştı. 2 yılda bu kadar hızlandığına göre, daha da hızlanabilr. Onun dışında bir oldskool pivot örneği oalrak çok başarılı olacaktır. Nba ihtimalini biraz zayıf göresem de eğer karakteri iyiyse yani yaymazsa 5 yıl içinde Avrupadaki 5 uzundan biri olur.
fatih su sene çok gelisme kaydetti fundamentalini çok gelistirdi sadece pozisyonu bitirmede problemi war onu da asarsa önü açik

gordon' Alıntı:

Bir cümle hariç söylediklerine katılıyorum..Mehmet Okur Nba ye gittiginde Türkiyede kaç dakika alıyordu ki?

gordon kafan mı iyi senin.euro lig de oynayan pivotları bile sokmadı içeri ülker ve efese karşı oynadıgımız maçlarda çhem savunmada iyiydi hem de hücümda cift haneye ulaştı.
fatih 30 dk felan süre almalı bana göre belki sene basında fatihe daha çok süre verseydi,beykoz gibi hezimetler yasamazdık
gordon sen hoca ol umut yeniceyi oynat 40 dk

gordon' Alıntı:
mekteb-i sultani' Alıntı:
gordon kafan mı iyi senin.
gordon sen hoca ol umut yeniceyi oynat 40 dk

Eh, bunları şimdilik yaşına veriyorum....Ama bence böyle bir tavırda ısrar etme. sonra mazallah alacağın cavp hoş olmaz.
yaşını bilseydim ilk cümleyi çıkarırdım:(

Ben NBA'den değil TBL'den bahsediyordum.Ayrıca sayı ve ribaundu bilmem ama Fatih NBA'de 25 dakikada kesinlikle 5 blok yapar.Ayrıca 5 yıl önce 40 dakika civarı alıp Avrupa'da 9 sayı 12 ribaund 3 blok ortalama yapmıştı.Beş yıl önceyle günümüz arasındaki fark aldığı süredir.Daha çok süre aldığında bahsettiğim ortalamayı gerçekleştirebilir ve bunu defalarca hepimize gösterdi.Umut Yenice'yi 40 dakika oynatın da Fatih'in neler yaptığını görün

dixon ve hadley le görüşüldüğünü biliyoruz da fatih hakkında girişim varmı ? hiç bir somut bilgi yok ortada herşey kağnı hızıyla olmaya başladı şubede.umaraım ellerini çabuk tutarlar.fatih giderse pota altı savunma gücü ortadan kalkar

milli takım kadrosunda fatih(gs) yazıyor.onceki sezona gore mi alıyorlar ?