Gündem 2013 -2014

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Burak'a atılan çakıyı,çakıyı atanı nitelemek güç iş.Küfürden bağımsız zor yazılır o konu hakkında.Fakat o gol sevinci nedir arkadaş?Rakip tribünün önünde 1 dakika boyunca o garip hareketleri yapamaz Galatasaray'ın oyuncusu.Galatasaray'ın böyle doğruluktan beslenen bir yanı vardır.Ne zaman o gol sevinçleri moda olur,oyuncular bir yapıyorken rakiple oynayarak kendi tribününe üç göstermeye çalışırsa sonuç hüsran olur.Chedjou'nun o yaptıkları esnasında kafasına balyozdan molotofa kadar türlü şeyler gelebilirdi,birine de çıkıp ulan bu nedir diyemezdik.Sonucunda 90+3'te bir şeyler yapmaya çabalayan Burak'a olan oldu,neyse ki daha kötüsü olmadı.Her şeyden önce Chedjou gidip özür dilesin Burak'tan.

İki kelime ile Oumar Niasse. Rezalete bak.Türk oyuncu diye ağlayıp,bunun için kluplere yabancı sınırı getirip,Milli Takıma yabancı forvet adam almaya çalışmak.Nasıl bir tezatlıktır.

İki kelime ile Oumar Niasse. Rezalete bak.Türk oyuncu diye ağlayıp,bunun için kluplere yabancı sınırı getirip,Milli Takıma yabancı forvet adam almaya çalışmak.Nasıl bir tezatlıktır.

Hayır bir de İsveç'te bizim futbolcularımız oynuyor diyor ya ona gülüyorum. Yahu o adamlar oranın alt yapısından yetişmiş orada eğitim almışlar. Senin o çocuklar üstünde ne gibi bir emeğin var? 0 koca bir sıfır.

İbrahimoviç "Türkiye'den teklif gelirse mutlu olurum" diyor, var mı acaba birşeyler :)

Trabzon taraftarı kadar kendi takımının kötülüğünü isteyen taraftar grubu sanırım yoktur.

Fener de oynamadan 3 puanı almış oldu...

Bu hafta Karabük'ü yenemezsek lig biter diye düşünüyorum...

Artık Galatasaray şampiyonluk istiyorsa Karabük'u yenecek.

Başka caremiz kalmadı.

Sezonun en krtik maçıdir bu maç.

Adamlarin ekmeğine yağ sürdüler.

Güzel çıkışlar olmadı demiyorum da genel anlamda Galatasaray tribününün kalibresinin çok altında bir tepki verilebildi bu kurmaca lige.Çocukluğumdaki Galatasaray tribünü kıstassa tepki verdik bile diyemeyiz hatta.Taktik şike ''lig oynandıkça unutulur'' idi,biz de dolaylı olarak bu stratejiye destek verdik.12 Mayıs 2012'de biz bugünkü tablonun kıyısından döndük,gerçekçi olalım.Her şeyden önce vicdan muhasebesi yapmalı tüm Galatasaraylılar.

Güzel çıkışlar olmadı demiyorum da genel anlamda Galatasaray tribününün kalibresinin çok altında bir tepki verilebildi bu kurmaca lige.Çocukluğumdaki Galatasaray tribünü kıstassa tepki verdik bile diyemeyiz hatta.Taktik şike ''lig oynandıkça unutulur'' idi,biz de dolaylı olarak bu stratejiye destek verdik.12 Mayıs 2012'de biz bugünkü tablonun kıyısından döndük,gerçekçi olalım.Her şeyden önce vicdan muhasebesi yapmalı tüm Galatasaraylılar.

Bu durum artık öğrenilmiş çaresizlik, bilinçdışı bir inkar da diyebiliriz. Futbolun yöneticilerinin FB'yi koruyup kolladığını o kadar kanıksadık ki bizim oyuncumuza çakı atıldığında, teknik direktörümüzün kafası yarıldığında ses soluk çıkmayınca, bugün maç tatil edildi diye FB'lileri suçlayamıyoruz. Onlar her zaman haklı, özellikle de haksız olduklarında (bakınız: 3 temmuz ve sonrası)

Biraz empati yaptığımızda Trabzonspor seyircisinin psikolojisini anlayabiliriz. Lakin biraz geç olmadı mı bu tepki için ? Tamam, şike süreci uzayıp sakız kıvamına geldi ama bu iş bu şekilde olmaz. Bu akşam yapılanları tasvip etmiyorum gibi yapmacık söylemlerde bulunmayacağım ama Fenerbahçe futbol takımı şike sürecinden sonra ilk kez Trabzon şehrine gelmiyor. Daha önce oynanan maçlarda olsaydı bu olaylar hakverir geçerdim. Ama sen bu yaptıklarını geçmiş senelerde yapıp, bu sene şampiyonluğa oynayan düşmanına çelme takmayı düşünsen, futbolcunu baskı altına almayıp gerekli motivasyonla sahaya çıkarsan ve onlar da çatır çatır top oynayıp rakibini sahaya gömse daha iyi olmaz mıydı?
Kısaca, taraftarımız özelinde konuşmak gerekirse; takımımız canını dişine takmış bütün sezon emek verip şampiyonluğu haketmiş ama düzenbazlar gelip hayır o bizim şampiyonluğumuz diyerek şampiyonluğu elimizden almış. Uzak değil 2008 hatta 2005 şampiyonlukları; maç maç bakıldığında hepsi için kitap yazılır ki bunları averajla kaybettiğinizi sanıp daha sonra aslında şikeyle kaybettiğinizi öğreniyorsunuz. Arena'da oynanacak ilk Fenerbahçe maçı için tribün olaylarını az biraz zihinde canlandırmak zor olmasa gerek..

Onur gelsin artık bize.
Trabzonspor'da ne işi var yahu.
Olcan da gelsin artik.
O kulübe fazlalar bile...
Metehancığım Umut dışında şu sürece dair gık diyemeyen eski Trabzonsporlu futbolcularımızı ne yapalım?Onlara da 2011'in şampiyonluk kupası ve madalyaları 2 beden büyük gelmeyecek mi sence?Rüzgarın ardından estiğini düşünerek kulağının üstüne yatan insanların Galatasaray'a uzun vadeli kazanım sağladığını görmedim henüz,işin bir de o boyutu var.

Onur ve Olcan değilde, Yusuf Erdoğan çok güçlü, Gökhan'dan korner bayrağının orada bir topu çıkarışı var, yani sınırları zorlamalıyız 7-8 belki de 10 verilip alınır. Gelişmeye açık bir oyuncu.

Yusuf Erdoğan ne zamandır benim de dikkatimi çekiyor. Biz alalım diye bir düşüncem yok ama bu çocuğun kumaşı kaliteli, ne yaptığını biliyor, yetenekli ve futbol zekâsı var. Kendini parlatıp avrupaya giderse güzel olur.

Ben şu oyunu takip etmeye başladığımdan beri kaossuz bir dönem görmedim Trabzon'da . Birşeyler iyi gitmeye başladığı anda mutlaka bir kaos çıkıyor. Garip gerçekten.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...