Gündeme Dair

Re: Gündeme dair!...

Uleb Cup yarı finali başarı değilse eğer bu sene final yada kupanın garantisini verebiyor musunuz?

ilk önce keremcim şampiyoluğun garantisi olmaz .Ama şampiyon olmak için ilk önce inanmak gereklidir. biz inanıyoruz .Belki finalde belki yarı finalde elenicez ama herkes bizim oynadığımız basketbolu alkışlayacak bundan emin olun

Şampiyonluk için gerekli olan lobi faiyetleri ve transfer vede gerekli organizasyon yapılacaktır.Buna inanın

Semih kardeşim ulebde dördüncü olmak başarı değildir başarı final oynamaktır bunu başardığın zaman başarılı kabul edilirsin

Mithat Duran' Alıntı:
ilk önce keremcim şampiyoluğun garantisi olmaz .Ama şampiyon olmak için ilk önce inanmak gereklidir. biz inanıyoruz .Belki finalde belki yarı finalde elenicez ama herkes bizim oynadığımız basketbolu alkışlayacak bundan emin olun

Şampiyonluk için gerekli olan lobi faiyetleri ve transfer vede gerekli organizasyon yapılacaktır.Buna inanın

Semih kardeşim ulebde dördüncü olmak başarı değildir başarı final oynamaktır bunu başardığın zaman başarılı kabul edilirsin

Biz gsbasket.org olarak her zaman başarıya giden yolda teknik kadrolarımızın arkasında durduk. En büyüğümüzden, en küçüğümüze, en eskimizden en yenimize kadar şampiyonluğa inandık ve destek olduk. İstesek de istemesek de. Öncelikle bu destek bu sene de olacak ama baştan bazı şeyleri konuşmak da hakkımız. Ki Murat Hocaya yapılanların 100'de birini bile söylemedik, söylemeyiz de.

Ayrıca Ahmed abinin açtığı konunun Murat Özyer'le alakası yoktu, yani Murat Özyer konusunu o açmadı. Bunu da bir anektot olarak aktarayım dedim.

peki mithat abi söz gelemi asvel'e elenseydik yada gruptan çkamasaydık 10 sene sonra avrupa kupalarına katılan Gaatasaray Erkek Basketbol Takımı başarısız mı sayılcaktı oynadığımız fınal four büyük başarıdır

Bülent Aydın' Alıntı:
peki mithat abi söz gelemi asvel'e elenseydik yada gruptan çkamasaydık 10 sene sonra avrupa kupalarına katılan Gaatasaray Erkek Basketbol Takımı başarısız mı sayılcaktı oynadığımız fınal four büyük başarıdır

Tesadüf işte budur hedifimiz Tbl Finali idi ulep final four degil !!!

10 senedir neden katılamıyorduk biliyormusunuz arkadaşlar euro lig teklifi ilk bize geldi kabul etmediler uleb bize geldi kabul etmediler.Bunu sebebi ileriyi görmeyen kulüp yönetimidir.isteseydik her sene katılırdık.

Başarı ker zaman kupayla ölçülür kupan yoksa başarıda yoktur geri kalan fakir fukara edebiyatıdır.Kimse ikinciyi yazmaz vede konuşmaz herzaman 1 yazılır ve konuşulur.

Mithat Bey iki yıl bu takıma emeği geçmiş camianın içinden yetişmiş, sizin de mezun olmakla gurur duyduğunuz liseli Murat Özyer´i "sömürge vali yardımcısı" diye tanımlamak yakışmamış size. Bu sözler bile sizin içinizdeki öfkeyi saçtığınızın en açık kanıtı. Liseliler daha iyi bilir bizim en önemli özelliklerimizden birisi "kol kırılır yen içinde kalır" değil midir?

Erman Kunter hoş gelmiş sefa gelmiş. Amaç kamuoyu yaratıp Özyer´in yerine Kunter´i getirmek değil miydi? Bir yandan Özyer´i biz göndermedik yönetim kurulu gönderdi, diğer yandan ne dediysek o Erman Kunter imzayı attı diyorsunuz. Bu bir çelişki değil midir?

Destekçi kuruluş için sadece bizde eski çalışanları çıkartıp kendi adamlarını yerleştirdiler ancak diğer kulüplere bir şey yapamadılar deyip faturayı Murat Özyer´e kesiyorsunuz. O mu imzaladı kulüp adına sponsorluk anlaşmasını?

Şampiyonluk hiçbir zaman için garanti değil ama biz gereken lobi faliyetini yapacağız demişiniz. Peki bu lobi faliyetini geçen sezon da yaptınız mı? Yapıldıysa bir etkisi olmadığı açık. Yapılmadıysa neden yapılmadı diye sorası geliyor insanın?

"Murat Özyer Kalmalı mı" başlığında yazdığınız iletilerin bir istatistiğini çıkarmıştım hatırlarsanız. Yazdığınız iletilerin yarıdan fazlası Özyer ile ilgili. Anılan başlık kitlenince tartışmayı yeni bir konu başlığına taşımayı başarmış bulunuyorsunuz.

Siz merak etmeyin, Galatasaray menfaatleri için Özyer´den esirgediğiniz desteği biz Erman Kunter´e sonuna kadar veririz.

Sömürge Vali Yardımcısı
Vekili Onur YAVUZ

Bizim sene başındaki hedefimiz ULEB'de guruplardan çıkmaktı.Fakat Final Four oynayınca bunu hepimiz büyük bir başarı olarak gördük.Fakat bu büyük bir başarı değil.Çünkü ULEB'deki takımnların çoğu fiyasko.Çoğu zayıf,kendi kalitesiz liglerinde ortalarda oynayan takımlar.Güçlü diyeceğimiz çok az takım var.Kızılyıldız,Badalona,Asvel,Dinamo Moskova ve bir kaç tane daha sayılabilir.Şampiyon olsaydık bu ULEB'de başarı sayılırdı.Ama bizim asıl amacımız ligde şampiyon olmaktı.Çünkü bu sene harcamalar geçen senelerden daha fazla olmuştu.Gelen oyuncularda iyiydi yani.Dee Brown'u Utah Jazz dan almıştık,Robert Hite'ı New Jersey'den almıştık,Charles Gaines'i Badalona'dan almıştık,Hüseyin Beşok gibi bir pivot ve Cüneyt Erden gibi Efes'in oyun kurucu oyuncularından bir tanesini ve herkes tarafından çok iyi oyuncu olacak denilen Cenk Akyol kiralanmıştı.Owens'ın kariyeride parlak olmasada onunda iyi bir oyuncu olduğunu gördük.Bide ligin ilk yarısındaki güzel oyunu görünce çoğu insan biz şampiyon olucaz demeye başladı.Ama 2. yarıya geldiğmiz zaman kaybedilen kolay maçlar vs vs vardı.Ve Play-Off'lara gelincede TT'ye elenince herkes isyan etmeye başladı.Ama haklıydık.İlk yarıdaki o güzel oyundan geriye düşüp daha çeyrek finalde elenmiştik.Bu yüzden takımımız bu sene başarısız olarak gösterild.Bana sorucak olursanız tam başarısız olduk diyemeyiz.ULEB'de ilk defa final four oynayan ilk TÜrk takımıyız.Gerçi dediğim gibi ULEB o kadar ciddi bir kupa değil ama bu bize tarih sayfasında bir yer ayırdı.Fakat ligde istediğmiz başarıya ulaşamadığımız için ve ULEB de öyle ciddi bir organizasyon olmadığı için bu sene takımımız başarısız olarak gösterilmiştir.

Bu kulübe abim bile zarar verse benden aynı tepkiyi alır kimse bana kırılacak diye doğruları saptıramam kamoyu yaratmadım ama yaratacak gücüm var ben doğruları yazdım yazdıklarımdan bir tanesine yalan diyebiliyormusun sevgili Onur

Lisenin kuralına gelince tabirin doğrudur kol kırılır yen içinde kalır ama sağlam kolu kıranada kırdıranada gerekli olan yapılır erman hocada liselidir.Yalnız insan koltuğa oturmasını bildiği gibi zamanı geldiğinde o koltuktan kalkmasınıda bilicektir. Kalkmamak için gerekli entirikalara baş vurmak Galatasaraylıya yakışmaz.

Ben asla yanlışa destek vermem murat hocanın bu kulübe hoca olmasıda oluş şeklide son derece yanlıştı oldu diye değer yargılarımı bir kenara bırakıp destek veremem

saygılarımla

M.DURAN

Mithat Bey sizin gibi kulübe yakın birisi olmadığım için tezlerinizin doğruluğunu ya da yanlışlığını test etme imkanım yok. Size güveniyorum çünkü Erman Kunter gelecek dediniz, geldi! Kamuoyu yaratmadım sözünüze katılmam mümkün değil çünkü iletileriniz ardından genç arkadaşların çoğu sizin pembe vaadlerinizin gerçekleşmeme ihtamalinin önündeki tek engelin Murat Özyer olduğunu düşünmeye başladı ve fikir değiştirdi.

Yapılacağını ifade ettiğiniz lobi faaliyeti geçen sezon yapılmış mıydı? Yapıldıysa başarılı olmadığı ortada. Yapılmadıysa neden yapılmadı eğer amaç Galatasaray´ın başarısı ise. Erkek takımında sponsor kuruluşun etkin olması nedeniyle lobi faaliyetlerinin yapılmadığını düşünelim. Peki bayan takımının günahı neydi? Göz göre göre kızlarımızın çalınan emeği bu sene lobi desteğini verecek olanların içini hiç sızlatmadı mı? Şimdi sen bilmezsin, bayan basket takımı küme düşerken biz şöyle destek verdik, bunları yaptık vb söylemlere girmeyin lütfen.

Murat Özyer´e döneminde destek olmadığınızı içten davranarak itiraf etmeniz güzel. Peki "destek olmuyorsanız köstek olmayın" sözü sizde bir anlam ifade ediyor mu?

Bir önceki iletimdeki sorularıma verdiğiniz(!) yanıtlar için teşekkür ederim.

Sömürge Vali Yardımcısı
Vekili Onur YAVUZ

Onur Yavuz' Alıntı:
Mithat Bey sizin gibi kulübe yakın birisi olmadığım için tezlerinizin doğruluğunu ya da yanlışlığını test etme imkanım yok. Size güveniyorum çünkü Erman Kunter gelecek dediniz, geldi! Kamuoyu yaratmadım sözünüze katılmam mümkün değil çünkü iletileriniz ardından genç arkadaşların çoğu sizin pembe vaadlerinizin gerçekleşmeme ihtamalinin önündeki tek engelin Murat Özyer olduğunu düşünmeye başladı ve fikir değiştirdi.

Yapılacağını ifade ettiğiniz lobi faaliyeti geçen sezon yapılmış mıydı? Yapıldıysa başarılı olmadığı ortada. Yapılmadıysa neden yapılmadı eğer amaç Galatasaray´ın başarısı ise. Erkek takımında sponsor kuruluşun etkin olması nedeniyle lobi faaliyetlerinin yapılmadığını düşünelim. Peki bayan takımının günahı neydi? Göz göre göre kızlarımızın çalınan emeği bu sene lobi desteğini verecek olanların içini hiç sızlatmadı mı? Şimdi sen bilmezsin, bayan basket takımı küme düşerken biz şöyle destek verdik, bunları yaptık vb söylemlere girmeyin lütfen.

Murat Özyer´e döneminde destek olmadığınızı içten davranarak itiraf etmeniz güzel. Peki "destek olmuyorsanız köstek olmayın" sözü sizde bir anlam ifade ediyor mu?

Bir önceki iletimdeki sorularıma verdiğiniz(!) yanıtlar için teşekkür ederim.

Sömürge Vali Yardımcısı
Vekili Onur YAVUZ

Öncelikle aklı başında insanlar fikir tartışması yapmak kasparov'la satranç oynamak kadar zevkli

Ben destek olmadığımı zaten baştan beri söyledim hatta bunu canlı yayında dile getirdim destek olmadım diye asla köstekte olmadım ben sadace doğruları dile getirdim.Sonuç olarak sömürge valisi ve yardımcısı bizleri kulüp içinde işlrine karıştırmadığı gibi kulüp dışındada kendi bildiklerini okudukları yüzünden gerekli olan lobi faliyeti başarılı olmadı bayan takımımızın uğradığı haksızlık içimi burktu ama bir noktadan sonra yapacağınız hareketler yönetim tarafından engelleniyor zaten adımız çıkmış erşan yüzünden dokuza inmez sekize ama bu sene buna izin verilmeyecektir ben buna inanıyorum.

Murat hoca söyleyince doğru oluyor kendine taraftar topluyor biz söyleyinve pembe vaadler oluyor gençleri kandırmak oluyor sence bu ne kadar gerçekçi bir yaklaşım

Gerçi murat özyer hiç şampiyonluktan bahsetmedi biz söyleyince sen ondan yadıgadın sanırım tabi kendisi bile inanmazken başkalarını nasıl inandıracak değilmi ? sevgili onur

İnsan hayal ettiği sürece başarır hayal etmessen sadece sıradan bir insan olursun

sömürge valisi yardımcısı vekili güzel espiri bence sen kendini o katogoriye koyma sömürgeler elbet bir gün özgür olurlar ve ne acı ki vali ölür.

Mithat Duran' Alıntı:

Bu sorumun cevabı değil yalnız Mithat Bey. Tekrar sorıyım o zaman sorumu. Eger Uleb Cup da yarı final başarı değilse ve biz bu sene başarısız oldugumuz için siz geliyorsanız bana ve burdaki bütün arkadaslarıma gelece4k sezon Uleb Cup finali ve Finalle birlikte kupayı vaadediyor musunuz? Ve eger yine bu başarısızlıga ulasamama durumu olursa Murat Özyerden daha kötü bir derece aldıgınız için görevi bırakır mısınız?

Semih Ural' Alıntı:
[quote="Mithat Duran":2i67l2ng]

Bu sorumun cevabı değil yalnız Mithat Bey. Tekrar sorıyım o zaman sorumu. Eger Uleb Cup da yarı final başarı değilse ve biz bu sene başarısız oldugumuz için siz geliyorsanız bana ve burdaki bütün arkadaslarıma gelece4k sezon Uleb Cup finali ve Finalle birlikte kupayı vaadediyor musunuz? Ve eger yine bu başarısızlıga ulasamama durumu olursa Murat Özyerden daha kötü bir derece aldıgınız için görevi bırakır mısınız?[/quote:2i67l2ng]

Yanlış anladın ben aktif görev almıyacağım gerekli ortam ve birleşme yaratılırsa neden olmasın ama bize böyle ufak hedefler koyma daha fazlasını istemen lazım
Koltuk sevdalısı olsaydım hala o koltukta oturuyor olurdum sevgili semih beni yanlış tanımışsın uleb tırıvırı bir organizasyon asıl hedef euro şlig olmalı

Gözünüz aydın... Erman KUNTER e atılan 2.kazık... Murat Hocanız hayırlı olsun... Nice şerefli 4.lüklere....

Böle bir sey varsa yazıklar olsun rezillik artık hakketen utanmaya basladım murat hocayı gönderıyosun o varken 2 kısı ile konusuyosun erman hocayla anlasıyosun sonra vazgecıyosun ne biçim yönetim ne bicim insalık nebicim ahlak anlamıs degilim murat hocada gelmesin gelıceksede gelmesın murat hoca dusundugum ıcın dıyorum yoksa bu yönetime murat hoca cok gitsinler bulsun 2 ligden birini getırsenler gelmesinde su yönetim rezil olsun ayıptır murat hocaya ozaman yapılan ayıplarında en buyugunu ıkıncı kez erman hocaya yapıyoruz yazıklar olsun galatasaray yönetimi !!!!

Daha sezon başlamadan hocanın istediği oyunculara karşı çıkarsan daha yolun başında hocanın önünü kesersen adam gelmez tabi yazıklar olsun bu iki oldu hakan aydınol sana yakışır zaten ama bu senin yanına kalmaz yaptığın entrikalara bir yenisini ekledin.

Mithat Duran' Alıntı:
Daha sezon başlamadan hocanın istediği oyunculara karşı çıkarsan daha yolun başında hocanın önünü kesersen adam gelmez tabi yazıklar olsun bu iki oldu hakan aydınol sana yakışır zaten ama bu senin yanına kalmaz yaptığın entrikalara bir yenisini ekledin.

Kimdir bu hakan aydınyol necidir ??? Artık taraftar olarak biseyler yapmalı yeter sustugumuz !!!

Ben sponsora her zaman ihtiyaç olduğunu savunan birisiyimdir. Cafe Crown kalsın derken yerine bir sponsor olmadığı için demiştim zamanında. Sonra Telekom çıktı benim de hele şükür bir sponsor bulduk diye heyecanım arttı. Ama onu da istemedik taraftar olarak. Aslında kimseye kızmayalım. Bu sponsordan kurtulmak elimizdeyken taraftar olarak istemedik. Buna razı olduk. Hoş Telekom da olmadı ya. Biz herşeyi hakediyoruz.

Volkan Ozger' Alıntı:
[quote="Mithat Duran":ntdkhwo8]Daha sezon başlamadan hocanın istediği oyunculara karşı çıkarsan daha yolun başında hocanın önünü kesersen adam gelmez tabi yazıklar olsun bu iki oldu hakan aydınol sana yakışır zaten ama bu senin yanına kalmaz yaptığın entrikalara bir yenisini ekledin.

Kimdir bu hakan aydınyol necidir ??? Artık taraftar olarak biseyler yapmalı yeter sustugumuz !!![/quote:ntdkhwo8]

Ülker Kurumsal İletişim Müdürü Hakan Aydınol
internette bu kadar yazıyor ama iki kulüb arasındaki sıfatının ne olduğunu bilmek zor

Bu hakan mıdır nedır floryadamı yol yakın tesislere az yanına gıdeyım bir sohbet edelim bi bilen varsa sölesin yeter artık özhan canydın zamanında kı gıbı floryayımı basalım yine anlamadımkı gercı cagırırlar panzerler üstümüze sürdürürler yapmadıkları sey degil veya celik kuvet pkk lı gibi bizi muhamele eder bunların hepsını yasadım ama su hakan denilen zat floryada ise biri bana haber versın yeter ciddi dıyorum artık yeter nedır ya sınırden aglıcam erman hoca gelmedı dıye degil bu kadar kukla oyuncak olmusuz yazıklar olsun !!! su adam floryada ıse allah rızası ıcın bırı bana desın !!!