Hangi Yabancı Dışarıda Kalmalıdır?

HANGİ YABANCI TRİBÜNE???

• MİLAN GUROVİC

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    148
Re: HANGİ YABANCI TRİBÜNE???

Guroviçten ne olursa olsun vazgeçemediğim için ve cüneytin yanı sıra Gravesin de oyunu iyi kurması nedeniyle ATKİNS dedim

Atkinssiz oynayabileceğimize inanıp da sene başında MS niye geldi diye hocayı eleştirmek,bilmiyorum...

sene başında gravesin oyun kurucu bölgesindeki meziyetlerini bilmiyorduk..oyuncuyu tanıyınca 1numarada MSden daha faydalı ve Atkinsden de fazla eksiği olmadığını gördük

Erdem Abi sana söylemedim,böyle bir durum varsa dedim ki sene içerisinde de forumun genel görüşü Graves'in iyi bir oyun kurucu olmadığı değil,olamayacağı yönünde idi hatırladığım kadarıyla...

Alperen Kaplan' Alıntı:
Erdem Abi sana söylemedim,böyle bir durum varsa dedim ki sene içerisinde de forumun genel görüşü Graves'in iyi bir oyun kurucu olmadığı değil,olamayacağı yönünde idi hatırladığım kadarıyla...

yok anladım alperen..bende sene başında gravesin top getirme konusunda ve oyunu yönlendirme konusunda eksik olabileceğini düşünüyordum..çünkü çok fazla tanımıyoduk..ama özellikle cüneyt ve rashidin olmadığı dönemlerde özelliklede bir Anyalya Bş maçında ki Graves i gördükten sonra bu adam 1numara çok rahat oynar diye düşünüyorum..ama hala bizim bir dış atıcımız yok forvetimiz yok..Guroviç herzaman bir tehdittir rakip takımlar için..bu tehditin ne olursa olsun sahada kalmalı diyorum..ee yıllık bilmem kaç milyon euro da tribünde oturması için verilmedi heralde :)

Atkins oturursa tek guard kalacak ve bu intihar demek. Kısacası Atkins'in oturmasını hem istemiyor, hem tahmin etmiyorum. Her ne kadar performansından memnun olmasam da...

Graves, Hosley ve Tolliver ihtimal dahilinde değil zaten bana kalırsa. Ayrıca bu isimler en önemli oyuncular konumunda.

Geriye Gurovic ile Milojevic kalıyor. Bu iki isimden birini bir kez bile kadro dışı bıraktığında bir daha performans beklemek güç olur karakterleri itibariyle.

İşin aslı seçim şansı zor ama Sırplar'dan biri kalacak gibi tam kadro olduğumuzda. Bu iki isimden birini feda etmek zorundayız ve ben Milojevic'in kalması gerektiğini düşünüyorum. Hem şuana kadar somut bir katkısı fazla olmadı, hem uzun rotasyonunda fazla süre alması zaten zor. Her ne kadar Gurovic'e güvenim güç geçtikçe azalsa da takımın öyle bir şutöre ihtiyacı var ve risk almaya değer bir oyuncu. En azından uzun rotasyonu, forvet bölgesine göre daha güçlü. Hüseyin, Tolliver, Polat ve Hosley gibi oyuncularımız var pota altında. Kısalar da ise güvenebileceğimiz sadece Graves ile Murat var.

Bu sebeplerden ötürü oyum Milojevic'e gidiyor...

Guroviç herzaman bir tehdittir rakip takımlar için..bu tehditin ne olursa olsun sahada kalmalı diyorum..ee yıllık bilmem kaç milyon euro da tribünde oturması için verilmedi heralde :)

Sahada bize ne verdiği ortada bence onun tribünde oturması ve maçta oynaması arasıdnaki tek fark bir yabancı kontenjanımızın açılmasıdır

rashid in tribunde soyle güzel bir koseye cekilip biraz uyuyup(istediği kadar)hatta hatta üşürse battaniye,yorganda bedava promosyondan verilip kendine gelmesi beklenmeli...ama yok hala kendine gelmediyse ülkesine yollanıp bizzat doktor tedavisiyle kendine gelmesi yada getirilmesi arz edilir....

Atkins'e battaniye verip Cüneyt'e elinin sıcak olması için ısıtıcı, hiç yorulmaması için doping verilmesi lazım o zaman...
Atkins Cüneyt varken aksıyormuydu? Hayır? Cüneyt olsa Karşıyaka maçında son topu Atkins mi kullanırdı? Hayır? Atkins Cünyet geldikten sonra bu kadar yorulacak ve bunula beraber saçmalayacak mı? Hayır?
O yüzden mizah yeneğimizi başka yerlerde kullanıp Cüneyt'in tek gerçek yedeğini, her maç aynı süreyi alacakmış gibi veya geldiğinden beri kötü oynuyormuş gibi göstermenin kimseye faydası yok.
Pozisyon itibarı ile fazlalık olan yer şuanda 3 ve 4 numara. Ve oradan da oturmaya en yakın aday Guroviç. Hosley'de şuan çok savruk ama hiç değilse içeri katları ile rebound tehtidi ile Guroviç'den fersah fersah önde. Nasıl guiza fenerin elinde kaldıysa bizimde Guroviç kaldı. Fener oyuncuyu kazanmaya çalışırken takımı aşağı çekiyor. Bizimde aynısını yapmamamız lazım. Eğer Guroviç herşeyini vermeye hazırsa o zaman sahada olur. Aksi türlü yeri yok.

atkıns...bence gurovic hala bu takımın bir numaralı şut tehdidir...eger play offlarda el yakan toplar geldiginde güvenmek istedigin biri varsa bu hiç kuşkusuz gurovic olucaktır...cüneyt graves gurovic hosley hüseyin bu beş hem boy ortalaması itibari ile uzun bi beş hemde skor yönünden bizi rahatlatıcak bi beş eger graves zaten savunmada başarılı gurovic ve hosleyde ona ayak uydururular bizim için ideal 5 olur gibi duruyor...

dışarda kalıcak oyuncu olayına taraftar gözüyle deilde hoca gözüyle bakmamız lazım.tmm atkıns kötü olabilir yalız 3 ve 4 numara rotsyonumuz çok kalabalık.yeni trasferlerden sonra dejan-polat ve guroviçin süreleri çok azalmıştır.atkınsın dışarda kalıp guroviçin dahil olmasıyla 3-4 rotasyon süresi çok azalır.verimleride böylece düşmüş olur.mesela atkıns ın yerine çok iyi bir guardımız olsaydı yabancı olarak o dışarda kalsın diyebilirmiydik?onun için mecburen guroviç yada dejan dışarda kalıcaktır..maçına göre atkıns de olabilir diye düşünüyorum.

Arkadaşlar ben bu konuyu kendime göre takımımızın en önemli sorunu olarak düşündüğüm için açtım..Biraz daha fazla ilgi beklemem doğru değilmi? ;)

Kalbim,mantiğım envai çeşit her türlü organım Guroviç diyor.

Milyon dolarlık oyuncuyu tribünde oturtamayız mantalitesiyle o bölgedeki tüm oyuncuları küstürerek kaç milyon dolar kaybedeceğiz acaba???

-Savaşmayan,galibiyeti istemeyen oyuncular bu formayı haketmiyor !!...