Hazırlık Maçları

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
1 numarada kim oynacak hadi avery az oynadı desen cüneyt 4 sayı cüneyt az oynadı desen avery 9 az geldi bana

sevgili kardeşim bilmediklerine eminim neden dersen skoru bile yanlış yazmışlar.
azovmashın siteye göre 78-69 bitmiş maç, bizimkilere göre de 79-68 bitmiş. hangisi doğru sence?
bence adamların ki doğru o yüzden oraya mail attım.[/quote]

arkadaşım sibenek maçının sonucunu nerden öğrendik?
bu arada skorda doğru bugun tüm gazetelerde aynısını yazdı.

saygılar[/quote]

kardeşim tartışma çıkarmayamı çalışıyorsun? nedir bu ben bilirim havaları?

cevap verdiğin, benim mesajımın zamanına bak bakalım neymiş? sibenik maçından önceydi.
ve azovmash maçının çelişkili skorundan başka bir bilgimiz yoktu. ya da resmi sitemiz yayınladı da benmi görmedim. sibenik maçının skorunu verdiler diye ben haksızmı oldum? nerde azovmash maçının istatistikleri sorarım sana.[/quote]

güzel kardeşim seninle ne davam var tartışma çkarım.dün öle bir fikir attım mesaj atalım dedim kendinden çok emin konuştun bende resmi siteye yüklendiğin için hatalı olduğunu söyledim.

Mevlüt Ziya Çekinmez' Alıntı:
İlk beşimiz hiçte fena değil aslında 2-3-4 te 3 yabancımız 1de Cüneyt Erden ve 5te Hüseyin Beşok

yabancı 2 olarak avery'i mi kast ediyorsunuz?

Sibernik zayıf takım. Fener 25 sayı fark atmış bu takıma. Azovmash mağlubiyeti daha anlamlı gelmişti. sibenik maçında Greene ve Gaines'in yanyana oynadığını tahmin ediyorum bu nedenle Hüseyin'in az süre aldığını düşünüyorum. iki hazırlık maçına bakarak değerlendirdiğimizde takımımızın ciddi skor sıkıntısı çekeceğini söyleyebiliriz. Ciddi skorer oyuncumuz yok. Pota altında düzgün oyuncusu olmayan takıma karşı açıkcası gaines'in 20 atması çok önemli değil. Ciddi rakiplere karşı bu kadar skorer oynayamayacağını düşünüyorum. Gaines'in (10-12) sayı civarı bir ortalama ile oynamasını bekliyorum. erdem'in 12 sayısı beni için daha değerli. alınacak 4. yabancının boyuna göre kısa oyuncularımıza bakınca erdem'in ilk beş başlaması bile düşünülebilir. Tufan'da ligin ikinci yarısında başlayan düşüş devam ediyor gibi. Murat da savunma yapmıyor. Cüneyt'in yedek olarak alındığını düşünüyordum. Ama Tufan'ın formsuzluğu bana Murat Özyer'in ülker'de yaptığı çift guardlı sistemi (cüneyt avery) deneyebileceği ihtimalini düşündürtymeye başladı. Tamamlayıcı olabilecek oyuncularımız var ancak her durumda çok iyi drive eden ve şut atan skorer bir oyuncuya takımın ihtiyacı var. Şu andaki görüntü ciddi skor sıkıntısı çekeceğimizi gösteriyor.

bana kalirsa pota altinda ekmegini tastan cikaran oyuncular aldik. özellikle Gaines konusunda bence Ahmet Abi yanilacak. TBL de form krizi yasamaz ise 15 ile 18 arasi bir ortalama tutturmasi beni acindan normal olur. Uleb de bu 13-14 lere düsebilir. ama o adam bir kere cok savasci ve oyundan kolay kolay kopmayan bir oyuncu ayrica kalitesi de tartisilmaz. hook atislari saglam, smaclarini da görüyoruz zaten, fast break den cok sayi buluruz. gecen senenin aksini bu yil oyun sikistiginda topu pota altina indirebiliriz rahatlikla. Icerden sayi üretecek oyuncular var takimda. bu gecen sene yoktu. Maglum Fatih ve Cemal. bu yil gerek Hüseyin ve Gaines olsun, gerek Erdem olsun hep icerden etkili olan oyuncular. ayrica Erdem'in dis sut tehdidi de var. Cüneyt'in 9 Metre den soktugu üclükleri hepimiz biliyoruz. keza Murat Kaya da el üstünden etkili sut kullanan bir isim. simdi hersey 3 numaraya bakiyor. eger oraya gercekten takimin skor yükünü cekecek bir oyuncu alinirsa bence bu takim asla skor sikintisi cekmez. cünkü Basketbol'un gerektirdigi bütün alternativ skor opsiyonlari mevcut neredeyse. tek korkum uyum süreci bizi kötü etkileyebilir. maglum lig bu yil cok cok zor gececek.

Erdem'in iyi baslamasına sevindim.Seyredemedigimiz hazırlık maclarını degerlendirmek zor is.Gs tv bir sekilde yayınlar umarım.Macı ceken birileri olmustur onlardan alıp yayınlasınlar.

Ahmet Arif' Alıntı:
[quote="Mevlüt Ziya Çekinmez":477be]İlk beşimiz hiçte fena değil aslında 2-3-4 te 3 yabancımız 1de Cüneyt Erden ve 5te Hüseyin Beşok

yabancı 2 olarak avery'i mi kast ediyorsunuz?

Sibernik zayıf takım. Fener 25 sayı fark atmış bu takıma. Azovmash mağlubiyeti daha anlamlı gelmişti. sibenik maçında Greene ve Gaines'in yanyana oynadığını tahmin ediyorum bu nedenle Hüseyin'in az süre aldığını düşünüyorum. iki hazırlık maçına bakarak değerlendirdiğimizde takımımızın ciddi skor sıkıntısı çekeceğini söyleyebiliriz. Ciddi skorer oyuncumuz yok. Pota altında düzgün oyuncusu olmayan takıma karşı açıkcası gaines'in 20 atması çok önemli değil. Ciddi rakiplere karşı bu kadar skorer oynayamayacağını düşünüyorum. Gaines'in (10-12) sayı civarı bir ortalama ile oynamasını bekliyorum. erdem'in 12 sayısı beni için daha değerli. alınacak 4. yabancının boyuna göre kısa oyuncularımıza bakınca erdem'in ilk beş başlaması bile düşünülebilir. Tufan'da ligin ikinci yarısında başlayan düşüş devam ediyor gibi. Murat da savunma yapmıyor. Cüneyt'in yedek olarak alındığını düşünüyordum. Ama Tufan'ın formsuzluğu bana Murat Özyer'in ülker'de yaptığı çift guardlı sistemi (cüneyt avery) deneyebileceği ihtimalini düşündürtymeye başladı. Tamamlayıcı olabilecek oyuncularımız var ancak her durumda çok iyi drive eden ve şut atan skorer bir oyuncuya takımın ihtiyacı var. Şu andaki görüntü ciddi skor sıkıntısı çekeceğimizi gösteriyor.[/quote:477be]

Evet. Büyük ihtimalle 1 ve 2 numarada bu sene Cüneyt ve Avery oynayacak.Murat Özyer bu sistemi Ülker de denemiş ve kötü sonuç almamıştı.Aynı şekilde bu sistem geçen sene F.Ülker in Solomon-Mrsiç ikilisiyle de deneyip başarıya ulaştığı bi sistem ama bize bu sistemde gerekli olan Cüneyt-Avery ikilisinden birinin Mrsiç ve Solomon dan biri gibi net şut sokabilmesi...

Erdem türetkenin gelecek 3 numaraya çok iyi bir alternatif olabileceğini göstermesi güzel.Gün geçtikçe daha iyi olacağımızı umut ediyorum.

Re:

Burak Barut' Alıntı:
Daha etkili daha verimli Galatasaray görmek isterdim.FARKLI GALİBİYETLER BEKLERDİM.
Adaş iyi güzel hoş diyorsun da... Hepimiz aynı şekilde 2 maçta da farklı galibiyet bekledik hadi ilk macı farklı değilde alabilirdik..ama alamadık! 2.maçımızı farklı almak isterdik ama 2. maç 1-0 olsun bizim olsun hesabı olarak alınmış bir maç yada oyuncular pek gayretli değillerdi... ama GS hazırlık macında oynadığı gibi ligde oynamaz hepimiz biliyoruz ;)

Valla takımı canli izlemek için sabırsızlanıyorum.Basketbol izlemeye izlemeye gözlerimiz paslandı.Milii takım sayesinde basketbola olan özlemimiz dahada arttı.Dörtlü turnuva tam olarak ne zaman bilginiz varmı(inşallah turnuvayı bir tane kanal verir)?

Bunlar henüz ilk hazırlık maçlarımız kaybetmemiz ya da kazanmamız önemli değil. takım birbirini alışınca daha iyi olacağız. Bende Hüseyin2in kendini zorladığını düşünmüyorum. Son yabancının gelmesi ile artık yavaş yavaş gerçek performansımıza yakşaırız. Bu maçları ben pek dikkate almıyorum. Ama ilk maçtaki mağlubiyet benide daha çok tatmin etmişti çünkü rakip güçlüydü ve skordan maçın başabaş geçtiği anlaşılıyordu...Umarım son yabancı biran önce gelir...

Re:

Burak Barut' Alıntı:
Daha etkili daha verimli Galatasaray görmek isterdim.FARKLI GALİBİYETLER BEKLERDİM.
Bence yanlış düşünüyorsun kaybetmemiz bile sorun değil bu maçları.Daha takım kuralulı cok az bir süre oldu yabancılarla yada şuanki kardroyla beraber cok fazla calısılmadı.Basketbolda özellikle takım olmak daha önemli diye düşünüyorum.15 günde bi takımın harikalar yaratmasını beklemek hayalcilik olur.Geçen seneyi hatırlarsak Fenerbahçe Ülker'in coğu yerli oyuncusunun beraber yıllardır oynamasına rağmen tam anlamıyla form tutmaları belirli bir süre aldı.Kadromuz bence gayet iyi kuruldu.Zamanla iyi bir Galatasaray izleriz diye düşünüyorum. Umarım geçen seneden daha iyi bir sezeon geçiririz.

TT Net Turnuvasını çok merak ediyorum , ilk 5 nasıl şekillendi acaba ? Hem de o turnuvada takım olarak isimler bazında bize yakın olan Bjk ile bir kıyaslama da yapabiliriz.

O turnuvada oynayacağımız oyun ve maçların sonuçları bizim bu seneki hedeflerimizde ne kadar gerçekçi olduğumuzu gösterecektir... Bjk maçı özellikle belirleyici olacaktır...

eurolig i takip eden arkadaşlar ztn gaines in bu kapasiteside bir oyunucu olduğunu görmüşlerdir verdikleri maçta.unutmayalım bu takımın yine yarıdan fazlası değişti.birbirlerine alışmaları zamanla olacak türkiye kupası herşeyi gösterecektir.bir de şu son transfer gerçekleşse...

Bu sene kadromuzun geçen senekine göre daha iyi olduğu açık ama geçen senekinden daha iyi bir başarı elde edermiyiz o meçhul...Biz güçlenirken rakiplerimizde o kadar güçlendi ki iyi basketbolun yanında şansa da ihtiyacımız var (rakiplerimizin olduğu gibi).

ilk önce oturmus bi takım olalım . saha icinde yardımlasarak takım oyununu olusturalım . herseyden önce iii savunma yapalım . basarılar ardı ardına gelir