Hazırlık Maçları

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Avery i geçen yıl bir çok maçını izledim mitchell dan çok daha iyi bir oyuncu geçen yıl izlerken keşke alsak dedigim bir oyuncuydu hem takımı yönetiyordu hem maç sıkıştıgı anlarda skorer olarak katkı veriyodu şimdi 2 tane hazırlık maçında az sayı attı diye kötü oyuncu mu oldu avery çok iyi bir oyuncu ve şampiyonluga oynayacak bir takımda rahatlıkla oynar . Bence avery , dalmau dan da iyi

Tamam senin dediğin gibi olsun ama parazitlik yapmaya gerek yok.5 kere aynı yazıyı yazmayada gerek yok. Yorumunu yapıyorsan bunu belli kanıtlar çerçevesinde yap.Ya da sus.

Re:

Oğuz Uzun' Alıntı:
avery iyi bi guard olabilir tecrübeli de olabilir ama bjkli dalmaudan kötü bi quard malesef...solomonla el amini saymıorum bile...
Adınlattığınm için saolda kaç kez izledin avery'i???

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
[quote="Oğuz Uzun":d7f6b]avery iyi bi guard olabilir tecrübeli de olabilir ama bjkli dalmaudan kötü bi quard malesef...solomonla el amini saymıorum bile...
Adınlattığınm için saolda kaç kez izledin avery'i???[/quote:d7f6b]

Onu geçtim Dalmau yu kaç kere izledin hatta Ukrayna da filan oynayan El Amin i kaç kere izledin kaç yıldır? Nasıl böyle bir kıyaslamaya gidebiliyosun? Dediğim gibi adam belki 2 sayı attı ama 8-10 asist yaptı nerdeen bilyoruz ki 1 maçla adamı bu kadar eleştirebiliyoruz?

Beşiktaşın Dalmau'dan önce Avery'i istediğini Avery'i GALATASARAY aldıktan sonra Dalmau'ya yöneldiğini sağır sultan bile biliyor.Dalmaunun EL'deki asist ortalaması 2.2 idi geçen sene bu bile çok şey anlatıyor

Re:

ALİ YEŞİL' Alıntı:
peki sizce malik dixon gelseydi daha iyi mi olurdu?
Açıkçası ne denirse densin bu konuda kesin bir karara varılabileceğini düşünmüyorum. Malik'in skora bireysel olarak katkısını herkes biliyor, asist olarak da o dönemdeki takıma rağman yanılmıyorsam 5 asist civarında bir ortalama tutturmuştu. Fakat eksiği savunmadaydı. Belki hücumda bu kadar üzerine yük bindiği için savunmaya tam anlamıyla kendini verip yorulmak istemiyordu. Artı bir katkısı da hiç şüphesiz ki kombineye olan katkısı olacaktı. Eğer savunmada yine aynı düzeyde performansı göstereceğini düşünürsek, Cüneyt'le birlikte guardlarımızda ciddi şekilde sıkıntı çekerdik. Avery'nin katkısı da ama bana göre çok büyük olacak. Avrupa kupalarındaki tecrübesi bize çok çok şey katacak, sadece istatistik olarak değil. Bir arkadaşımız kalın olduğu için eleştirmişti ama bunun da bize çok katkısı olacak. Son senelerde boy ve yapı olarak kısa guardlarımız bazı maçlarda eziliyordu fakat bu sene tam tersi olup gücüyle ligimizdeki tüm guardları ezecek bir oyuncuya sahibiz. Şüphesiz ki bu kalınlığı içeri drivelarında da etkili olacak. Malik'e göre takımı oynatmaya daha yatkın yapısı olduğunu düşünürsek ve her ne kadar sağlıklı bir yaklaşım olmasa da yaşı itibariyle BANA GÖRE Avery bir adım önde. En büyük artısı da son sözü söyleyecek olan Murat Özyer'in Avery'i tercih etmesidir. Bu forumun yöneticiler tarafından da dikkate alındığını göz önüne alırsak illa ki taraftarların Malik'i hala istemesi ilgili kişiler tarafından değerlendirilmiştir ve Avery alınmıştır. Bu yüzden Avery daha iyi(bence).

Benim de bir sorum olacak: İsmet, İtalya'daki kadroda yer almıyor galiba, ismi geçmiyor. Daha önce kiralanacağına dair bilgiler gelmişti. Bu konuda bir gelişme var mı veya İsmet'i kadrosuna katmak isteyen takımlar?

Re:

Oğuz Uzun' Alıntı:
avery kalın bi quard atletik değil el amin solomon dalmau qibi yüksek şut yüzdesi de yok...

sen bu foruma ortalığı karıştırmak için mi geldin?

Bashettiğin adam 1999 NBA Draftında 14.sıradan seçilmiş,kariyerli bir oyuncudur.Kolej kariyeride,Avrupa kariyeride oldukça üst seviyededir.Solomon ile baş edebilecek mi göreceğiz.

1999 NBA DRAFTI

1 Elton Brand
2 Steve Francis
3 Baron Davis
4 Lamar Odom
5 Jonathan Bender
6 Wally Szczerbiak
7 Richard Hamilton
8 Andre Miller
9 Shawn Marion
10 Jason Terry
11 Trajan Langdon
12 Aleksandar Radojevic
13 Corey Maggette
14 William Avery

İlk ondörde bakınca tablo ortaya çıkıyor,guardımız kimlerle beraber ve kaçıncı sıradan draft edilmiş.

Avery bana göre şu anki transferler içinde en iyi transferdir gelicek 3 numara çok üst düzey olmayacaksada en iyi trasfer olucaktır benim için
Avery fizik olarak El-Amin den çok üst düzey oldugu için El-Amin e karşı üstünlük kurucagını düşünüyorum Solomon karşı da başa baş mücadele edicektir

Re:

Oğuz Uzun' Alıntı:
14. sıradan seçilmesi bişey ifade etmez yaptıkları ne başarıları ne tutunabilmiş mi ona bakılır ;)

Sana yukarıda da belirttik oyuncunun kariyerini.Yok ben ısrar ediyorum dersen sana birkaç adres vereyim,
buralardan oyuncunun stili,kariyeri hakkında bilgi sahibi olasın.Zira pek bilerek konuştuğunu düşünmüyorum

http://www.ulebcup.com
http://www.eurobasket.com
http://www.nba.com
http://www.wikipedia.com

youtube'da da birkaç video klibi var.Arzu edersen ona da bakabilirsin böylece en azından Avery hakkında biraz bilgi sahibi olup,atıp tutmassın.

Oynayan oyuncuları izlemeden yorum yapmayalım hele ki.. hazırlık maçlarında 2 sayı atmış 4 sayı attığına bakarak hiç yorum yapmayalım.. solomon ve el amin'e göre karsılastırmısın... el amin türkiye'den ayrılalı 3-4 sene oldu o zamandan beri kac kere izlenildi? solomon cok iyi bir oyuncu kabul ediyoruz.. fakat William Avery Cem Yılmaz'ın dediğini gibi 1999 Nba Draft'ında 14. seçilmiş bu hafife alınacak birşey değil .. araştırma yapmadan .. oyuncu hakkında tam bilgimiz olmadan karşılaştırma ve eleştiri yapmayalım lütfen! ama eminim ki William Avery'i attığı 2 sayıyla eleştirmek saçma ! Belki 8-9 asist yaptı 3-4 top çaldı bilmediğimizden yorum yapmak yanlış.. fakat lig başlar oyuncuyu izleriz 2-3 maç gercekten hiç iyi performans vermiyorsa eleştiririz bunu herkes kabul eder! ama yapılan gereksiz eleştiriler saçmalıktan başka birşey değil.. Önyargılı olmayalım! Avery'de, Gaines'de , Greene'de çok iyi oyuncu ! Kimse inkar edemez yapılan her transfer gerçekten iyiydi ! Sabır ...

Re:

Kenan Inan' Alıntı:
Avery bana göre şu anki transferler içinde en iyi transferdir gelicek 3 numara çok üst düzey olmayacaksada en iyi trasfer olucaktır benim için
Avery fizik olarak El-Amin den çok üst düzey oldugu için El-Amin e karşı üstünlük kurucagını düşünüyorum Solomon karşı da başa baş mücadele edicektir
abicim senin söylediğinde laf değil şimdi El-amin karşılık üstünlük kurmayacağını ve solomon'la başa baş mücadele edecek diyorsun tartısmak sacma olucak ama solomon > el amin ! ama umarım Avery hepsinden iyi olur!

Arkadaşlar resmen cinayet işliyoruz...
Bir maçını bile seyretmeden istatistiklerini bile bilmeden ne kadar süre aldığını vb.... kısaca hiç bir şey bilmeden Avery'i kötü diyenler var...
Bende diyorumki Avery'i solomon ve el-amin'in bir üst versiyonu onlar eski kasa falan :D :D :D ...
Ne oldu şimdi... ya tutarsa yaptım tutmazsada içeri atmıyorlar zaten oh oldummu Basketbol gurmesi yada uleması kompetanı 8) 8) 8) 8)

Re: Re:

Cem YILMAZ' Alıntı:
[quote="Oğuz Uzun":d945b]avery kalın bi quard atletik değil el amin solomon dalmau qibi yüksek şut yüzdesi de yok...

sen bu foruma ortalığı karıştırmak için mi geldin?

Bashettiğin adam 1999 NBA Draftında 14.sıradan seçilmiş,kariyerli bir oyuncudur.Kolej kariyeride,Avrupa kariyeride oldukça üst seviyededir.Solomon ile baş edebilecek mi göreceğiz.

1999 NBA DRAFTI

1 Elton Brand
2 Steve Francis
3 Baron Davis
4 Lamar Odom
5 Jonathan Bender
6 Wally Szczerbiak
7 Richard Hamilton
8 Andre Miller
9 Shawn Marion
10 Jason Terry
11 Trajan Langdon
12 Aleksandar Radojevic
13 Corey Maggette
14 William Avery

İlk ondörde bakınca tablo ortaya çıkıyor,guardımız kimlerle beraber ve kaçıncı sıradan draft edilmiş.[/quote:d945b]

cem boşuna birşeyleri ispat etmeye çalışıyorsun
avery kendini yeterince ispat etmiş bir oyuncu kendini hiç bir taraftara beğendirmek zorunda değilki biz beğeniyoruz.beğenmeyen gider solomonu izler solomunun konuşulduğu yere yazar

Benim şöyle bir fikrim var, katılacak kişiler olacağını da düşünüyorum. Solomon'un Avery'e daha iyi oyuncu olmasını kabul etmemizde bence başlıca sebep birinin euroleaguede, diğerinin uleb cup ta oynaması. Ama bana göre Fenerbahçe Ülker'i küçümsemek için demiyorum ama gerçekler ortada, euro league de alt sınıf bir takım guardı olmaktansa, uleb cup ta en iyi üç guarddan biri olmayı tercih ederim. Belki Solomon gerçekten daha iyidir, bu olabilir ama bunu sene içerisinde daha iyi göreceğiz. Ama en önemlisi Solomun'un hırçınlığıyla takımına getirdiği zararlar bir çok artısını da götürüyor. Peki Avery hakkında hiç böyle şeyler duydunuz mu?