İstanbul Cup | GALATASARAY 86-61 Zalgiris

Re: Galatasaray-Zalgiris Kaunas (Canlı)

Bir de unuttuğum bir şey var onu da söyleyeyim.ben şahsen evrenin bu takımda daha fazla rol alması taraftarıyım.Evrenin deliciliği penetre sonraki pasları iyi kullanılmalı onu hücumda bir opsiyon olarak görmeliyiz

takım beni çok şaşırttı gerçekten ama ribauntlara dikkat etmemiz gerekiyor birde canlı izleseydik şu maçı neyse gece 00,30u bekleyeceğiz artık ama jasaitisinde geleceğini düşünürsek fena olmayacak bu sezon bizim için galiba ..

eğer iyi bir uzun almaya karar verirsek ve alırsak bu sezon bizim için geçen sezondan daha iyi olur buna şüphem olmaz

İzlemeden konuşmak erken ama bu takım savunma yapacak gibi öyle bir kimlik oluşmuş gibi görünüyor en azından istatistiklerden bile olsa takımın sahada savaştığı hissine kapıldım ama dediğim gibi izlemeden konuşmamak lazım

Hüseyinin 12 numarasını Polat almış bu da insanın biraz içini burkuyor.Keşke hüseyinde bu takımda olsaydı

Öncelikle takımı tebrik etmek lazım, Zalgiris Kaunas'ı 25 sayı farkla yenmek kolay değil. Bir ara +30 sayı fark olmuştu ki, takımın son çeyrekte temposu düştü...

Sevgili Can Akan değinmiş, takımın ilk yarıda iç-dış dengesi pek iyi değildi. 7/12 ikilik, 7/15 üçlük kullanmıştık. İkinci yarıda biraz dengeledik fakat, bu kadar dış şuta bağımlı oynamak tehlikeli olabilir. Gerçi takımda iyi şutörler var, bu takımın kimyası dışarıdan oynamaya yatkın ama, mümkün olduğunca penetre ederek, uzunları içeride besleyerek sayı bulmak gelecekte başarılı olmak için mühim...

Zalgiris 25 sayı fark yemesine rağmen 8 ribaunt fazla almış. 15 top kaybı yapmışlar, ki Kalnietis'in olmaması top getirmekte zorlanmalarına sebep olmuş olabilir... Şut yüzdeleri çok düşük, çünkü iyi savunma yapmışız; bu önemli...

Bireysel olarak dikkatimi çeken ilk oyuncu Tufan Ersöz... Diğer hazırlık maçlarında da öne çıkmıştı. 3/4 üçlük atmış, savunmayı delerek oynamış, faul yaptırmış; 3 ribaunt, 3 asisti var. Diliyorum bu sezon kaybettiği zamanın geri dönüşümünü yapacak...

Can Akın faydalı ouyncu, topu elinde çok tutmuyor, takımı oyundan soğutmuyor, kanımca bu takımın kimyasına çok uygun; her maç 17 sayı atmayacatır fakat, kanaatimce önemli bir rolü var.

Evren'in sayı katkısı pek olmamış ama, yine diğer istatistikleri iyi... Evren'in en önemli özelliği de zaten bu: çok yönlü olması... Dış şutunu biraz daha geliştirse çok faydalı olacak...

Darius Washington'a bakıyorum, Efes Cup'taki performansı devam ediyor... Böyle oynarsa çok faydalı olur. 4/4 ikilik 4/6 serbest atış, 4 ribaunt, 2 asist, 2 top çalma, 1 blok... 3 faul almışsa 21 verimlilik puanı yapmış...

Rancik'in yüzdesi düşük ama, o da genelde yüksek yüzdeyle oynayan bir oyuncudur, toparlar...

Zalgiris'i yenmek ne olursa olsun güzel bu skor daha da güzel ikinci yarı ribaundlarıda dengeledik.

Yalnız iki sayılık ve üç sayılır şut teşebüsümüz nerede ise birbirine eşit Cemal,Rancik,Mike ve hatta Polat savunmada istekli oyuncular tam bir 5 numaramız olmamasını savunmada bu istekle bertaraf ettik diyelim ama dış şutlar girmediğinde hücumda ne gibi alternatifler üreteceğiz acaba ?

Karşımızdaki ne de olsa bir eurolig takımı! 2.20lik Mirza Begic ve ribaund canavarı Travis Watson karşısında ribaundlarda sorun yaşamamız normal. skor hakikaten tatmin edici.

G.Saray Cafe Crown hazırlık maçlarındaki kurbanları arasına Zalgiris Kaunas'ı da ekledi. İstanbul Cup'ın ilk gün ikinci maçında karşılaştıkları Litvanya ekibini 86-61'lik skor ile devirdiler. İlk yarıyı Tufan ve Can Akın'ın toplamda 6/7 üçlük yüzdesi yakalamalarının da yardımıyla 47-38 önde kapadılar. Ribaundlarda ilk yarı itibariyle 19-10'luk bir Zalgiris üstünlüğü olsa da atılan 5 fazla üçlük skordaki üstünlüğün sarı kırmızılı takım lehine olmasını sağladı. Olayın koptuğu yer ise üçüncü çeyrek oldu. Yakalanan 26-6'lık seri, son periyoda 73-44 gibi oldukça farklı bir skorla girilmesini sağladı. Son çeyrekte de 30'a çıkardıkları farkı tatlı tatlı koruyup sahadan 25 sayılık farkla galip ayrıldılar. Maç koptuktan sonra ouna dahil olan Alican ve Eren'le birlikte kadrodaki 12 kişi de süre almış oldular. 10 isabetli üçlük, 24 isabetli faul atışı istatistikler arasında skora etki eden en büyük farklılıklardı. Can yine takımın en öne çıkanı skor anlamında.

zaten sarı kırmızılı takım hakkında sürekli olarak olumlu şeyler duyuyorum. İzlemek bir türlü nasip olmadı, en kısa zamanda izlemek istiyorum onları. edit: Süper haber, gece 00:30'da bu maçı yayınlayacakmış GSTV. Daha Jasaitis'in de katılacağı kadro hakkında duyduğum en güzel övgü, adını vermeyeceğim birinden gelen 'Pas yapmaktan ve basketbol oynamaktan inanılmaz keyif alıyorlar' cümlesi idi.

Galatasaray Cafe Crown (86): Darius Washington 12 (4 ribaund, 2 asist), Tufan Ersöz 15 (3 ribaund, 3 asist), Caner Topaloğlu (5 ribaund, 2 asist), Murat Kaya 5 (3 ribaund, 2 asist), Mike Wilkinson 10 (5 ribaund, 1 asist), Polat Kocaoğlu 3, Radoslav Rancik 14 (1 ribaund), Cemal Nalga 6 (1 asist), Evren Büker 2 (5 ribaund, 2 asist), Can Akın 17 (2 ribaund, 2 asist), Eren Beyaz 2

Zalgiris Kaunas (61): Sarunas Vasilauskas 4 (1 ribaund), Marcus Brown 13 (1 ribaund, 1 asist), Marytnas Pocius 6 (3 ribaund), Zygimantas Janavicius 3 (3 ribaund, 3 asist), Adas Juskevicius 3 (2 ribaund), Tadas Klimavicius 6 (2 ribaund, 2 asist), Travis Watson 9 (6 ribaund, 1 asist), Mirza Begic 5 (8 ribaund, 1 asist), Dainius Salenga 11 (6 ribaund, 1 asist), Sander Vene 1 (2 ribaund), Povilas Cukinus (2 ribaund, 2 asist)
Gönderen saLsa

Takım iyi gidiyor,Yönetim'in kafasındaki takım modeli sahaya yansıyacak gibi gözüküyor ben şahsım adına şuan ki gidişata bakaraktan destek olma tarafındayım.

Kutay Çamcı' Alıntı:
Zalgiris'i yenmek ne olursa olsun güzel bu skor daha da güzel ikinci yarı ribaundlarıda dengeledik.

Yalnız iki sayılık ve üç sayılır şut teşebüsümüz nerede ise birbirine eşit Cemal,Rancik,Mike ve hatta Polat savunmada istekli oyuncular tam bir 5 numaramız olmamasını savunmada bu istekle bertaraf ettik diyelim ama dış şutlar girmediğinde hücumda ne gibi alternatifler üreteceğiz acaba ?
Kutay'ın dediklerine katılıyorum Zalgiris'i yenmek güzel dış şutların girmediği maçlarda ne yapacağız? Bu takımda H.Beşok kalsaydı mükemmel olurdu takım iyiye gidiyor bu takıma biran önce 5 numara transferi yapıp pota altından da hücum etmeye başladık mı şampiyonluk adaylarından biri bizde olruz.

Takım çok pas yapıyor. İçeri dışarı paso. Murat Özyer'in Fitch'li zamanda yaptırmaya çalıştırdığı bazı oyunları bu takım rahat yapıyor. Evren inanılmaz bir oyuncu. Sahada yapamayacağı şey yok. 3 sayı atsa da bir maçta diğer yaptıkları ile hep ön planda olacaktır. Beklenendi buydu. Yabancılar baya kaynaşmış. Rancik'in kendini yerden yere atması sevindirici. Bir türlü göremediğimiz birşeydi geçen yıl bu. Kaaunas'ta Marcus Brown ilk çeyrek şov yaptı. Diğer oyuncuları da rahat tuttuk. Marcus'u gene hayran kaldım bu arada. Takım iyi oldu. Şutlar hep boşken atılıyor. İyi çevriliyor top. elinde kimse fazla tutmuyor. Washington mı? Forumda yazılanların çoğunu haksız çıkaracak bir adam. Çoğu Euroleague guardından daha komple bir adam. Ayrıca Can akın da sutör değil diyenler vardı. Onlar da canı artık şutör olarak görmelerini umuyorum. 20 numara, kirli sakal, beyaz ten, çok net 3'lükler. Can Akın-Cüneyt Erden arada fark yok gibiydi. :)

Maça annemler sağolsun gidemedim ama buradan takip etmeye çalıştım.Bu galibiyet hazırlık maçıda olsa önemli.Kendini kanıtlamış bir takım Zalgiris.Ribaundlarda biraz sıkıntımız var gibi ama halledilir o.Ve diğer oyuncularımız Caner olsun Murat olsun onlardan gelecek katkılarda bizim için son derece önemli olacaktır.Tabi birde bu işin Jasaitis'i de var.İyi dış oyuncularımız var ama bu demek değildirki hep dış şut atıcaz.İlk önce her zaman penetreye gitmemiz lazım.Ondan sonra dışarda boş adam bulursak daha etkili oluruz ki bu takımda uyugun gözüküyor penetreye.İnşallah böyle devam ederiz lig içinde de.