İstanbul Cup | GALATASARAY 86-61 Zalgiris

Tam Zalgırıs bu degılde ama yınede bır Marcus Brownı ızledık.3*4 genc oyuncuları vardı.Yıne de bızım bu galıbıyetı kucumsememızı gerektırmıyor daha 3 mac oynadı bu takım.Onemlı ıs yaptık.Bana gore eldekı kadroyla dogru basketbol oynadık.
Top cok dolandı.Cemal ıyı ısler yaptı.Rıbaundlarda da olaya bıraz gırerse ıyı olcak.2 Guardla oynuyoruz top ıyı donuyor.Darıus yırtıcı baya ıyı gırıyor ıcerıye.
Tek sorun rıbaundlar gıbı su sıralar.Onu da sonra degerlendırelım.
Bırazda Rancıkın zamana ıhtıyacı var.Sonlarda ıyı ısler yaptı ama tam hazır degıl.

Yarın daha ıyı olcaz ama daha ıyı bır takımla oynıyacagız.

Kutay Çamcı' Alıntı:
[quote="Arda Öztürk":2gq4wyg1]Macın vıdeoları anasayfada..

Sarıkırmızı medyada ise ben göremedim :([/quote:2gq4wyg1]
Üye olman gerekiyor abi .

Takımı değerlendirmek adına Zalgiris'in önceki maçlardaki durumunu yazmak istiyorum.

?algiris - Azovmash 85:81(19:18, 23:23, 21:15, 22:25).

T.Klimavi?ius 17+10rb, T.Watson 17+9rb, D.?alenga 16, A.Milaknis 8, ?.Vasiliauskas 7, M.Pocius 7, ?.Janavi?ius 4, P.Butkevi?ius 4, V.Lipkevi?ius 3, M.Begi? 2, A.Ju?kevi?ius 0, S.Vene 0

?algiris- Budivelnik 71:67 (24:19, 20:15, 17:12, 10:21)

?algiris: M.Pocius 14 (7 rebounds), A.Milaknis 13 (2/3 two-pointers, 3/4 three-pointers), T.Klimavi?ius 10, P.Butkevi?ius 9, P.?ukinas 7, S.Vene 5, A.Ju?kevi?ius 5, ?.Vasiliauskas 4, M.Begi? 2, V.?i?auskas 2.

Budivelnik: K.El-Amin 17, A.Malysh 13, G.Khizhnyak 8 (12 rebounds).

BC ?algiris Kaunas - Asseco Prokom Gdynia 72:76 (14:22, 17:15, 21:23, 20:16)

?algiris: M.Pocius 16, D.?alenga 12, A.Ju?kevi?ius 12, P.?ukinas 10, T.Watson 8 (17 rb., 5 to's.), ?.Janavi?ius 6 (5 rb., 4ast.), M.Begi? 4 (6 rb., 4 blck.), T.Klimavi?ius 4.

Asseco Prokom: Q.Woods 18 (7 rb.), A.Hrycaniuk 16, D.Ewing 12, R.Burrell 11.

BC ?algiris - Dnipro (Ukraine) 86:66 (21:17, 25:18, 25:17, 15:14)

?algiris: D.?alenga 14, M.Pocius 11, T.Watson 11 (8 rb.), A.Ju?kevi?ius 11, ?.Janavi?ius 10, M.Begi? 8 (7 rb., 3 blk.), P.Butkevi?ius 5, P.?ukinas 4, T.Klimavi?ius 4, S.Vene 4 (7 rb.), V.?epukaitis 4.

Dnipro: Leki? 15, K.Glazyrin 13, M.Andriukaitis 8.

?algiris - Krivbasbasket 79:73 (28:26, 20:17, 18:12, 13:18).

?algiris: T.Klimavi?ius 15, P.?ukinas 12, ?.Janavi?ius 9, A.Ju?kevi?ius 9, T.Watson 8 (5 reb), D.?alenga 7, M.Pocius 7, M.Begi? 6, M.Brown 3, ?.Vasiliauskas 3, P.Butkevi?ius 0.

Krivbasbasket: D.Korablov 15, D.Gliebov 12, V.Kondravets 10.

Ben şimdi bu takımı yerden yere vuran arkadaşlarımızı cok merak ediyorum ne düşünüyorlar. Yendiğimiz takımları hep küçümseyen ufacık bir mağlubiyette takımı yerden yere vuran veyda daha hiç takımı görmeden herkese söz söyleyen arkadaşlar. Size tavsiyem unutmayın biz GALATASARAY ız alt yapı takımı ile bile çıksak biz bu ligin en iyi takımlarından biri oluruz. Bırakın şu kötülemeleride takıma sahip çıkalım. Burada yapılan yorumlar taraftarın maçlara gelmesini veya gelmemesini çok etkiliyor. Eğer biz taraftar olarak buradan takıma güvenimiz tam olursa o Abdi İpekçinin dolmaması için hiç bir neden yok. Bu yönetim işi gerçekten çok iyi biliyor. Ben en başında demiştim bu yıl geçiş yılı olucak seneye çok iyi yabancılarla türk rotasyonunu güçlendirip direk şampiyonluğa oyunıyacağız diye. Lütfen asıp kesmeden şu galibiyetlerin yüzü suyu hürmetine takıma sahip çıkalım. Güzel günler bbizi bekliyor.

Yeni kurulan bir takım için hep üst düzey takımlar arasında adı geçen Zalgiris karşısında alınan galibiyet kazanma alışkanlığı kazanmak bakımından çok önemli.

Ortak istek "Hüseyin kalsaydı-İyi bir 5 numara şart" söylevlerimizi istatistikler doğrular gibi. Takım kimyası tutmuş ve yenilerin mücadelesi maçı izleyen renkdaşlarımızı memnun etmiş; Jasa'nın gelmesi ile daha iyi olacağımız deniyor. Umarım haklı çıkarlar ve umutsuzluk dağılır.

Bu arada bazı arkadaşlar GS tv iyi linklerle izleyemediğini yazmış. Bİlmeyenler olabilir; GS tv nette 24 saat yayına başladı. Adres http://www.galatasaray.com/

Dün armaya olan özlemimiz için bir avuç sevdalı maçtaydık,

Takımı görünce alışmam kolay olmadı,Gözler Hüseyini, Cüneyt kaptanı aradı..yoktular.. Ama yerlerine Tufan,Cemal,Murat vardı.
Maç sona ererken yeni gelen oyuncuların vermiş olduğu mücadeleden sonra salona buruk girsemde ,yüzümde hafif bir rahatlatan tebessümle maçtan ayrıldım..

Her ne kadar yönetimin küçülme kararına tepki olarak salona gitmeme kararı aldım desem de sanırım uygulaması zor olacak, özlemişim takımı canlı izlemeyi. Belki bu düşüncemin oluşmasında hazırlık maçı olmasına rağmen oyuncularımızın mücadeleci yapısı, kazanma arzusu da etkili olmuş olabilir.

Peki bu sezona ilişkin umutlu muyum, bu konuda yorum yapabilmek için biraz daha zamana ihtiyaç var. Tartışılmayacak olan bir şey varsa o da eldeki bütçeyle alınabilecek en iyi yerliler alınmış. Rakibimizde birçok genç oyuncu mücadele etti ama Marcus Baba yine parkede şovunu yaptı.

Ayrıca özlenen Tufan Ersöz ile yıllardır patlama yapması beklenen Cemal Nalga bu sezon sahnede ön planda yer alacak gibi.

Maçtan sonra Önder sağ olsun bıraktı karşıya. Abimi eleştirirdim, arabayı hızlı kullanıyor diye. Eve dönünce ilk işim kendisinden özür dilemek oldu. : )