İstifa Etmek de Bir Erdemdir

Murat Özyer şu ana kadar beceremedi bu işi.. Bence de Halil Üner ile karşılaştıralamayacak biri.. Bence TBL deki bütün koçlar H.Üner'den iyidir ama Murat Özyer gelecek seneler için bana umut verdi mi derseniz şu ana kadar takıma ekstra birşeyler kattığına şahit olmadım. Bu takım Telekom maçı dışında doğrudüzgün basketbol oynamadı. Takımın potansiyeli bu değil. Fener'den 40 sayı fark yiyecek takım değiliz. H.Üner'e sonsuz krediler verenlerin 3-5 maçla kelle isteyeceğini adımız gibi bilip söylüyorduk zamanında. Ama haklı oldukları nokta şu ki bu kadro başıboş bırakılsa yine sıralamadaki yeri bu olurdu. Murat Özyer farkını göstermeli şu ana kadar gösteremedi. Sezon sonu sıralamadaki yerimize göre Murat hoca ile devam edip etmeyeceğimizin kararı verilmeli. Halil Üner'le 3 sene işkence çektik diye başkalarına da aynı kredi verilsin demek çok mantıklı değil bence.

Murat Ozyer'i Halil Uner ile karsilastirmak bir kere insani yonden Murat Ozyer'e yapilan bir ayip olur. Neticede hatasiyla sevabiyla Murat Ozyer isini adam gibi yapmaya calisan bir spor adami, oyunuc dovmez, rakip oyuncunun babasini (Necati Guler) herkes icinde tehdit etmez, mafya baglantilari yoktur, v.s..

Murat Ozyer'in hatalarini tartisalim isterseniz. Oncelikle oyun ici rotasyon tercihleri fazla tekduze geliyor bana, belirli bir sablonun disina cikmiyor. Mesela dunku macta macin basindan itibaren rakip oyunculari savunabilecek matchuplara takildi, Mirsad ile oynasin diye Burak'i uzun sure oyunda tuttu, surekli Mitchell ile Mithati degistirdi, Fitch-Murat-Tufan uclusunden donusumlu olarak ikisini oynatti. oysa oyun kpmadan once 2. periyodda hucumda durunca iceride Graves-Fatih ikilisini deneyip iceriden agir basmayi deneyebilirdi, oz aman fener de iceride bu kalin ikiliyi duduracak formulleri aramak zorunda kalacakti. Veya ne bileyim, 4 kisaya veya uc uzuna donebilir, normalin disinda birseler deneyebilirdi, zira macin normal sablon icinde o girdi-bu cikti ile kazanilamayacagi belli olmustu. Butun bunlar sonucu degistirebilirmiydi derseniz, bence yanit "hayir" ama denemeye degerdi. Mitchell ve Fitch bu kadar etkisiz oynayinca Fener'i yenmemiz mumkun degildi.

bu arada ilk firsatta Murat Ozyer'e laf sokan, istifaya cagiranlarin gectigimiz iki yil boyunca Halil uner'in bu platformdaki hamiligini yapmis olmasi ne kadar buyuk bir "tesaduf" degil mi?

Nedense herkes bana takılmış durumda, gerçekten gülüyorum, takımın düzeni ve yapması gerekenler, eksikler konuşulması gerekirken hedef olan ben oldum, herkesin canı sağolsun...Özellikle beni hiç tanımayanların beni yıllardır tanıyormuş gibi yorumlar yapmasıda bunların cabası...

Şöyle söyleyim Murat ÖZYER'e sezon başı teklif yokken kendisi Yunanistandan teklif var diye sağa sola yazdırmış ve sadece Aydın ÖRS benim 2. yardımcım ol derken...... C.CROWN BASKISI VE LÜTFÜ ARIBOĞAN BASKISI İLE KULÜBÜMÜZE ŞAMPİYON COACH OLARAK GETİRİLMİŞTİR.... Hemde ne kadar acıdırki 2.5 ay İstanbula çağırılıp bekletilen ERMAN KUNTER ve Yardımcısı olacak Okan ÇEVİĞİN yerine...
Geçen sene takım 1 milyon dolarla play-off a kaldı efes ve feneri de ligde yendi...
Bu sene paralar sokağa atılıor kendileri sokağa atıor ondan sonra RAĞMENLER, ARAMIZDAKİ GÜÇ DENGESİ FALAN GİBİ BAHANELER...
Bende şunu soruyorum bu sene tranferlerde sokağa paraları atarken nerdeydiniz Beşiktaşın bırakrığı Tolga'ya Mithat'a 200 milyar civarı paraler verirken, tekelde 130 milyara oynayan tufana 875 milyar verirken cemal nalgaya 4 senelik 900 milyar verirken.... vs......
Aydın ÖRS sahada her türlü hamleyi yaparken geçen sene halil ünerin 2 katı paraya çalışan şampiyon koç nerde ....................
Fitch in antremanları terk ettiğini kafasına göre takıldığını duyuyor ve maçlarda Şampiyon koçu sallamadığını görüoruz...
Fitch olmadımı takım 60 sayıyı geçemiyor.....
Nerde koçluk nerde şampiyon.................
Arkadaşımızın istifa istemesi çok normal..............
Kulübümüze sırtından vurduğumuz ( vuranlar özhan canayadın, adnan polat, murat özyer ve tabiiki c.crown ve lütfü arıboğan) burda 2 ay beklettiğimiz ERMAN KUNTER yakışır kendisi gerçek bir koçtur...Yaptığı işler Fransa ligi, Milli Takım, Kulübümüzdeki başarısı dar kadroyla (800 milyar ile) takımızı 3. yapmıştır....
Kulübü ufacık paralara C.CROWN'a satanları ve C.CROWN olarak kulübümüzü kötüye götürenleri bende dışarıya davet ediyorum... Kulübümüzün içinde sevgi saygı hiç bişey kalmadı..... Parayla hiç bişey satın alınamaz paranın arkasına sığınan Şampiyonu ve ekibini dışarıya davet ediorum... Kulübümüzün bütün değerlerini çiğniyerek buraya geldiler... Sonuç ortada ...............................

Bişey daha ekleyim neden Halil Üner le Murat Özyeri niye kıyaslıorsunuz...
Neden Fenerbahçedeki Aydın ÖRS ve Beşiktaşın antrenörü Murat Didinle kıyaslamıorsunuz... Halil Üner paranın hiç olmadığı yerde oyuncuları bu kadar idare edebilecek en iyi koçtu... Ama paranın olduğu yerede sokmamak lazım bu saatten sonra.... Şirketlere kupaları bırakmıyalım diye tezahürat yaptık çok güldüm.. Bizde şirketiz artık CAFE CROWN......

zihni öztürk' Alıntı:
Bişey daha ekleyim neden Halil Üner le Murat Özyeri niye kıyaslıorsunuz...
Neden Fenerbahçedeki Aydın ÖRS ve Beşiktaşın antrenörü Murat Didinle kıyaslamıorsunuz... Halil Üner paranın hiç olmadığı yerde oyuncuları bu kadar idare edebilecek en iyi koçtu... Ama paranın olduğu yerede sokmamak lazım bu saatten sonra.... Şirketlere kupaları bırakmıyalım diye tezahürat yaptık çok güldüm.. Bizde şirketiz artık CAFE CROWN......

Zihni bey önce biraz sakin olubn bence. Halil Üner ve Murat Özyer GALATASARAY'da görev yapmış iki antrenör olarak kıyaslanmaktadır bu birinci nokta. Gelelim bence en önemli noktaya bu Halil Üner çok iyi biriydi de bizmi kıymetini bilmedik. Geçen sene ikinci lige düşmemek için çektiklerimizi çabuk unuttunuz galiba. Ayrıca binlerce seyirci önünde oyuncusuna ana avrat küfreden birinin bence isterse NBA şampiyonu takımın antrenörü olsun hiç bir kıymeti yoktur. Son sözünüze gelirsek evet bizimde sponsorumuz var. Bu durum sezon öncesi tartışılırken sesi pek çıkmayıp da yenilgi ile bu konuyu ortaya çıkanlara da kocaman bir helal olsun.

Biraz gec oldu ama rahatsızlık duydugum bir konuyu belirtmek zorunda hissettim.

Kerem Bey'i hiç tanımam. Ne eskiden ne de yeniden. Beyfendi görüşleini dile getirmiş. Bunu eleştirmek ve bu konu üzerine değerlendirme yapmak hepimizin en tabi hakkı ama tutup da Kerem Bey'in bunu yazmaktaki maksatını deşmek bence doğru olmaz. İlke olarak herkesin ve hepimizin kendi basketbol bilgimiz ve dünya görüşümüz çerçevesinde Galatasaray'ın iyiliğini düşündüğümüzü varsaymalıyız. Beğenmediğimiz her görüşe, "senin maksatın ne" ya da "senin maksatın galatasaray'ın kötülüğü" ya da "kimin maşasısın" gibi sinir bozucu suçlamalarda bulunmamak gerek.

Hatta bu tip suçlamaların yapılmamasının forum kurallarına alınmasını şiddetle öneririm.

Konuya gelince ise bu sene Murat Özyer'in oynattığı basketboldan ben kendi adıma hiçbirşey anlamadığımı ve başarısız gördüğümü belirtmiştim. Ama bu saatte hoca değişikliği bence gereksiz. ceteris paribus Erman Hoca'yı getiribiliyorsak ancak olabilir.

murat hoca yeterli mi o tartışılır. ama ülkerimsi fb'ye yenilgiyi referans göstererek murat hoca kötü denmemeli adam eldeki kadroyu sonuna kadar kullandı takımı ateşlemeye çalıştı ama olmadı. o maçın bazı bölümlerinde mücadele bakımından coşan takım hep murat özyerin gazıyla maçı bırakmadı. fatih solak kötü başlamasa ve büyük kaptan yine büyüklüğünü göstermese inanın fark bu derece olmazdı.

Ahmet Arif' Alıntı:
Biraz gec oldu ama rahatsızlık duydugum bir konuyu belirtmek zorunda hissettim.

Kerem Bey'i hiç tanımam. Ne eskiden ne de yeniden. Beyfendi görüşleini dile getirmiş. Bunu eleştirmek ve bu konu üzerine değerlendirme yapmak hepimizin en tabi hakkı ama tutup da Kerem Bey'in bunu yazmaktaki maksatını deşmek bence doğru olmaz. İlke olarak herkesin ve hepimizin kendi basketbol bilgimiz ve dünya görüşümüz çerçevesinde Galatasaray'ın iyiliğini düşündüğümüzü varsaymalıyız. Beğenmediğimiz her görüşe, "senin maksatın ne" ya da "senin maksatın galatasaray'ın kötülüğü" ya da "kimin maşasısın" gibi sinir bozucu suçlamalarda bulunmamak gerek.

Hatta bu tip suçlamaların yapılmamasının forum kurallarına alınmasını şiddetle öneririm.

.

Maşa falan ağır olmuş size katılıyorum.. Benzer suçlamalar H.Üner döneminde H.Üner'i eleştirdiğim için bana da yapılmıştı pek hoş bir durum değil.

Ancak insanlar davranışlarında tutarlı olmalı. Burada karanlık H.Üner dönemlerinde her koşulda hocaya kol kanat gerip sınırsız kredi veren insanlar 2-3 maçla yeni koçun istifasını isterlerse doğal olarak tepki alırlar. Bunun altında başka şeyler arayanlar da çıkabilir. İnsanlar dün yazdıklarıyla çelişmemeli, tutarlı olmalı.

Sayın Ozgur Bey, ben Halil Ünere ne zaman kol kanat gerdim bilmiyorum açıkcası ve bunu sizlerden öğrenmek istiyorum. Ben diyorumki Halil Üner dönemiyle Murat Özyer dönemini karşılaştırmak geceyle gündüz kadar birbirinden farklı hatta hatta Erman Kunter ile Murat Özyer dönemi bile bibirinden çok farklı. Karşılaştırılabilecek tek durum Halil ÜNER İLE eRMAN kUNTER DÖNEMLERİ OLUR, BİZDE BURADA eRMAN hOCANIN HAKKINI HERZAMAN TESLİM ETMİŞZDİR. BİLMİYORUM SON 7-8 SENEDİR KAÇ KİŞİ ŞUBENİN İÇİNDE AMA BEN SON 2 YILIM HARİÇ BLKİDE HAFTAMIN 2 GÜNÜNÜ, ÜNİVERSİTE YILLARIMDA BELKİDE HAFTANIN HERGÜNÜNÜ FLORYADA GEÇİREN, SPORCULARLA,TAKIMLA,YÖNETİCİLERLE BİRARADA OLAN BİR İNSANDIM, HATTA ZAMAN ZAMAN YABANCI OYUNCULAR BEN VE BENİM GİBİ BİR KAÇ ARKADAŞA SORULURDU, BAZILARIDA TRANSFER EDİLİRDİ. O DÖNEMLER OYUNCUYU GETİRECEĞİMİZ VE DENEYECEĞİMİZ UÇAK PARAMIZ YOKTU, SAĞDAN SOLDAN ÜÇ BEŞ PARA TOPLANIR OYUNCU DENETİLİRDİ HATTA DEĞİL UÇAK PARASI OTELE GÖNDERECEK TAKSİ PARASI YOKTU, ONDAN BUNDAN ALINIR TAKSİCİNİN PARASI ÖDENİRDİ. BUGÜNSE CEMAL NALGA 130 MİLYAR PARA ALIYORSA(HELAL OLSUN,GÜLE GÜLE HARCASIN) BU KLÜPTEN VE BU PARA ONA ÖDENİYORSA(ESKİDENDE 100 MİLYARA ANLAŞMA YAPILIR 20 MİLYARI ÖDENİRDİ) ARADA ANLAMLI FARKLAR VAR DEMEKİR, BENİMDE BU TAKIMDAN BU BÜTÇELERLE ŞAMPİYONLUK BEKLEME HAKKIM VAR DEMEKTİR. BENİM KASTETTİĞİM TAMAMEN BUDUR. SİZE DAHA DA SAMİMİ OLAYİM, BU ŞUBENİN GEÇMİŞTEN DÖNEMDE KLÜBÜMÜZE HİZMET ETMİŞ BAZI SPORCULARA HALA BORCU VARDIR. VARIN KIYASI BUNA GÖRE YAPIN BENCE...

zihni öztürk' Alıntı:
.... Şirketlere kupaları bırakmıyalım diye tezahürat yaptık çok güldüm.. Bizde şirketiz artık CAFE CROWN......

gülmenize gerek yok.. şirket değiliz çünkü.. cafe crown markasının sponsorluğunu almış bi basketbol takımıyız.. sizin mantıgınızla gidersek 100 yıldır formasına reklam almaya dahi kıyamayan barcelona klübü de winterthur firmasını spsonsor olarak aldıgında şirket olmuş mu oluyo.. kendinize gülücek başka şeyler arayın bence.. orda o insanlar bi amaç için gırtlaklarını patlatorken verdiğiniz tepki bi o kadar komik olmuş..

KIMSE kusura bakmasin ama ben bugune kadar Gs takimimizin basindaki Murat Ozyerin Gs ye gelmis en iyi antronerlerden biri oldugunu dusunuyorum ve oylede!!takim yenilmisse 35 sayi farkla burda antrenorun sucu yok oyuncular oynamadiktan sonra MURAT OZYER ne yapsin!!MURAT HOCAYA HAKSIZLIK ETMELEYELIM..2 MAC Yenildik diye hemen adamin istifasini beklemeyin bu kadar insafsiz olmaya gerek yok..futbolda goruyoruz alex 10 mactir cok kotu oynadi ama fb taraftari yonetimi sahip cikti. MURAT HOCA 2 MAC YENILGI ALDI TAKIMA DIYE ISTIFA ETMESINI MI BEKLIYORUZ.COK YANLIS GERCEKTEN.AYRICA OZUR DILERIM MURAT HOCAYLA alexi KARSILASTIRMAM COK YANLIS , MURAT HOCA BIZIM ICIN COK DEGERLI BUYUK INSAN!alex ISE SADECE TOPCU..

GALATASARAY TARAFTARI OLARAK MURAT HOCAYI SONUNA KADAR DESTEKLIYORUM... :atki

Kerem Ersuna' Alıntı:
Sayın Ozgur Bey, ben Halil Ünere ne zaman kol kanat gerdim bilmiyorum açıkcası ve bunu sizlerden öğrenmek istiyorum. Ben diyorumki Halil Üner dönemiyle Murat Özyer dönemini karşılaştırmak geceyle gündüz kadar birbirinden farklı hatta hatta Erman Kunter ile Murat Özyer dönemi bile bibirinden çok farklı. Karşılaştırılabilecek tek durum Halil ÜNER İLE eRMAN kUNTER DÖNEMLERİ OLUR, BİZDE BURADA eRMAN hOCANIN HAKKINI HERZAMAN TESLİM ETMİŞZDİR. BİLMİYORUM SON 7-8 SENEDİR KAÇ KİŞİ ŞUBENİN İÇİNDE AMA BEN SON 2 YILIM HARİÇ BLKİDE HAFTAMIN 2 GÜNÜNÜ, ÜNİVERSİTE YILLARIMDA BELKİDE HAFTANIN HERGÜNÜNÜ FLORYADA GEÇİREN, SPORCULARLA,TAKIMLA,YÖNETİCİLERLE BİRARADA OLAN BİR İNSANDIM, HATTA ZAMAN ZAMAN YABANCI OYUNCULAR BEN VE BENİM GİBİ BİR KAÇ ARKADAŞA SORULURDU, BAZILARIDA TRANSFER EDİLİRDİ. O DÖNEMLER OYUNCUYU GETİRECEĞİMİZ VE DENEYECEĞİMİZ UÇAK PARAMIZ YOKTU, SAĞDAN SOLDAN ÜÇ BEŞ PARA TOPLANIR OYUNCU DENETİLİRDİ HATTA DEĞİL UÇAK PARASI OTELE GÖNDERECEK TAKSİ PARASI YOKTU, ONDAN BUNDAN ALINIR TAKSİCİNİN PARASI ÖDENİRDİ. BUGÜNSE CEMAL NALGA 130 MİLYAR PARA ALIYORSA(HELAL OLSUN,GÜLE GÜLE HARCASIN) BU KLÜPTEN VE BU PARA ONA ÖDENİYORSA(ESKİDENDE 100 MİLYARA ANLAŞMA YAPILIR 20 MİLYARI ÖDENİRDİ) ARADA ANLAMLI FARKLAR VAR DEMEKİR, BENİMDE BU TAKIMDAN BU BÜTÇELERLE ŞAMPİYONLUK BEKLEME HAKKIM VAR DEMEKTİR. BENİM KASTETTİĞİM TAMAMEN BUDUR. SİZE DAHA DA SAMİMİ OLAYİM, BU ŞUBENİN GEÇMİŞTEN DÖNEMDE KLÜBÜMÜZE HİZMET ETMİŞ BAZI SPORCULARA HALA BORCU VARDIR. VARIN KIYASI BUNA GÖRE YAPIN BENCE...

Cafe crown 3-5 kuruş verdi, borçlar ödendi diye şampiyonluk bekliyorsunuz takımdan.. Siz bekleyedurun bu yatırımla bu takımı şampiyon yapacak hocayı bulursunuz belki.

Murat Özyer'in takıma ekstra birşey katmadığını ben de dile getirdim ama bu takım şampiyon olabilecek bir takım falan değil kendimizi kandırmayalım. Bir kere yabancılarımız yeterince kaliteli değil. Bir Fitch bile büyük maçların adamı değil. Mitch iyi oyuncu ama genç ve tecrübesiz. Diğer yabancımız yeni geldi. Holman2ın yerine adam alınmadı. Fatih ve Cemal hücum özürlüsü adamlar. Bu kadrodan neye göre şampiyonluk bekliyorsunuz bilemiyorum. CC nun 2-3 milyonluk (yanlış bilmiyorsam) katkısıyla şampiyonluk yakalamak oldukça güç. Kaç para aldığını bilmiyorum ama bir Basden transferi sanırım milyon doları bulmuştur. Solomon Mirsad vs gibi adamlarıa sayarsan oldukça fark görürsün iki yatırım arasında. Ha 40 sayı yemenin mazereti değildir bu. Pekala FB yi yenebiliriz ama şampiyonluk şansımız onlardan azdır. BU ortada.

Bu takımın hakkı ilk 4 tür.Sezonu ilk 4 içinde bitiirirsek kadro hakkını vermiş olur. 3. olursak başarılıyız diyebiliriz. ilk 2 süper başarı olur benim ölçüleirmde.

Sezon sonu Murat Özyer2i de buna göre değerlendireceğim. İlk 4 e girersek "eh işte", 3. olursak "iyi", ilk 2 ye "pekiyi" vereceğim.

Halil Üner'e gelirsek.. Üner dönemindeki kadroların yetersiz oduğu aşikar. Ancak o kadrolar da play-out oynayacak, küme düşen takımlara maç kaybedip madara olacak akdrolar değilllerdi. Halil Üner'i de "ulan bu herif neden şampiyon yapamadı?" diye eleştirmedik. O kadroların hakkı play-off a ucundan sarılmaktı. Play off a bile kalamadığı, hatta küme düşmekten son anda yırttığı için eleştirdik Halil Üner'i..

Merak etmeyin herkes kimin ne şartlarda yrıştığını biliyor. değerlendirmelerde de hedefleri ona göre koyuyor. Halil Üner için hedef koyarken" play off a girsin başarılıdır" derken Murat özyer için ilk3-4 diyoruz.

Murat2ın dediği gibi Özyer bu sene sabır gösterilmeyi hakediyor şu ana kadar. Ama bu şekilde ekstra işler yapmadan devam ederse destek azalır. Ülker, Efes düzeyinde değiliz belki ama Telekom, BJK gibi tkımların önüne geçebilecek potansiyelimiz olduğunu düşünüyorum.

Tam diyordumki sana tamamen katılacağım bir yazı son cümlede bozuldu :)
Telekom fersah fersah üstümüzde ne yazıkki bana göre.

Bir yabancı daha alınacaksa alınsın birşeyler görmek istiyor artık herkes öyle yada böyle.Sene başında Türkiye Kupasında oynanan oyunu bir sezon boyunca göremedik.

Yeni bir takımın aynı oyunu haftalarca oynaması hatta 1 mac içinde bile o oyununu sürdürmesi çok zordur.

Yeni ABD'li transferinide biran önce yapmalıyız.FB-ÜLKER Mac öncesi yorumcular ilgilendiğimz elemanların NBA gitme olasılığının olduğunu Murat Özyer hocamızında bundan yakındığını tam olarak karar veremediklerini söylemişlerdi(Murat Muratanoğlu)Hocamız kendilerine söylemiş bir sohbet sırasında...

Bence Murat hoca Türk basketbolunun en değerli hocalarındandır ve kesinlikle bizimle beraber kalmasını isterim. Arkadaşlar yapmayın etmeyin bizi takım haline getiren Murat hocadır. eski halimize bakıyorumda küme düşüyorduk ozmnlar ne farkımız vardıki bence oyuncular benzer nitelikteydi. Bizde her sene Fitch gibi bir oyuncu oluyor. Dixon'da 35-40 sayı atıyordu. ama halimiz ortadaydı. şimdide Fitch var. tamam o oynamayınca belki zorlanıyoruz. ama ülker(fb) derbisi kötü bir zamana denk geldi. eski zmnlarda hangi 17-18 sayı geriye düştüğümüz maçta yeniden ortak olmuşuz ki? bu sene en basitinden telekom maçında 18 sayı geriden geldik ve öen geçtik... kimin sayesinde Murat hocanın. şimdi ülker(fb) maçına gelelim... fitch'in parmağı sakat ve tek elle oynuyordu. Murat hoca maçtan sonra ona içeri kat etmemesini söyledim dedi ancak her içeri girişinde blokla durdurulunca tabi oyuncununda morali bozuldu. şahsen 20 sayı gerideyken bile ben umutluydum, çünkü bu takım daha önce bunu yaptı bu sezon. ama tam hava yakalamışken araya devre arası girdi belki biraz erken havaya girsek farklı olurdu. Tamam ülker(fb) ile aramızda fark olabilir ama bence fazla değil çünkü daha çok yeni bir takımız yani yeni yeni takım olmayı öğrendik... Bize Burak'ın yerine gelecek bir oyuncu dahada yukarılara oynama yolunu açacaktır. ztn iyi bir kadromuz var bizim. seneye dahada iyi olacağız.

Ben bir Galatasaraylı olarak Murat hocamızın her zmn arkasındayım. Galatasaray'ın basketboluna kazandırdığı renk için ona yürekten teşekkür ediyorum....

Murat İNAL' Alıntı:
Telekom fersah fersah üstümüzde ne yazıkki bana göre.

Ben katılmıyorum Telekom'n kadrosundan çok farımız yok. Yabancılarını daha isabetli seçmiş olabilirler ama bizim akdro kadar derin değil Telekom kadrosu. Takım olarak çok önümüzde odukları kesin. KOçları hiç beğendiğim bir adam değildir ama hakkını vermek lazım oyun disiplini açısından çok başarılı. Yıllardır Telekom oyun disiplini sayesinde kadrosundan max. verimi alıyor. Biz ne yazık ki kadromuzdan tam anlamıyla faydalanamıyoruz.

Bence sorun uzun adamlarımızda. FAtih, Cemal gibi basketbol topunu avucunda sıkarak patlatma ihtimali olan hücum özrülüsü adamlar yüzünden pota altından sayı üretemiyoruz. Bu adamlar topu içeri dışarı çıkarıp dış oyunculara pozisyon yaratabilecek kapasitede de değiller. O yüzden senelerdir dışarıdan zorlama şutlarla hücum ediyoruz.

Bu kadronun verimini artırmanın yolu içeriden hücum gücü olani orta mesafe şutları da sokabilen bir 5 numaradan geçiyor. Holman yerine bu tip bir adam bulursak bu kadronun hücum veriminin %50 artacağını düşünüyorum. Uzun oyuncumuzun hücum özürlü olması sadece içeriden değil dışarıdan hücum şansımızı da düşürüyor.

Yeni gelen Amerikal'nın azıcık pota altı oynayabilmesi bile bir parça hücum gücümüzü artırdı ama o da pek hücum yönü kuvvetli bir adam gibi gelmedi. Kalan yabancı hakkımızı çok akılcı kullanmalıyız. Bence 3 numara falan değil direk 5 numara için kullanmalıyız. Ama dediğim tarz katkı yapacak uzun adamı bulabilirler mi bilemiyorum.

Büyük maçlarda zorlanmamızın nedeni hücum setimizi tamamen Fitch üzerine yıkmamaızdan kaynaklanıyor. Bu anlayışı yıkmadığımız sürece hiçbir büyük maçı kazanamayız. Bunu yıkmak için de içeriden can yakacak bir uzun oyuncuya ihtiyaç var.

Ozgur E.' Alıntı:
Ben katılmıyorum Telekom'n kadrosundan çok farımız yok. Yabancılarını daha isabetli seçmiş olabilirler ama bizim akdro kadar derin değil Telekom kadrosu.

Bence Telekom ile aramızda sadece takım olmak açısından degil kadro olarak da dağlar kadar fark var. Telekomun kadrosu derin değil derken nasıl bir derinlikten bahsettiğinizi anlayamadım doğrusu. Tutku-milicic-barış-muratcan-mutlu-alper-haluk-jagla-umut-alston ve dudley. Unuttuğum oyuncu var mı bilemiyorum? Kısa oyuncular arasında bir doğal skoreri yok ama Jagla o görevi bir şekilde yapıyor. Kısa oyuncular ise yaptıkları sert vebaskılı savunma ile her takıma kök söktürüyor. Takımın en zayıf halkası olan milicic ve umut görür bana öyle geliyor ki bizim "derin" kadromuzdaki mithat ve burak'a açık ara fark atar...

Arkadaşlar, sonunda çözüme yönelik konuşmaya başladık, ancak şunu söyleyeyim bu kadroyun ben ya da sizler yapmadınız, yabancı oyuncularıda sizler seçmediniz...Galip geldiğimiz bir maçtı epeyce oldu, orada yazmıştım bu işler Mitchell ile Holman ile olmaz diye, hangi yazıydı bilmiyorum ama neticede malesef ben haklı çıktım.. Fitch ilede olmaz, yüksek egolu insanlarla bu işler olmaz. Antremana bandasını evde unuttu diye çıkmayan,evden bandanayı gettirttirip bu da istediğim bandana değil diye takım arkadaşlarıyla idman yapmayan bir oyuncu ancak takımı böler, isterse Kobe olsun farketmez. Bu takım, bu lig Fitchden 10 gömlek üstün ne oyuncular gördü...

Ahmet Arif' Alıntı:
Bence Telekom ile aramızda sadece takım olmak açısından degil kadro olarak da dağlar kadar fark var. Telekomun kadrosu derin değil derken nasıl bir derinlikten bahsettiğinizi anlayamadım doğrusu. Tutku-milicic-barış-muratcan-mutlu-alper-haluk-jagla-umut-alston ve dudley. Unuttuğum oyuncu var mı bilemiyorum? Kısa oyuncular arasında bir doğal skoreri yok ama Jagla o görevi bir şekilde yapıyor. Kısa oyuncular ise yaptıkları sert vebaskılı savunma ile her takıma kök söktürüyor. Takımın en zayıf halkası olan milicic ve umut görür bana öyle geliyor ki bizim "derin" kadromuzdaki mithat ve burak'a açık ara fark atar...

Doğrudur "bizim kadar derin değil" lafı biraz iddialı olmuş bu konuda haklısınız. Bence Telekom kadrosu dengeli bir kadro. Çok süper bir adam yok ama çok kötü adam da yok. Yalnız bizim takımdaki isimleri de arda yazınca en az Telekom kadar güzel duruyor. Murat, Tufan, Cemal, Fatih gibi adamlar Türk oyuncu olarak oldukça iyi. Mitch ve "iyi kullanılabilirse" Fitch te yabancı olarak iyiler.