Joshua Ian Shipp

Adam pota altlarında dev pivotların arasından ribaunt alıyor, girmeyen atışların hucüm ribauntlarını tamamlıyor, çok iyi savunması var.Ayrıca %100 serbest atışıyla oynadı ön elemede.Ama biz birde 3 lük atışları olsun diyoruz yok daha neler Kobe 'denmi bahsediyoruz? Ozaman bize bırakırlarmı Shipp'i avrupa veya amerika...

Bu ritm ile ilgili birşey..Çok uzağa gitmeye gerek yok..serkan erdoğan örneği var..Harun erdenay basketbolu bıraktığında onun yerini dolduracak tek isim olarak görülüyordu..Bir müddet skor istatistikleri olarakta fena gitmedi serkan.ama zamanla o skorer ritmini kaybettiği andan itibaren düşüş yaşadı..Shipp ondan önce okadar skor opsiyonu varken maç içinde iki üçlük kullanacak ve onu kaçıracak sonra skor üretemiyor olacak yok öyle bir şey tabiki..

Shipp al bugün Ligde tofaşa koy..takım içindeki rolünüde savunmada ve hücumda fazla sıkıntılı işlere bulaştırma sadece bir numaralı skor opsiyonu olarak belirle ve birkaç maç içinde o ritmini bulduğunda bak bakalım sayı kralı oluyor mu olmuyor mu? aslana hayır gürleme miyavla dersen sen kedi olarak daha yararlı oluyorsun maç içindeki tüm fareleri kovalattırırsan bir müddet sonra gürle desende gürleyemez

Bu adam koskoca yaz naptı dimi (!)
tühh be shipp i eleştirmiş biri olarak ne kadar utandım bilemezsin !! nasıl shipp i eleştirme hatasına düştük..o ki bla bla bla..burada bazı kişiler oyuncuların hiç eleştirilmemesi gerektiğini düşünüyor olabilir ama farklı görüşte kişilerde var..laf sokmadan karşıt görüş bildirmek zor olmasa gerek..shipp 2 tane şut soksada eleştirenlere laf soksam gibi ergen triplerinde maç mı izliyorsunuz anlamıyorum ki..

Çok iyi oyuncu. Gordon'la birlikte sahada olduğunda duvar gibiler, kene gibiler... Takımda geçen sezondan beri hep en fazla süreyi alması da bir şeylerin göstergesi zaten. Bence takımdaki en değerli birkaç oyuncudan biri. Üçlükleri istikrarsızmış. Tek eksiği bu olsun. Bu da gelişir. Mesele değil.

Evet Shipp'in dış şutları yetersiz bu bir gerçek ön elemede sadece bir üçlük buldu yanılmıyorsam o da asvel macının hemen basındaydı. Ama diğer işleri çok iyi yapıyor özellikle savunma ribaundları konusunda uzunlarımıza çok yardımcı oluyor. Müdafaasının ne derece etkili olduğunu söylemeye gerek yok. Bazı arkadasların elestirilerini hak etmiyor. Bazı yaptığu işler vardır istatistik kağıdına yansımaz ama en az atılan sayı kadar değerlidir. Shipp bunları çok iyi yapıyor. Tabi dış şutunun olmasını herkes gibi bende isterim ama her güzelin bir kusuru vardır diyorum.

Abi dış şutu olsun kalsın kalksın yazsın istemiyorum da şu boş 3lükleri, ceza atışlarını atsa yeter. 3 numaranın dış atış tehditi olmayınca rakipler risk alıp yardım savunmasını çok rahat getiriyor. Buda bizim 2li oyunları kitliyor zaman zaman. Dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama biz farkı 10-15 sayılara çıkarıp iki maçtada yakalandık tekrardan. Bunda en büyük etkenin ceza atışlarını sokamamamız olduğunu düşünüyorum. Rakipler fark açılınca mecburen risk alıp 3 numaradan yardım getirmeye başlıyorlar. O zaman tıkanıyoruz. Allahtan bu sene ki kadromuz çok daha tecrübelide yakalanınca paniklemiyoruz. Tekrardan asılıp maçları kopardık 3 maçtada. Ama papaz her zaman pilav yemez. Bu dediklerimiz Eurolig maçlarında daha iyi anlaşılacak tabi. Yoksa Shipp'in pis işlerdeki katsını inkar eden çarpılır.

Abi dış şutu olsun kalsın kalksın yazsın istemiyorum da şu boş 3lükleri, ceza atışlarını atsa yeter. 3 numaranın dış atış tehditi olmayınca rakipler risk alıp yardım savunmasını çok rahat getiriyor. Buda bizim 2li oyunları kitliyor zaman zaman. Dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama biz farkı 10-15 sayılara çıkarıp iki maçtada yakalandık tekrardan. Bunda en büyük etkenin ceza atışlarını sokamamamız olduğunu düşünüyorum. Rakipler fark açılınca mecburen risk alıp 3 numaradan yardım getirmeye başlıyorlar. O zaman tıkanıyoruz. Allahtan bu sene ki kadromuz çok daha tecrübelide yakalanınca paniklemiyoruz. Tekrardan asılıp maçları kopardık 3 maçtada. Ama papaz her zaman pilav yemez. Bu dediklerimiz Eurolig maçlarında daha iyi anlaşılacak tabi. Yoksa Shipp'in pis işlerdeki katsını inkar eden çarpılır.
O anlarda Shumpert girer veya Lakovice pozisyon hazırlanır.

Şut çalışmalarına devam etmeli.Bu gün çok iyiydi.Böyle oynasın canımı yesin.

O şutları atmadan da takımın en önemli parçalarından,atmasa da canımızı yesin..Ben o şutları sadece önemli EL maçlarında çok ihtiyaç duyucağımız için istiyorum,ama atamasa da canı saolsun..

Maç ile ilgili kısma gelirsek,ben ikinci yarısını izleyebildim..Bence harikaydı..Bu hem hücum hem savunma ribauntlarındaki takibi gün geçtikçe artıyor..Müthiş bir sezgisi var..

Bugün yaptığı hızlı hücumlar da olağanüstüydü..Bu konuda bizim takımın Ömer Onan'ı olacak gibi,tıpkı Gordon gibi..

Bugün 16 sayı atmış skor özürlü (!) shipp..Zaten bir önceki maçtada 12 sayı atmıştı o ayrı da..maçı izlemediğim için soruyorum..heralde sayıların hepsi boş turnikedir..yada hepsini serbest atıştan atmıştır..

erdem bey kimse shippe skor özürlü demiyor ki boş 3lüklerde potaya bakmadığı için şut özürlü diyen var ama şut özürlü ile skor özürlü ayrı şey

Shipp'in birde güvenilir,sağlam şutu olsa,Nba'den yarın istediği takımdan kontrat alır.:D

Şut konusunda sıkıntıları olduğu doğru,ancak diğer özellikleri bu zaafını fazlasıyla kapatacak cinsten.Shipp iskeletin bir parçası,parçalar tek başına bazen anlam ifade etmezler,bir bütün olarak düşünmek lazım.

Satıp almak,ikide bir oyuncu değiştirmek kesinlikle heyecan verici,bende bunun için menajerlik oyunları oynuyorum,onu satıp bunu alalım,şuda gitsin bu gelsin diyen arkadaşlara bu menajerlik oyunlarını şiddetle öneririm.Ayıp değil bende oynuyorum ve ikide bir transfer yapıyorum,çok heyacanlı oluyor,mutlu oluyorum.:D

Şurada bir noktayı ayırt edelim ve noktayı koyalım.Shipp ritmini bulsun bu takımın lakoviç ve shumpertten sonra eli en düzgün adamdır..en az yaptığı bir iş için eleştirilmesi normal ama shippin şutu yok demek yanlıştır..

Keşke Gordon, Shipp ve Andric ile daha uzun süreli kontratlar yapsak... Gelişmeye açık oyuncular ve ellerinden geleni yapıyorlar. Andric yumuşak olabilir mesela ama savunmadaki gayreti görülmeye değer.

Shipp her maç 30 oynuyordu geçen sene bu sene 25-30 arası oynayacak yine.Savunmamızdaki direncin 40 dakikaya yayılmasındaki bir numaralı etken ve her maç aldığı hücum ribaundları kaptığı toplarla çok önemli katkısı da oluyor. Bu sene hücumda özellikle sayı ortalaması biraz daha yükselebilir geliyor bana da.

Türkiye Kupasında zayıf rakiplere karşı oyunu iyiydi ama yine zorluk katsayısı yüksek bir maç ve yine performansı hüsran.Kendi mevkisinde bile yeterliliği şüpheli olan bir oyuncu niye farklı mevkide takımın 1. opsiyonu olarak kullanıyoruz .Bunu anlayamıyorum açıkçası

Shipp ,evet bu macta çok silikti kimse bunun aksini iddaa etmesin.

ribaunt alıyormuş,yahu ribaunt almak var,ribaunt almak var gidip 3 kişinin arasından söke söke topu almak var bide Shipp gibi kucağına hazır topun düşmesi var,Shipp'in kycağına top düşüyor bu ribaunt almak oluyor:)

neyse acilen toparlanması gerek,Olin macındada oynamadı yani yorgunda değil.

Yalnız Alonzo Gee gibi bir atletle eşleştiğinide unutmamak lazım.Gee nasıl zorladı bizi biliyoruz.Shumpert savunamazdı onu.:)
Ama onunda biraz zamana ihtiyacı var.

İyi yaptığı işleri bile yapamıyor. Cok formsuz ve mac baslığında da söylediğim gibi toparlaması lazım bir an önce kendini. Gecen sezonun basındaki performansına dönse muhtesem olur ama final serisindeki kadar bile oynayamıyor.

Shipp ,evet bu macta çok silikti kimse bunun aksini iddaa etmesin.

ribaunt alıyormuş,yahu ribaunt almak var,ribaunt almak var gidip 3 kişinin arasından söke söke topu almak var bide Shipp gibi kucağına hazır topun düşmesi var,Shipp'in kycağına top düşüyor bu ribaunt almak oluyor:)

neyse acilen toparlanması gerek,Olin macındada oynamadı yani yorgunda değil.

yanılmıyorsam geçen senenn en çok ribaund alan oyuncusuydu ve hep kucağına düştü bütün sezon boyunca... biraz sakin ya

her sene takım içinde bi paratoner bulup onu LİNÇ etmek zorunda mıyız?

Şahsi fikrim bu şut performansınn bu seviye için yetersz olduğu ve daha sert maçlarda basımızın ağrıyabileceği(pana-barca serisindeki Rubio faktörü)

ama şu armayı terleten oyuncuları eleştirirke ne olur linç kültürünü hortlatmayalım tekrar