Joshua Ian Shipp

yanılmıyorsam geçen senenn en çok ribaund alan oyuncusuydu ve hep kucağına düştü bütün sezon boyunca... biraz sakin ya

her sene takım içinde bi paratoner bulup onu LİNÇ etmek zorunda mıyız?

Şahsi fikrim bu şut performansınn bu seviye için yetersz olduğu ve daha sert maçlarda basımızın ağrıyabileceği(pana-barca serisindeki Rubio faktörü)

ama şu armayı terleten oyuncuları eleştirirke ne olur linç kültürünü hortlatmayalım tekrar

Furkan linç kültürüyle ne alakası var? kötü olan bir oyuncuya kötü demek o oyuncuyu linç etmek anlamına mı geliyor?
Linç kültürü dediğin şey oyuncuyu takımın üzerine gören arkadaşlarda var maalesef.. ne zamandan beridir de en ufak bir eleştiride -hop kardeşim- deniyor.. maçı kazandıktan sonra bir iki laf etsen -şu güzel ortamı bozma be birader- diye de devam ediyor.

nereye kadar böyle?
Shipp'i biliyoruz artık, gökten düşmedi takıma..

Sadece bu maç için söylemiyorum.. genel olarak takımımızın bir parçası olmaması gereken, yetersiz bir oyuncu. Mücadele ediyor, savunma yapıyor, ribaunt kovalıyor diye diye daha ne kadar kandırmamızı bekliyorsun kendimizi?

Bu aksam 6 rebound ile takimin en yuksek reboundcusu ve 3 top calmayla en cok top calan oyucu alonzo gee yide 10 sayida tuttu. Basketbol sadece sayi atmak deildir!

İsteyen istediği eleştiryi usluba dikkat ederek yapsın tabi de Shipp ve Lakovic yaklaşık 35 dk sahada kalmışlar diğer oyunculardan 20 dk bulan yok . Takımın başında Avrupa'nın en iyi koçlarından biri var. Biz buraya yazanlar ise amatörleriniz öyle yada böyle var demek ki gördüğü bildiği birşey ki bazılarımızın yerine dibine soktuğu maçta bu kadar süre vermiş.Yok Mahmuti amatör bir basketbol sever kadar bile anlamıyorsa bu işte o başka, ama sanıyorum anlıyordur.

Beklenti meselesi. Shipp zaten bu savunma ve ribaund (hem geçen sene hem de bu sene görüldüğü kadarıyla en çok rebound alan oyuncusu) performansına bir de iyi bir hücum paleti olsa adı Romain Sato falan olurdu tahminen. Adam rakibin skorerini kitliyor, ribaundlara yardımcı oluyor, e hücum gücü de sınırlı.

Her maç herşeyini ortaya koyacağını bildiğiniz adamlarınızın olması iyi bir şeydir.

Evet basketbol sadece istatistik değil ama 6 rebound ve 3 top çalmayla oynamış rakibin 18 sayı ortalamasıyla oynayan oyuncusunu 10 sayıda tutmuş adamına yetersiz demek biraz insafsızlıktır.

Eleştiri hakkına saygım sonsuz. yalnız bir oyuncu ile ilgili yetersiz fikri oluştuktan ve bu-fikri sabit belirtildikten sonra (ki bu eleştiri haklı da olabilir) oyuncunun her maçından yada kötü oynadığının düşünüldüğü her maçtan sonra tekrar tekrar oyuncunun yetersiz olduğu yönündeki düşüncenin yinelenmesinin işlevini anlamakta zorlanıyorum.Forumda Ship'in yetersiz olduğunu düşünene insanlar var ve bunu defalarca dile getirdiler maksat hasıl oldu aslında çoktan oldu hatta...

Ayrıca istatistikliğe yansımayan işleri yapması bir kenara Takımın en çok rebo alan diğer oyuncuların toplamı kadar top çalarak en çok top çalan oyuncusu ve etkinlik puanında da Lakovic'den sonra ikinci

Peki su noktada shippi gonderip kimi alicaksin kisa forvet olarak! Gonul isterki romain sato veya malik hairston bu takimda olsun ama butce diyede bi sey var.

Kişiliğine ve sahaya koyduğu katkıyı ayakta alkışlıyorum.
2 sene önce herkesce ne kadar iyi bir skorer olduğu konuşulurken,bugun avrupanın en üst seviyesinde yaptığı savunma katkısı,ribaundlara koyduğu yürek inanılmaz mutlu ediyor.Karakter konusunda o takıma değil takım ona uyuyor.
Hoca her gece uyurken ne mutlu bana ki böyle bir oyuncuya sahibimdir diyor.Buna da eminim.
Basketbol takımımız 9 da 9 yaptı.Tam bakmadım istatistiklere de ancak bu 9 tane üst maçın en çok süre alan oyuncusuda sanırım bu adam olsa gerek.

Şu son mesajlardan anladığım kadarıyla sorun bende.. Shipp'e karşı gerezim var herhalde.
Bundan 4-5 ay önce yazdıklarıma bakıyorum, o zamanlarda verilen tepkilere.. her şey aynı bugün olduğu gibi.

Avrupanın en üst seviyesinde yaptığı sert savunma katkısı, ribaundlarda koyduğu üstün yürek hep daim olsun demek düşer artık.

shipple ilgili yazılanları bugün özelinde üzülerek okudum. shippe çok sallandığını gördüm daha öncelerde, yeri geldi ben de çok salladım ama bugün son hücumda aldığı ribaund maçı bize getirdi. bunun da mı farkında değiliz ki maç biter bitmez direk buraya gelip bu kadar ağır eleştiriler yaptık? ben hayret ediyorum bazen cidden. yetersiz, toplar kucağına düşüyor öyle adam mı olur ne işi var bizde demek çok ağır eleştiriler ve ağır eleştirinin de ötesinde gerçeği yansıtmayan laflar. çok net bir şey varki shipp önemli bir adam olmasa her maç 35 dk oynatmaz onu mahmuti bu çok net aslında bazı şeyleri görmemiz için. biz bir savunma takımıyız ve bu savunmanın da en önemli dişlisi shipp, bunu görmek lazım. ceza şutlarını da kesse muhteşem olur zaten de rakibin en skorerini durdurması da yetiyor bazen(genelde).

bu maçta shipp'i eleştirenin bence önce kendisine sorması lazım ben ne yapıyorum diye. 34 dakika oynamış, verimlilik puanında 2. sırada, 6 rebound çekmiş 2 tanesi çok kritik, 3 top çalmış ve rakibin 1 numaralı skor opsiyonunu yavaşlatmış.

Sadece bu maç için söylemiyorum.. genel olarak takımımızın bir parçası olmaması gereken, yetersiz bir oyuncu. Mücadele ediyor, savunma yapıyor, ribaunt kovalıyor diye diye daha ne kadar kandırmamızı bekliyorsun kendimizi?

Bu kafayla asil senin basketbolla ilgili hicbir tartismanin parcasi olmaman lazim. Tamamen laf kalabaligi, goruntu kirliligi bir yorum. Birisi cikip cidden bir basketbol forumunda su cumleyi yazabiliyor;

Mücadele ediyor, savunma yapıyor, ribaunt kovalıyor diye diye daha ne kadar kandırmamızı bekliyorsun kendimizi?

Okurken harcanan saniyelere yazik, sanal alemde isgal ettigin kb lara yazik.

Kemal bey, Alen'in burada söylemeye çalıştığı şey Shipp'in geçen sezonun başından beri kendini geliştirememesi ve zaafiyetlerinin olduğu gibi devam etmesi.Josh Shipp geçen sene hangi durumdaysa bilindik artıları ve bilindik eksileriyle bu senede aynı durumda.Alen'in tepki gösterdiği durum bu .Yoksa kendisini geliştiren oyunculara gerekli desteği veriyor.Bunu Caner ve geçen yıl gönderilmesini istediği Andric'den görebilirsiniz...

Bu kafayla asil senin basketbolla ilgili hicbir tartismanin parcasi olmaman lazim. Tamamen laf kalabaligi, goruntu kirliligi bir yorum. Birisi cikip cidden bir basketbol forumunda su cumleyi yazabiliyor;

Mücadele ediyor, savunma yapıyor, ribaunt kovalıyor diye diye daha ne kadar kandırmamızı bekliyorsun kendimizi?

Okurken harcanan saniyelere yazik, sanal alemde isgal ettigin kb lara yazik.
Burda harcadığın süreye yazık. Düşünce özgürlüğünün bu forumda varolduğunu bilmemene yazık. Terbiyesizliklerine de yazık.
Bak arkadaşım Alen açıkça demiş ki : ''Bu takıma Shipp'in katkısını yapıp , boş şutları atacak bir oyuncu alınabilir.'' Bu da gayet normal bir yorumdur. Oyunun 2 yönünü de oynamanın çok önemli olduğu , takımların bir sürü setle boş oyuncuya topu atabilmek için bi tarafını yırttığı bir ligde boş oyuncunun şutlarını düzenli olarak kaçırması ya da atmaya korkması ; o oyuncuyu yetersiz görmeye yeterlidir. Saygıda insanlara kusur etmeyin , eğer saygı bekliyorsanız.
Edit : Bir oyuncunun yeterli görülüp görülmemesi kişinin opsiyonel bakış açısındandır. Bağımsız bir gözle bakan kişinin düşüncesi de eleştirilebilir ancak saygı duyulması zorunludur.

beyler şaka falansınız galiba ya ..
bi gün gelin abdi ipekciye veya herhangi bir organizasyonada tartışalım,lobları falan ölçelim olur mu ?

Hayır artık bu siteyi okudugum zaman sinir küpü oluyorum,hakikaten ..
2 sene önce düşüyordu bu takım be.. ne doyumsuz insanlarmışsınız mübarek ..
Alayına Ship ..

Josh Shipp i bu başlıkta değil Oktay Mahmudi başlığında tartışmalıyız .Oyuncuyu isteyen , geçen seneden beri en fazla süre veren kişi koçumuz .
Eleştiri yapanların -saygı duyuyorum - bunu anlaması gerek . Teknik ekibi değiştirelim , Shipp in şut sokanını getirsinler takımımıza .

Burda harcadığın süreye yazık. Düşünce özgürlüğünün bu forumda varolduğunu bilmemene yazık. Terbiyesizliklerine de yazık.
Bak arkadaşım Alen açıkça demiş ki : ''Bu takıma Shipp'in katkısını yapıp , boş şutları atacak bir oyuncu alınabilir.'' Bu da gayet normal bir yorumdur. Oyunun 2 yönünü de oynamanın çok önemli olduğu , takımların bir sürü setle boş oyuncuya topu atabilmek için bi tarafını yırttığı bir ligde boş oyuncunun şutlarını düzenli olarak kaçırması ya da atmaya korkması ; o oyuncuyu yetersiz görmeye yeterlidir. Saygıda insanlara kusur etmeyin , eğer saygı bekliyorsanız.
Edit : Bir oyuncunun yeterli görülüp görülmemesi kişinin opsiyonel bakış açısındandır. Bağımsız bir gözle bakan kişinin düşüncesi de eleştirilebilir ancak saygı duyulması zorunludur.

Al bir tane daha, basketbol munazara alani degil, dogrulari yanlislari var. Verimlilik katsayisi diye bir sey var mesela. Oturup size anlatmak lazim ama anlayacaginizi sanmiyorum. Takimin bu gunlerde olmasinda cok onemli emegi olan, super veerimli bir adama cenk akyol muamelesi yapilamaz. Ship in takimdaki rolu belli, yaptiklari belli.

Hatırlatmakta fayda var; kişilere ve düşüncelere karşı saygılı olunması forum yönetiminin en fazla önem verdiği konulardan birisidir.

Shipp dun 35 dakika sure almis onu yedekleyen Caner 5 dakika.Sorun burdan kaynaklaniyor.Shipp mutlaka takimda kalmali ama altinci yabanci hakkimizida 3 numara alarak kullanmaliyiz.O zaman 3 numara rotasyonu normallesecek.
Dun 18 sayidan macin ortalara gelmeside rotasyon yapmamamizdan kaynaklandi.Tutku kenarda unutuldu Lakovic 34 dakika mucadele etmek zorunda kaldi.18 sayilik donemi oyuncu degisiklikleriyle daha az hasarli atlatabilirdik.Ama Oktay hoca bu durumu bizden daha iyi analiz etmistir.

Zamanında bu forum olsaydı Chi için Pippen bu takımın oyuncusu değil denirdi.
Yapacak bir şey yok görev adamları sevilmiyor.
Benim için en değerli oyuncuların başında geliyor egolarını kenara atabilen siyahi oyuncu bulmak imkansıza yakınken.