Kadın Voleybol Milli Takımları

Neslihan'ı yarin ki macta oynatmamak lazim.Biraz dinlenmesi gerekebilir.Maci 3-0 rahat aliriz cunku diger oyuncular rahat goturur maci.

Polonya maci final gibi olacak 2-3. luk finali.

Emir Kalyoncu' Alıntı:
Yarın ki Japonya macimiz en kolay maclardan biri.Bakmayin Japonlarin 4'4'te yaptigina. Cekik gozlu Japon kizlar bizim kaliteye kafa tutamazlar.Neslihan'i gorunce panik yaparlar.
Emir Kalyoncu' Alıntı:
Neslihan'ı yarin ki macta oynatmamak lazim.Biraz dinlenmesi gerekebilir.Maci 3-0 rahat aliriz cunku diger oyuncular rahat goturur maci.

Japonya hemde ev sahibi Japonya...

Emir Kalyoncu, hiç şaşırtmaz..
En kolay maçlardan biriymiş Japonya maçı..
Umarım dediğin gibi olur..

Sırbistan maçının son setini canlı izleme şansım oldu.. Çok güçlü bir rakip aslında.. Nasıl böyle oldu bilmiyorum ama çok iyi oldu.. Arkasından Polonya-Kore maçını izledim sabah.. Glinka hala makine gibi ama nedense Skowronska yoktu.. Polonya maçı zor, Japonya maçı zor.. İkisinden birini kazanırsak ben razıyım.. Tabii Peru'ya yenilmeyeceğimizi varsayarak..

Yorum yapan kadın kimse delirtti beni. Yahu bu kadar negatif enerjili bilgi fakiri insanları nereden buluyorlar. Sessiz de hiç keyfi olmuyor diye sessize de alamıyorum.

Sühan Cem' Alıntı:
Yorum yapan kadın kimse delirtti beni. Yahu bu kadar negatif enerjili bilgi fakiri insanları nereden buluyorlar. Sessiz de hiç keyfi olmuyor diye sessize de alamıyorum.

Aylin Üstündağ, Fb Tv'nin voleybol maçlarının yorumcusu. Belki iyi niyetli ama çok konuşuyor ve ona göre herşey hep olumlu gidecek, o yüzden Alev Anakök'ü arıyoruz. Niye bazı maçları o yorumlamıyor anlayabilmiş değilim.

Yok ya bu kadar sinir bozucu bir takım daha olamaz. İzlerken yoruldum. Her topu çıkarıyorlar hiç olmadı o topun altına ellerini sokuyorlar, direk parkeyle buluşturduğumuz sayı yok gibi birşey. Sonuç olarak özellikle de son iki set Japonya bizi resmen dağıttı. Neslihan da iyi durumda olmayınca sonuç bu.

TRT'de ilk 6 şansımız bitti dendi ama, Polonya ve Peru'yu yenersek, üstüne Rusya Sırbistan'ı, Japonya da Kore'yi yenerse nasıl çıkamıyoruz, ben anlamadım. Ayrıca Sırbistan-Kore maçı da var.

Emel Dizili' Alıntı:
Yok ya bu kadar sinir bozucu bir takım daha olamaz. İzlerken yoruldum. Her topu çıkarıyorlar hiç olmadı o topun altına ellerini sokuyorlar, direk parkeyle buluşturduğumuz sayı yok gibi birşey. Sonuç olarak özellikle de son iki set Japonya bizi resmen dağıttı. Neslihan da iyi durumda olmayınca sonuç bu.

Japonyada yine tekrarliyorum bir sey yok.Bizim oyuncularda da pek bir hata goremiyorum.Tekrar Turkiye'deki hoca krizi bu branstada bas gosteriyor.Oyunu iyi okuyamiyor.Italyan coach olsaydi Kore ve Japonya maclarini bu takim kaybetmezdi. Turk coachlara,antrenorlere firsatlar veriliyor sonuclar ortada.Aykut Kocaman,Ergin Ataman,Murat Ozyer,Yilmaz Vural,Voleyboldaki tum antrenorler Mehmet Bedestenlioglu vs. de vs. Turk coachlarinin basarilari ortada. Diger yanda Perasovic,Spahija,Chiappini,Tanjevic,Rijkaard vs.. Aradaki kalite farki oyuncularida skorlarida acik ve net sekilde etkiliyor.

Emir, nasıl Japonya' da bir şey yok. Maçı izledin mi? Ben hayatımda bu kadar başarılı bir savunma yapan takım görmedim. Hücumda o kadar ısrarlı olmamıza rağmen topu bir türlü öldüremedik. Tam sayı oldu diyorum, son anda bir el topun sayı olmasını engelliyor. Özellikle Sano mudur nedir, o 1.59'luk oyuncu sinir krizleri yaşattı bana. Yok, olamaz böyle bir oyuncu.

Chiappini, benim de sevdiğim bir antrenördü ama görev değişikliği şarttı. Avrupa Şampiyonası elemelerinden çıkamadık. Hele o Bulgaristan maçını hatırlamak dahi istemiyorum. O antrenör son anlarda oyunu iyi okusaydı, seneye Avrupa Şampiyonası'na yükselmiştik şu an.

Bu turnuvada şu ana kadar ilk kez hayal kırıklığı yaşadım. Önceki şampiyonada onuncu olmuştuk. Şimdi en az yedinci olup, çıtayı yükseltmeliyiz.

Daha önce de yazdım buraya. Son dört Dünya Şampiyonası'nın üçü Japonya'da yapıldı. Çok iyi düzenliyor olabilirler, başka ülkeler de düzenleyebilir. Neden Japonya? Ayrıca, sadece Japonya oynadığı maçların üçüncü setinden önce on dakika mola veriliyor. Şampiyona'da oynayan diğer ekiplere neden böyle bir şans verilmiyor? Bunlar çok anlamsız sorular değil bence.