Kadro Yapısı ve Teknik Taktik Konular

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Re: 2010/2011 Sezonu Kadro Yapısı ve Teknik Taktik Konular

Saim Karakuzu' Alıntı:
[quote="Kerem SEÇER":se5gfx6q]2 takım seçilmeyecek. 20 takım 16 takımlı elemelere girmek için aday olmuş. Öncelikle 16 takımlı elemeye kalıp 3 takım elemek lazım ki ancak o zaman EL'e kalacaksın ki Rus takımları ciddi favori zaten.
bilmiyordum teşekkürler yani benim anladığım şu anda 20aday var önce 16arasına girip daha sonra o 16dan da 3takım elenecek 13takım mı girecek ?[/quote:se5gfx6q]
16 takımlı eleme olacak 2 takım girecek El'e.Bizim girmemiz için 3 takımı elememiz lazım.

Hayır Saim.

16 takım karşılaşacak.
Grup olmazsa eğer;
Maç oynanacak 8 kalacak.
Maç oynanacak 4 kalacak.
Maç oynanacak 2 kalacak.

Geçen sene de 8 takım katılmıştı elemeye hatta Benetton Orleans'a elenmişti hatırlarsanız.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Hayır Saim.

16 takım karşılaşacak.
Grup olmazsa eğer;
Maç oynanacak 8 kalacak.
Maç oynanacak 4 kalacak.
Maç oynanacak 2 kalacak.

Geçen sene de 8 takım katılmıştı elemeye hatta Benetton Orleans'a elenmişti hatırlarsanız.
Çok teşekkürler bir sorum daha ne zaman olacak bu karşılaşmalar şimdiden heycan başladı hayırlısı .

O zaman niye Orleans´ın hocasını getirmedik de tercihimizi Benetton´un hocasından yana kullandık! : )

Onur abi bu ironiler savaş sebebi olabilir :)

Baktım da geçen sene Alba'yı eleyen Maroussi ve Benetton'ı eleyen Orleans kalmış Euroleague'e. Maçlar da Ekim başında oynanmış.

Tabi yukarıda da belirttiğim gibi bizim bu elemelere kalmamız çok zor. Altında yatan neden de Nalga olayından sonra ligi çok düşük seviyede kapamamız artı geçen sene Eurocup'ta da bireysel kategorilerdeki gibi takım olarak birşey yapamadık. Diğer takımların mutlaka ikisinden birinden avantajı var.

Euroleague beklentisi en azından bu sezon için gercekci durmuyor. Eurocup'a katılacagımız bile daha belli degil. Su an için her sene duzenli olarak Avrupa kupalarına katılmamız bile bir artıdır. Eurocup'a katılırız umarım.

Tutku-Rochestie-(Göksenin)
Yabancı-Yerli-(Melih)
Yabancı-Caner
Rancik-Yerli
Ermal-Yabancı-(Fatih)-(Sertaç)

Şu şekil gibi duruyor şimdilik kadro.

Vay anasını Euroleague falan denilmiş, Euro Cup'a kabul edilebilirsek çok iyi olacak ki şu an için en iyi ihtimal bu.

Tutku-Rochestie-Göksenin
Yabancı-Melih-(Caner)
Yabancı-Caner-Haluk
Rancik-Yerli
Ermal-Yabancı

Alacağımız tek yerli kaldı sanırım. Cevher olsun artık. Öte yandan 2 ve 3 numaradaki yabancı transferleri üst düzey oyuncular olmalı.

Eğer Ermal Kurtoğlu ve Tutku Açık bize gelmemiş olsalardı bu yerli kadrosuyla büyük ihtimalle küme düşerdik.Anlaşılan o ki bu sezon sadece 2 yerli bizi ayakta tutucak.

Ermal Arnavut Milli takiminda oynayacakmis.Milli takim degistirmesi yerli oyuncu statusunde oynamasina engel olur mu?

Fahir Akkor' Alıntı:
Ermal Arnavut Milli takiminda oynayacakmis.Milli takim degistirmesi yerli oyuncu statusunde oynamasina engel olur mu?
Sanmıyorum aynı zamanda Türk vatandaşı olduğu için sorun teşkil etmeyecektir.

5 numaraya Sertaç gelecek,2 numarayla 5 e yabancı gelecektir ama ben 3 numaraya belki Cenk hamlesi olabilir diye bekliyorum.

Gazanfer Tosun' Alıntı:
Tutku-Rochestie-Göksenin
Yabancı-Melih-(Caner)
Yabancı-Caner-Haluk
Rancik-Yerli
Ermal-Yabancı

Alacağımız tek yerli kaldı sanırım. Cevher olsun artık. Öte yandan 2 ve 3 numaradaki yabancı transferleri üst düzey oyuncular olmalı.

Sertaç,Göksenin,Melih üçlüsünün hepsinden bu sezon katkı beklediğimizi sanmıyorum.Belki de sadece Melih 12 kişilik kadroya girecek bu sezon.

Dudley'in Efes ile anlaşmasının açıklanması an meselesidir diye tahmin ediyorum.
Şu aşamada abartı bir ücret istemeyecekse Fatih de takımda kalmalı bence.Başka bir başlığa da yazmıştım Avrupa kupasına katılmayacak bir takım olarak Mike'dan daha iyi ve kariyerli bir uzun alacağımızı sanmıyorum.Ayrıca takıma ve ülkeye alışkın ne oynayacağı (iyi de oynayacağı) belli. Onu da tutmalıyız

Tutku-Taylor
Yabancı-Melih (Göksenin)
Yabancı-Haluk-Caner
Rancik-Mike
Ermal-Fatih-Sertaç

Konu tekrar canlansın :p Furkan ve Simas transferlerinin olduğunu kabul ediyorum. İlk beşte başlayacak yerli oyuncu çok önemliydi. Furkan' ı alarak bu sorunu çözdük. Şimdi:

Tutku
Shipp
Jasaitis
Furkan
Yabancı

gibi bir beşle başlarız maçlara diye tahmin ediyorum. Yahut Tutku yerine Taylor, yeni yabancı yerine Ermal' i koy. Değişik stratejileri vardır elbette koçun. Maç içinde de rotasyona sokabileceğimiz kaliteli oyuncular mevcut.

Oktay Hoca' nın oyun sistemi ile taraftarın desteğinin birleşiminden çok iyi işler çıkacak umarım. Yeni sezon bir an önce başlasın. Zevk veren basketbolumuzu izlemek için sabırsızlanıyoruz artık : )

Oyun Kurucular:Tutku Açık,Rochestie
Şutör Guardlar:Murat Kaya,Melih Mahmutoğulları,Tufan Ersöz,Shibb
Kısa Forvetler:Caner Topaloğlu,Haluk Yıldırım,Simas Jasaitis
Uzun Forvetler:Radoslav Rancik,Ermal Kurtoğlu
Pivotlar:Furkan Aldemir,Fatih Solak,Yabancı

Murat,Fatih ve Tufan'ın kaldığını düşünürsek.
Jasaitis'le anlaştığımızı varsayıyorum.Bu durumda yabancı bir 2 numara ile yabancı bir 5 numara alıp transferi kapatabiliriz.

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Oyun Kurucular:Tutku Açık,Rochestie
Şutör Guardlar:Murat Kaya,Melih Mahmutoğulları,Tufan Ersöz,Yabancı

Jasaitis'le anlaştığımızı varsayıyorum.Bu durumda yabancı bir 2 numara ile yabancı bir 5 numara alıp transferi kapatabiliriz.

Yada yabancı 4 alıp pivot rotasyonunda Ermal'i kullanabiliriz.

Eğer yabancı 5 alınacaksa Fatih tutulmasın kadroda zira aldığı ücret hiçte yabana atılır mevlalar değil.

Simas gelirse sadece 1 yabancı alınmalı bence...

Zaten bir tane de pivot düşünülyormuş.

Doğan SAĞLAM' Alıntı:
[quote="Bayram Kurtulmuş":1ouz343y]Oyun Kurucular:Tutku Açık,Rochestie
Şutör Guardlar:Murat Kaya,Melih Mahmutoğulları,Tufan Ersöz,Yabancı

Yada yabancı 4 alıp pivot rotasyonunda Ermal'i kullanabiliriz.

Eğer yabancı 5 alınacaksa Fatih tutulmasın kadroda zira aldığı ücret hiçte yabana atılır mevlalar değil.[/quote:1ouz343y]
Aslında Furkan'da 4 numara oynayabilen bir oyuncu olduğu için yabancı bir 5 numara alıp Fatih'i yollamak daha iyi olur,Kaldıki Rancik yaşlı olduğu için 4 numara'da Furkan'la paylaşırlar süreleri,5 numara'dada alacağımız yabancı pivot ve Ermal'i kullanırız.

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Aslında Furkan'da 4 numara oynayabilen bir oyuncu olduğu için yabancı bir 5 numara alıp Fatih'i yollamak daha iyi olur,Kaldıki Rancik yaşlı olduğu için 4 numara'da Furkan'la paylaşırlar süreleri,5 numara'dada alacağımız yabancı pivot ve Ermal'i kullanırız.

Aynen öyle.Zaten Furkan transferi gerçekleşirse uzun rotasyonunda herhangi bir yabancı uzun takviyesi ile çok sayıda varyasyon yapma imkanı doğacak bizim adımıza.