Kadro Yapısı ve Teknik Taktik Konular

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Re: 2010/2011 Sezonu Kadro Yapısı ve Teknik Taktik Konular

Yerli piyasasının günlerce takım arayan 2 isminin bizimkilerin gözünden kaçması mümkün mü? Değil. Öncelikle bunda bir anlaşalım. Söz konusu kişilerden biri Oktay Mahmuti diğeri de Emir Alkaş. Kafalardaki plana uymadığı için alınmamıştır. Bu planlar nedir ne değildir onu parkede göreceğiz ama bu şekilde klavye başından x gitsin, y de gitsin aman hepsi gitsin demekle olmuyor yani. Bütçe belli, piyasa belli, 3+2 kuralı da belli. Daha iyisini alamadığın sürece eldekini tutmak kardır, iktisattaki daldaki kuş eldeki kuş olayı.

Yıllardır şu takımda 3 numara yedeği olarak Mutlu Akpınar'ı görmeyi çok isterim nedense hiç bir teknik heyet o isimle ilgilenmedi.

Avrupa kupalarında olmadığımız kesinleşti.

YAni istisnai haftalar dışında haftada bir maç yapacağız bundan sonra hedef ilk haftadan itibaren her maça finalmiş gibi çıkıp lig liderliğini almak olmalıdır.Sakatlık gibi olağan üstü haller olmazsa nispeten dar bir kadro ile de bu mümkündür.Play-off daki gibi kısa aralıklarla maç oynanmayacağı için kilit oyuncularımızın uzun süre sahada kalmaları fazla sorun olmayacaktır.

Ligi lider bitebilirsek ve FB ve Efes 2. ve 3. olursa finale kalabiliriz ki bu euroleuge için en azında önelemeyi garanti eder bir dahaki sezon.

Ligi 1. bitiremesek bile ligi Efes ve FB'nin arkasında bitirmek de çok önemli olacaktır. Birincisi Wİldcard alma ihtimalimiz olur . Bu olmasa bile bu seneki gibi herhangi bir takımın çekilmesi halinde sıra Türkiye ligi üçüncüsünde olacaktır.

Sözün özü bu sene TBL'de normal sezonun her maçı biizm için finaldir.

Kutay abinin dediklerine kelimesi kelimesine katılıyorum avrupa da olmamamız hedeflere daha iyi odaklanmamızı sağlayacak eğer gecen sene cem hocayla yakaldağımız çıkışı sağlarsak lider bile bitirebiliriz kaldı ki geçen seneye göre Türk rotasyonumuz daha iyi olucak.Yabancı 3 ve 5 numara transferlerimiz birinci sınıf oyunculardan olursa ligide lider bitirirsek final oynamak zor değil :)

Musa Açar' Alıntı:
kaldı ki geçen seneye göre Türk rotasyonumuz daha iyi olucak.

Türk rotasyonumuz gecen seneye göre çok daha sığ , bence ne tutku ne de ermal trabzona 200 bin tl lik fark için giden evrenden iyi değil evren zaten performansıyla milli formayıda kaptı inş. eylülde evreni izlerken dövünmeyiz.
2 m furkan teklif et 200 bin için evreni elden kaçır olacak iş değil

Ben de bu konuda üsteki arkadaşa katılmıyorum.. Ne olursa olsun bence Türk rotasyonumuz bu sene çok da iyi değil ve iyi olcağa da benzemiyor...

Geçen yıl Evren'den ve sezonun sonuna doğru Caner'den ve belki biraz da Fatih ve Can Akın'dan yararlanabildik,bu yıl ise Tutku,Ermal,Melih,Haluk ve Caner 5 kişilik bir Türk rotasyonumuz var,bir de uzun alabilseydik tam olacaktı ama şu hali bile geçen yılkinden çok daha iyidir.

Zaten kadromuz su anki haliyle genel anlamda da gecen senekinden cok daha zayif. Yabancilar iyi secilirse gecen senekinde denk bir kadro kurulabilir ama Türk rotasyonu bu saatten sonra en fazla gecen seneki begenmedigimiz rotasyonla ayni seviyede olur, daha dogrusu 1-2 yerli daha alirsak tüm yerlilerin toplami Evren ile denk seviyede olur.

Ben öyle düşünmüyorum. Ermal i Tutku yu bu kadar küçümseyemezsiniz. Evren kendi aceleciliğine kurban gitmiştir arkadaşlar sonrada Oktay hoca geldiğinde pişman da olmuştur. Oyüzden herşeyi bir tek Evren le kıyaslamak doğru olmaz. Ayrıca Evren bize geldiğinde Oyakta kaç kişi tanıyordu. Bizde patlama yapmıştır. Bu sene içinde Melih ve Göksenin bu patlamayı yapabilecek oyunculardır. Yerli olarak Sertaç Şanlı da alınırsa eğer evren kadar patlama yapabilecek 3 türk genç oyuncumuz olacaktır. Evrende en kısa sürede takıma dönecektir.

Kamil Sarper Özsefer' Alıntı:
Ne Evren miş be.....

Bize gelirken bu kadar itibar görmemişti.....

Aynen bende onu diyorum şimdi nasıl Melih - Göksenin ve diğerleri 2. kalite adam olarak adlandırılıyor ya aynısı evren geldiğinde de söyleniyordu.

Evreni Melihle veya Gökseninle karşılaştırmak çok doğru değil. Evren Oyakta belli etmişti kendini, milli takıma çağrılmıştı geçen sene.

Furkana 1.5 milyon bonservis verip Evreni 100-200 bin lira için kaçırmak hiç mantıklı gelmiyor bana.

Can Akogul' Alıntı:
Evreni Melihle veya Gökseninle karşılaştırmak çok doğru değil. Evren Oyakta belli etmişti kendini, milli takıma çağrılmıştı geçen sene.

Furkana 1.5 milyon bonservis verip Evreni 100-200 bin lira için kaçırmak hiç mantıklı gelmiyor bana.

Evreni kaçırmak mı evrenin kaçması mı arada biraz fark var. Para konusunda tamam ama acele davranmakta Evrenin suçuydu bu transfer durumunda.

Melih ve Göksenin ile nasıl karşılaştırılır Evren anlamak güç gerçekten.

Evren Oyak ta yaklaşık ortalama 30 dakika süre almış,iyi oynamış ve sene sonunda milli takıma çağrılmış bir oyuncuydu.

Melih ve Göksenin yetenekli ama geçen yıl çok az süreler almış ve bütün sezonu adeta boş geçmiş oyuncular.

Ayrıca Mahmuti hamlesi önce gelseydi bence Evren kesin takımda kalırdı.

İşin iç yüzünü tam bilmediğimiz için bişey söyleyemiyorum. Ama Evren gibi bir oyuncuyu sezon ortasında kalmaya ikna etmek lazım.

Tutku-Taylor
Shipp-Evren-Göksenin şeklinde olsaydı kısalarımız çok daha iyi olurdu.

Evren ne kadar paragöz davranmış olsada yönetimin suçu var bu olayda.

Evren belki takımın ligde kalıp kalmıyacağının belli olmaması nedeniyle sezon içinde sözleşme imzalamaya yanaşmıyordur.Bunu anlamak lazım

Ama yönetim Evren ile anlaşıp sözleşmesine 'takım ligde kalırsa sözleşme yürürlüğe girecek' maddesi koysaydı bunlar başımıza gelmezdi bence.Evren de takımda otamatikman kalmış olurdu.

Artık ne desek boş adam gitti bir kere

eğer 3 - 5 numaraya kaliteli yabancılar alırsak ben gecen seneden daha iyi konumda olduğumuzu düşünüyorum. En azından geçen seneye göre evren hariç Türk oyuncular daha fazla süre alabilecek nitelikte , sahada oynayan ilk beş daha fazla dinlenebilecek evren artık gitti cok büyük katkıları oldu bende transfer haberini ilk duyduğumda bu seneden de birşey olmaz diyordum fakat kim ne derse desin sadece tutku ve ermal hamlesi yeterli olmasada en azından kadrodaki Türk oyuncuların kalite ortalamasını artırdı benim takımdan beklentim geçen sene başına oranla daha yüksek ...

hep aklıma oktay hoca nın efesdeyken bjk final serisi geliyor
o sene bjk el-amin ve varda ikilisiyle ligin tozunu atmıştı, varda kadro dışı bırakılmasa belki şampiyon bile olabilirlerdi...
yani demek istediğim iyi bir beş numara ve onu destekleyecek kaliteli 1-2 oyuncuyla daha, ligde iyi yerlere gelmek mümkün olabilir.
iyi bir organizasyon, iyi bir hazırlık dönemi ve yürekten mücadeleyle ligin zirvesini zorlayabiliriz...

BAnvit kadrosunu korudu üzerine Graves'i ve aldı

BJKCT bence geçen sezondan zayıf olacak gibi ama yine de etkili olabilecek bir takım kurdu

Medical PArk TT fena takım kurmadı.

KSK ilk kez bu sezon biraz daha yüksek bir bütçe ile takım kurdu.Ayrıca geçen seneki kadro iskeletini korudu.Rotasyonları her zaman ki kadar dar olmayacak.

Bornova: Ümit, Soner,Murat transferi ile geçen seneye kıyasla çok daha iyi bir yerli rotasyonuna sahip yine etkili yabancılar bulursa geçen seneden güçlüler.

Tofaş: Bir önceki senenin Pro-A sayı kralını ve Ruziç'i aldı geçen sene iki yabancıları ikinci ligdendi.Üzerine yerli rotasyonuna takviye yaptı. Sanırım bütçeleri daha fazla

Olin'in bile aldığı ve ilgilendiği yabancılar hiç fena değil (Seth Doliboa'u aldılar,Fidenov ile ilgileniyorlarmış )

Sonuç olarak tepedeki iki takımın dışında geçen sezon ilk 10 da yer alan takımlar daha iyi kadrolar kuruyor gibi (TT farklı bir yapılnmaya gitti Erdemir ise bütçe düşürdü)

Üstelik lige yeni çıkan takımlardan biri görece önemli yatırım yaptı diğeri de fena takım kurmayacak gibi

İşimiz kolay olmayacak.