Kadro Yapısı ve Teknik Taktik Konular

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Re: 2010/2011 Sezonu Kadro Yapısı ve Teknik Taktik Konular

Arkadaşlar bazı teknik konuları bilmiyorum mesela
1-2-3-4-5 numaraların görevleri nedir?
örnekleriyle yazarsanız sevinirim.
Teşekkürler.

Kamil Sarper Özsefer' Alıntı:
Arkadaşlar bazı teknik konuları bilmiyorum mesela
Teşekkürler.
abi biraz bilgimle yazıyım
1numara guard pozisyonu oyunu kuran topu getiren isim o bölgede tutku ve taylor ve birde göksenin var
2numara ise şutör guard pozisyonu adı üstünde şut atan gerektiğinde top getirebilen birisi shipp ve melih var
3numara forvet pozisyonu abi direk jasaitis yani ribaunt alabilen şut atabilen oyuncular bizde haluk ve caner var
4numara power forvet yani hareketli uzun gerektiğinde dış atışlarda da başarılı hareketli isimlerden kuruluyor rancik ermal bu bölge oyuncuları
5numara bilinen gibi pivot pota altı oynayabilen sırtı dönük şut atan ribaunt ve savunmada etkili olan kişi :) orda da şuanda oyuncumuz bence yok sertaç alınırsa iyi olur :)

Saim Karakuzu' Alıntı:
[quote="Kamil Sarper Özsefer":1fcsjtdq]Arkadaşlar bazı teknik konuları bilmiyorum mesela
Teşekkürler.
abi biraz bilgimle yazıyım
1numara guard pozisyonu oyunu kuran topu getiren isim o bölgede tutku ve taylor var
2numara ise şutör guard pozisyonu adı üstünde şut atan gerektiğinde top getirebilen birisi shipp ve melih var
3numara forvet pozisyonu abi direk jasaitis yani ribaunt alabilen şut atabilen oyuncular bizde haluk ve caner var
4numara power forvet yani hareketli uzun gerektiğinde dış atışlarda da başarılı hareketli isimlerden kuruluyor rancik bu bölge oyuncusu
5numara bilinen gibi pivot orda da şuanda oyuncumuz bence yok :)[/quote:1fcsjtdq]
Ermal var bizim 5 numarada unuttun heralde.3 numarada da Shumpfert var gerci o resmi degil aslında onu su anda yazmaman dogru.

shumpert konusunda resmi açıklama gelsin yazarız :) ermal bence tam 5numara değil onun gerçek mevkisi 4numaradır ..

Ya ben bu muhabbeti hic anlamıyorum Ermal tam 5 degil falan.Ermal tam 5 iste fizik olarak oyun tarzı olarak tam 5 numaradır Ermal.Zaten yukarıda 4 numaranın tanımı var ayakları cabuk hareketli falan yazıyor 4 numara icin.Eee Ermal in neresi cabuk ayakları yavas. Ermal 4 degil ve asla da olamaz.Ve biz sezon icinde 5 numarada degil 4 numarada sıkıntı yasıyacagız o yuzden keske mike kalsaydı diyorum ben.

bence Ermal ülkemizde pivot hareketlerini en iyi bilen ve uygulayan oyuncudur.

Yeni transferin eklenmesiyle uzun rotasyonunda üç oyuncumuz oldu.

Rancik-Ermal ve Luksa

Hüseyin, max 10 dakika oynamayı kabul eder mi?

35 yaşında ama bu adam Hüseyin Beşok ! :)

Hakan Şükür ile aynıdır benim gözümde Hüso :)

Hüseyin Çıtak' Alıntı:
35 yaşında ama bu adam Hüseyin Beşok ! :)

Hakan Şükür ile aynıdır benim gözümde Hüso :)
hayır o şeyde benimde aynı ama para konusunda gidip zorluk çıkartmaz manasıyla dedim ..

Taylor-Tutku
Shipp-Melih
Shumpert-Caner-Haluk
Ermal-Rancik
Lukso-Fatih

kadrosu benim için bu sene oldukça yeterli olur.Baya iyi kadro olur hemde.Tek eksik savunmada olur ki burada da iş Oktay Mahmudi'ye düşer.

Eğer Shumpert TC vatandaşı olursa aynı anda 3 yabancı+ Shumpert + yerli beşini kullanabiliriz ki erli rotasyonumuzun nispeten zayıf oldugunu düşünürsek tadından yenmez

Son Transferlerle Kadromuz
1Tutku Açık
2-T.Rochestie
3-Göksenin Köksal
4-J.Shipp
5-Muhammed Baygül
6-Melih Mahmutoğlu
7-Caner Topaloplu
8-Haluk Yıldırım
9-Shumpert
10-Ermal Kurtoğlu
11-Rodoslav Rancik
12-Luksa Andric

Ali Erdem Güntepe' Alıntı:
[quote="Hüseyin Çıtak":23qpzu9b]Yeni transferin eklenmesiyle uzun rotasyonunda üç oyuncumuz oldu.

Rancik-Ermal ve Luksa

Birde Hüseyin Beşok tamam işte.[/quote:23qpzu9b]

Basket Dergisi'ne göre Oktay Mahmuti başka bir pivot istemediğini söylemiş:-(