Kalise Canaria-Galatasarayımız(Tur bizimdir)

Re: Kalise Canaria-Galatasarayımız(1.maç 74-99)

Maçın tamamını diken üstünde izledim.10-2 ve 27-20'yi çok iyi atlattık gerçekten.Yüzdeli dış şutlarımız kaldığı yerden devam etti.Devre sonunda çok gereksiz bir seri yedik ve devre arasına umutlu girdiler.
3. çeyreğin başı kırılma noktasıydı.İlk 3.5 dakika sayı üretemedik.Bu sürede 4 üçlük attılar ve yalnızca 1'i girdi.Fark çift hanelere çıksa zor biterdi.Ama Owens'ın basket faulüyle illet 41'den kurtulduk ve çeyreği önde kapadık.
Son çeyrek sallamadık,sallasak alırdık maçı.
Konsantre olunca yapamayacağımız şey yok.O atmosferde o kadar rahat ve yüzdeli şut atmamız İpekçi için de umutlandırdı beni.
Britton çok istekliydi.Sırf sayılara bakan bir kişi yine hiçbir şey yapmamış der ama kazın ayağı öyle değil.Çektiği ribaundlar çok kritikti.3. çeyrek sonunda çok yukarılardan hücum ribaundunu çekti.Yere inmeden Hite'a verdi,Hite de havada tamamladı.O basketten sonra takla filan attım halının üzerinde. :)
Herkes ponpon kızlara değinmiş,onlara laf yok zaten. :) Ama ben başka birine değineceğim.Caner-Medley'nin 53-46 yapan smacından sonra ekranı bir güzellik kapladı.Burayı okuman milyarda bir olasılık ama eğer okuyorsan senle seviyeli bir arkadaşlık kurmayı herşeyden çok isterim. :) :p

Onur UNCU' Alıntı:
Maçın tamamını diken üstünde izledim.10-2 ve 27-20'yi çok iyi atlattık gerçekten.Yüzdeli dış şutlarımız kaldığı yerden devam etti.Devre sonunda çok gereksiz bir seri yedik ve devre arasına umutlu girdiler.
3. çeyreğin başı kırılma noktasıydı.İlk 3.5 dakika sayı üretemedik.Bu sürede 4 üçlük attılar ve yalnızca 1'i girdi.Fark çift hanelere çıksa zor biterdi.Ama Owens'ın basket faulüyle illet 41'den kurtulduk ve çeyreği önde kapadık.
Konsantre olunca yapamayacağımız şey yok.O atmosferde o kadar rahat ve yüzdeli şut atmamız İpekçi için de umutlandırdı beni.
Britton çok istekliydi.Sırf sayılara bakan bir kişi yine hiçbir şey yapmamış der ama kazın ayağı öyle değil.Çektiği ribaundlar çok kritikti.3. çeyrek sonunda çok yukarılardan hücum ribaundunu çekti.Yere inmeden Hite'a verdi,Hite de havada tamamladı.O basketten sonra takla filan attım halının üzerinde. :)
Herkes ponpon kızlara değinmiş,onlara laf yok zaten. :) Ama ben başka birine değineceğim.Caner-Medley'nin 53-46 yapan smacından sonra ekranı bir güzellik kapladı.Burayı okuman milyarda bir olasılık ama eğer okuyorsan senle seviyeli bir arkadaşlık kurmayı herşeyden çok isterim. :) :p
Desti İzdivaca katıl Onur :)

bastan sonra kadar, rakiple aramizda ki fark 11 i gecmedi. Bu cok guzeldi cunku uleb sitesini takip ederken rahat oturuyordum

bunun disinda, takimi sirtlayabilecek okadar oyuncumuz varki...bu bir lukstur
once robert hit, sonra owens...sonra cuneyt erden..ve sonra dee brown...onemli anlarda ortaya cikip pes pese sayi atinca, rakip hic bir zaman biz bu isi basarabiliriz dusuncesine sahip olamadi

galiba tufan erken faulleri alinca fazla etkili olamadi...gaines ve huseyne ihtiyacimiz bile olmadi

bu saatten sonra kim gelirse gelsin...bu kupayi alabilecegimize i naniyorum...
Hayirlisi !!

Halil Kemence' Alıntı:
bastan sonra kadar, rakiple aramizda ki fark 11 i gecmedi. Bu cok guzeldi cunku uleb sitesini takip ederken rahat oturuyordum

bunun disinda, takimi sirtlayabilecek okadar oyuncumuz varki...bu bir lukstur
once robert hit, sonra owens...sonra cuneyt erden..ve sonra dee brown...onemli anlarda ortaya cikip pes pese sayi atinca, rakip hic bir zaman biz bu isi basarabiliriz dusuncesine sahip olamadi

galiba tufan erken faulleri alinca fazla etkili olamadi...gaines ve huseyne ihtiyacimiz bile olmadi

bu saatten sonra kim gelirse gelsin...bu kupayi alabilecegimize i naniyorum...
Hayirlisi !!
Halil abi selam :)
Torino yolları gözüktü size!

Ercan Taner'in sunacağı Spor Merkezi programı bugün saat 17.00'de canlı yayınla NTV Spor'da. Programın konuğu Galatasaray Cafe Crown Antrenörü Murat Özyer ve Beşiktaş Cola Turka Antrenörü Ergin Ataman sorularınız için spormerkezi@ntvspor.net adresine e-mail atabilirsiniz...

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
[quote="Onur UNCU":2hcfud7b]Maçın tamamını diken üstünde izledim.10-2 ve 27-20'yi çok iyi atlattık gerçekten.Yüzdeli dış şutlarımız kaldığı yerden devam etti.Devre sonunda çok gereksiz bir seri yedik ve devre arasına umutlu girdiler.
Desti İzdivaca katıl Onur :)[/quote:2hcfud7b]
İspanyol kızdan cevap gelmezse sırada o var abi. :)

oldukça güzel bir noktaya gelmemize rağmen;oynadığımız hem asvel hem de canarıa takımları nispeten zayıf takımlardı.
fazla abartmamalıyız bu galibiyetleri.bjk bu iki takımdan da çok daha kuvvetli bir takım.
ama kazanıcaz.

Çok çok güzel bir maçtı.. Üçlüklerde kaldığımız yerden devam ettik, ilk maçta girenlerin şans olmadığını gösterdik.

Britton'un tek hareketini beğendim oda çok çok yükseklerden 360 dönerek aldığı bir turnike vardı :) Havada döndü birşeyler yaptı topu çekti aldı :)

Cücü süperdi :) Muhteşem oynadı yine.. Kendisini tekrar tekrar izledim kendi açımdanda bu maçtan birşeyler çıkarttım. (Tecrübe ve şut atış stilleri konusunda..)Arka arkaya yağmur gibi üçlük yağdırdı Canaria potasına.. Hele hele biraz uzak mesafeli attığı skoru 61-62 yapan üçlüğünde az daha koltuk alt kata iniyordu :D

britton geldiginden beri en iyi maçını oynadı ribauntları çok iyiydi murat hoca maç sonu kanal 24 te idman eksiginden bahsetti uzun süre oynamamış gelene kadar iyi olucak dedi hayırlısı

Onur UNCU' Alıntı:
hayat bu bellimi olur

Fatih Kutlu' Alıntı:
britton geldiginden beri en iyi maçını oynadı ribauntları çok iyiydi murat hoca maç sonu kanal 24 te idman eksiginden bahsetti uzun süre oynamamış gelene kadar iyi olucak dedi hayırlısı

Acikcais hic umudum yok Johnsen'den..Adnan Polat'in basketbol takimi icin yapacagi bir guzellik vardi,acaba kimi alacagiz hangi bolgeye...Siritan pozsiyon var ne yazikki,bilhassa 3 numarada sorun yasiyoruz.

Bence bu maçdaki en iyi şeylerden biride Dee nin kendini tekrardan bulmaya başlamasıydı. Sakatlıktan çıktıkdan sonra her geçen gün daha iyiye gidiyor.

öncelikle emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. 10 sene sonra katıldığımız Avrupa kupalarında çeyrek final görmek futbolda uzun zamandır hasret kaldığımız uluslararası başarıya ilaç gibi geldi.

Açıkçası ben bu son 1 haftayı oldukça gergin geçirdim. Ha diyebilirsiniz ki?oğlum 25 sayı fark yapmışsın ne gerginliği,Allah?tan belanımı istiyorsun daha? :? diye. Ama yine de takımın ligde gösterdiği inişli çıkışlı performanslar, rakibin bir İspanyol takımı oluşu ve en önemlisi bu seneki hastalığımız olan maç içinde uzun seriler yememiz beni endişelendiriyordu. Nitekim de maçın başlangıcındaki 10-2 ve 18 ile 25. dk.lardaki 14-0?lık seriler haksız olmadığımı gösterdi. Açık söyliyim ben son 3 dk.ya kadar rahatlayamadım ama neyse ki takımımız benim kadar tedirgin değildi. Maç boyu gayet sakin ve rehavetten uzak oynadık. Tempoyu asla yükselttirmeden 24 saniyeyi kullanarak oynadık ve istediğimizi aldık.

Çok iyi savunma yapmadık ama hücumdaki zenginliğimiz rakibin direncini kırdı. Özellikle Cüneyt?in 2. çeyrekteki üçlükleri hançer kabilinden saplandı ve aslında maçı ilk yarıda bitirdi. Kaptan yine kaptanlığını gösterdi yani. Dee sakatlık dönüşü her maç daha iyiye gidiyor,sezon sonuna doğru sezon başındaki formunu bulacak gibi. Britton ilk kez ciddi süre aldı ve de katkı yaptı. Belli ki çok istekli,bir şeyler verme çabasında ama onun pozisyonunda daha iyi oyuncularımız var ve onlar formda oldukça Britton?a fazla ihtiyacımız olacağını sanmıyorum ve galiba gereksiz bir transfer diye düşünmeye başladım hele de aynı tip oyuncu olan Hosley?in alınmayıp,birkaç ay sonra Britton?ın getirildiğini düşününce!! Neyse şimdi eleştiri zamanı değil,bu muhteşem zaferi kutlama ve daha muhteşemleri için hayal kurma zamanı. Mesela ben dün gece yattığımda, Badalona?yla oynayacağımız final maçında Ricky Rubio?yu kimin tutacağını düşünmeye başladım bile. :)

Ozan Öztekin' Alıntı:
öncelikle emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. 10 sene sonra katıldığımız Avrupa kupalarında çeyrek final görmek futbolda uzun zamandır hasret kaldığımız uluslararası başarıya ilaç gibi geldi.

Açıkçası ben bu son 1 haftayı oldukça gergin geçirdim. Ha diyebilirsiniz ki?oğlum 25 sayı fark yapmışsın ne gerginliği,Allah?tan belanımı istiyorsun daha? :? diye. Ama yine de takımın ligde gösterdiği inişli çıkışlı performanslar, rakibin bir İspanyol takımı oluşu ve en önemlisi bu seneki hastalığımız olan maç içinde uzun seriler yememiz beni endişelendiriyordu. Nitekim de maçın başlangıcındaki 10-2 ve 18 ile 25. dk.lardaki 14-0?lık seriler haksız olmadığımı gösterdi. Açık söyliyim ben son 3 dk.ya kadar rahatlayamadım ama neyse ki takımımız benim kadar tedirgin değildi. Maç boyu gayet sakin ve rehavetten uzak oynadık. Tempoyu asla yükselttirmeden 24 saniyeyi kullanarak oynadık ve istediğimizi aldık.

Çok iyi savunma yapmadık ama hücumdaki zenginliğimiz rakibin direncini kırdı. Özellikle Cüneyt?in 2. çeyrekteki üçlükleri hançer kabilinden saplandı ve aslında maçı ilk yarıda bitirdi. Kaptan yine kaptanlığını gösterdi yani. Dee sakatlık dönüşü her maç daha iyiye gidiyor,sezon sonuna doğru sezon başındaki formunu bulacak gibi. Britton ilk kez ciddi süre aldı ve de katkı yaptı. Belli ki çok istekli,bir şeyler verme çabasında ama onun pozisyonunda daha iyi oyuncularımız var ve onlar formda oldukça Britton?a fazla ihtiyacımız olacağını sanmıyorum ve galiba gereksiz bir transfer diye düşünmeye başladım hele de aynı tip oyuncu olan Hosley?in alınmayıp,birkaç ay sonra Britton?ın getirildiğini düşününce!! Neyse şimdi eleştiri zamanı değil,bu muhteşem zaferi kutlama ve daha muhteşemleri için hayal kurma zamanı. Mesela ben dün gece yattığımda, Badalona?yla oynayacağımız final maçında Ricky Rubio?yu kimin tutacağını düşünmeye başladım bile. :)[/quote
badalonayla final oynayamıyoruz çeyreği aşarsak yarı finalde badalona gelir

Arkadaslar bir konuda yardımınızı rica edecektim.

Salonda görünen bir yerde hiç emniyet güçleri gördünüz mü ?

Gözlerim hep onları aradı da bir turlu göremedim.
He nerede mi görebilirsiniz? Biraz ipucu vermeye calısayım; ne bileyim mesela tribunlerin birinci sıralarını boydan boya kaplayan bir lacili grup, sezon bası klubun kombine sattığı tribunlerin bölümlerinde sandwich lerini yiyen, tribunlerde seyircilerin arasına serpistirilip, "şşt otur yerine, bagırmasına, yengenle telefonla konusamıyorum" , "birader ver bakayım o kornayı, düdüğü; yasak kardesim böyle seyler" gibi dialoglarına giren insanlar gözünüze carpmışsa lütfen bana yardımcı olur musunuz .

Maçta dikkatimi çeken ispanyol bitaraftar elinde megafonla tribünlerin en önünde milleti çoşturuyordu. Aklıma gelen bizim salonda biri elinde megafonla tribünlerin önünde dolaşıp milleti gaza getirmeye çalışsa. Polis o arkadaşa neler yapardı hayal bile edemiyorum:(

Uğur Tunç' Alıntı:
Maçta dikkatimi çeken ispanyol bitaraftar elinde megafonla tribünlerin en önünde milleti çoşturuyordu. Aklıma gelen bizim salonda biri elinde megafonla tribünlerin önünde dolaşıp milleti gaza getirmeye çalışsa. Polis o arkadaşa neler yapardı hayal bile edemiyorum:(

Orasi Avrupa,Burasi Turkiye...Isin aslina boyle bakmamiz lazim..Bazilarimizin beyinlerinde yari Arap kulturu hakim..Iran,Irak vs..siddet,zulum,eziyet..O yuzden normal karsilamak lazim.

Murat Gonyeli' Alıntı:
[quote="Uğur Tunç":3twgdwms]Maçta dikkatimi çeken ispanyol bitaraftar elinde megafonla tribünlerin en önünde milleti çoşturuyordu. Aklıma gelen bizim salonda biri elinde megafonla tribünlerin önünde dolaşıp milleti gaza getirmeye çalışsa. Polis o arkadaşa neler yapardı hayal bile edemiyorum:(

Orasi Avrupa,Burasi Turkiye...Isin aslina boyle bakmamiz lazim..Bazilarimizin beyinlerinde yari Arap kulturu hakim..Iran,Irak vs..siddet,zulum,eziyet..O yuzden normal karsilamak lazim.[/quote:3twgdwms]

murat bey'in yorumuna bire bir katılıyorum. avrupa birliği falan diye oyalanıyoruz ama daha çoook fırın ekmek yememiz lazım bu köylülükten kurtulmak için.....

maçtan sonra böyle bir başlık açmayı düşünmüştüm zira tribün açısından başka önemli dersler de vardı:

birincisi, bizim ataklarda sürekli çalan bir korna....... tam bir deplasman atmosferi yaratıyordu. hele seyircinin doğru yerde verdiği tepkilerle birlikte çok etkileyici oluyordu.....

ikincisi de SAPSARI tribünler!... adamların hemen hepsi formalıydı..... biz acaba ne zaman parçalı ya da kıpkırmızı bir tribüne sahip olacağız diye gıpta ederek baktım......