Kırmızı'yı lacivertten kurtaralım!

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Murat İnal' Alıntı:
Normal maçları İpekçi'de izliceğime oturur evimde rahat rahat televizyondan seyrederim.
Türkiye'de hangi sitede anket açılsa basketbolla ilgili en son seçilecek salon İpekçi'dir.
Ama kim takar insanların fikirlerini.

Herşeyi geçtim ne olursa olsun zor bir sene bekliyor ( daha önce açıklamıştım)
İpekçi de yeniden kötü senaryolar görmeye hazır olun.

Murat abi oturup maç izleyeceğimizi kim söyledi.. :)

Valla benim için farketmez.İpekçi,Şahenk,Cömert..
Neresi olursa gidiyoruz.Tabii Şahenk'e gitmek çok zor oluyor ben ve arkadaşlarım açısından.
İpekçi'ye gitmek için tek araç kullanmak yeterli oluyor.
Cömert'e ulaşmak da pek zor değil metro sayesinde..

Şahenk'e 2 saatte varıyoruz.
Cömert'e 1 saatte varıyoruz.
İpekçi'ye yarım saatte varıyoruz.

Varış saatleri açısından hepsi farklı ama ortak bir yönleri var.Hepsini mabed olarak görüyoruz ve yollara düşüyoruz.Eve geldiğimizde sesimizde değişiklik olduğunu gördüğümüzde yeterince destek vermişiz diyoruz.

Bence bu konuyu pek tartışmaya gerek yok.
Galatasarayımız nerede biz orada!

Arkadaşlar unuttuğumuz bir şey var , bu sene numaralı kombinesi alanlara basketbol kombineleri verildi. yanlış hatırlamıyorsam 3.000 adet kombine çekirdekçi arkadaşların elinde olacak. geriye kalıyor 600 bilet ve bu biletleri kombine olarak verirsen bütün salon susmuş şekilde maç seyredecek. Bence en büyük tehlik budur , basketbol gibi her salisesi önemli olan bir sporda 3.600 adet oturan ve bağIrmayan bir seyirci kitlesi takım için çok tehlikelidir. Bu sene basketboldan anlayan ve çok güzel bir seyirci kitlesi yakaladık. Önemli olan konu bu seyirci kitlemizi nasıl arttıracağımızdır. Yeni salon yapılana kadar bazı şeylere katlanabiliriz ama basketbol seyircimizi kaybetmek beni çok üzer. Salon konusunda karar veren kişiler bunuda çok iyi düşünmek zorundadır. Bu arada söylemeden geçemeyeceğim , lütfen Anadolu yakasında oturan arkadaşlarımız voleybol maçlarımıza gelsin :(

Galatasaray İsmi asırlık bir çınar ... Türkiye'de en çok taraftarı olan klüp yani 70 Milyon Kişiden ( ki bu türkiye için geçerli dünyanın her yerinde galatasarayı destekleyen insanlar var ) 20 milyon'u galatasaray'ı seviyor.Bu büyük bir güç ama bu gücü nasıl kullanamayız anlamıyorum telekom'a 3-0 yeniliyoruz bu kadar küçülmememiz lazımdı ... Rakibimiz 2 yıldır şampiyon oluyor bu şekilde devam edersek 3.kez olacaklar idda ediyorum .. Biz bu yıl iddalı kadro kurabiliriz belki ama iddamız bizi şampiyon yapacak kadar değilse yine değişen birşey olmayacak.. Ne mi yapmalıyız Sağlam bir sponsor bulmalıyız yönetimimizde bu işi başarabilecek adamlar var aslında ... Yiğit Şardan sponsorun en iyisini bulur aynı şekilde mümtaz tahincioğlu .. Ve bize gelmez denilen oyuncuları getirmeliyiz solomon'dan daha iyisini mirsad'tan daha agresifini ömer onan'dan daha iyi savunma yapanını getirmeliyiz ... yok bunları yapamayız imkanlar falan diye başlanırsa söze susmak daha iyi olur ...

Kaan Can Garip' Alıntı:
[quote="Semih Ural":250rukx1][quote="Kaan Can Garip":250rukx1]ayhan şahenk te oynamaktan iyidir. ayhan şahenk tam bir saçmalıktır ,saçmalığın daniskasıdır. bahçelievler den gidiş geliş toplam 3 saat i buluyor. ben memlekete gidiyorum, karayolundan 3 saat de ( bursa ) ama en iyisi ahmet cömert ti.. rakibi nasıl da boğuyorduk, belli ki oraya tekrar dönülmez, abdi ipekçi daha mantıklı...

sana yakın oldugu için mantıklı dimi? sana uzak oldugu için de saçmalık?[/quote:250rukx1]
galatasaray ın tayfası esenler bağcılar ataköy buralardadır!!! belli ki bilmiyorsun, yazmış olayım bilgilen.. asıl tayfa bile gelemiyor o kadar uzak...[/quote:250rukx1]

Galatasaray bir semt takımı değildir bu bir.. Her yerde bol miktarda Galatasaraylı vardır.. Önemli olan istemek.. Senin asıl tayfa dediğin adamlar otobüsle Kayseriye gidiyor da Maslak a mı gelemiyor.. Biz Kanlıcadan Ataköy e gelirken uzak mı dedik.. Bu mu Galatasaraylılık.. Ben de Şahenkte devam diyorum.. Ama bunu deme nedenim boş salona oynamak istememek.. Eğer dolacaksak tabii ki İpekçiye gidelim.. Biz oraya da geliriz.. Ama ikinci bir olimpiyat stadı faciası yaşanmasın.. Basketbolda kanundur, büyük salona boş oynayacağına, küçük salona dolu oyna.. Ayrıca bu yaşananlar, umarım yetkilileri salon yapma zorunluluğumuz konusunda bir kez daha ikaz etmiştir..

evet öyle otobüs le bu sene kayseri ye gitti. haklısın, bende vardım içlerinde. sapla samanı karıştırmamak lazım, herkes basketbol seyircisi değil!!!! ben ahmet cömert i istedim, var mı ötesi, sizin sunduğunuz, içi boş argümanlara katılmakla mükellef miyim? yok aydınlıkmış,, rahatmış falan fistan ipe sapa gelmez işler. ahmet cömert te yarı final oynadı bu takım. hani o çok düşük bütçeli dediğiniz takım var ya onunla!!! bu sene ayhan sahenk te rumlarla oynadık adamlar bizden fazlaydı. mangalda kül bırakmıyanlar, kacınız geldiniz o maca ahkam kesmekle olmaz bu işler. o basketbolu seyrcisi değil dediğiniz kardeşlerimiz olmasa, 100 kişiye oynar bu takım. kimse kimsenin galatasaraylılığını sorgulamaya kalkmasın !!!

ben şöyle tribüncüyüm
ben böyle tribüncüyüm
ben şu kadar maça gittim
tayfa var ya tayfa ben onlardanım işte
ben kayserideydim gaziantepteydim
acaip tribüncüyüm ben..

:)

öyleyim acaip tribüncüyüm. var mı bi itirazın? gel sende çok zevkli oluyor galatasaray ı desteklemek. sanaldan destekle bir yere kadar.

Semih Ural' Alıntı:
ben şöyle tribüncüyüm
ben böyle tribüncüyüm
ben şu kadar maça gittim
tayfa var ya tayfa ben onlardanım işte
ben kayserideydim gaziantepteydim
acaip tribüncüyüm ben..

:)
bak rica ediyorum, benimle ergen muhabbetlerine girme. bana cevap ta yazma mümkünse. yazacaksanda orada özel var ordan yaz. burayı gereksiz polemiklerle meşgul etmeyelim. acayip rahatsız oluyorum. herkesin galatasaraylılığı kendine, hadi eyvallah. son olarak, ben tiribündeki abilerimin adını kullanarak, sağda solda caka satacak kadar şahsiyetsiz bir adam değilim. lafını bil de konuş.

Galatasaray semt takımı değil evet, Galatasaray Türkiye'nin en büyük spor klübü, onada yakışan salon A.İpekçi'dir!!!

A.İpekçi'ye A.Şahenk'e gelen taraftar sayısının 2-3 katı daha fazla insan gelecek bunu herkes görecek!!!

Yeterki yönetim iddaalı bir kadro kursun, A.İpekçi'ye 1000 kişi gelmez diyen herkesi Efes maçında nasıl şaşırttıysak yine şaşırtırız!

tekrar yazma ihtiyacı duyduğum bir husus var:

yönetim basketbolda (haklı olarak) kuru kalabalık istemiyor. bunun nedeni de malum; küfür ve güvenlik gibi nedenler... nezih bir kitle olsun, az ama öz olsun, basketbol taraftarı oluşsun istiyorlar. ki bence de son derece haklılar.

ha buna uyuyorlar mı? hayır... bazı maçlarda bilet fiyatını 1 YTL yaptılar, onu bile ödememek için arıza çıkaran bir takım (!) elemanları bedava içeri aldılar, üç beş lumpenin elinde oyuncak oldular...

şimdilik bu tavizler veriliyor ama olsun, gene de ilkelerin arkasında durmalı, tepişmeye, deşarj olmaya gelen kitle ile sporsever galatasaraylıları ayırmak için mücadeleye devam etmeliyiz. bunun için de daha düşük kapasiteli, nezih, kompakt salonlar tercih edilmelidir. kombine uygulaması da zaten insanların yeri belli olsun, herkes birbirini tanısın, arıza çıkaranlar ayıklansın diye tercih edilmektedir. bu noktada ayhan şahenk salonu iyi bir örnektir.

inşallah önce baskette, aslantepe'nin açılmasıyla birlikte de futbolda "tribün ağaları"nı ve arıza çıkaran (salona pet şişe yağdıran) kuru kalabalığı temizleriz. galatasaray'a yakışan budur.

Faruk Tanrıyar' Alıntı:
tekrar yazma ihtiyacı duyduğum bir husus var:

yönetim basketbolda (haklı olarak) kuru kalabalık istemiyor. bunun nedeni de malum; küfür ve güvenlik gibi nedenler... nezih bir kitle olsun, az ama öz olsun, basketbol taraftarı oluşsun istiyorlar. ki bence de son derece haklılar.

ha buna uyuyorlar mı? hayır... bazı maçlarda bilet fiyatını 1 YTL yaptılar, onu bile ödememek için arıza çıkaran bir takım (!) elemanları bedava içeri aldılar, üç beş lumpenin elinde oyuncak oldular...

şimdilik bu tavizler veriliyor ama olsun, gene de ilkelerin arkasında durmalı, tepişmeye, deşarj olmaya gelen kitle ile sporsever galatasaraylıları ayırmak için mücadeleye devam etmeliyiz. bunun için de daha düşük kapasiteli, nezih, kompakt salonlar tercih edilmelidir. kombine uygulaması da zaten insanların yeri belli olsun, herkes birbirini tanısın, arıza çıkaranlar ayıklansın diye tercih edilmektedir. bu noktada ayhan şahenk salonu iyi bir örnektir.
inşallah önce baskette, aslantepe'nin açılmasıyla birlikte de futbolda "tribün ağaları"nı ve arıza çıkaran (salona pet şişe yağdıran) kuru kalabalığı temizleriz. galatasaray'a yakışan budur.
galatasaray burjuva takımı değil, halkın takımıdır. dağdaki çobanda, galatasaray üniversitesi mezunu bir avukatta aynıdır, aynı olmak zorundadır. bu yüzden bilet fiyatlarını pahalı tutmak, 103 yıllık tarihimize ihanettir.

Faruk bey bu sene yapılması gereken şey çok basitti. Zaten öndeki pembe koltuklara kombine sattılar. Ordaki insanların haklarını korusalar yeterdi. Oranın girişine iki eleman koy kombine kontrolü yapsın başka kimseyi alma içeri. Tayfa olarak gelen taraftar da hemen onların üstünde yeşil - sarı olan koltuklarda versin desteğini. Zaten bench arkası tribünde de güzel bi kitle oluşmaya başladı. Bu koşullarda kenardan verilen basketbol tepkisi yukardan gelen destek ve bench arkası yaratılacak sinerjiyi düsünürsek ortamın ne kadar güzel olucagı da ortada kanaatimce. Dolayısıyla kombine olayını oturtup Ayhan Şahenkte devam etmek en mantıklısı.

Ahmet cömert son derece çagdısı bi salon olarak kalıyor Ayhan şahenkin yanında zaten. Düşünülmesi bile saçmalık. Abdi ipekçiye ise zaten başından beri karşıyım. Gecen sene en basarılı zamanımızda lider gittiğimiz bi maçta anca doldurabildik o salonu ve gectiğimiz 15 yılda o salonu doldurdugumuz tek bir maç bile hatırlamıyorum.

Zaten önemli olan kişi sayısından ziyade salonun sahaya verdiği etkidir. Abdi ipekçi gibi bi salonda 4-5 bin kişinin vereceği etkiyi Ayhan şahenkte 1500-2000 kişiyle yaratırsınız. En başından beri karşıyım bu olaya ve söylüyorum Abdi İpekçiye geçmek daha darbeyi sezon başlamadan vurmaktır diye.

Uzakmış da herkes gidemiyomuş da vs. Bunları gecicek herkes. Ben acaip tribüncüyüm sen sanaldan salla demekle olmuyo bazı işler. Her yaptıgımız işi reklam edicek kadar aciz insanlar değiliz çok şükür. Gelmek isteyen herkes eger armanın peşindeyse her yere gelir. Galatasaraya yakışan salon hem kapasite olarak hem modernizasyon olarak hem de basketboldan keyif alma açısından Ayhan Şahenktir şu anki şartlarda.

Efes pilsen ve Fenerbahçe aptal o zaman, yılladır İpekçi'deler.
FB neden H.Alagaşta oynamıyor hem küçük hemde daha baskılı bir salon olabilir, yada çok çok az bir taraftarı olan efes neden A.Cömertte oynamıyor????
Delimi bunlar???
Yada aptalmı????

Anlaşılan A.İpekçi'de 5 yıl önce 50 kişiye oynanan maçlar ruhlarımıza korku salmış, ama 5 yıl önceden herşey çok farklı artık!

Beğenmediğiniz salonda fb 2 sezondur şampiyon oluyor, bizimle oynadıkları maçta 6-7 bin taraftarla gayet güzel baskı kurdular, ve hakemide oyuncularımızıda çok güzel baskı altına aldılar, 2-3 bin kişiye oynadıkları EL maçlarınada gittim o zamanda ambiyans baskı vs... her şey yerindeydi.

A.İpekçi deki 3000 kişiyi A.Şahenk'teki 1000 kişiye tercih etmemek çok büyük hatadır her zaman heryerde 3000>1000.

Hep söylüyorum A.İpekçi'ye daha fazla taraftar gelecek göreceksiniz!

çünkü fener EL maçlarını oynayamaz Alagaşta nasıl ki biz Ulebi Cömertte oynayamıyorsak.

efes için de şunu söyleyebilirim. EL maçları için belli bi seyirci toplayamazsanız eger El yönetimi size uyarı hatta ligden çıkarma tehdidinde bulunuyor. Efes Abdi İpekçiye her maçtan önce bütün üniversite ve liselerden akşam saat6da otobüs kaldırıyo. Ayhan Şahenk bu açıdan efesin işine gelmiyceği için Abdi İpekçide oynuyolar mecburen.

Eyüp YILDIZ' Alıntı:

yukarıda çok açık, tüm detaylarıyla yazdım. bizim yukarıda saydığım nedenlerden ötürü "daha fazla taraftar" gibi bir ihtiyacımız yok.
altını çizip aradan çekiliyorum :)

Semih Ural' Alıntı:
çünkü fener EL maçlarını oynayamaz Alagaşta nasıl ki biz Ulebi Cömertte oynayamıyorsak.

efes için de şunu söyleyebilirim. EL maçları için belli bi seyirci toplayamazsanız eger El yönetimi size uyarı hatta ligden çıkarma tehdidinde bulunuyor. Efes Abdi İpekçiye her maçtan önce bütün üniversite ve liselerden akşam saat6da otobüs kaldırıyo. Ayhan Şahenk bu açıdan efesin işine gelmiyceği için Abdi İpekçide oynuyolar mecburen.
Semih'cim A.Şahenk'e saat 6 dan sonra otobüs kaldırınca otobüsler yolda kalıp salona ulaşamayacağı içinmi Efes gelmiyor demek istedin???

Demekki A.Şahenk sapa ve ulaşımın zor olduğu bir yerde, hatta A.Şahenk çevresinden taraftar hiç gelmiyor bile diyebilriz.

Uleb maçlarını 200-300 kişiye oynadık çünkü insanlar yollarda kaldı, sonrada gelmemeye başladı maçlara, A.İpekçi daha kolay ulaşım imkanına sahip, bu çok önemli bir konu.

Büyük takımlar'ın hepsi büyük salonlarda oynuyorlar, Pana sıradan maçlarını 2-3 bin kişiye oynuyor ama devasa salonlarından vazgeçmiyorlar, bizde büyük takım isek yavaş yavaş bazı eşikleri geçmeliyiz.

Ben sırf Bakırköy'den A.Şahenk'e gelen taraftar kadar taraftar geleceğini düşünüyorum, diğer semtleri söylemeye gerek bile yok, kısaca 3-4 bin ortalama ile sezonu tamamlarız hele birde iyi gidersek o zaman salona giremeyip dışarda kalan insanları görüp mutluluktan ağlarız.

Faruk Tanrıyar' Alıntı:
[quote="Eyüp YILDIZ":1xfg5tgj]

yukarıda çok açık, tüm detaylarıyla yazdım. bizim yukarıda saydığım nedenlerden ötürü "daha fazla taraftar" gibi bir ihtiyacımız yok.
altını çizip aradan çekiliyorum :)[/quote:1xfg5tgj]Senin görüşün, bence bizim çok daha fazla taraftara ihtiyacımız var, bu arada bizim daha fazla taraftara ihtiyacımız yok diyen bir taraftarada ilk defa rastlıyorum:)

evet abi öyle demek istedim. zaten bizim o taraftara ihityacımız yok. madem bakırköy cevresinden o kadar adam gelicekti de yıllarca ipekçi ve cömertte oynadıgımız maçlara neden kimseler gelmedi?

ben başarıya endeksli taraftarı istemiyorum. ihtiyacımız yok. faruk bey yazmış zaten. aynı şekilde düsünüyorum ben de.

bi ikincisi kombine diyoruz. bu sene o 1 ytlyi vermek istemeyenler var ya. onlar ipekçide zaten hiç para vermek istemiycekler. o zaman da kombine almanın bi anlamı kalmıycak. sen de görüceksin ki Allahın kulu kombine almıycak.

Dogru bi kombine uygulaması, bedava taraftarın içeri alınmaması ve Ayhan Şahenktir bu işin formülü.