Kırmızı'yı lacivertten kurtaralım!

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
15 senedir basket maçlarına giderim. Saha içinde oynanan teknik taktik her ne haltsa fazla anlamam ama birşey biliyorsam o da İpekçinin bize ileriye degil geriye götüreceğidir. O yüzden dua edin de İpekçide falan oynamayalım.

Önder Çiçekoğlu' Alıntı:
15 senedir basket maçlarına giderim. Saha içinde oynanan teknik taktik her ne haltsa fazla anlamam ama birşey biliyorsam o da İpekçinin bize ileriye degil geriye götüreceğidir. O yüzden dua edin de İpekçide falan oynamayalım.
inşallah

Cevdet Akay' Alıntı:
Arkadaşlarımız kombineyi yerinde oturmamak yada polislerle yer kavgası yapmak içinmi alacak ? :?

Abi alakası yok. Kombine olayını dogru düzgün yapamadıgımız sürece yalan olur hersey. Gecen seneki hataların bu sene tekrarlanmaması gerektiğini sene içinde de yazdım şimdi sezon sonunda da yazıyorum yine.

Semih Ural' Alıntı:
[quote="Cevdet Akay":5gkximvj]Arkadaşlarımız kombineyi yerinde oturmamak yada polislerle yer kavgası yapmak içinmi alacak ? :?

Abi alakası yok. Kombine olayını dogru düzgün yapamadıgımız sürece yalan olur hersey. Gecen seneki hataların bu sene tekrarlanmaması gerektiğini sene içinde de yazdım şimdi sezon sonunda da yazıyorum yine.[/quote:5gkximvj]
Yönetim bütün şartları hazırlayacak ve sonrası taraftarlara kalacak. Taraftar olayı çok kolay , yeter ki yöneticilerimiz geçen seneki yanlışlarını yapmasınlar ve taraftarı polisle karşı karşıya getirmesinler.

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
[quote="Faruk Tanrıyar":292oscbk][quote="Eyüp YILDIZ":292oscbk]
Hep söylüyorum A.İpekçi'ye daha fazla taraftar gelecek göreceksiniz!

yukarıda çok açık, tüm detaylarıyla yazdım. bizim yukarıda saydığım nedenlerden ötürü "daha fazla taraftar" gibi bir ihtiyacımız yok.
altını çizip aradan çekiliyorum :)[/quote:292oscbk]Senin görüşün, bence bizim çok daha fazla taraftara ihtiyacımız var, bu arada bizim daha fazla taraftara ihtiyacımız yok diyen bir taraftarada ilk defa rastlıyorum:)[/quote:292oscbk]

:) gerçekten çok detaylı yazdım iki önceki post'ta. taraftara ihtiyaç yok diye bir şey asla demedim. 1 YTL bile vermeyip olay çıkaran, tribün ağalarının dümen suyunda, onların "gel" dediği maçlara giden güruha ihtiyaç yok dedim....

tabii ki ne güzel olur 10 binleri bulsak.... ama zamanla.... o kültürü sindire sindire...

şimdilik 2-3 bin'lik bir kemik "basketbolsever" kitle hedefi yeterli bize....

Artık bu konuya attığım cevapların suyu çıktı ama son bişey ekliycem yazmıycam daha.

Erman Kunterli senemizin sonundaki efsane Fb serisini kimse unutmaz sanırım. Sözde tribünler yarı yarıya paylaştırılmıştı ama nerdeyse 5 maçın tamamı 75-25 gibi bi yüzdeyle oynandı. Hem iddialı oldugumuz bi sezon hem de Fb gibi önemli bi seride yıllar sonra yarı yarıya tribün yapma fırsatı vardı.

O zaman nerdeydi bu Abdi ipekçi çevresindeki Galatasaraylılar? Kim ne derse desin o salona Fb taraftarının ayagı daha yatkın ve ben o salonu istemiyorum kesinlikle.

Şayet meseleye biraz daha idealist bakabilseydik her şey farklı olurdu, ama bu salon tartışmaları daha şimdiden bazı şeylerin başarılmasına engel gibi gözüküyor.

Arkadaşlar GS yönetim kurulu ani bir kararla Numaralı kombinelerine %5 zam yaparak basketbol kombineside ilave etmişlerdir, bunun tek anlamı var oda gelecek sezon için düşünülen salon A.İpekçi'dir.
Şuan 3000 nin üzerinde basketbol kombinesi dağıtılmıştır, burada tartışırken bu bilgileri göz önünde blundurmak gerekiyor.

Şayet bu senede A.Şahenk'te oynasaydık ben yine kendimi parçalayacaktım kombine almamız için, çünkü daha güçlü bir basket takımı görmek istiyorsak bizlerde klübümüze destek olmaya çalışmalıyız.
Evet geçen sene düzgün bir hizmet alamadık ama biz müşteri değiliz taraftarız, gücümüz yettiğince takımımıza destek olmalıyız.

Bugüne gelecek olursak, ben yine aynı düşüncedeyim sadece küçük bir farkla A.İpekçi bize daha faydalı olacaktır fikrinede sahibim.

KENDİ ADIMA FİZAN'DA BİLE OYNASAK GİDECEĞİM KOMBİNEMİ ALACAĞIM!!!

Semih Ural' Alıntı:
Artık bu konuya attığım cevapların suyu çıktı ama son bişey ekliycem yazmıycam daha.

Erman Kunterli senemizin sonundaki efsane Fb serisini kimse unutmaz sanırım. Sözde tribünler yarı yarıya paylaştırılmıştı ama nerdeyse 5 maçın tamamı 75-25 gibi bi yüzdeyle oynandı. Hem iddialı oldugumuz bi sezon hem de Fb gibi önemli bi seride yıllar sonra yarı yarıya tribün yapma fırsatı vardı.

O zaman nerdeydi bu Abdi ipekçi çevresindeki Galatasaraylılar? Kim ne derse desin o salona Fb taraftarının ayagı daha yatkın ve ben o salonu istemiyorum kesinlikle.
Semih o serideki tüm maçlara bende gittim %60-%40 desen daha doğru olur diye düşünüyorum, Spor sergidede fb bizden fazla olurdu bundan şu anlam çıkarmı orayadamı fb nin ayağı yatkındı???

Şuan yarı yarıya oynanacak bir maçta eminimki en az onlar kadar oluruz.

Bu sene orada oynanacak maçlarda kimin daha fazla taraftar çekeceğini hep beraber göreceğiz!

Eyüp bey,

Galatasaray, taraftar sayısı olarak %5, hatta 10% daha fazla olabilir; fakat işlevsellik söz konusu olunca maalesef rakibin oldukça gerisinde kalınmış durumda.

Aziz Yıldırım, 10 yıldır F.bahçe'nin başında; bu süreçte Galatasaray, tarihinin en büyük başarılarına imza attı; ama gündemde F.bahçe var! Neden, çünkü hep büyük düşündüler, büyük düşündürdüler, büyük oynadılar ve büyüdüler!

Onlar, 100-200 kişiye oynadı da, biz oynamadık mı!? Onlar, Abdi İpekçi'de büyük maçları 10.000 kişiye oynamayı seçtiler; çünkü taraftarı ne zaman arkalarına almaları gerektiğini biliyorlardı...

Bakınız, çok kısa zamanda F.bahçe Ataşehir'de fevkalâde bir spor salonuna sahip olacak...

Yani onlar, salonu dolduramayız deyip, eylemden kaçmıyorlar. Biliyorlar ki o salonu yaptıklarında taraftarı mutlaka çekecekler! 3-5 sene sürse de çekecekler!

Biz ise hâlâ Abdi İpekçi'yi kiralamaktan korkuyoruz. Dolduramazmışız... Tabii ki dolduramayız!... Ayhan Şahenk'i dolduramayan, İpekçi'yi nasıl dolduracak, değil mi!?

Adnan Polat'ı, her şartta büyük düşündüğü için takdir etmişimdir.

Bakalım Sayın Polat'ın başkanlığında, Galatasaray büyüyecek mi?

Yoksa!?...

Ahmed Salih' Alıntı:
Eyüp bey,

Galatasaray, taraftar sayısı olarak %5, hatta 10% daha fazla olabilir; fakat işlevsellik söz konusu olunca maalesef rakibin oldukça gerisinde kalınmış durumda.

Aziz Yıldırım, 10 yıldır F.bahçe'nin başında; bu süreçte Galatasaray, tarihinin en büyük başarılarına imza attı; ama gündemde F.bahçe var! Neden, çünkü hep büyük düşündüler, büyük düşündürdüler, büyük oynadılar ve büyüdüler!

Onlar, 100-200 kişiye oynadı da, biz oynamadık mı!? Onlar, Abdi İpekçi'de büyük maçları 10.000 kişiye oynamayı seçtiler; çünkü taraftarı ne zaman arkalarına almaları gerektiğini biliyorlardı...

Bakınız, çok kısa zamanda F.bahçe Ataşehir'de fevkalâde bir spor salonuna sahip olacak...

Yani onlar, salonu dolduramayız deyip, eylemden kaçmıyorlar. Biliyorlar ki o salonu yaptıklarında taraftarı mutlaka çekecekler! 3-5 sene sürse de çekecekler!

Biz ise hâlâ Abdi İpekçi'yi kiralamaktan korkuyoruz. Dolduramazmışız... Tabii ki dolduramayız!... Ayhan Şahenk'i dolduramayan, İpekçi'yi nasıl dolduracak, değil mi!?

Yoksa!?...
Benim sayfalarca anlatmaya çalıştığımı birkerede anlatmışsınız, Teşekkürler ve imza.

Basketbol yeni nesil tarafından artık çok aranır oldu. Yavaş yavaş gençlerin ikinci spor olarak değil birinci spor olmaya başladı. 4-5 yıl sonra Aslantepe'ye yapılacak salonda çok bilgili anlık tepkisini, desteğini yansıtacak taraftar geliyor, benim gözlemim bu yönde. Semih abinin dediği alt tarafta kombinesi olan maçı izleyen, üst tribünde de bağarmak isteyen eğlenmek isteyen marşlar şarkılar söylemek isteyen taraftarlarımız Abdi İpekçi'de rahat rahar uygulanabilir. Üst tarafdaki tarafrlarımız ne kadar çok olursa bizim için o kadar iyi olur. Aslında ilk adımın atılması için iyi olacakdır, takımın yeterli desteği olmadığını gören taraftar maçlara daha bir ehemniyetle gelecektir. Şüphem yok.Son olarak ben Galatasaray taraftarıyım diyen, fizanada gelir ipekçiyede. Yeter ki içerisin de Galatasaray sevgisi olsun, o sevgi öyle bir sevgidir ki anlaşılmaz muğlak bir sevgidir. Sevgiliden bile daha çok bağlılık hissedersin.

Ne kadar ekmek o kadar köfte...Eyüp abim çok güzel açıklamışsın bizdeki potansiyelin kullanılamayışını.Biz de bir değişme olmayacağını bildiğimizden Ayhan Şahenk'te kalalım,bari orada yakaladığımız güzel havayla ekstra işler yapmayı deneyelim diyoruz.
FB basketbolun yönetimi konusunda bizden çok önde,ama biz onların dolduramadığı salonu doldururuz diyorsun.Tezat bence bunlar.Zira kemik gruplar haricinde insanlar başarıya endeksli.
Olay salonu büyütmekle olmuyor.Salondan önce Ülker illetinden kurtulup takımın büyütülmesi gerekiyor.Ne zamanki FB'nin önüne geçecek bir kadro kurulur,gerekli yatırım yapılırsa o zaman geçilir Abdi İpekçi'ye.

Bencede artık Abdi İpekçi'de oynamalıyız.Orayı dolduracağımıza kesinlikle güveniyorum.Türkiye'nin de en iyi spor salonu.Bence tereddütsüz oraya gitmeliyiz.Bazı arkadaşlar istemiyor olabilir,doğru.Abdi İpekçi'de çok güzel geçiremedik.Abdi İpekçi'de oynarsak bir daha o seneler gelir diye korkuyor galiba bazı arkadaşlar.

Bu tartışma bitmez gönüllerde(other taraftardan esinlenme) :) :)

Galatasarayımız herşeyin en iyisine,en güzeline layık.Abdi ipekçi de en büyük ve avrupa standartlarında en iyi salon olduğuna göre orada oynamamız gerekli zaten.Hele ki rakibimiz 10.000 kişilik salonda oynarken bizim 3500 kişilik salonda oynamamız aslında kabullenmemiz gereken bir gerçek olarak algılanmalı taraftarlarımız daha da önemlisi yönetimimizce.Ancak salon seçiminde ve salonun doluluk oranında kim ne derse desin en önemli paramatre yönetimin basketol vizyonu,koyduğu hedefler ve bu hedeflere yönelik oluşturulacak kadro.Eğer sezon başında taraftarı inandıracak,heyecanlandıracak kadro kurulmayacaksa,şampiyonluk hedefiyle gerçekten yola çıkılmayacaksa,yine maksimum yarı-finali görebilecek kapasitede ve vizyonda oyuncular alınacaksa ve önemlisi feneri geçmek için çok da fazla bir şey yapılmayacaksa Abdi ipekçide oynamanın da pek bir anlamı yok.Vizyonuna göre salonlarda oynamak lazım!!

Ayhan Şahenk'te oynayıp ''Salonu dolduramadık'' diyeceğimize,
Abdi İpekçi'de oynayıp ''Salonu dolduramadık'' demeyi tercih ederim.

Hiç değilse haklı sebebimiz olur.(Koltuk sayısı)
Dolduramama kaygısı pek de yadırganmamış olur.

Tugay Aktepe' Alıntı:
Ayhan Şahenk'te oynayıp ''Salonu dolduramadık'' diyeceğimize,

Abi amacımız salonu dolduramamaya kılıf bulmak mı yani?Takım bizden zerre elektrik alamadıktan sonra...

Onur UNCU' Alıntı:
[quote="Tugay Aktepe":eek:i42xqtz]Ayhan Şahenk'te oynayıp ''Salonu dolduramadık'' diyeceğimize,

Abi amacımız salonu dolduramamaya kılıf bulmak mı yani?Takım bizden zerre elektrik alamadıktan sonra...[/quote:eek:i42xqtz]

Onur bende onu zaten gerçek anlamında yazmadım buraya.. :)
Yazılar yazılırken keşke mimikler ile beraber duygularda yazılabilseydi.. :p

Yani İpekçi'de oynayacağız diyoruz..

Kimse elektrikten bahsetmiyor Onur.
Herkesin ağzında bir dolduramayız kelimesi.
Kapasite çok sorun edilmiş.Sorun edilmesinin ana sebebi sürekli dolduramayızdan ibaret.Yani takıma destek verme veya rakibi baskı altına alma düşüncesi ikinci plana kaymış gibi..

Tugay Aktepe' Alıntı:
[quote="Onur UNCU":3s8hvwfk][quote="Tugay Aktepe":3s8hvwfk]Ayhan Şahenk'te oynayıp ''Salonu dolduramadık'' diyeceğimize,

Abi amacımız salonu dolduramamaya kılıf bulmak mı yani?Takım bizden zerre elektrik alamadıktan sonra...[/quote:3s8hvwfk]

Onur bende onu zaten gerçek anlamında yazmadım buraya.. :)
Yazılar yazılırken keşke mimikler ile beraber duygularda yazılabilseydi.. :p

Yani İpekçi'de oynayacağız diyoruz..

Kimse elektrikten bahsetmiyor Onur.
Herkesin ağzında bir dolduramayız kelimesi.
Kapasite çok sorun edilmiş.Sorun edilmesinin ana sebebi sürekli dolduramayızdan ibaret.Yani takıma destek verme veya rakibi baskı altına alma düşüncesi ikinci plana kaymış gibi..[/quote:3s8hvwfk]
Tugay çok güzel bir konuya parmak basmışsın , bunu düşünen kişiler çoğaldığında A.İ bile bize dar gelecek.

Ahmed Salih' Alıntı:
Eyüp bey,

Yoksa!?...
Sürekli bu yazıyı okuyorum, bu yazı için tekrar teşekkürler.