Los Angeles Lakers

Sühan Cem' Alıntı:
Özet görüntülerine baktım maçaın. maçın normal süresinin son saniyeleri maç 93-93 derek fisher , bir basket atıyor pota arkası full arkaya kalkıyor sevinçle..:) bu lakers taraftarıda amerikada, tek gerçekten ... deplasman-staples center demiyor maçlara gidiyor

Heryerdeyiz. :) Askerde bile.

Detroit'e Bir Darbe de Lakers'tan !

Los Angeles Lakers ile Detroit Pistons The Palace of Auburn Hills'te karşı karşıya geldiler. Mücadeleden konuk ekip Los Angeles Lakers 93-81'lik skorla galip ayrıldı.
Karşılaşmada Los Angeles Lakers'ta Kobe Bryant 28 sayı, 4 asist, 3 ribaundluk performansı ile sahanın en skorer ismi olurken, galibiyetin de mimarı oldu. Lakers'ta Pau Gasol 13 sayı kaydederken, 11 tane ribaund alarak takımına savunma anlamında büyük katkıda bulundu. Andrew Bynum 16 sayı, 7 ribaund, 2 asist ve Ron Artest 14 sayı, 9 asist, 5 ribaundluk performansları ile galibiyete katkıda bulunan diğer isimler oldular. Los Angeles bu galibiyetin ardından üst üste 4. galibiyetini elde etti.

Ev sahibi ekip Detroit Pistons'ta ise Rodney Stuckey 16 sayı, 3 ribaund, 1 asistlik performansı ile takımı adına sahanın en etkili ismi olurken, Jonas Jerebko 15 sayı, 6 ribaund ve benchten gelen Austin Daye 10 sayı, 4 ribaund, 3 asistlik performansları ile skora katkıda bulunan diğer isimler oldular. Bu sonucun ardından Detroit Pistons üst üste 4. mağlubiyetini almış oldu.

kobe gibi bir oyuncunun son saniyede o üçlüğü atması bence normal.bomboş kalmış kobe gibi bir oyuncunun o şutu sokması kadar doğal bir şey olamaz. ;)

Los Angeles Lakers : 109 - 108 : Sacramento Kings

---------------------------------------------------

Kobe Bryant is an impossible man..

021262419034.jpg

o fotoda ne yaptığı belirsiz olan adam sergio rodriguez. Ayrıca ayağı kaydığı için o halde girmiş fotoya...
Ben Lakerslı olsam Kobe'nin son şutunu değil en önemli 3 silahı sakat olan ve o oyuncular olsa bile Lakers'ın 3-4 gömlek altında bir takım olan Sacramento'ya karşı Lakers'ın nasıl bu kadar zorlandığından bahsederdim. Bence Lakers kadrosunun kalitesini sahaya yansıtamıyor ve playofflarda sorun olabilir. Ayrıca takımın sayı potansiyelinin yarısından fazlasını oluşturan 3 oyuncunun olmamasına rağmen aslanlar gibi mücadele eden Sacramento'mu kutluyorum. Lakers maçı kazandı ama dilerim bu maçtaki yaptıkları saçma işleri görürler ve kupayı California'mıza getirirler.

Deniz Baskın' Alıntı:
o fotoda ne yaptığı belirsiz olan adam sergio rodriguez. Ayrıca ayağı kaydığı için o halde girmiş fotoya...
Ben Lakerslı olsam Kobe'nin son şutunu değil en önemli 3 silahı sakat olan ve o oyuncular olsa bile Lakers'ın 3-4 gömlek altında bir takım olan Sacramento'ya karşı Lakers'ın nasıl bu kadar zorlandığından bahsederdim. Bence Lakers kadrosunun kalitesini sahaya yansıtamıyor ve playofflarda sorun olabilir. Ayrıca takımın sayı potansiyelinin yarısından fazlasını oluşturan 3 oyuncunun olmamasına rağmen aslanlar gibi mücadele eden Sacramento'mu kutluyorum. Lakers maçı kazandı ama dilerim bu maçtaki yaptıkları saçma işleri görürler ve kupayı California'mıza getirirler.

Deniz, bak seni duydular.. ;)

L. A. Lakers 131 - 96 Dallas Mavericks

Ağır ol bakalım Tugay.Kim umduğunu bulamıyacak göreceğiz. 8)
Kasım ortasında ,evinizde, 12 sayı farkla yenmiştik sizi yine yeneriz. 8)
Aaron Brooks'un cüssesi yeter.

Erdal Avcı' Alıntı:
Ağır ol bakalım Tugay.Kim umduğunu bulamıyacak göreceğiz. 8)
Kasım ortasında ,evinizde, 12 sayı farkla yenmiştik sizi yine yeneriz. 8)
Aaron Brooks'un cüssesi yeter.

Görüşürüz Erdal.

Biz istediğimiz maçı kazanırız. Yeter ki isteyelim...

Bknz. NBA 2009 Finals.

Herşey Gasol'de biter. Gasol eğer oynarsa ( -ki sakat bildiğim kadarıyla ) pota altından maç kazanır Lakers, Artest gibi bir oyuncudan mahrumsunuz Battier o yönden rahat. Kobe'nin bu maçta her rox maçında olduğu gibi takımı oynattıracağını düşünürsek Gasol ve Odom'da bitecek herşey.

Brooks,Landry,Battier'e çok iş düşecek.

Mümkünse de 30 dk Landry 18 dk Andersen oynasın, C.Hayes kadro dışı kalsın. :)

Güzel maç olacaktı Tracy olsaydı ama Adelman karaladı herşeyi... Bir süpriz olur mu diyeceğim ama bu söylediğime bende inanmam :)

Lakers biraz daha favori eğer Artest ya da Gasol'den biri oynarsa.

Başarının anahtarı; R.Adelman'da bu maçta...

Tugay, Lakers'in final yapacağından kimsenin şüphesi yok zaten,kadroya bakmak bile yeterli kağıt üzerinde... İsim yaparak maç kazanılmıyor geçen sene bunu ispatladık çaylak kadroyla.

Eğer Gasol ve Artest olmazda, Kobe bir de yalnız başına ne yapabiliyormuş onu görelim merak ediyorum!

20 sy,5 rb,5 as'ten ötesi hayâl olur gasol ve artest olmazsa...

Los Angeles Lakers : 88 - 79 : Houston Rockets

8)

Üst üste 4. galibiyetimizi aldık ve batıda olan liderliğimizi sürdürdük.

Emre Yuksel' Alıntı:
tugay, los angeles derbisini kaybetmişsiniz...)

Evet abi kaybettik maalesef. Clippers'ın bu sene, geçmiş yıllara oranla daha iyi olduğu bir gerçek ama yine de kaybetmemek gerekirdi... Baron double-double yapmış, maaşallah büyük maçlarda hiçbir takımı es geçmiyor...