Malik Dixon

saygılar kardeşim.
tek yaptığı bu olsa keşke.
bütün sezon gs forması altında gördüğüm sürece içimde bir şeyler eksikti ama forma altındaydı işte.
neyse yinede teşekkür edelim hizmetleri için girdiği truck drive ları için.

W_chen' Alıntı:
Evet aynı zamanda Telekomda oynadığı dönemde bir Galatasaray maçından sonra Abdi İpekçide oynanacak olan Telekom-Efes maçından önce Galatasaraylıların 1 hafta sonra oynayacakları Efesi kızdırmak için Telekom oyuncularına tezahurat yapıp tiribüne çağırdığı anda alakasız Telekom oyuncuları bile dönüp alkışlarken kendisi Galatasaray seyircilerine bi s.... gidin ifadesiyle bakıcak kadar iyi bi Galatasaraylıdır..kim ne derse desin o günden beri ısınamamışımdır kendisine..

X abim transferde yada dixon'da bir gelisme varmı ??? yada üner bundan sonra napıcak yaa GS dan ayrılmaya niyeti yoktu babamın konustugu kadarıyla?

abim benim babm konustu ama bundan hemen hemen 2ay once flndı bu.ozamnda baya baglıydı bırakmaya niyeti yok gbiymis ole dedi cunku ben kunter olayını soleyince yalandır bırakmaz o adam dedi ;)

saol abicim ama niye kaparlarki boyle anamadım bide transfer butcemiz fln belli oldumu yaa?

bertan' Alıntı:
mekteb-i sultani' Alıntı:
ve şemso asker olayı olsun olmasın kovulcak ki erman hoca 3.oldugumz senede kovmuştu(kovulma biraz kaba olduysa yollar ayrılır diyim)
artık dixon daha büyük önem kazandı.

bence galatasary ıcın sakat sakat bıle oynayan bı sporcusu ıcın kı halen
sozlesmelı oyuncusu ıcın kovulma bıraz agır kacmıs. yanı konu hakkında yorum yapmak zorunda deılsın. semso cok ıyı bır galatasarylıdır. cunku ne zaman galatasaray ıcın gelırmısın debıldıgınde takıma gelmıstır. ve bu sezon ıcınde ıyı oynayan ender oyuncusundan bıtanesıdır. bence konusma seklını yada yorum seklını duzelt.

senin bu sene kaç tane maç izlediğin ortada zaten...

şemsettin kaç maç çevirdi allahını seversen ? veya iyi oynadı ?

Erman Hocanın adamı oyun kurucu pozisyonunda Terrel Lyday dir, bizdeyken kendisi transfer etmişti,Fransaya gittiğinde de yanında götürmüştü kuvvetli ve takım oyununa uygun bir oyun kurucu aynı zamanda skor yönüde kuvvettli...

takım oyunu ztn bizim 3 yıldır istedigimiz sey ama kunter dixon la cok zor anlasır kunter dixon u en iyi ihtimalle 2numara oynatır ondada defans yapmadıgı icin kızıp oyundan alır

O işler pek de belli olmaz aslında, tamamdır Dixon pek isteyerek oynatacağı bir adam değil, ama bir sezonda Mitchell, Kelly ve Lydayy gibi neredeyse ( Kelly ve Lyday biraz benziyordu) ortak özelliği olmayan 3 adam oynattığına göre çok da bir Erman Kunter gard prototipinde bahsetmek doğru olmaz. Piyaasada sağlam bir adam bulamazsa Dixon'a ok çekebilir...

CanuAltay' Alıntı:
bertan' Alıntı:
mekteb-i sultani' Alıntı:
ve şemso asker olayı olsun olmasın kovulcak ki erman hoca 3.oldugumz senede kovmuştu(kovulma biraz kaba olduysa yollar ayrılır diyim)
artık dixon daha büyük önem kazandı.

bence galatasary ıcın sakat sakat bıle oynayan bı sporcusu ıcın kı halen
sozlesmelı oyuncusu ıcın kovulma bıraz agır kacmıs. yanı konu hakkında yorum yapmak zorunda deılsın. semso cok ıyı bır galatasarylıdır. cunku ne zaman galatasaray ıcın gelırmısın debıldıgınde takıma gelmıstır. ve bu sezon ıcınde ıyı oynayan ender oyuncusundan bıtanesıdır. bence konusma seklını yada yorum seklını duzelt.

senin bu sene kaç tane maç izlediğin ortada zaten...

şemsettin kaç maç çevirdi allahını seversen ? veya iyi oynadı ?

yanı maca gıtme tartısmasına gırmek ıstemem. bıde en ıyı taraftar olayına ama soyle soyleyeyım ıstanbulda oynanan ıc/dıs maclarının %90'nına gıttım. semso mukemmel oynuyo demem (zaten yas gelmıs 35'e )ama haksızlık ta etmemek gerek..
ama soruya soyle cevap verıp konuyu uzatmayalım. bu sene oynanan maclarda cıft hanelı sayılara ulasan bı kac oyuncudan bırıdır dıyeyım.. semso mrsıc yada dıxon deıl ama elınden gelenı yaptı bence.. bu benım dusuncem..

bence nolursa olsun dixon kalmalıdır. her ne kadar erman hocanın sistemine uymasada ben seneye büyük fayda sağlıycağını düşünüyorum ve kalmalıdır diyorum. tabi daha iyisi bulunursa gidebilir ama bulunurmu? orasıda meçhul tabi. bide bana göre şemso bu sene pek fena oynamadı ama gitmelidir çünkü ben takımın biraz gençleştirilmesi gerektiği düşüncesindeyim. bu bakımdanda şemso'ya katkılarından dolayı teşekkür edilmeli ve yollar ayrılmalıdır. zaten adamın askerlik sorunuda var. en iyisi bu soruna bulaşılmadan şemso'yla yollar ayrılsın...

yok arkadasım kunter cok disiplinli bir adam dixon un sozunu dinlemiceni ortamı ahengi bozucanı dusunurse kalmasını kesinle istemez kabulde etmez dickle tarzı oynatmayı seven ve gerektiginde cezayı kesen adamları daha cok tercih eder

ben erman kunterın malık le calısacagını pek dusunmuom cunku erman kunter toplu savunma toplu hucum oldugu ıcın bu kadar sevdık...

ama erman kunter malıgı ıı eder

Arkadaslar dixon ne oldu ya canaydın ozel olarak ilgileniyor demis bi arkadas bunun tam kaynagı ne solersen sevinirim isalah kalır dixon cunku bu taraftar onu cok seviyor ve o da taraftarlari.

volverin' Alıntı:
Arkadaslar dixon ne oldu ya canaydın ozel olarak ilgileniyor demis bi arkadas bunun tam kaynagı ne solersen sevinirim isalah kalır dixon cunku bu taraftar onu cok seviyor ve o da taraftarlari.
bencede kaynak olmali
insallah malik gitmez

malik tek başına bi takım gibiydi hatırlayın soktuğu imkansız sutları seyirciyide hawaya sokuyo çok çok faydalı müthis bi adam lütfen yönetim ben bir malik manyağı olarak yalwarıyorum o kalsın takımda s.s malik dixon bizi bırakma :atki
sadece GALATASARAY

yalçın' Alıntı:
malik tek başına bi takım gibiydi hatırlayın soktuğu imkansız sutları seyirciyide hawaya sokuyo çok çok faydalı müthis bi adam lütfen yönetim ben bir malik manyağı olarak yalwarıyorum o kalsın takımda s.s malik dixon bizi bırakma :atki
sadece GALATASARAY
kesinlikle kalmasi lazim çok süper 1 skorer ayni zamanda bencil deil asist krallignda 2. bitirdi ligi
böyle bir oyuncu çok az bulunur
insallah elimizde tutabiliriz

Bu konudaki ilk postlarımda Malik'in kalması gerektiğini savunmuştum.Ancak Erman Kunter gelince fikrim değişti.Doğru Malik bize maç kazandırdı ama bireyselliğiyle kaybettirdiği maçlar da var.Erman Kunter'in takımında Malik tarzı bir oyuncuya yer olmaz.Ha Malik kendini dizginler o ayrı.Ama geçen seneki görüntüsüyle bu sene olmaz.Malik'i fazla aramayız bana göre.

koch' Alıntı:
Bu konudaki ilk postlarımda Malik'in kalması gerektiğini savunmuştum.Ancak Erman Kunter gelince fikrim değişti.Doğru Malik bize maç kazandırdı ama bireyselliğiyle kaybettirdiği maçlar da var.Erman Kunter'in takımında Malik tarzı bir oyuncuya yer olmaz.Ha Malik kendini dizginler o ayrı.Ama geçen seneki görüntüsüyle bu sene olmaz.Malik'i fazla aramayız bana göre.
kazandigmiz bütün maçlari onun sayesinde kazandik
o olmasaydi bu takimin hali çok kötü olurdu
bu takimin dixon ı gönderme lüksü yoktur
dixon giderse daha iyi 1 takima gider
dixona şahsi oynuyor diyenler asist krallıgında 2. olmasına bakmalılar
o takım oynarken kendid oynamıyor takım suskunken sazı eline alıyor
hatta bence dixon basketbol takımının hagisidir

1905' Alıntı:
koch' Alıntı:
kazandigmiz bütün maçlari onun sayesinde kazandik
o olmasaydi bu takimin hali çok kötü olurdu
bu takimin dixon ı gönderme lüksü yoktur
dixon giderse daha iyi 1 takima gider
dixona şahsi oynuyor diyenler asist krallıgında 2. olmasına bakmalılar
o takım oynarken kendid oynamıyor takım suskunken sazı eline alıyor
hatta bence dixon basketbol takımının hagisidir
Dixon'ın basketbol takımının Hagisi olmasının sebebi takımdaki savrukluktur.İdeal basketbol takımları sırf bir oyuncuya bağlı olmazlar.
Sezon başında Beşiktaş El Amin ve Varda'yı gönderdiğinde herkes takımın çöktüğüne inanıyordu.Oysa Beşiktaş bireysel oyunu bırakıp takım basketboluna döndü ve Efesle Ülker'i normal sezonda 4 maçta da mağlup etti.Sakatlıkların ve yabancıların pilinin bitmesinin sonucunda Efes'e yarı final serisinin son maçında kaybederek elendi.
Sadede gelirsek Dixon bu sezon teknik kadro yetersizliğinin de etkisiyle kendi başına takım olmuştur.Ama bu gelecek sezon da takıma yararlı olacağı anlamına gelmez.En azından şu görüntüsüyle sisteme uymaz.
Dixon bizi bütün sezon taşıyarak kalbimizde yer etti.Keşke sisteme ayak uydursa da kalabilse.