Miami Heat

Wade çok feci triplerde, ve o böyle triplere devam ederse, şampiyonluğun tek yolu LeBron'un tüm maçlarda insan üstü oynamasından geçer.. Şimdilik müthiş bir özveri, sahiplenmişlik, hırs ve sorumluluk ile oynuyor. Ama sürekli bunu sürdürmesi cidden çok zor, çünkü zahmet edip de bir el atan, yardım eden yok adama.

Şunu da söyliyeyim, Wade tripleri yüzünden bu sene şampiyonluk kaçarsa tribin kralını yer sezon sonu..

Wade sezon sonu ya da bir sene sonra ayrılır. Bana göre Lebron'dan çok daha iyi bir oyuncu. Kariyeri boyunca ilk defa bir hayat memat maçında sorumluluk aldı diye Lebron'u büyük oyuncu görenleri ise anlamıyorum.

Wade, LeBron'dan daha iyi bir winner olabilir, ancak LeBron belki de NBA tarihinin en komple oyuncularından biri, bu anlamda Wade'in daha iyi bir oyuncu olduğu görüşüne katılmıyorum. Bunun yanında LeBron inanılmaz olgunlaştı, Wade'in ise tavırlarını, Spoelstra ile olan sürtüşmelerini de daha çözemedim. Wade'in ciddi anlamda toparlanmaya ihtiyacı var.

Burak, Wade takımı kaybettiğinin farkında bence zira MVP tezahüratı artık onun için inlemiyor salonda. Bunun yanı sıra sık sakatlık yaşamaya başlaması, yaşının 30-31'e gelmesi onun Lebron ile takım içi rekabetini imkansıza yakın hale getiriyor.

Özellikle maç içinde zorlamaya çalıştıkça dahada batırıyor olayı.Miami'nin bunca yatırım söz konusu iken artık duygusal davranmaması gerektiğini düşünüyorum. hem Spoelstra, hem Miller, hemde Wade için sene sonu radikal kararlar alınmalı , benim şahsi görüşüm budur.

Wade'i hala daha piyasası varken, hala daha çok saygı görürken güzel bir takasta kullanmak akıllıca olabilir Miami için yoksa bu senede kayıp edilirse organizasyon b,ka saracak gibi.

Burak, Wade takımı kaybettiğinin farkında bence zira MVP tezahüratı artık onun için inlemiyor salonda. Bunun yanı sıra sık sakatlık yaşamaya başlaması, yaşının 30-31'e gelmesi onun Lebron ile takım içi rekabetini imkansıza yakın hale getiriyor.

Özellikle maç içinde zorlamaya çalıştıkça dahada batırıyor olayı.Miami'nin bunca yatırım söz konusu iken artık duygusal davranmaması gerektiğini düşünüyorum. hem Spoelstra, hem Miller, hemde Wade için sene sonu radikal kararlar alınmalı , benim şahsi görüşüm budur.

Wade'i hala daha piyasası varken, hala daha çok saygı görürken güzel bir takasta kullanmak akıllıca olabilir Miami için yoksa bu senede kayıp edilirse organizasyon b,ka saracak gibi.

Sezon bitince Miller "amnesty clouse" hakkıyla yollanacak Doğan.Bunu garanti edebilirim.Çünkü Miami medyasında herkes Miller'ın kazık ve 2015'e kadar süren kontratına takmış durumda.

Wade'in gönderilmesi diye birşey sözkonusu olmaz bence.O zaman "dağdan gelip bağdakini kovmak" gibi çirkin bir tablo ortaya çıkar.Bu takım herşeyden feragat edip bir araya geldiyse ve bu işin olmayacaklarını düşünüyorsa üçü birden ayrılmalı takımdan.

Spoelstra'ya ben geçen seneden beri kılım.Rotasyon ayarlamaları-çizdiği felaket son hücumlar ve takıma hakim olmaması gerçekten büyük zaaf.Özellikle rotasyon konusu inanılmaz.Papatya falı gibi adam üçlü dışında geçen seneden bari sabit bir rotasyon belirleyemedi.Geçen sene Chicago serisine kadar Play-off'da adam akıllı hiç süre vermediği Miller'a +20 dk süre vermeye başladı.Haslem iyileşince +15 dk süre alan Ilgauskas bir anda bench'in derinliklerine itti.Boston serisinde ilk maçın kahramanı olan James Jones'u Miller dönünce bir anda havlu sallayıcısına dönüştürdü.Dallas-Chicago serisinin garip maçlarında Magliore'a süre verdi.Bu senede Turiaf transfer edilince ilk 5 başlayan Joel'i bir anda 12. adam yaptı.Sonra Turiaf'ın fiziken bitik olmasını görüp İndiana serisinden itibaren Joel'e tekrar sarıldı.Miller-Jones-Battier arasında ayarlanamayan süreler vs. Takımda LeBron-Chalmers-Wade-Bosh-Haslem dışında kimin ne kadar süre alacağı tamamen tesadüfi.Takımın zaman zaman girdiği kafa karışıklığının bir sebebide Spoelstra'nın tutarsız rotasyonları ...

Ama ben yinede finale çıkarlarsa şanslarının Oklahoma'dan daha yüksek olduğunu düşünüyorum.LeBron kendisine dair yapılan bütün goygoyların farkında ve o goygoyları boşa çıkarmak için canını verebilir final serisinde.

Bu arada bakmak isteyen varsa Miami'nin şu andaki ve gelecek 5 sene içindeki salary-cup durumu.http://hoopshype.com/salaries/miami.htm

İlk yarıda Boston'ın kontrol ettiği bir maç, ikinci yarı özellikle son çeyrek savunmanın getirdiği direnç ile gelen bir 7. maç zaferi..

Artık finaldeyiz, ve o yüzüğü almanın vaktidir. Wade triplerde iken, Indiana ve Boston serilerinde gösterdiği olgunluk LeBron adına müthiş bir olay. Adam her gün eleştiriliyor, annesine falan edilmedik laf bırakılmyor, kafasından aşağı bira döküyorlar, hayvani sertlikte faullere maruz kalıyor, açıp ağzını tek kelam etmiyor, aksine oyuna daha çok konsantre olup, eziyor, geçiyor.. Bunu bir de finalde, Oklahoma'ya karşı yapsın ve bütün ağızlara son kez bir mühür çeksin.

Lebron'u geçen sene final serisindeki halde bir daha görürsem artık bırakırım desteklemeyi net. Zira geçen seneki halini düşündükçe hala tüylerim ürperiyor bir insan evladının bu kadar beynini, oyununu her şeyini kilitlemesi kolay yaşanacak bir şey değildi.

Bu sene telefi şansı doğru tekrar ve şu ana kadar inanılmaz taktir topladı. Zira takımını Wade ve çoğunlukla Bosh olmadan buraya kadar getirdi çok büyük oynuyor şimdi sıra geldi finale.

Yine en büyük iş Lebron'a kalmış durumda zira hücumda etkin olması gerekirken aynı zamanda savunmada Durant'ı tutma görevide çoğunlukla onun üstünde olacak. Özellikle dış şutu da iyi olan Duran'ı savunmak çok daha efor gerektiren bir iş olacak.

Wade-Westbrook eşleşmesinde, Wade'in Boston maçının 2. yarısındaki uyanma emaresi ışığında ilginç ve belirleyici olacak.

Bana kalırsa bu seride Miami'nin en büyük silahı kullanmayı başarırsa Cris Bosh olacak zira tam bir pota altı savunmacıları olan İbaka ve Perkins'e karşı dış ve yüksek posttan şut silahı olacak Bosh final sersinde birden fazla kez 30 sayı barajına ulaşabilir diye düşünüyorum.

Abilerim, kardeşlerim bu gece Lebron'un evinde toplanıyoruz, bütün Florida'yı şampiyonluk şarkılarıyla inleteceğiz, Miami sahillerinde konvoy yapacağız, meşaleleri yakacağız.

Ulaşım için gerekli kolaylığı LeBron Reyiz yapacaktır.

Uçak kaldır, uçur bizi LeBron Başgan :D

https://twitter.com/GrantlandLive/status/216005455485476864
http://www.cbssports.com/nba/story/19400661/if-this-is-it-for-miller-what-a-way-to-go-out

Mike Miller yazın ameliyat olup sonrasında da emekli olacak.Yani 3 yıl daha sürecek kontratı kendiliğinden feshedilecek.Joel Anthony'ninde "amnesty clause" affıyla gönderilebileceği konuşuluyor.Bu ikiside olursa Miami'nin Cap'da 6 milyon'a yakın boşluk açılıyor.Bunun 1 milyonu draft'dan[27. sıra] seçecekleri çaylağa gitse geri kalan para tüm eksiklerini kapatmak için yeter de artar.

2 Yıl boyunca [sakatlıkların da etkisiyle] hiç bir şey yapmadı ama son maçtaki oyunu ile tüm bunların karşılığını verdi.Yolu açık olsun Mike Miller'ın...

Edit: Anaa James Jones'da emekli oluyor.
https://twitter.com/AlexKennedyNBA/status/216332022111674368

Edit 2: Draftta 27. sıradan Brezilya'lı Pivot Fab Melo'yu seçebilecekleri konuşuluyor.Enfes olur.Tam takımın ihtiyacı olduğu oyuncu tipi.

Edit 3: Jason Terry lütfen gelmesin Florida sahillerine.Eksik kalsın.

Miller ve j.Jones'un 3lükçü varlıklarının yerine Ray gelirse şayet büyük iş başarmış olur Miami.

Tabi Ray'in bu durumda kabul edeceği muhtemel kontrat bedelini merakta etmiyor değilim.

Kaan ne biçim bir ilk 5 o öyle :)

:)
Final serisindeki takımdan Chlmers'ı çıkarıp Ray'ı koydum zaten Miami'nin oyun kurucusu Lebron.Ray Allen Miami hücumunu inanılmaz rahatlatır özellikle Wade'yi çok rahatlatır Wade gibi penetre üzerinden oynayan şutu pek olmayan bir oyuncu için takımda asla şutu riske edilmeyecek bir oyuncu olması çok iyidir penetre alanı açar.
Miller ve j.Jones'un 3lükçü varlıklarının yerine Ray gelirse şayet büyük iş başarmış olur Miami.

Tabi Ray'in bu durumda kabul edeceği muhtemel kontrat bedelini merakta etmiyor değilim.

Ray Allen Miami'ye ailesinin yanına dönmeyi istiyor derdi para değil 3 MD istiyormuş

Bu arada miami Bilups'la da ilgileniyormuş.

Miller'a verilen para düşünüldüğünde Ray için 3 milyon hiç bir şey değil.

Bunun yanında Billups yaşına kıyasla büyük bir sakatlık yaşıyor atlanır ve düşük bir kontratı kabul ederse gerçekten hem rüya hemde notaji bir kadro kurulmuş olurki izlemesi çok keyifli olur.

Öte yandan Billups gibi adamla ilgileniyorsan şayet pota altınada gerçekten sert ve bitirici yetenekleri olan bir adam bulmak lazımki bu Miami'nin en zayıf karnı. Bu anlamda Erdal'ın dediği Fab Melo nasıl bir adam merak etmiyor değilim.

Miller'a verilen para düşünüldüğünde Ray için 3 milyon hiç bir şey değil.

Bunun yanında Billups yaşına kıyasla büyük bir sakatlık yaşıyor atlanır ve düşük bir kontratı kabul ederse gerçekten hem rüya hemde notaji bir kadro kurulmuş olurki izlemesi çok keyifli olur.

Öte yandan Billups gibi adamla ilgileniyorsan şayet pota altınada gerçekten sert ve bitirici yetenekleri olan bir adam bulmak lazımki bu Miami'nin en zayıf karnı. Bu anlamda Erdal'ın dediği Fab Melo nasıl bir adam merak etmiyor değilim.

Fab Melo sert savunmacı bir oyuncu ama 20-25 arası draft edilicek deniliyor Miami'ye kalmayacak gibi.Fab Melo olmazsa Ezeli'yi seçicekmiş Miami.