Mitchell - McGowan - Holman

Vallah ben de pek bayılmadım yabancılarımıza.

Hazırlık maçlarından beri izlediğim en iyi maçlar Fitch'in oynadığı maçlardı. En çok Fitch hoşuma gitti. Ama diğerleri vasat bence. Haa.. bütçe buna yetiyorsa ancak... eyvallah!

Ama Mitchell'i hem biraz vurdum duymaz buluyorum, hem de turnikeye girişleri hasta ediyor beni. Daha çok blok yer o bu şekilde.

Keşke Mitchell yerine Dixon kalabilseydi.

Saygılar.

holman bence çok önemli bir oyuncu.bir uzun için ince de kalsa çok faydalı olucak bir oyuncu.bu sene alışırsa takıma çok işler yapar.

bence ilk olarak murat hakkında eleştirilmesi gereken konu sayın murat özyer in adama kaç dakika süre verdiğidir gözlemlerimce genelde son periyotta süre veriyo genelde ayrıca fatih hakkında süphelerim var hala kafasına göre performans gösteriyo malik dıxon gibi bu takım ilk 4 u zorlamsı için daha fazla fedakarlık gosterılmesı gerekır 1- efes 2- fb ülker 3-besıktas 4-turk telekom 5- banvit cok guclu takımlar dikkat edilmeli ayrıca fitch in performansı mittchell in onurunu kırmıs olabilir

bukadar umutsuz olmak için daha erken değilmi!!
ilk kötü maçımızda hepimiz umutsuzluğa kapılıyoruz lütfen biraz daha pozitif bakalım ayrıca daha biz devreye girmedik takımımız taraftarında devreye girmesiyle kapasitesinin üzerine çıkacaktır....
bkz:bjk efesi seyircisi ile yendi aynı bjk ülkerden fark yedi!!!

Bizim yönetim, muhtemelen bunları amele pazarindan buldu.Bunlara basketbolcu demeye bin şahit ister.

Pivot mevkiine ve oyun kurucu mevkiine birer isabetli transfer yapıp bu kazmaları gönedermemiz lazım...

Ayrıca Holmann'dan eski performansını beklemek tam bir hayal...

sezon basinda ilk 4 hedefiyle kuruldugu iddaa edilen bu kadronun en onemli 2 mevkinin ( GUARD VE PiVOT ) son derece vasat 2 oyuncuya ( Mitchell - Mcgowan ) a emanet edilmis olmasinin sonuclarini gormeye basladik...eger bu oyuncularin yerlerine gercekten takima sinif atlatacak 2 oyuncu alinmazsa daha cok maglubiyetler izleyecez..bu kadro ilk 4 e oynayamaz..ilk 4'e oynayacak kadro nedir diene en guze4l ornek TELEKOM dur. Muratcan guler gibi oyuncu bile 9. 10. oyuncu konumunda Telekomda.ligin tepesindeler bu haftada Efes i yendiler...Kadromuz kotu diil ancak ilk 4e oynayacak kapasitede diil...murat ozyerin bir an once bu 2 pozisyona yeni oyuncular istemesi gerekli yonetimden...

onemli olan mcgowanin 4 veya 5 numara olmasi diil..onemli olan ne verdigi..senelerdir 4 numarada burak sezgin gs a cok onemli katkilar yapti..mcgowan son derece kisitli bi oyuncu..bize 5 numaraya iceriyi domine edicek bi uzun gerekli..savunmaya sinif atlaticak onemli maclarda bize hucumdan cok once savunma lazim..bir tek fatihle bu is yurumuyo,yurumeyecekte..mcgowan ve mitchell in yerlerine 2 tane takima sinif atlatacak oyuncu alinmasi gerekli..

bence olay mcgowan veya mitchell'in yetersizliği değil, takımda aldıkları yanlış rollerdir.

mcgowan geçen sene eurocupta 20 sayı ortalama ile oynamış, alman şampiyonu rheinenergie köln takımının önemli oyuncularından biriydi. nasıl oldu da böyle bir düşüş sergiledi ? kötü oyuncu oldugundan dolayı mı ?

Bence hayır.

Holman Ülker'e transfer olmuştu sakatlığından önce. Mitchell da NCAA'de final four gördü henüz geçen yıl. Kötü oyuncu olsalar bunları başarabilirler miydi ?

Bence hayır.

Şu anda Fitch'in takıma gelmesiyle beraber roller değişmeye başladı. Mitchell takımın lideri konumundayken bir anda Fitch oldu. Setler karıştı, bireysellik ön plana çıktı. Top paylaşımı olmayınca da içeriye top inmez oldu. Holman ve Mcgowan da istedikleri pozisyonda top alamayınca içerisi etkisiz kaldı.

biraz sabretmek gerekiyor diye düşünüyorum. Sonuçta bu oyuncuların kapasiteleri belli.McGowan bize gelmese Virtus Roma'ya gidecekti. Biraz sabır.

Bir not: Bu adamları bit pazarından almadık.

CanuAltay' Alıntı:
bence olay mcgowan veya mitchell'in yetersizliği değil, takımda aldıkları yanlış rollerdir.

mcgowan geçen sene eurocupta 20 sayı ortalama ile oynamış, alman şampiyonu rheinenergie köln takımının önemli oyuncularından biriydi. nasıl oldu da böyle bir düşüş sergiledi ? kötü oyuncu oldugundan dolayı mı ?

Bence hayır.

Holman Ülker'e transfer olmuştu sakatlığından önce. Mitchell da NCAA'de final four gördü henüz geçen yıl. Kötü oyuncu olsalar bunları başarabilirler miydi ?

Bence hayır.

Şu anda Fitch'in takıma gelmesiyle beraber roller değişmeye başladı. Mitchell takımın lideri konumundayken bir anda Fitch oldu. Setler karıştı, bireysellik ön plana çıktı. Top paylaşımı olmayınca da içeriye top inmez oldu. Holman ve Mcgowan da istedikleri pozisyonda top alamayınca içerisi etkisiz kaldı.

biraz sabretmek gerekiyor diye düşünüyorum. Sonuçta bu oyuncuların kapasiteleri belli.McGowan bize gelmese Virtus Roma'ya gidecekti. Biraz sabır.

Bir not: Bu adamları bit pazarından almadık.

Sorun Türkiye' de oyunculardan değişik performanslar beklenmesi. McGowan Galatasaray' a 4 numara mevkiisi alındı ama adam kesinlikle tam bir 4 numara özelliklerinde degil. Top ile çok yumusak ve fundamental i de bir forvet gibi. Pota altındaki itiş kakışa pek müsait bir isim değil ve asıl mevkiisi de 3-3,5 diye düşünüyorum. ( 3,5 numara diye bir mevkii yok demenize gerek yok, ben de biliyorum :) )

Ama tabi Murat OZYER gibi bir teknik adamın bu oyuncuyu izlediğinde gerekli analizleri yapmamıs olması da enteresan. Ha yok analiz edip bu gercekleri görmüşse de, neden kendisini transfer etti. Bu da üzerinde düşünülmesi gereken bir soru.

abi swonuc olarak ribandlarda fln fena bi adam degil mc gowan ama dedigin gibi pota altı hucumunda sorunları var
holman cok extra bir oyuncu bunu herkez kabul ediyor ama kendini toplaması istikrar yakalaması sart
mitcell ise fitch in gelisi ile birlikte kafa olarak cok yıprandı savruk bi goruntu cizdi ama hazırlık devresinde onun kaliteli bi isim oldunu gormustuk oyuzden takımda tasların oturması herkezin rolunu kabullenip benimsemesi sart takım ortamında ben merkezci olmak sorun yaratır

bence McGowan kötü bir oyuncu değil.Dha önceki takımındaki sayı ortalması oldukça yüksekti.Ancak Mitchell için aynı şeyler söylenemez.Bence çok kötü bir oyuncu.Şu anda aklıma son 5 yılın oyun kurucuları gelio da aralarında en kötüsü şüphesiz Mitchell ;)

Bu 3 oyuncuda ligimizdekı en sıradan yabancılar sınıfında değerlendirilmeli.Ülker desteğıyle fener Solomon, Kambala gibi adamlarla mucadele ederken, bız becerıksız yonetım sayesınde ulkerden bıle yararlanamıyoruz. :(

ben mitchell hakkında başından beri ısrarlıyım.agalar banvit tübadı hatırlyın türkiye kupasını hatırlayın adam muhteşemdi ben mitchellda ısrrlıyım kar,tkı yapar diye düşüncem tabi fitchinde ona ayak uydurması lazım bütün takımın fitche değil

husnucanardil' Alıntı:
ben mitchell hakkında başından beri ısrarlıyım.agalar banvit tübadı hatırlyın türkiye kupasını hatırlayın adam muhteşemdi ben mitchellda ısrrlıyım kar,tkı yapar diye düşüncem tabi fitchinde ona ayak uydurması lazım bütün takımın fitche değil
takımın yıldızı ve en tecrubeli oyuncusu olarak bence mitcell iin fitch e ayak uydurması gerekir sunu unutmayalımkı 1.hucum gucumuz fitch
herzamn bjk macı gibi kazanamayız oyuzden mitcell takım ici cekismesini macta degilde antremenda gosterse cok daha iyi olur bizim icin ;)