Mitchell - McGowan - Holman

hala anlamamakta israr ediyosunuz bu takimin oncelikle bir 5 numaraya ihtiyaci var ki iceriyi kapatsin..mcgowan oynadigi yerde senelerdir son derece basalili mucadele etmis burak sezgin var...mcgowan belki belli yetenekleri olan bi oyuncu olabilir ancak bu sistemin icinde bizim ihtiyacimiz olan oyuncu diil..mitchell icin bi arkadas en guzelini solemis son senlerdeki guard lari dusundugumuzde mitchell aralarinda en vasati olarak duruyo.Ne asist katkisi var ne savunma,hucum gucu sinirli bi oyuncu..bole bi oyuncu icin kontenjani dolduracagimiza 1 numarayi mithat demirele emanet etmeyi tercih ederim,2 numarada da tufan oynar 5 numarayada ii bi 5 numara alinirsa takim in gucu dahada artar...

Fatih Solak , Cemal Nalga ve Hollman varken 5 numara alınması aynı şekilde bu 3 adama yazık etmek olacaktır.
Statik ve savunması olan bir şutörü tercih ederim kendi adıma.

Mümkünse atletik,iyi savunmacı ve ribaundçu,fiziği de kuvvetli olan bir 3 numara alayım ben...

Çok iyi şut atmasa da olur...:)

bence brian boddicker tarzı 3-4 oynayabilen yüksek posttan sayı üretebilen bir oyuncu lazım takımımıza çünkü diğer türlü işimiz sadece üçlüklere kalıyor

Durun arkadaslar bütün takımı değiştirmeye kalktınız daha sezonbası ilerleyen haftalarda takım oturduğunda göndermeye calıştığınız isimler fazlasıyla konusulmaya baslayacak...

Biraz sabır.....

Uyum sürecindeyiz daha.........

sovereign' Alıntı:
Mümkünse atletik,iyi savunmacı ve ribaundçu,fiziği de kuvvetli olan bir 3 numara alayım ben...

Çok iyi şut atmasa da olur...:)

rodman a teklif yapılsa gelirmi sence :atki

takımımız iyi yolda yavaş yavaş taşlar yerine oturucak ve bence ilerleyen haftalarda cok daha güçlü bir takım olucaz...

zaten suan efesten sonra ligin en az sayı yiyen takımı bizis bence bu savunma basarımıza takım oyuncularının bırbırı daha ıyı tanımasından sonra olusucak hucum gucude eklenınce cok üst düzey bir takım olucaz.. benım bundan süphem yok ....

arkadaşlar mitchell harika bir oyuncu bence yani fitchle birlikte cok güzel işler yapacaqını düşünüyorm holman ise takıma alısma asamısında yawas yawas takımda güzel yerlere geleceğini düşünüyorm ama mc gowan ii ama pek hoşuma gitmiyor benim !! ..onun yerine baska bir oyuncu gerekir ;)

Bence bizim bu üç oyuncuya da ihtiyacımız var.Mitchell'ın hiç bir yönü çok iyi değil ama bütün ozellikleri vasatın üzerinde, fena bir şutör değil,kısa olduğu için hızlı, deliciliği var, kötü bir savunmacı da değil atletikliği sayesinde.saha görüşü de iyi diyebiliriz.McGowan'ın ise şutunun olması çok önemli.Zaten Fatih ve Cemal sayı potansiyelleri az olan oyuncular, McGowan hem şutu olması itibariyle hem de içeriden oynaması itibariyle bizim için kilit oyunculardan biri.Dediğim gibi en önemli özelliği şutu olması, bu sayede rakip savunmayı açarak Fitch ve Mitchell'a daha rahat penetre etme şansı hazırlayabiliyoruz, hele Burak ile birlikte sahadaysa...Holman ise malum talihsiz bir sakatlık yaşadı, ama yavaş yavaş kurtuluyor.Tahminimce ikinci yarı ondan çok daha fazla verim alabiliceğiz.Özellikle onun patlayıcı gücüne ihtiyacımız var...

Burda bu adamlarla bu işin olmayacağını söylediğimizde "Durun daha erken" diyenler, hala bekleyelim mi ne dersiniz? Tabi tabi daha zaman lazım zamaann.

Bence hepsi TBL için iyi oyuncular. Ancak bu onların bizim için uygun oyuncular olduğunu göstermez. Mc Gowan yerine farklı özelliklerde bir adam alınırsa daha iyi olur.. Holman sakatlıktan sonra bir türlü kendine gelemedi. Böyle devam edecekse onun da çok faydası olmayacak. 2 yabancımızı hemen hiç kullanamıyoruz. Sahada kullandıklarımız Fitch ve Mitch.. Ben Mitch'i beğeniyorum bence takımdaki en FAYDALI yabancı oyuncu. Çok genç olması da bizim için avantaj mutlaka tutulmalı. Fitch'in yararlı mı zararlı mı olduğu konusunu sabaha kadar tartışırız. Ben kafaya oynayan bir takıma Fitch arzı adamları yakıştırmıyorum. Bu benim kendi basketbol düşüncem. Takım içinde "açılın ben atacam, her şutu ben sokarım, buranın kralı benim ne koçu sallarım ne başka birini" tarzı adamları oldum olası sevemişimdir. Bu adamlara prim veren, disipline etmek için en ufak çaba göstermeyen koçları da oldum olası sevmedim. Dolayısıyla Fitch gibi saatli el bombası yerine biraz daha az yetenekli ama daha faydalı bir oyuncunun getirilmesi de beni memnun eder.

Hepsinden öte Murat ÖZyer şu ana kadar tam bir hayal kırıklığı benim için.. Şu kadroyu "Tekel, Banvit vs" yi yenelim diye kurduysak yazıklar olsun.. Harcanan paraya yazık. İnsan bir tane önemli maçta iyi basketbol oynatır şu takıma.. Yenilgilere kafayı takmıyorum hiçbir ciddi maçta basketbol oynayamıyoruz beni üzen o.

Jerral Holman:Karşıyakanın 2004-2005sezonunun vazgeçilmez pota altı oyuncusuydu.Karşıyakanın Türkiye kupası maçında fener ve beşiktaşı yenmesinde Llorida ve brasvell gibi büyük pay sahibiydi ciddi bi sakatlık geçirdi.Hala daha kendisinden haber alınamıyor(ama sürede almıyo/3.periyot oyuna girerse bi oyuncu hiç bir zaman eski formuna ulaşamaz)

Mc Gowan=Disiplinsizlik

Darrell Mitchell:Onun için düşüncelerim vasatın üstü gibi açık alanı seven bi oyuncu.Çok genç,kendini geliştirmek için Galatasarayı basamak olan kullanan basketbol insanlarındandır kendisi.....

İstikrar istiyorum arkadaşlar istikrar!!!

Galatasaray,McGowan'ın yerine bir yabancı arıyormuş.

İki ihtimal mevcutmuş;Ryan Fletcher ve Torraye Braggs.

Ünsal'ın yalancısıyım vallaha... :muhaha

mcgowanı mersinde izlemiştim fena bir oyuncu deil köln takımında geldi zaten hep cezalı kalup oynamıycaksa gitsin
bide hollman sakatlığını atlatamamış fatihin yaptığı katkının %20 sini bile yapamıyor..

Ahahah , halt etmişler :D Ulan gerçi yeni yer altına taşındık, ne desem kurtaramam, bildirme yerim de süper oldu, tel bile çekmiyor :)

gerçi işin şakası biryana , haber Amerikan kaynaklı, Türkiyeden bir doğrulama almadum

Mitchell Galatasaray'ın aradığı oyun kurucu değildir, oyun kurmak, set geliştirmek, asist olabilecek paslar dağıtmak, pota altını beslemek gibi görevlerin hiç birini yerine getirememekte, sadece topu yarı sahaya geçirme ve delici bir rol oynamaya çalışmakta, bazen bunları dahi yapamamaktadır. Şut yönü de kuvvetli olan bir oyuncu değildir. NCAA'de final four yapması ve genç bir oyun kurucu olması sebebiyle onu hala takımda tutmak anlamsızdır, Galatasaray'da belli sayıda maç oynamış ve beklenen performansı gösterememiştir, ki bu kötü oyuncu olduğu anlamına da gelmez.

Malik Dixon kalsaydı da, Gerald Fitch ile birlikte izleseydik, 3, 4, 5 pozisyonlarına savunma yönü çok kuvvetli oyuncularla 1 tanesi Fatih Solak, diğeri de Fenerbahçe'ye yeni gelen yabancı gibi bir 3 numara, bir diğeri de ribauntları toplayan ve dış şutu olan bir 4 numara ile çok daha iyi işler yapılabilir, Malik'in asist ve şut, Gerald'ın şut ve delici özellikleri dengeli kullanılarak, burada en önemli görev Murat Özyer'e düşerdi, şampiyon olabilecek dış oyuncuları hücum yönünden, pota altı savunma yönünden çok güçlü bir takım yaratılabilirdi.

Şu an yapılabilecek en akıllı iş, Mitchell'i göndermek ve yerine yeni bir oyun kurucu almaktır.

Diğer forumda yazdığım yazıdan alıntıdır

almighty' Alıntı:
1- mitchell iyi ama tecrübesiz bir guard , kolejden yeni mezun olmuş başka ülkede oynamayı geçtim kendi eyaletinin dışında başka bir eyaltte kaldığı yaşadığı bile meçhul o yüzden onu eleştirirken dikkat etmek lazım yani nasıl türk genç oyunculara tolerans veriliyorsa bence ona da verilmeli ki bence fenerbahçe maçı da dahi,l olmak üzere ciddi bir yükselme var kendisinde
2- sovereign in dediği gibi hücum resmen perdeden çıkan kısanın şut atmasına dayalı ( aslında buna perdeden çıkan fitch'in desem daha doğru olur) hal böyle olunca takım assist yapmıyor ki mitchell ya da başkası yapsın....