Mustafa Cengiz Yönetimi ve Basketbol

Ergin Ataman : Galatasaray. Bu 2 kelimeyi not edin. Boşuna yazmıyorum,tahminleri sevmem. 21 Aralık 11 gibi yüzüme söylenenler var. Sezon sonuna kadar asistan coach ile devam .Neyse. 7 ay içinde bu cümleyi aksilik olmassa hatırlatacağım.

Ergin Ataman : Galatasaray. Bu 2 kelimeyi not edin. Boşuna yazmıyorum,tahminleri sevmem. 21 Aralık 11 gibi yüzüme söylenenler var. Sezon sonuna kadar asistan coach ile devam .Neyse. 7 ay içinde bu cümleyi aksilik olmassa hatırlatacağım.
Efes iyi giderse hiçbir şey olmaz. Ergin Ataman da sittin sene Galatasaraya dönmez. Efes kötü giderse ve kendisiyle yollar ayrılırsa o zaman tabi ki Ergin Ataman bir opsiyon olabilir ama ne olacağı belli değilken hatta Efes ile devam ederken bu tarz söylemleri gerçekçi bulmuyorum.

Adam geçen sezon efes ile euroleague şampiyonluğuna giderken sezon sonu Galatasaraya dönecek diyenler vardı ya da Efesi bırak Galatasaraya gel diyenler vardı. Bunlar gerçekçi şeyler değil. Ayrıca şunu da söylemek lazım Efes'ten ayrılsa dahi dibe vurmuş bir Galatasarayı tercih eder mi? bunlar hep soru işareti bence.

O defter bir daha açılmamak üzere kapandı. Ondan miras kalan borçları daha bu yıl temizleyebildik. Bizim ihtiyacımız olan yeni bir başkanla, yeni bir yönetimle, yeni ve yabancı bir koçla büyük hedeflere oynamak. Fazlası değil.

O defter bir daha açılmamak üzere kapandı. Ondan miras kalan borçları daha bu yıl temizleyebildik. Bizim ihtiyacımız olan yeni bir başkanla, yeni bir yönetimle, yeni ve yabancı bir koçla büyük hedeflere oynamak. Fazlası değil.
Zamanında ayrılması gerektiğini söyleyenlerden biriyim o dönemi yakından takip edenler hatırlar ama şu da bir gerçek ki Galatasaray Ergin Ataman defterini kimse kapatamaz. Nasıl Fatih Terim Galatasaray defteri kapanmıyorsa Ergin Ataman da mutlaka Galatasaray'a bir gün dönecektir ama ne zaman? Efes iyi giderken değil. Efes iyi giderken bunun olmasını bekleyenler gerçekçi davranmıyor.

Yabancı kimi getirebiliriz ki? Yerelde 2M € bütçeyle dahi düşmemeye oynayan bir kadronun başına hangi hoca gelmek ister? Rebuild sözü vermeden hiçbir yabancı hocayı getiremeyiz diye düşünüyorum. Rebuild için ise ciddi bir bütçe gerekmiyor bu sene gördüğümüz gibi ama iş her ne kadar maddiyata bağlansa da gelecek hoca aynı bütçeye bu seneki takım kadar uyumsuz bir takım kurmaz.

Bahçeşehir'in başına geçti. Yağızer Uluğ ile başladı sezona. takım maç kazanamayınca gönderdi kalın bir kontratla Dedas'ı getirdi. Ligin üstünde kadroyla ve maaşlarla kendisinin yarı bütçesiyle lige çıkamadı. Federasyon eliyle kendini yukarda buldu. Sonra bir takım dizdiler o oyuncuları ve koçu gönderene kadar Bahçeşehir küme düşüyordu.

Bu üstün performansı sayesinde Galatasaray'a genel menajer oldu. Galatasaray'ın yıllardır tek kanayan(!) yarası kesilmişti.. Artık bu şubelerin önünde kimse duramazdı.. Kadın takımına muhteşem bir kadro planlaması yaptı, 1 kısa 4 uzunlu. Daha sonra yetmedi başarıdan gözleri dönmüş GETİRİN BANA GALATASARAY ERKEK BASKETBOL TAKIMINI diyerek oraya geçti. Sene başında birkaç hocaya gitti, sonra olmayınca mecburen Ertuğrul Erdoğan'la devam etti ama çekişmeyi hiç bırakmadı ve hep tek adam olmadık istedi. Neticede hocayla yollar ayrıldı ve VİZYONLU ÜSTÜN GELECEĞİ GÖREN ŞUBEYE BÜYÜK EMEKLER VERMİŞ ORTA DOĞU VE BALKANLAR TARİHİNİN EN İYİ GENEL MENAJERİ OLARAK KOLLARI SIVADI.

ve göndereceği hocanın istediği transferi yaptı, 3 gün sonra hocayı gönderdi. (HOŞ ONDAN GELEN PARA İLE 3 TANE DE OYUNCU ALDILAR YA)

GÖZÜNÜ KARARTMIŞTI... ORTA DOĞU VE BALKANLAR KESMEDİ, TWITTER'DAN TOPLADIĞI ARKADAŞLARIYLA DÜNYANIN EN İYİ GENEL MENAJERİ OLMAYA KARAR VERDİ ve takımı yardımcı koça emanet etti.

Takım kadrosunu karşısına almış. Bakmış şöyle işleyen bir parça var mı diye ve 2 aydır aşağı yukarı takımın en iyi oyuncularından birini bulup yerine 2 TANE OYUNCU TRANSFER ETMİŞ.. maç başı 90 sayı atmak kesmiyordu.. NBA SEVİYESİNE ÇIKMAK İSTEDİĞİ İÇİN 90 YETMEZ DİYORDU.. Sayı atma problemi olmayan takıma 2 tane daha hücum yönü kuvvetli oyuncu getirmişti.. ARTIK BİZİ KİMSE TUTAMAYACAKTI derken, maç başı 100 sayı yediğimizi fark etti ama iş işten geçmişti.... Neticede twitter'da kendisi için epey mesai harcayan dostlar var.. Yoruluyorlardır haliyle..

Sözün özü dostlar, sizlere Galatasaray Basketbolu tarihini geçtim, 7 BÜYÜK KITANIN GELMİŞ GEÇMİŞ EN VİZYONER GENEL MENAJERİNİN hikayesini anlattım..

Bunu bana soyleyen rica ettiği için klupten,tanınan bir sima isim vermeden şunu ekleyeceğim. Mevcut asistan ile devam sezon sonuna kadar. Yeni yonetim secimlerden sonra Ergin hocamızı tekrar saglıklı bir yapı ile bunyemizde gorecegiz.

Bunu bana soyleyen rica ettiği için klupten,tanınan bir sima isim vermeden şunu ekleyeceğim. Mevcut asistan ile devam sezon sonuna kadar. Yeni yonetim secimlerden sonra Ergin hocamızı tekrar saglıklı bir yapı ile bunyemizde gorecegiz.
Söyleyen kim olursa olsun size her söylenilene inanmayın sonu hayal kırıklığı olur.

Futbol için topladığınız paraları bu şubeye aktarın.
Bu takımın transfere ihtiyacı var.
Yoksa sayenizde küme düşecek...