NBA Geyiği

• Konbuyu başlatan Veysi Deniz Baskın
  • Başlangıç tarihi
Biliyorum zaten kadro as kadroya göre neredeyse çöp demiştim. Ama neticede bu oyunun mucidi Kerr de geldi ve beraberinde inanılmaz bi kenar yönetimiyle. Kaan Kural falan yazıyor işte 136 ortg ile oynuyormuş maçta X takımı ovvv süper rakammış. Banane abi? Bu benim için hiç bir şey ifade etmiyor. Sahada oynanandan zevk almıyorsam ne yapayım ben şimdi o verileri? Herkes her maç aynı şeyleri yapıyor. O yüzden 100 maç da kaçırsam 101.maçta tvyi açtığımda aynı şeyi göreceğimden bu benim için kayıp olmaz. Her neyse dediğim gibi ben kaliteye bir şey demem doğrudur kalite artmıştır ama her maç her takımda aynı görüntüyü görmek bana zevkli gelmiyor. Başkasına zevkli gelir, gelebilir yani normal şeyler bunlar göreceli.

Adamım Ja Morant döktürüyor yine. Adam 20 sayı ortalamayla oynuyor. Dün Minnesota karşısında yaptıklarını izledim, dağıtmış ortalığı. 26 sayı atmış. Daha önce Russell Westbrook'a benzetmiştim ama çok daha başka bu çocuk. Topa hakimiyeti çok daha fazla Russell'dan. RW fiziği ile içeri dalıp pata küte sayı bulan bir adam. Bu çocuk aklıyla oynuyor bu oyunu. Çok büyük potansiyel, iki seneye en geç all-star olmasını bekliyorum.

Golden State Warriors'da da Eric Paschall diye bir eleman var. İkinci turdan draft etmişler. Hiç fena değil. Draymond Green gibi oynuyor. Gsw draftlarda aşağılardan çok oyuncu bulmuştur verim aldığı, yine başarmışlar gibi. Bu felaket sezonun kazanımı bu çocuk olabilir. Yalnız acaip bir şut stili var, şut atarken her tarafı ayrı oynuyor. Ama kesinlikle şutu var. İggy'nin yerini bu adamla doldurabilir Gsw.
Bir de Ky Bowman diye bir oyuncu draft etmişler. Eric Paschall kadar olmasa da eh işte diyebileceğimiz biri. Bu ikisi eğer kendini geliştirirse seneye bench katkısı olarak çok iş yaparlar.

Bu arada sessiz sedasız Boston zirveye oynuyor doğu'da. Kemba Kyrie'dan çok daha uygun bu takıma. Gordon Hayward da vites yükseltmiş gibi, eski günleri olmasa da böyle oynarsa katkı verir. Tek eksik pivot. Eğer söylentiler gerçekleşir şu Steven Adams gelirse taş gibi takım olurlar. Yine Bucks ve Phila daha ağır basıyor ama onlarla mücadele edebilirler en azından.

Son düzenleme:
Doncic her geçen sene ağzımızı açık bırakıyor. Adam resmen birçok insanın hayallerini NBA 2K tadında reel hayatta gerçekleştiriyor. Yürüyedur Ljubljana Prensi!

Lakers üst üste yedinci galibiyetini almış. Daha iyi olacakları kesindi ama böyle bir başlangıç beklemiyordum. Gerçi benim için hala batıda üçüncü favori konumundalar ama takdiri hak ediyorlar.
Bu arada dün de Lillard çıldırmış. 60 sayı atmış Brooklyn maçında. Portland'da sıkıştı kaldı bu adam da, kariyeri büyük ihtimal yüzüksüz bitecek. Büyük yetenek halbuki.

Lakers üst üste yedinci galibiyetini almış. Daha iyi olacakları kesindi ama böyle bir başlangıç beklemiyordum. Gerçi benim için hala batıda üçüncü favori konumundalar ama takdiri hak ediyorlar.
Bu arada dün de Lillard çıldırmış. 60 sayı atmış Brooklyn maçında. Portland'da sıkıştı kaldı bu adam da, kariyeri büyük ihtimal yüzüksüz bitecek. Büyük yetenek halbuki.

Gelsin Lakers'a James ve Davis ile Big Three olsunlar ve yüzüğü olsun 😎

Gelsin Lakers'a James ve Davis ile Big Three olsunlar ve yüzüğü olsun 😎
Gelse kesin şampiyon olurlar ama daha yeni sözleşmesini uzattı Portland ile. Supermax kontrat aldı, 2025 yılına kadar orada. Zaten artık şehirle özdeşleşmiş bir isim oldu yani çok zor oradan ayrılması. Kontratı bittiğinde 35 yaşında olacak. Underrated denilen kavram en iyi bu adamı anlatıyor Nba'de bence.

Şu Gordon Hayward'a çok üzüldüm. Boston süper başlamıştı. Hayward da takımı taşıyordu. Adamın önce ayağı kırıldı şimdi de eli. Tam bişeyler yapacakken sürekli sakatlıklar denk geliyor adama.

Buradan aynı zamanda Kyrie Irwing'in ne kadar başa bela bir oyuncu olduğunu anlayabiliriz. Adam gitti Boston kendine geldi. Çok iyi oyuncu ama hiç takım oyunuyla alakası yok. Brooklyn'de de aynı sıkıntılar baş göstermeye başladı, Lebron ne kadar büyük karaktermiş ki bunu zapt etmeyi başarmış bikaç sene.

Arada yazmayı unutmuşum. Geçen tv Denver maçını verdi. Michael Porter Jr. diye bir oyuncu var adamlarda, yemin ediyorum süperstar olacak çapta bir adam. Daha sonra başka videolarını da izledim, Ja Morant'tan sonra ikinci adamım oldu çaylaklarda bu sene. Denver 14. sırada seçmiş. Sakatlanmış draft öncesi yoksa çok daha yukarıdan seçilebilirmiş. Bu arkadaşı da unutmayın eğer sakatlık başına bela olmazsa bu arkadaş da lige damgasını vurur. İçeriden, dışarıdan her türlü oyun var adamda.

Arada yazmayı unutmuşum. Geçen tv Denver maçını verdi. Michael Porter Jr. diye bir oyuncu var adamlarda, yemin ediyorum süperstar olacak çapta bir adam. Daha sonra başka videolarını da izledim, Ja Morant'tan sonra ikinci adamım oldu çaylaklarda bu sene. Denver 14. sırada seçmiş. Sakatlanmış draft öncesi yoksa çok daha yukarıdan seçilebilirmiş. Bu arkadaşı da unutmayın eğer sakatlık başına bela olmazsa bu arkadaş da lige damgasını vurur. İçeriden, dışarıdan her türlü oyun var adamda.

Geçen sene seçilmişti ama tüm sezonu kaçırdı sakatlıktan dolayı. Mock Draft'ta ilk 3'teydi senenin başında.

Dallas'ı da yenerek 8-1 ile yolumuza devam ediyoruz. Kemba Walker, saygılar.

Geçen sene seçilmişti ama tüm sezonu kaçırdı sakatlıktan dolayı. Mock Draft'ta ilk 3'teydi senenin başında.

Dallas'ı da yenerek 8-1 ile yolumuza devam ediyoruz. Kemba Walker, saygılar.

Çaylak sayılıyor ama bu sene için değil mi ? Adamı Ja Morant'tan sonra yılın çaylağı ödülüne en yakın olarak görüyorum boşuna tahmin yapmayım sonra.

Boston'un ilacı hep söylüyorum Steven Adams. Kapı gibi bir pivot lazım. Gerçi Hayward sakatlandı o bölgede de sorun olabilir. Büyük talihsizlik.

Çaylak sayılıyor ama bu sene için değil mi ? Adamı Ja Morant'tan sonra yılın çaylağı ödülüne en yakın olarak görüyorum boşuna tahmin yapmayım sonra.

Boston'un ilacı hep söylüyorum Steven Adams. Kapı gibi bir pivot lazım. Gerçi Hayward sakatlandı o bölgede de sorun olabilir. Büyük talihsizlik.

Boston'da ki en büyük sıkıntı elinde bir takas parçası yok. Zaten Kemba, Jaylen, Hayward, Smart Cap'i dolduruyor. Adams'ın kontratını karşılayacak bi kontrat yok elde. Sezon ortasına belki Hayward'a bir alıcı çıkardı ama o da bu sakatlıklarla zor.

Aynen çaylak sayılıyor. Süreleri kademe kademe artaracaktır Porter'ın ama bence ROY %90 Morant olacak. Belki ite ite Zion'u yaparlar.

Boston'da ki en büyük sıkıntı elinde bir takas parçası yok. Zaten Kemba, Jaylen, Hayward, Smart Cap'i dolduruyor. Adams'ın kontratını karşılayacak bi kontrat yok elde. Sezon ortasına belki Hayward'a bir alıcı çıkardı ama o da bu sakatlıklarla zor.

Aynen çaylak sayılıyor. Süreleri kademe kademe artaracaktır Porter'ın ama bence ROY %90 Morant olacak. Belki ite ite Zion'u yaparlar.
Aynen katılıyorum bu Ja Morant başka seviye bir oyuncu olacak. Zion parkeye basabilirse belki şansı olur ama bu kadar maç kaçıran bir adam zor seçilir. Benim ikinci adayım Porter ama onun da şanssızlığı Denver'da oynaması. o da şöyle New york, Memphis, Cleveland gibi bi takımda oynasaydı daha çok gösterirdi kendini.

Aynen katılıyorum bu Ja Morant başka seviye bir oyuncu olacak. Zion parkeye basabilirse belki şansı olur ama bu kadar maç kaçıran bir adam zor seçilir. Benim ikinci adayım Porter ama onun da şanssızlığı Denver'da oynaması. o da şöyle New york, Memphis, Cleveland gibi bi takımda oynasaydı daha çok gösterirdi kendini.

Denver'ın iddialı olmasından ziyade NBA'in birbirine en yakın oyunculardan oluşan geniş kadrosuna sahip olmasında yatıyor PORTER JR'ın şanssızlığı. Birçok iddialı takımda ilk 5 çıkacak oyuncular- Geçen sene iddialı Thunder'ın ilk 5'i GRANT dahil- bu takımda kenardan geliyor. Bu koşullarda PORTER JR'ın sahada kalma süresi 10dk'yı zor bulur ki zaten 9.8dk ortalaması.

İkinci senesinde oynayanlara en çok gelişme kaydeden oyuncu ödülü veriliyor muydu tam bilmiyorum ama eğer veriliyorsa o ödüle adayım Trae Young. Bu da acaip bir oyuncu olacak. Süperstar ışığı var bunda da. Bi üçlükler atıyor Curry’den farkı yok. Orta sahadan atacak neredeyse. Aslında geçen sene en iyi çaylak ödülünü alabilirdi ama Doncic çok ön plana çıkmıştı sezon başı, onun ekmeğini yedi.
Bu sene Young kaldığı yerden devam ediyor. Collins dopingden ceza almış, eğer almasaydı Atlanta daha iyi işler yapabilirdi. Sadece sayı değil asist işinde de en iyilerden biri.
Trae Young ve Ja Morant bu isimleri unutmayın gelecek on yıla bunlar damga vuracak.

Dallas bir hafta içinde New York Knicks gibi bir çöpler topluluğuna ikinci kez yenilmiş. Cidden inanılır gibi değil. Şahsen Doncic'i hiç sevmiyorum, abartıldığını düşünüyorum ama Dallas her türlü bu New York'dan üstün takım, nasıl arka arkaya yenilirler aklım almıyor. Play-off yapabileceğini sanmıyorum Dallas'ın zaten Porzingis'te de sorunları var uyamadı takıma.

La Clippers biraz düşüşe geçti gibi. Sene başı fırtına gibilerdi ama bu load management ayağına Kawhi oynamıyor bazen takım ritm tutturamadı. Bakalım Paul George dönmüş o nasıl etkileyecek takımı.