NBA Geyiği

• Konbuyu başlatan Veysi Deniz Baskın
  • Başlangıç tarihi
İyi maç oldu. Doncic Harden’ı yendi tek cümleyle. Harden üçlüklerde felaketti ama ona rağmen farkı eritmişlerdi, bu sefer Westbrook bir pozisyonda bomboş turnike atamadı sonra da maç koptu gitti orada. Cidden beyin yok bu adamda.
Hardaway de çok ekstra oynadı.

Maçı izlemedim ama Kawhi Doncic denen çocuğa az git ötede oyna demiş dün gece. 0/8 üçlük atmış. Attığı sayıların yarısından fazlası da serbest atış. İyice şişirdiler şişirdiler çocuğu, Micheal Jordan'la kıyaslayan aklı evveller var inanamıyorum. Aslında o hantallıkla yine iyi götürüyor, atletizmden bu kadar uzak bir adamın süperstar olması bence imkansız gibi. Neyse biraz daha tokatlansın da havası insin iyice.

Maçı izlemedim ama Kawhi Doncic denen çocuğa az git ötede oyna demiş dün gece. 0/8 üçlük atmış. Attığı sayıların yarısından fazlası da serbest atış. İyice şişirdiler şişirdiler çocuğu, Micheal Jordan'la kıyaslayan aklı evveller var inanamıyorum. Aslında o hantallıkla yine iyi götürüyor, atletizmden bu kadar uzak bir adamın süperstar olması bence imkansız gibi. Neyse biraz daha tokatlansın da havası insin iyice.

Ben Doncic'i kişisel olarak çok sevmem ama çocuk baya superstar. O serbest atis düdüklerini yürürken calmadilar sonuçta hepsi bi sekilde potaya drive ederken çalındı. Clippers baya disariya püskürttü Dallas'i. Fark acilirken Doncic kenardaydi. Sonrada geri dönemedi Clippers.

Ben Doncic'i kişisel olarak çok sevmem ama çocuk baya superstar. O serbest atis düdüklerini yürürken calmadilar sonuçta hepsi bi sekilde potaya drive ederken çalındı. Clippers baya disariya püskürttü Dallas'i. Fark acilirken Doncic kenardaydi. Sonrada geri dönemedi Clippers.
Nasıl süperstar, gerçekten inanamıyorum. Süperstar olmak öyle kolay mı ? Kaç tane süperstar sayabilirsiniz ben sayayım kendimce süperstarlarımı. Lebron, Durant, Kawhi, Davis, Harden, Curry, Giannis. Bu kadar. Bak daha Embiid var, Lillard var, Jokic var, en sevdiğim oyuncu Klay var, Paul George var. Unuttuğum oyuncular da var şimdi. Yani bunları benim Lebron sınıfına yazmaya elim gitmiyor siz gelmiş daha 15 maçta istatistik yapan adamı Durant'la aynı kefeye koyuyorsunuz. Bu kadar kolay olmamalı. Kobe bile ilk yıllarında bu kadar şişirilmedi. Ki bu balondan bin kat daha yetenekli biriydi. Sezon ilerlesin görürüz, hele play-off lar başlasın. Kimmiş süperstar belli olur.

Tamam süperstar demeyebilirsiniz ki bence de daha değil. Bu oyun istikrarını 1-2 sene sürdürmesi lazım en azından. Süerstar adayı demek daha makul.
Ama balon hiç değil. Bu yorum biraz abartı olmuş. Geçen seneden beri yaptıklarıyla star olduğunu kanıtlıyor. Büyük ihtimalle ileri de kendisinden bir süperstar diye de bahsedeceğiz.

30-10-10 gibi absurt bir performansla oynuyor. Su Dallas'in PO oynamasi bile başlı başına bir başarı. Şu performans birebir MVP'lik demek. Süperstar olmak parayla değil sonuçta. Ki ben Harden'in PO'da sahaya sıvamasini görmekten de sıkıldım ama neticede superstar.

Balon değil tabiki ama ilk dakikadan süperstar da olunmaz. Ama şu gidişi istikrarlı hale getirirse damga vuracak gibi o kesin.
Aynen öyle 3-5 sene oynasın bakalım ondan sonra bakarız. Westbrook da nba tarihinde görülmemiş istatistikler yaptı. Adam iki sene triple double ortalama yaptı. Lebron ile aynı kefeye koyabiliyor musunuz onu. Zor. Ben play-offları bekliyorum. Hoş gerçi play-off yapabilir mi Dallas o da soru işareti ama o zaman biraz belli olur.

Ben Doncic'in süperstar istatistikleri yapan bir süperstar adayı olduğunu düşünüyorum. Ve zaten ileride süperstar olacaktır. Bunu yadsımak biraz saçma bence. Hakan bey kişisel olarak Doncic'i sevmeyebilirsiniz ama yaptıklarını yadsıyamazsınız. gayet te başarılı gidiyor şu anda. Tamam devamlılık sağlamak önemli. BUnun için belki yıllar gerekir. Ama şu anki durumda belli. Playoffta bu yıl Dallas belki başarılı olmayabilir. Çünkü ellerinde Porzingis,Tim Hardaway dışında elle tutulur bir oyuncu da yok. BU Doncicin değerini düşürmez. Aksine takım olarak iyiler. Zaten şimdi çok fazla yıldızı olmayan bir takımı yükseltiyor o. Önemli olan da bu.

Ben Doncic'in süperstar istatistikleri yapan bir süperstar adayı olduğunu düşünüyorum. Ve zaten ileride süperstar olacaktır. Bunu yadsımak biraz saçma bence. Hakan bey kişisel olarak Doncic'i sevmeyebilirsiniz ama yaptıklarını yadsıyamazsınız. gayet te başarılı gidiyor şu anda. Tamam devamlılık sağlamak önemli. BUnun için belki yıllar gerekir. Ama şu anki durumda belli. Playoffta bu yıl Dallas belki başarılı olmayabilir. Çünkü ellerinde Porzingis,Tim Hardaway dışında elle tutulur bir oyuncu da yok. BU Doncicin değerini düşürmez. Aksine takım olarak iyiler. Zaten şimdi çok fazla yıldızı olmayan bir takımı yükseltiyor o. Önemli olan da bu.
Aday olarak görenlerle, gelecek görenlerle sorunum yok zaten. Onların dedikleri makul şeyler. Benim derdim 15 maçta adamı Jordan'la kıyaslayanlar, tarihin en iyi oyuncularından biri ilan edenlerle, 15 maçta süperstar oldu diyenlerle. Ben yine iddiamın arkasındayım bu atletizm eksikliğiyle bu kadar şişirilen adam ancak balon olur. Bakalım zaman gösterir. En fazla yanılmış olurum.

Akıl > Atletizm. O yüzden akıllı oyuncular değil de sadece atletizm ile oynayan oyuncular balon oluyor. B çocuğun balon olma ihtimali yok. O ilk saydığın 7 oyuncu seviyesinde değil şuan ama 2 saydığın oyuncuların yanına rahatlıkla yazılacak seviyede.

Kesinlikle zeka her spor branşında %51-49 olarak önde. Doncic için bu kadar gündem yaratılması istatistiklerinin dışında, atletizmi olmayan toy bir beyaz çocuk olarak, canavarların olduğu başka boyuttaki bir ligde aklıyla ve yeteneğiyle var olması. Bu gidiş devam ederse yıldız olacağı kesin ama süperstar için yıllara bırakmak lazım yorumu :)

Hakan Sezgin Bey sizin DONCIC nefretiniz benim Kobe ve Lakers nefretlerime eşdeğer seviyede anlaşılan:DAncak bu çocuk size ne etti? Şahsınıza mı sövdü? 1000 misli kuponunuzu mu yatırdı(?)

Bence bu yıla giriş performansıyla kesinlikle MVP yarışında. Ancak bu süperstar listesine alabileceğimiz anlamına gelmez. O konuda size katılırım. Bu seviyeyi birkaç yıl daha koruması lazım. Ancak atletizm konusuna katılmıyorum. NBA tarihinde çok örneği olmakla beraber değişen NBA'de atletizmin öneminin daha da artmasına rağmen yine de bu çocuğun oyun aklı 20 yaşındaki bir oyuncu için profesör denecek seviyede. Ne zaman ipleri eline almasını bilen inanılmaz soğukkanlılıkla bildiğini çekinmeden oynayan bir oyuncu. MJ ile kıyaslanan LeBron-ki kendisi de kariyerinin başlarında balon olarak nitelendirilirdi.- bile bu yaşlarda hatta NBA'e damga vurduğu yaşlarda bile bu soğukkanlılıkla takımını yönetemiyor ,durun arkadaş henüz ben son sözümü söylemedim, diyemeyip siniyordu. Adamda kesinlikle yüksek potansiyel var ve hem Avrupa'da acaba çok şişiriyor muyuz şeklindeki soru işaretlerine Euroleague ve Eurobasket şampiyonluklarında takımını sırtlayarak hem de NBA'de çaylak yılından yani geçen seneden itibaren kapasitesi sınırlı bir takıma ,beni takip edin, diyerek gelecek adına şampiyonluk planları yapacak konuma getirdi.

Bu yılki batıda play-off yarışı zaten uzun yıllar sonra en düşük seviyeye indi. Phoenix bile biraz takım gibi davranan ortalama oyuncularla play-off çizgisinin üzerinde. Kesinlikle play-off'u sakatlık ihtimallerini bir kenara bırakırsak garanti olan 6 takımdan biri. Ve bence bu konuda Houston'ın önünde Utah'ın yakınındalar.

Son düzenleme:
Lakers yine yenmiş. Dokuzuncu galibiyet üst üste. Ama haftaya Denver maçıyla birlikte çok zorlu bir seri bekliyor onları. O zaman belli olur Lakers'ın durumu, şu ana kadar çok kolay bir fikstürde gittiler. Arka arkaya yenilgiler almaları çok muhtemel.

Takımım Gsw de nihayet kazandı. Şu Eric Paschall bu oyunun sürdürsün yeter onlar için. Curry ve Klay dönünce etraflarında G-league ayarında çöpler değil iş yapabilen adamlar lazım. Seneye tozunu attıracaklar ortalığın yine.

Bu arada akşam saat 20:00 de Brooklyn - Boston maçı var ama malum nedenden dolayı yayınlanamıyor tv'de. Şu gereksizin Boston gibi bir takıma gitmesi çok kötü oldu. Ki Boston'un doğuda final yapma ihtimali hiç az değil. Aynı geçen seneki Portland mevzusuna dönecek gibi iş.

Şu tombik çocuk Doncic ile ilgili de söyleyeceğimi söyledim. Artık zaman gösterir. Zaten pazar gecesi Lakers'la oynayacaklar orada da izleriz 00:00 'da izlenebilecek bir saat. Ayrıca oyun aklı isteyen gitsin Jokic izlesin. Adam yürüyen beyin gibi ortalıkta dolaşıyor, yaptığı asistleri benim diyen guard yapamaz. Gerçi o da tombik ama o pivot olduğu için daha mazur görülebilir.