NBA Geyiği

• Konbuyu başlatan Veysi Deniz Baskın
  • Başlangıç tarihi
Bir hayalimiz var ilk Clippers sonra Boston diyorduk ama olmayacak galiba bu hayal :D. Lakers da ara ara düşüyor oyundan ama bu kadar birbirinden kopuk ve konsantrasyon eksikliği yaşayan bir takım görmedim. Rockets da son iki maç yoktu ama şu kadro kalitesi tamamen Kawhi'nin çok acayip oynamasına bakıyor. Hakikaten çok ilginç.

En kolay geçer dediğimiz seri yedinci maça gitti. Jokic tek ayak üstünde üçlük, ikilik ne varsa soktu. Enteresan bir adam. Son çeyrek Clippers öyle oyundan düştü ki Kawhi airball attı üçlük atarken. Son maç iyi olacak.

Güzel tokat oldu Clippersa rezil oldular rezil. Takımda bir tane bile oyun kurucu özelliği olmayan adamın olunca böyle kitlenebiliyorsun. Jokic de bu seride seviye atlamaya başladı, garry Harris kendine geldi Porter katkı vermeye başladı herşey yoluna Denver için.

Bir de yazmayı unuttum fark bi ara 19 sayıya çıkmıştı Clippers lehine. 19 sayı geriden gelip 13 sayı fark attılar. Yedinci maç Clippers çok bilenmiş çıkacaktır artık.

19 sayı farktan sonra gelip 32 sayı fark attıkları için olabilir mi?

Denver’da tüm parçalar işledi bu maçın 2. yarısı ile birlikte. Lac da ise komple durdu. Son maçta yine favori Lac ama kolay olmayacak o belli oldu

68-49 idi skor bir ara.
Ondan sonra 30-62 lik seri oldu ve Denver kazandı.
İkinci yarının skoru 35-64 Denver lehine.
Jokic 34 sayı 14 ribaunt 7 asist ile oynadı.
Denver, Utah karşısında da 3-1 den dönüp seriyi kazanmıştı.
Bakalım yine aynısı olacak mı?

Guzel seri oluyor. Denver neredeyse 20-0 yakin bir seri yapti, sanirsin savunmada kitlediler. Sayi olarak kitlediler ama clippers bombos sutlari bulup cemberi dovdu.
Denvera helal olsun kacinci final macini cevirdiler bu sezon.

Ben duran değil Denver tarafından paramparça edilen bir Lac izledim ama sen bilirsin tabi...
Aşırı lakerslılıkla yazmışsın bu ifadeleri. Clippers elenirse bedava şampiyonluk geleceğini biliyorsun tabi ki. 2 maçtır CLIPPERS farkı 20'lere çıkardım maç bitti derken maçı bırakıyor ve aynı tempoya, ritime dönmesi kolay olmuyor. Ama 5.maç kazaydı ve bu maça bilenerek çıktıkları belliyken aynı şeyi yaşamaları aptallık. Neticede tüm maç yakın geçen bir maçı kaybetmemişlerdi önceki maçta. 7.maçta artık favori konumuna saha avantajının çok net olmadığı bir atmoferde Denver'ın geldiğini düşünüyorum(Dün akşamki maçta sanal seyirci sesi hiç olmadığı kadar baskındı ama bu sesi oyuncular duyuyor mu ondan emin değilim. Eğer işitiyorlarsa Denver'da oynanacak bir maç kadar atmosfer yakaladılar ve bu 7.maçta olmayacak.). İlk yarıda 20 fark bile yeseler biraz başlarını kaldırdıklarında 2 taraf da maçın buralara geleceğini biliyor artık. 3.çeyreğin ortasına kadar maç CLIPPERS'ın kontrolünde yakın geçip orada vurmalılar bu kez. Yoksa maç yakın da geçse baskıyı üzerlerinde hissedecek taraf CLIPPERS. Zaten bunu maç sonu röportajında JOKIC'de örtülü olarak ifade etti. Önceki yıl oynadıkları 2 7.maçta da baskı Denver'ın üzerindeydi. Bu yılki Utah JAZZ serisinde ise en azından dengedeydi. Ancak şimdi dünkü maçın bitiminden maç başlayana ve maç içindeki her olumsuzlukta baskı CLIPPERS üzerinde olacak.

Aşırı lakerslılıkla yazmışsın bu ifadeleri. Clippers elenirse bedava şampiyonluk geleceğini biliyorsun tabi ki. 2 maçtır CLIPPERS farkı 20'lere çıkardım maç bitti derken maçı bırakıyor ve aynı tempoya, ritime dönmesi kolay olmuyor. Ama 5.maç kazaydı ve bu maça bilenerek çıktıkları belliyken aynı şeyi yaşamaları aptallık. Neticede tüm maç yakın geçen bir maçı kaybetmemişlerdi önceki maçta. 7.maçta artık favori konumuna saha avantajının çok net olmadığı bir atmoferde Denver'ın geldiğini düşünüyorum(Dün akşamki maçta sanal seyirci sesi hiç olmadığı kadar baskındı ama bu sesi oyuncular duyuyor mu ondan emin değilim. Eğer işitiyorlarsa Denver'da oynanacak bir maç kadar atmosfer yakaladılar ve bu 7.maçta olmayacak.). İlk yarıda 20 fark bile yeseler biraz başlarını kaldırdıklarında 2 taraf da maçın buralara geleceğini biliyor artık. 3.çeyreğin ortasına kadar maç CLIPPERS'ın kontrolünde yakın geçip orada vurmalılar bu kez. Yoksa maç yakın da geçse baskıyı üzerlerinde hissedecek taraf CLIPPERS. Zaten bunu maç sonu röportajında JOKIC'de örtülü olarak ifade etti. Önceki yıl oynadıkları 2 7.maçta da baskı Denver'ın üzerindeydi. Bu yılki Utah JAZZ serisinde ise en azından dengedeydi. Ancak şimdi dünkü maçın bitiminden maç başlayana ve maç içindeki her olumsuzlukta baskı CLIPPERS üzerinde olacak.

Nba'de öyle taraf olduğum bir takım yok ama hangi takımdan iğrete oluyorsun diye sorsalar Lakers derim. He Lebron James yüzünden onları takip ettiğim ve kazanmalarını istediğim doğru ama.

Düne gelince; Öyle rahatladılar, saldılar, bıraktılar gibi söylemlerin hepsi boş. Denver çıktı rakibinden 2-3 kat daha çok istedi, tüm boş toplara atladı, maçı isteiği o hızlı tempoya getirdi ve evet Lac'ı 2.yarı paramparça edip kazandı.

Son maçta da baskı filan hikaye. Böyle bir kadron varsa son bahane baskı olmalı. Lac hala ağır favori.

Ben de bu salma, rahatlamayı kabul edemiyorum. Batı yarı finalinin 6.maçında eğer salıyorsan ve oyundan kopup o maçı veriyorsan sen kötü takımsındır. Clippers savunamayınca saldılar, clippers fark atarken denver kötü takım bende denver yapacağını yaptı bu playoffta o yüzden ilk yarı saldılar diyorum. Kötü oynamaya kılıf bulmaktan başka birşey değil bu. Bir takımı değerlendirirken sadece kadro üzerinden değerlendirmeyiz bunun birçok değişkeni var koçlar, oyuncu karakteri, kadro uyumu, kadro kalitesi, kafa yapısı daha da zorlasan sayarsın. Clippers sadece tek tek isim olarak baktığında iyi oyunculardan kurulu bir takım ve dünyanın en iyi oyuncusundan birine sahip olmaları avantajı var. Kesinlikle iyi bir savunma takımı olduklarını düşünmüyorum çember savunucuları yok Harrell ve lou kara delik, morris sadece fiziği ile oynayan oyuncuları savunabiliyor tamamen bir LeBron hamlesi zaten o, Beverley eyvallah ama onunda hücumda verdiği zarar savunmada ki artılarından daha fazla çok sıkıştırıyor oyunu,PG savunması tamamen abartılan bir oyuncu bence özellikle ağır sakatlığından sonra iyice kaybetti bence o özelliğini zaten tarihte üzerinden en çok buzzer beater atılan oyuncu olabilir kendisi ve Kawh hala nbanin en iyi dış savunmacısı ama onada o görevi vermiyorlar. Ve bu takımın oyun aklı ve lider oyuncu eksikliği var. Clippers daha önce de söyledim elenebilir bir takım diye favorimiydi evet ama artık öylede değiller.

Bence asıl sorun bu kadar geniş rotasyondan kaynaklanıyor ki daha Reggie Jackson bile yok. Bu kadar rotasyonla belli bir ivme yakalamak çok zorlaşıyor. Beverley'in sahadaki her saniyesi eksi üzerine Harrell iyi dönmedi derken savunma anlamında tamamen aksıyor takım. Doc Rivers'ın da bu takımı yönetebilecek kapasitede olduğunu düşünmüyorum ayrıca. Lakers'ın rotasyonu daha vasat ama en azından oyunu doğru oynuyorlar. ne Kawhi ne de PG oyunu yönlendirmekten çok kendi işine bakıyor ki bir türlü o kimyayı oturtamama sebepleri de bence bu Bubble özelinde.

Eyy şanlı clippers, eyy ritim bulmak için maç kaybeden clippers, eyy sürekli düşük viteste gidip istediği zaman yükseltip maç kazanan clippers, eyy şampiyonluğun en büyük favorisi clippers...

Lakers şampiyon oldu bu gece. Hiç iyi olmadı , tadı kaçtı işin. Los Angeles derbisi yakışırdı bu sezona. Ama sonuna kadar hak etti Denver. Jokic, Murray, Porter jr. bunlar uzun yıllar daha batıda hep zirveye oynarlar.