Nilay Yiğit

96 NILAY YİĞİT
Mevkii-Guard
Doğum Tarihi 1979-01-13
Geldiği Takım PANKÜP Kayseri TED Koleji
Giriş Yılı 2009
Boyu 170
Oynadığı takımlar
İstanbul Üniversitesi
Erdemir-fb
Beşiktaş-PANKÜP Kayseri TED Koleji
Rüzgârın Kızı Lakabı :)

PANKÜP TED Kayseri Kolejinde Geçen sezon 22 maçta ortalama 7.1 Asist toplamda da 157 Asist ile tamamlamış Asist Ortalaması ve toplada Tbbl de İlk sırada yer aldı.
Nilay Yiğit konusunu benim açacağım aklımın ucuna gelmezdi''Tek Bildiğim Şey Hiç Bir şey Bilmediğimdir'' tek açıklaması bu. ;)
Geçmişte yaşananlar için bazı taraftarlarımızın kızgınlığı, söyleyecekleri vardır. Nilay Yiğitinde sebepleri ve söyleyecekleri vardır muhakkak. Zaman her şeyin ilacıdır bizde Nilaya biraz zaman verelim ve kendisini bize ifade etsin, Galatasaraylı ise Galatasraylılığı zaten yüzeye çıkacaktır. Nilaya bu sezon ihtiyacımız var. Formamızıda giyiyor, armamızı taşıyacak. Bu şahsi düşüncem Mesela Yasemin Horasan destekleniyorsa Nilayında bu kadarını hak ettiğini hatta fazlasıyla hak ettiğini düşünüyorum.
Hadi Hayırlısı?

Re: 96 # Nilay Yiğit

Ayşegül Hanım 96 Nilay'ın forma numarası değil otomatik olarak resmi sitemiz tarafından eklenmiş bir numaradır. Ama eski konu silinmişti. Bu konu iyi oldu.

Başlığı düzeltiyorum.

Ayşegül Aygün' Alıntı:
Bu şahsi düşüncem Mesela Yasemin Horasan destekleniyorsa Nilayında bu kadarını hak ettiğini hatta fazlasıyla hak ettiğini düşünüyorum.

Ne yazılır bunun üstüne bilmiyorum. Ne demek oluyor Yasemin destekleniyorsa,Nilay fazlasıyla hak ediyor? Yasemin Horasan'ın Beşiktaş'ta kaptanlık yapmasına rağmen gördüğü destek, insanların Nilay Yiğit'e soğuk bakanların neden öyle düşündüklerini anlamalarını sağlar diye düşünüyordum; ama o da olmamış.

Aysegul beni cok sasırttın Nilay'ın desteklenmesi gerektigini savunanlardanım.

Ama yigidi oldur hakkını ver. Nilay ile Yasemin bir degildir. Elmalarla armutlar karısmasın.

Sadece Mesela dedim:)Takımda bu meselaya uyacak isim Esra Şencebe de olabilirdi veya başka bir isim ben Yasemin Horasandan yana kullandım.(Nedenine hiç inmeyelim:) ) Sadece ben Nilaya bir şans verelim demek istiyorum. Diğer oyuncularımız nasıl veriliyorsa Nilay Yiğitte bu hak tanınmalı, kapılarımızı kapatmayalım ona?

İnanamıyorum ya 28 dakika oynayıp 3 sayı atılır mı?...Bu kadar tecrübeli bir oyuncu için bu hiç olmadı.Daha zamanı var düzelir diye umuyorum.2.Şaziye vakası yaşamayız umarım.Yabancılarımız ve Işıl olmadan olmuyor bir an önce aksiliksiz aramıza katılmaları tek temennim yoksa Nilay'la olacak iş değil gibi görünüyor:(:(:(:(

Ayşegül Aygün' Alıntı:
Sadece Mesela dedim:)Takımda bu meselaya uyacak isim Esra Şencebe de olabilirdi veya başka bir isim ben Yasemin Horasandan yana kullandım.(Nedenine hiç inmeyelim:) ) Sadece ben Nilaya bir şans verelim demek istiyorum. Diğer oyuncularımız nasıl veriliyorsa Nilay Yiğitte bu hak tanınmalı, kapılarımızı kapatmayalım ona?

Örnekler gittikçe ilginçleşiyor, Esra Şencebe falan..: )

Ya arkadaşlar lütfen böyle hayal kırıklığını ifade eden cümleler kurmayın :oops: En çok üzüldüğüm konuların başında insanları hayal kırıklığına uğratmak ve yanlış anlaşılmaktır :oops:
Aslı nasıl giriş öyle :) Hoş geldin sakin sakin :) Abartılacak bir durum ben göremiyorum diğer oyunculardan az bir performans göstermemiş hem 10un görevinin sayı üretmek olduğunu düşünmüyorum ;) Işıl Albenin yerini tabiki tutamaz her anlamda:)Biraz zaman verelim Zaman zaman:) Kızın elinde sihirli bir değnek yok ;)
Esra: 30 dakika, 8 sayı
Tuğba: 32 dakika, 11 sayı
Yasemin: 28 dakika, 7 sayı
Bahar: 32 dakika, 8 sayı
Nilay: 25 dakika, 8 sayı

Tuğba: 29 dakika, 3 sayı
Nilay: 28 dakika, 3 sayı
Yasemin: 33 dakika, 13 sayı
Bahar: 31 dakika, 2 sayı
Esra: 32 dakika, 7 sayı

A.Çağlar TORUN' Alıntı:
[quote="Ayşegül Aygün":1hor59r8]Sadece Mesela dedim:)Takımda bu meselaya uyacak isim Esra Şencebe de olabilirdi veya başka bir isim ben Yasemin Horasandan yana kullandım.(Nedenine hiç inmeyelim:) ) Sadece ben Nilaya bir şans verelim demek istiyorum. Diğer oyuncularımız nasıl veriliyorsa Nilay Yiğitte bu hak tanınmalı, kapılarımızı kapatmayalım ona?

Örnekler gittikçe ilginçleşiyor, Esra Şencebe falan...:)[/quote:1hor59r8]
Konuya tam cevap yollarken:)
Ya bir örnek verdim sadece:)Çok mu abes örnekler oldu

Ayşegül bende diyordum ayşegülle bayagadır karşı karşıya gelmiyorduk acaba bişey mi oldu merak ediyordum ama bomba gibi döndün rahatladım :)

Her insana bir sanş verilir tabiki ama insanların yaptıkları şimdi karşılarına çıkıyor buda gayet normal fener şampiyon oldugunda bize hindi indirip bindirdi ve şimdi hiç birşey yapmamış gibi karşımıza çıkıyor biraz tavrım sert olabilir ama bide şöyle düşün bu oyuncu beşiktaş'a da gitti cok büyük tepki aldı Galatasaray'a geldi gene aynı acaba neden sorun taraftarlar da mı yoksa Nilay YİGİT'de mi ?

Erdal Icelli' Alıntı:
Ayşegül bende diyordum ayşegülle bayagadır karşı karşıya gelmiyorduk acaba bişey mi oldu merak ediyordum ama bomba gibi döndün rahatladım :)

Her insana bir sanş verilir tabiki ama insanların yaptıkları şimdi karşılarına çıkıyor buda gayet normal fener şampiyon oldugunda bize hindi indirip bindirdi ve şimdi hiç birşey yapmamış gibi karşımıza çıkıyor biraz tavrım sert olabilir ama bide şöyle düşün bu oyuncu beşiktaş'a da gitti cok büyük tepki aldı Galatasaray'a geldi gene aynı acaba neden sorun taraftarlar da mı yoksa Nilay YİGİT'de mi ?
Uzak durmaya çalışıyorum ;) Ama bunun uzun sürmeyeceği belliydi parmaklarım kaşınmaya başlamıştı:)Ligde başlıyor Antreman olmuş olur bizim için :)
Hindi indi bindi:)olayını bilmiyorum ama şu var Nilay Yiğit o takımın formasını giyerken maçtan galip gelmişken hadi bana eyvallah deyip gidecek mi taraftar 10u çağırıken orda bulunacak ve doğal olarak başarılarını kutlayacak. Şaziyenin yaşadığı sevinci az bulduğumuz için az yüklenmedik:)
Tarftar derken, kendi taraftarımız eğer yakışıksız bir tepki gösterirse suçlu olur(benim gözümde tabi:) ) bjkli taraftarın ne yaptığıda bizi bağlamaz:)
Nilayın suçu nedir?

Site 1 ay öncesine gitmeden sayfalarca konusuldu ayşegül keşke takip etseydin anlardın suan savundugun oyuncuyu

Beşiktaş taraftarı seni baglamaz beni baglamaz ama ortada gercekler var istenmeyen biri burda da istenmiyor bunlar ipucu sana yoksa banane beşiktaş taraftarından.

Bide lütfen esra ile kıyaslamazsan sevinirim iş başka yerlere gidiyor nilay ile esrayı kıyaslamak esranın emeklerine saygısızlık olur ;)

Erdal Icelli' Alıntı:
Site 1 ay öncesine gitmeden sayfalarca konusuldu ayşegül keşke takip etseydin anlardın suan savundugun oyuncuyu

Beşiktaş taraftarı seni baglamaz beni baglamaz ama ortada gercekler var istenmeyen biri burda da istenmiyor bunlar ipucu sana yoksa banane beşiktaş taraftarından.

Bide lütfen esra ile kıyaslamazsan sevinirim iş başka yerlere gidiyor nilay ile esrayı kıyaslamak esranın emeklerine saygısızlık olur:)
O sayfaları itina ile takip ettim ;) Ve Nilaya eleştirilerimi esirgemedim:) Benim için Nevriye bir Nilay 2 idi:)Nilaydan hiç hazetmezdim:)Şuanki durumumun Tek Açıklaması ''Bildiğim Tek Şey Hiç Birşey Bilmediğimdir'' ;)
Esrayı zaten kıyaslamıyorum kıyaslamamda Esra Şencebe bambaşka bir önem sahip ;) Nilay fbden bjkye gitti çarşı isyan etti şimdide bize geldi.Şunu unutmayalım(Tbbl bana hep bir değişik gelmiştir) derler ya''Kimin Eli Kimin Cebinde Belli Değil'' Nevriyesi bizden gider o takıma Derya Özyerde bir süre fbde oynamıştı yanlış hatırlamıyorsam Tuğba Palazoğluda bjkde oynamıştı Esra Şencebe fb de Yasemin Horasan bjkdeki anlamı neyse oralara hiç girmim ;) Yani gezilmedik klüp bırakılmıyor(Herkesden Işıl Alben olmasını bekleyemeyiz Tbblye her anlamda kazançlar sağlattı. Yeni bir değer yeni bir ivme kattı)Formayı giydiler diye o takımı tutacaklar diye bir şey yok Nilay içinde bu geçerli.
Taraftarımız Profesyonelik Profesyonellik diyor işte Nilayınki de Profesyonellik:)Amatör ruhlularımıza bile eleştirilerini esirgemiyorlardı işlerine gelince Amatör ruhlu işlerine gelinece Profesyonellik beklerler:)
Servet de fb de oynadı şuan ki yeri nasıl:) Eğer Servete tepki koyulsaydı istemeyiz biz serveti denilseydi statta aleyhinde çalışmalar yapsalardı Servetin şuanki konumundan eser kalmazdı:) Şuan en değerli oyuncularımızdan biri:) Biraz destek olursak Nilay YİĞİTimiz olur:) Oyuncumuza saygımız yoksa Formamıza Armamıza olsun 10u taşıyor diye Saygımız Olsun ;)

Takıma şu saatten sonra zarar verecek her tepkiye karşıyım.Eğer Anti-Nilay'cıların dediği çıkarsa da devre arasında gönderilir.

Gazanfer Tosun' Alıntı:
Takıma şu saatten sonra zarar verecek her tepkiye karşıyım.Eğer Anti-Nilay'cıların dediği çıkarsa da devre arasında gönderilir.
İşte bu kadar ;)
Yani Babamızın hayrına tutmayız takımda:)Her oyuncu için böyle Galatasaraylılık veya başka bir durum yetmez yetmemelide ;)

@ Ayşegül
Haklısın elbette onun işi sayı üretmek değil ama bu kadarı da biraz fazla değil mi? Eğer bizim takıma Işıl'ın alternatifi olarak alınıyorsa biraz daha katkı yapması gerekir diye düşünüyorum.Tecrübeli bir oyuncu diye ses çıkarmak istemiyorum.Ama mağlum takımımız şu an çok eksik; yabancılarımız, yok Işıl yok!Bu durumda da iş tecrübeli yerlilere kalıyor.Sadece Yasemin'le,Esra ile,Tuğba'yla ya da Yasemen'le olcak iş değil.Nilay bu takıma alındıysa katkısını yapmalı yoksa sadece sahada koşturup,skora katkı yapmayacak oyuncu almak isteseydik Nilay'dan önce daha birçok isim gelebilirdi başa..Ama tercih ondan yana yapıldıysa kendini göstersin katkı yapsın..Şıp diye olmaz ama zamanla daha fazla sayı üretmeli İlk maçında 8,2. maçında 3 sayı çok az daha da çoğaltacağına geriliyor..Umarım daha iyisini yaprda beni mahcup eder.

Kısa pozisyonunda ki Türk oyuncularımızın en kritik maçta toplam attıkları sayı öift haneyi bile bulmazsa kimse şaşırmaz. O kadar inişli çıkışlı oyun oynuyorlar ki 2 yıldır kimsenin güveneceği eller değiller. O yüzden bir türlü son noktaları koyamıyoruz ki. Olmuyor işte sadece yabancı oyuncunun sayıları ile, ekstra atsa da olmuyor. Kaçta tutacaksın rakibini. 45 de tutarsan her maç belki şampiyon olursun. O da imkansıza yakın olduğu için Türkler belirler nereye kadar gideceğini bu takımın. Ama o kadar çarpık bir yapı oluştu ki o pozisyon da 1 ve 1.5 lar var. Bazen 1.5'u 1'e çekiyoruz yada 1.5'u 2'e çekiyoruz olmuyor işte.

Nilay konusu idi konu ama yazı yazmaya gerek yok. Görüldüğü üzere çok güzel sözler geçiyor burada bende Mevlan'dan bir tanesini yazim öyle nokta koyayım.

"Ne kadar anlatırsan anlat anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır"