Okan Çevik Erkek Takımı Baş Antrenörü

Re: Okan Çevik Erkek Takımının Başına Geçiyor

sayın Ahmed bey bence yazınızda Okan hocayı gereksiz ve haksız bir şekilde eleştirmişsiniz.

Okan hoca geldikten sonra ligde 4 galibiyet 1 mağlubiyet aldık, o da final oynayan Mersin deplasmanı, play offta beşiktaşı mağlubiyetsiz geçtik, fenerbahçeye yarı finali nasıl kaybettiğimizi hepimiz biliyoruz, türkiye kupasında ligin 2. ve 3. takımlarını yenerek finale çıktık ve finalde avrupa şampiyonluğunun yorgunluğu üstüne iki iyi takımı eleyerek çıktığımız fenerbahçeye maçın sonunda yenildik. Avrupada Dynamo ile başladık ilk maç kötü başlayaınca (24-10) buradan toparlanamadık, istanbulda ezip finale çıktık, finalde taronto (Dynamo moskovayı her iki maçtada yenen) ile deplasmanda son periyottaki oyuncuların bocalamasıyla fark açıldı, burada da uzatmaya gitse de ezerek yendik.

İster bireysel, ister takım halinde o gün kim daha iyi ise onun üzerinden sonuçlara gittik.
Ben şahsen Okan hocageldikten sonra oynanan oyundan keyif aldım, Okan hocaya teşekkür ederim.
Şimdi erkek takımın da orada ne yapar onu bilemem, umarım başarılı olur. Ama bayanlarda çok ama çok başarılıydı.

Bayanlarda çok ama çok başarılıydı demek için takımı hiç ama hiç izlememiş olmak lazım. Takımın bu sezonki hemen hemen bütün maçlarını izleyen biri olarak bu da benim görüşüm tabii.

ben tüm sezondan bahsetmedim, Okan Çevik'ten sonraki maçlarda gayet başarılı idi.

Uzun uzun yazarım buraya da gerek yok, fikriniz değişecek gibi durmuyor pek.

Türkiye Kupası finalinin son 27 saniyesini açın izleyin, halen başarılı diyorsanız bana söz düşmez tabii.

Ksk'li arkadaşlarla konuştum da, hepsi hayatlarında gördükleri en kötü hocanın Okan Çevik olduğundan bahsetti. Koyun bile güdemez deniyor kendisi için. bakalım...

Kemal Çetin' Alıntı:
sayın Ahmed bey bence yazınızda Okan hocayı gereksiz ve haksız bir şekilde eleştirmişsiniz.

Okan hoca geldikten sonra ligde 4 galibiyet 1 mağlubiyet aldık, o da final oynayan Mersin deplasmanı, play offta beşiktaşı mağlubiyetsiz geçtik, fenerbahçeye yarı finali nasıl kaybettiğimizi hepimiz biliyoruz, türkiye kupasında ligin 2. ve 3. takımlarını yenerek finale çıktık ve finalde avrupa şampiyonluğunun yorgunluğu üstüne iki iyi takımı eleyerek çıktığımız fenerbahçeye maçın sonunda yenildik. Avrupada Dynamo ile başladık ilk maç kötü başlayaınca (24-10) buradan toparlanamadık, istanbulda ezip finale çıktık, finalde taronto (Dynamo moskovayı her iki maçtada yenen) ile deplasmanda son periyottaki oyuncuların bocalamasıyla fark açıldı, burada da uzatmaya gitse de ezerek yendik.

İster bireysel, ister takım halinde o gün kim daha iyi ise onun üzerinden sonuçlara gittik.
Ben şahsen Okan hocageldikten sonra oynanan oyundan keyif aldım, Okan hocaya teşekkür ederim.
Şimdi erkek takımın da orada ne yapar onu bilemem, umarım başarılı olur. Ama bayanlarda çok ama çok başarılıydı.
O zaman Murat Özyer ultra başarılı hoca Kemal Bey. Ligde kazandığı maçları saymama gerek yok sanırım. Çağlar Abi çok doğru söylemiş. Sadece kupa finalinini son 15 saniyesini izleyin çok şey saklı orada...

bu kızlarda insan o kupa finalinden sadece 3-4 gün önce hayatlarının en önemli maçını oynadılar, onun yorgunluğunu atmadan ligin güçlü iki takımı ile üstüste oynadılar, rakipse idman maçları ile finale geldi. Robot değil bu kızlar, ben burada Okan Çevik savunması yapmıyorum, iyi veya kötü antrenör demiyorum, bayan takımının başında başarılı olmuştur, bu kendi fikrim.

O konuda sıkıntı yok yalnız, evet zorlu bir süreçten geldiler, evet yorgundular, evet Esra sakattı diye uzar bu liste fakat benim dediğim çok farklı bir nokta. Son 27 saniye top rakipte, mağlup durumdasınız ve Işıl faul yapayım mı diye sorarken yapma diyorsunuz, ee tamam yapmayalım da sen de önde bir baskı yap, belki kazanırsın topu. Baskı da yok faul de yok, sonra o an için sahada faul yapılmayacak iki isimden birine 10 saniye kala faul yapıyoruz ve maç da akıp gidiyor ellerimizden. Augustus'un gösterdiği insanüstü geri dönüş çabasına ihanet eden bir coaching hatası yapmış oluyor Okan Çevik. Çok temel bir hata bu, başka hiçbirşeye bağlamadan çok ayrı düşünmek lazım bunu.

Arkadaşlar,
Avrupa Kupasını getiren Okan Çevik ile 2 yıllık sözleşmesi bulunuyordu kulübün.Okan Hoca'yı erkek takımının başına geçirmelerinin nedeni, bayanlara yatırım yapmaları ihtimali çok fazla.Belki de Zafer Kalaycıoğlu'nu getirecekler ve onun için kupa kazanmış bir hocayla sözleşmeyi feshetmeyerek kumar oynamış olma ihtimalleri üzerinde duruyorum..

arkadaşımızın tespiti doğru.kupa almış bir koç un gelecek sezon isteği azalmış heyecanı kalmamış olabilir vs çünkü elde alınmış bir kupası zaten var onun için henüz avrupa kupası olmayan erkek takımına nakil edilerek oradada aynı başarı bekleniyor bence kendisinden zira aynı şekilde zafer hocanında kupası olmadığı için vede takıma hazır yatırımda yapılacakken ondan da kupa bekleyebiliriz bu sene mantıklı tespit :p :p :p

Benimde hiç kupam olmadı, benide geçirin o zaman bir şubenin başına. Bu arada Kamil şu yaşını değiştir artık...

Eren Aydın' Alıntı:
Benimde hiç kupam olmadı, benide geçirin o zaman bir şubenin başına. Bu arada Kamil şu yaşını değiştir artık...

Benimde hiç antrenörken kupam olmadı Eren,hani takımda oynarken falan aldıkta o sayılmaz,üstelik ben Ülker'de oyndım demek ki takımın başına geçme hakkı benim ama yardımcılığı kabul edersen uçururuz takımı :p

Konunun başlığı değiştirilse nasıl olur, Geçiyor değil de kendileri resmi sitede açıklandığına göre geçti diyebiliriz ya da resmi siteye bile güvenilmiyor mu artık :)

Burak Barut' Alıntı:
Konunun başlığı değiştirilse nasıl olur, Geçiyor değil de kendileri resmi sitede açıklandığına göre geçti diyebiliriz ya da resmi siteye bile güvenilmiyor mu artık :)
Güvenilmediğinden değil Burakcım insanlar daha bu durumu hazımsayabilmiş kabullenebilmiş değil bu onun göstergesi en azından ben kendi açımdan böyle düşünüyorum yani geçiyor keşke bişey olsada geçmese iptal olsa vb

Çevik mücadeleden çekinmiyor

Galatasaray Cafe Crown'un başına geçen Okan Çevik ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

GS TV'ye konuşan Çevik, "İyi bir takım oluşturup hedefimizin en yükseğine ulaşmak isteyeceğiz. Mücadeleden çekinmiyoruz. Elimizden geleni ortaya koyup başarılı olmak amacındayız. Galatasaray'ın olduğu yerde iddia vardır. Benim de iddialarım var. Kupalı bir sezon istiyoruz" dedi.
Arkandayız Okan Hoca...

Emre Evren İçöz' Alıntı:
Çevik mücadeleden çekinmiyor

Galatasaray Cafe Crown'un başına geçen Okan Çevik ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

GS TV'ye konuşan Çevik, "İyi bir takım oluşturup hedefimizin en yükseğine ulaşmak isteyeceğiz. Mücadeleden çekinmiyoruz. Elimizden geleni ortaya koyup başarılı olmak amacındayız. Galatasaray'ın olduğu yerde iddia vardır. Benim de iddialarım var. Kupalı bir sezon istiyoruz" dedi.
Arkandayız Okan Hoca...

Kupa tamam da hangi kupa onu bir açıklasaydın hocam. Gidip özel turnuvaya katılıp da kupa alırsın ne olacak.