Okan Çevik Erkek Takımı Baş Antrenörü

Re: Okan Çevik Erkek Takımının Başına Geçiyor.

Kaan Can Garip' Alıntı:
Okan çevik bayan basketbol takımını 2 gömlek ufak geliyor diye düşünürken, erkek takımının başına geçmiş :)

Yani liseden çıkan herkes basketbol koçu olacak, basketbolla ilgilnecek diye bir kaide mi var anlamıyorum ki...

türkücü olun, ne bileyim kebepçı olun, doktor olun, ama basketbola bulaşmayın. yapamıyorsunuz işte.
Okan Çevik bildiğim Kadarıyla Diş Hekimidir Git abi mesleğini yap ne bizi ne de kendini üzme bak gördük yaşam koçu bile kaldıramıyor bu stresi sen git muayenehanende hastalarınla ilgilen

Cenk Bey,

Beni tanımadığınız için yanlış anlamanız doğal. Ben, Murat Hoca'yı da beğenmem ve bizim tribünde abartıldığını düşünürüm. Kendisi de bana göre 2,5 yılda başarısız olmuştur.

Okan Çevik, uzun süredir Galatasaray'da görev yapmıyor, Galatasaray Lisesi mezunu olması da beni ilgilendirmiyor. Zaten ortada tanınacak bir düzen, yapılanma da yok. Murat Özyer'in başarısızlığının dile getirilmediğini söylüyorsunuz, haklısınız. Peki, sizce Okan Çevik'in takımın başına getirilmesinde göz önüne alınan kriterler nelerdir? Son olarak yardımcı antrenör olarak başladığı sezonda, Beykoz'la küme düşen bir ismin Galatasaray'da üst üste görevler almasını neye bağlamalıyız?

Başarısızlık konusunda benim öngörümü doğrulamışsınız. Beşiktaş'ta Bıyıktay kendi kendini görevden alır göreve atar Riley misali, bizde de sene sonu hüsran olsa bile başarısızlık yok ne de olsa. Bundan iyi head coach koltuğu zor bulunur.

Bir de bizim tavrımızla ilgili yadırgadığım bir nokta var. Yazılanlara bakıyorum da, bir iki üyemiz hariç bu seçim herkesi memnuniyetsizliğe itmiş gibi görünüyor. Eğer, Okan Çevik bayan takımında kalsaydı, bu eleştirileri göremeyecektik muhtemelen. Bu sene tepki nasıl verilmeliydi, geç mi kalındı tartıştık, tartışıyoruz. Demek ki, bayan basketbolu için ciddi bir bütçeyle kurulan takımın yeterli olmayan bir coacha emanet edilmesine de tepki olmayacaktı.

parasızlık nedeniyle bu sene ulepe katılamıyoruz yani avrupadada yokuz bu sene ahmet cömetdeyiz sıradan yabancılar ve türk oyuncularla malesef cafe crow parasınıda yiyen galatasaray kulübü sponsordan ayrılamıyor tazminat çok büyük

Can,

Öyle deme ama, basketbol koçluğu zevkli iş. gelsin paralar, gelsin basketbolcular.. vallahi ne güzel iş be.

Emre Sarp Kocaoğlu' Alıntı:
Cenk Bey,

Beni tanımadığınız için yanlış anlamanız doğal. Ben, Murat Hoca'yı da beğenmem ve bizim tribünde abartıldığını düşünürüm. Kendisi de bana göre 2,5 yılda başarısız olmuştur.

Okan Çevik, uzun süredir Galatasaray'da görev yapmıyor, Galatasaray Lisesi mezunu olması da beni ilgilendirmiyor. Zaten ortada tanınacak bir düzen, yapılanma da yok. Murat Özyer'in başarısızlığının dile getirilmediğini söylüyorsunuz, haklısınız. Peki, sizce Okan Çevik'in takımın başına getirilmesinde göz önüne alınan kriterler nelerdir? Son olarak yardımcı antrenör olarak başladığı sezonda, Beykoz'la küme düşen bir ismin Galatasaray'da üst üste görevler almasını neye bağlamalıyız?

Başarısızlık konusunda benim öngörümü doğrulamışsınız. Beşiktaş'ta Bıyıktay kendi kendini görevden alır göreve atar Riley misali, bizde de sene sonu hüsran olsa bile başarısızlık yok ne de olsa. Bundan iyi head coach koltuğu zor bulunur.

Bir de bizim tavrımızla ilgili yadırgadığım bir nokta var. Yazılanlara bakıyorum da, bir iki üyemiz hariç bu seçim herkesi memnuniyetsizliğe itmiş gibi görünüyor. Eğer, Okan Çevik bayan takımında kalsaydı, bu eleştirileri göremeyecektik muhtemelen. Bu sene tepki nasıl verilmeliydi, geç mi kalındı tartıştık, tartışıyoruz. Demek ki, bayan basketbolu için ciddi bir bütçeyle kurulan takımın yeterli olmayan bir coacha emanet edilmesine de tepki olmayacaktı.

Emre Bey,
Öncelikle şuna açıklık getirelim ,Okan Çevik'in geliş nedeni bazı arkadaşların Liseli takıntısı olması sebebiyle sanki onun Liseli olduğu için geldi deniyor (Ben Liseli değilim tekrar söyleyeyim) eğer Liseliler dediğiniz gibi olsaydı bu takımın başına ERMAN KUNTER gelirdi adamı 2 senedir oyalıyorlar ERMAN hepsinin Liseden ağabeysidir niye gelmesine mani oluyorlar o zaman ???? Çok para istediği Yalan geçen sene Murat'a daha fazla para verdiler.

Bana göre para olmadığından kariyerli bir coach bulamayacakları için içerden birini tercih ettiler ve ilk tercih Ekrem Memnundu olmayınca Okan'ı yaptılar dedim ya camiayı tanıyan bilen biri diye haa şimdi bu yeterli mi tabiki değil ama mecburiyetler sizi bazen bu yöne itebiliyor tıpkı Futbol takımında BÜLENT KORKMAZ örneği gibi....
Lütfen olaylara biraz bu gözle bakmaya çalışın. Bunun da zihniyele hiç alakası yoktur.

Bakın Nisan başına kadar Galatasaray eğer 2 şirketi Sportif AŞ. ve Futbol AŞ.yi birleştiremezse olacakları o zaman seyredin herşey öyle dışardan görüldüğü gibi basit değil.

Sevgiler,

Oldu olacak 3-5 arkadaş forumdan toplansın onlar üstlensin bu koçluk işini eminim bizler bunu galatasaray yönetiminden daha çok önemsiyoruz.

Cenk bey haklısınız bütün suç bizlerde. ! Çok büyük ayıp etmişiz. !

Basketbolla ilgili yorum yaparken futboldan örnek vermeyi sevmem ama birebir örtüşen bir durum olduğunda kaçınılmaz oluyor.

2. Fatih Terim döneminde hiçbir başarı olmamasına rağmen oyunculara harcanan ücretler vs. nedeniyle kulüp büyük bir borç yükünün altına girmişti. Terim gidince kimse, ardından gelen başarısızlıkta eski hocamızı suçlamadı, Fatih Hoca futbol takımının gelecek yıllarını da çaldı vb. sözler sarf etmedi.

Elbette Murat Özyer´in de hataları olmuştur ama gitmesinin üzerinden aylar geçmesine rağmen, yaşanan her olumsuz gelişmede suçu eski hocamıza atmanın iyi niyet ile bağdaşmadığını düşünüyorum.

Özyer geçen sezonun bütçesini ne kadar aşmıştır? Aştığı tutar bu sezonki alacağımız sponsorluk bedelinden mi düşürülmüştür? Eğer böyle bir durum var ise hocaya güvenilmemesine rağmen yeni bir risk alınarak Hosley ve Toliver neden transfer edilmiştir?

Doğan SAĞLAM' Alıntı:
Yazık bugünün okdar güze haberinin ardından Okan Çevik.

Gerçekten dönelim Ahmet Cömert'e koçada gerek yok.

Doğan,Ahmet Cömerte dönsen ne olucak onu anlıyamadım.

hakan ahmet cömert çok küçük ve kötü bir salon. orda oynayacak seviyeye düştüysek, hocaya bile gerek yok demektir.

Olay şundan ibaret beyler.
Bu sene Ali Sami Yen'de ki son senemiz.
Seneye Aslantepe'den çok büyük gelir bekleniyor,gelir kazanmak için ise oraya güçlü şampiyonlukla gidilmek isteniyor.
Basketbol-Voleybol ve diğer branşlar bu senelik ikinci plana atılarak Futbol'da başarı sağlanmak isteniyor.
Gelecek sene Basketbol ve diğer branşlarda şampiyonluğa oynanılacak kadro kuralacağına eminim.
Yönetim iki şeyi hesap edemedi.
Geçen sene Şampiyonlar Ligine katılamama, ve bu sene de katılamama.
Sorun buradan kaynaklanıyor.

bunları herkes biliyor burak. ama bu kadar küçülme Galatasaray gibi bi kulübe yakışıyor mu?

Skibbe'yi başa getirirsen, sonra Bülent'le devam edersen nakit sıkıntısı yaşarsın.Ya oyuncuların parasını veremezsin ya da 1 sene nadasa bırakırsın takımı.

Hatalar başta yapıldı şimdi bu gördüklerimiz onların sonuçları.

Eyüp Abi'nin hesabına göre klüp hiç para koymazsa bile 5 milyon dolar gelmiyor mu basketbol şubemize? yoksa 3 milyonunu futbola mı vereceğiz?

eren futbol şubesine para verileceğini hiç zannetmiyorum. 5 milyon dolar verildiği doğru ama 10 milyon dolar ile hiçbirşey yapılamadı. aynı yönetim 5 milyın ile ne yapacak? artık ben pivot olurum. burak ceyhan-emre doğan guard olur. bir iki yabancı tamamdır. :ehue

Selçuk Kahveci' Alıntı:
eren futbol şubesine para verileceğini hiç zannetmiyorum. 5 milyon dolar verildiği doğru ama 10 milyon dolar ile hiçbirşey yapılamadı. aynı yönetim 5 milyın ile ne yapacak? artık ben pivot olurum. burak ceyhan-emre doğan guard olur. bir iki yabancı tamamdır. :ehue
Yanlış anlamşsın Selçuk abi, iddaa gelirleri, yayın hakları, bekonun isim parası cafe crown parası ve bu gibi kalemlerle 5 milyon dolar geliyor diye diye hesap yapmıştı Eyüp Abi. Benim dediğim o.

Erkek takımımızın bütçesi 5 milyon dolar arkadaşlar, bayan takımı ise 3 milyon dolar!

ben anlamadım şimdi 5 milyon erkek takımı için iyi desek (hedefe göre) bayan takımının çok az değil mi(hedefe göre) :roll: