Oyak Renault - Galatasaray C.C

Bu ligde artık herkes kabullenmeli ligde ilk 3 belli diqerleri arasındada en iyi takım Galatasaray..İyiki Oyak'a bi yenildik sanki diqer takımların bizden yukarı bi tarafları var.. Olsaydı ztn onlar bizim üstümüzde olurlardı.

OYAK RENAULT: 83 - GALATASARAY CAFE CROWN: 74

Salon: Atatürk
Hakemler: Serkan Emlek, Serdar Ünal, Özlem Yalman
OYAK Renault: Woolridge 26, Bennett 24, Altan 17, Özgür, Serhat, Evren 9, Hüsnü 2, Fatih 5, Yalçın
Galatasaray Cafe Crown: Mitchell 11, Fitch 32, Murat 3, Burak, Cemal 2, Tolga 10, Brown 10, Mithat, Graves 6, İsmet
1. Periyot: 18-10
Devre: 32-31 (Galatasaray Cafe Crown lehine)
3. Periyot: 56-51
5 faulle çıkanlar: 37.32 Bennett, 39.30 Serhat (OYAK Renault), 39.43 Murat (Galatasaray Cafe Crown)

Karşılaşmaya hızlı başlayan ev sahibi takım, Wooldridge ve Bennett'in basketleriyle skor üstünlüğünü ele aldı. 5. dakikayı 8-4 önde geçen OYAK Renault, 8. dakikada 13-5'lik skorla 8 sayılık fark yakaladı. Galatasaray'ın Mitchell ve Fitch'in basketleri farkın kapanmasına yetmeyince, OYAK Renault periyodu 18-10 önde tamamladı.

İkinci yarıya da hızlı başlayan OYAK Renault, Bennett'in sayılarıyla 12. dakikada 10 sayılık farka ulaştı. Bu bölümden sonra toparlanan Galatasaray Cafe Crown, uyguladığı sert savunmayla rakibine sayı şansı tanımazken geliştirdiği hücumlarla farkı kapamayı bildi. Sarı-kırmızılı takım, 13. dakikada Fitch'in serbest atıştan kazandırdığı sayılarla skorda dengeyi sağlarken (22-22), 14. dakikada aynı oyuncunun 3 sayılık basketiyle 22-25 öne geçti. OYAK Renault, Evren ve Woolridge'in çabalarıyla 18. dakikada durumu 31-31 yaparak skoru eşitledi. Galatasaray Cafe Crown, Fitch ile bulduğu serbest atışla devreyi 31-32 önde kapadı.

İkinci yarıya hızlı başlayan Galatasaray, 23. dakikada Fitch ve Brown ikilisiyle bulduğu basketlerle 38-33'lük üstünlük elde etti. Oyundan kopmayan OYAK Renault, 25. dakikada Woolridge'in basketiyle eşitliği sağladı: 38-38 Galatasaray, Brown ile karşılık verdi. 26. dakikada Altan ile üst üste basketler bulan sarı-siyahlılar, 46-41 öne geçti. Üstünlüğünü koruyan OYAK Renault, periyodu 56-51 önde kapadı.

Son periyotta da OYAK Renault'un üstünlüğü vardı. Bennett ve Altan ile etkili olan ev sahibi ekip, 35. dakikayı 68-61 önde tamamladı. Sarı-kırmızılılar, Fitch ve Brown ikilisiyle karşılık vermesine rağmen farkı kapatamadı. Etkili oyununu sürdüren OYAK Renault, karşılaşmayı 83-74 kazanarak ligde kalan ekip oldu.

Ali Keskin' Alıntı:
Şu 4.lüğe aramızda sevinebilen var mıdır acaba?

Benim içime sinmedi, sinmeyecek de.
tabiki takımın en üstlerde olmasını istioruz ama 4.lüğü nie bu kadar küçümsüyoruz anlamadım ilk 3 takımın kadrosu bizden ne kadar üstün herkes görüyo(graves ve brown sonradan geldi bide)ilk 3 takımın altında bjk var banvit ted koleji var bunlar kötü takım mı bjk 2 yıl önce şampiyon oluyodu bizde küme düşüyoduk.

Rezillik...
Fitch böle olduğu maçda rezillik sadece..Umarım ter atmak içindir gerçi bjk bizden beter onlarda yenildi..

Ama bölede kolay maç verilmez..

Fatih Solak'ın oynamama nedenini bilen var mı? Son haftalardaki formsuzluğu nedeniyle mi yoksa bir sakatlık nedeniyle mi oynamadı acaba?

Valla bu maçta öküz altında buzağı aramak işime gelir.Yoksa takımdan umudu keserim.Oysa seneye ne hedeflerle başlanmıştı.Benim için de en önemlisi : 40 dakika skor ne olursa olsun savaşan bir takım olacağız. idi. Bu da yalan oldu ya ne diyim artık.

noluyo bu takıma anlamadım fitch 32 sayı attığı bi maçta yeniliyoruz. oyaktan 84 sayı yersen tabiki yenilirsn bu nasıl savunma nasıl mücadele inşallah playofflara saklamışlardır mücadelerini yoksa bjkyi geçtikten sonra darmadağın oluruz

ya arkadaşlar takımımızın bu maça asıldığına ihtimal veriyor musunuz? şahsen ben vermiyorum ve bu takımı play-offlarda görün diyorum.brown'un 10 sayı atması bende bir ışık uyandırdı

şahsen bugünkü telekom-ülker maçını telekom kazanmış ve efes lider bitirmiş olsaydı ben final şansımızın çok olduğuna inanırdım ancak ülker birinci oldu ve üstümüze düşen vazife onları en azından 1 maçta olsa yenmemiz

Play-off için umudu olanlar hiç dertlenmesin. Takım bugün maçı pek takmadı. Burak, Murat, Fatih filan uzun süre kenarda oturdu. Tufan hiç oynamadı. Maçın büyük bir bölümü sadece altı oyuncu sayı attı. Sonlarda Murat eklendi sanırım o altılıya.

Brown ne işe yarar??

Şahsen Telekom maçında 15-20 sayı geriden gelen takımı düşününce baya bir gaza geliyorum. Hele bir BJK'yi geçelim de ...

Mert G.' Alıntı:
Play-off için umudu olanlar hiç dertlenmesin. Takım bugün maçı pek takmadı. Burak, Murat, Fatih filan uzun süre kenarda oturdu. Tufan hiç oynamadı. Maçın büyük bir bölümü sadece altı oyuncu sayı attı. Sonlarda Murat eklendi sanırım o altılıya.

Brown ne işe yarar??

Şahsen Telekom maçında 15-20 sayı geriden gelen takımı düşününce baya bir gaza geliyorum. Hele bir BJK'yi geçelim de ...
inşallah dediğin gibi takım maça asılmamıştır en azından böyle olmasını istiorum ama brown konusunda nie öle düşünüyosun anlamadım iyi oynamaya başlamıştı takıma çok yararlı olacak gibi duruyo.

Fener bugün Telekom'u ezmis. ben BJK ye karsi bile sansimizi az görüyorum ama olurda yari finale cikarsak Fenerbahce serisi aci bir hatira olarak kalabilir.

Cem YILMAZ' Alıntı:
ya arkadaşlar takımımızın bu maça asıldığına ihtimal veriyor musunuz? şahsen ben vermiyorum ve bu takımı play-offlarda görün diyorum.brown'un 10 sayı atması bende bir ışık uyandırdı

şahsen bugünkü telekom-ülker maçını telekom kazanmış ve efes lider bitirmiş olsaydı ben final şansımızın çok olduğuna inanırdım ancak ülker birinci oldu ve üstümüze düşen vazife onları en azından 1 maçta olsa yenmemiz
BJK kazansaydı saha avantajını kaybedecektik.Niye asılmamış olsunlar ki?

arkdaşalar bu seneye yarın final oynayalım hemen bir senede finale yükselmek hemde son 2 sene çok başarsısız olmuşken olmuyo biraz sabır ilk önce önümüzdeki bjk macına bakalıım

bence fatihi playoff lara saklıo hocamız murat özyer fitch sıkmamıstır kendini zaten yensen nolcakki 3 . mü olcann playoff larda daha iyi bir GALATASARAY seyredeceğimize inanıyorum

her ne olursa olsun bu takımı evire çevire yenmemiz gerekirdi
beceremememiz play-off lar öncesi tedirgin edici çünkü her türlü iyimserliğe rağmen play-off larda büyük bir değişim dev bir adım beklemek yanlış olur

3.nün 5 mağlubiyet var, bizim 12!!!

Bu rezil grafikle biz de olsak beşiktaş da olsa yarı finale çıkmaya korkacaktır rezil olmamak için...

Arkadaşlar kusur bakmayın ama çok aceleci davranıyosunuz.Bence başarı için istikrar şart bunun için de başta Murat Özyer olmak üzere oyuncularımıza sahip çıkmamız gerekir.Gelecek sene bir kaç takviye ile daha da başarılı olabiliriz.Hepinizin bildiği üzere basketbolda yıllardır çok kötü performans gösteriyoruz.Bu sene bir kıpırdanma yılı oldu tabi ki bende şampiyonluk istiyorum ve olacağımıza da inanıyorum ama GELECEK SENE daha önemli :atki bu arada bjk yi eledik diye bakmayın maç sahada kazanılır.Benim düşüncem çeyrek finalde çıkacak olan rakibi eleyebilirsek şampiyonluk biraz daha yakınlaşır.

Gecen sezon galibiyetlerimiz 16 maglubiyetlerimiz 14'tü yani 46 puanla tamamlamistik.
Bu sezon kadromuzun cok daha iyi olmasina ragmen 18 galibiyet 12 maglubiyet yani 48 puanla tamamladik.

Oğuzhan Parlak' Alıntı:
Gecen sezon galibiyetlerimiz 16 maglubiyetlerimiz 14'tü yani 46 puanla tamamlamistik.
Bu sezon kadromuzun cok daha iyi olmasina ragmen 18 galibiyet 12 maglubiyet yani 48 puanla tamamladik.
geçen sezon 8. olup ülkere yenilmiştik bu sezon hem 4. olduk hemde beşiktaşla eşleşip saha avantajını yakaladık yarı finale önümüz acık ;)