Philadelphia 76ers

Re: Philadelphia 76ers yeniden geliyor..

Öncelikle Hoşgeldin Umut(yaşın yazmıyıor kusura bakma büyüğümsen)
Büyük demişken Emre Abimiz gelir aklımıza.2 kez takımımız tökezlemeye başladı.Hani 2000 yılında Terim'in konuşmaları vardı ya 'Allah yardımcınız olsun' diye biten aynen o etki yaptı takım üzerinde.Golden State galibiyetini kolay görmedik.Boston neyse de Charlotte ve Chicago'yu yenelim %50 nin altına düşmeyelim.

Cuma'yı Cumartesiye bağlayan gece yani 29 Kasımda saat 2.30'da boston maçı nba tv'den canlı olarak verilecek...
nba tv kabloluda ve digiturkde bulunuyor...
philly'i 2.kez canlı izleyebileceğim bu sezon...
nba.com'da ki boxscore ve özet görüntülerden takip edebiliyoduk sadece...

Eser Atalay' Alıntı:
[quote="Emre Yuksel":be5epwk1]sixers'ın golden state'i geçmesi normal.. yenerdik zaten kendimiz gibi oynarken.. Ribauntlarda 54-38 gibi büyük bir fark var.. Rakip pota altını çok yumuşak yakalayan Brand, 23 sayı 12 reb, 3 asist, 2 top çalma ile en iyi adamımız oldu..

fikstür olarak sweet november devam ediyor..bu gece charlotte deplasmanında olacağız..orlando ve chicagoyu ağırlarken bir de boston a gidip ayı tamamlıyoruz.. en azından 2 maç almamız şart.. charlotte ve chicago yu yenmeyeceksek neyin mücadelesini veriyoruz. yine de güven olmaz bunlara.. gidip charlotte a vurulurlar..
Amin![/quote:be5epwk1]

Allah tan başka şey isteseymişim
2 dakka önce 93-84 charlotte un aldığını görünce az da olsa yağlarım erimişdir :)

eser bir laf vardı ya.. gerdekli falan.. neydi o unuttum.. sen bilirsin :) gerdeğe girmeli bir şeydi..

philly nin yenileceği belliydi.. nasıl oluyorsa philly basını bu seneki takımı, geçen senekinden daha mücadeleci olarak yazıyor.. bu sene çok kırılganız..3 maç üst üste kazanmaya gücümüz yok.. play-off yapamayacak bir sürü takıma yenildik.. aralık'ta topu topu 3 maç kazanırız zaten.. bu gidişle geçen seneki yere de gelemeyiz.. çünkü bu sene atlanta ve miami de varlar ve böyle giderlerse üzerimizde bitirecekler ligi.

orlandoya karşı galibiyete çok yaklaşmışken, 4 saniye kala Lewis in attığı üçlüğe engel olamadık ve bir sayı farkla mağlup olduk.. kazanabilseydik, kendi konferansımızdan direkt bir rakibimizi yenmenin avantajını alacaktık ama olmadı.. Philly nin derdi bu maçları kaybetmek değil, hep böyle oynarsan kaybettiğin kadarını da kazanırsın ama istikrar yakalayamıyoruz.. kimle nerede oynadığımızın hiç bir önemi yok.. her sonuç çıkabilir..

Siz gene iyisiniz arada bir kazanıyorsunuz biz onuda unuttuk 5-10 olduk.
sixersın ölüsü play-off yapar merak etmeyin ama sene başından sixers geliyor diye sağı solu ateşe vericek bi takım yok elinizde, ilk turu geçerseniz play-off ta yapışırsınız parkeye.

Eser Atalay' Alıntı:
Siz gene iyisiniz arada bir kazanıyorsunuz biz onuda unuttuk 5-10 olduk.
sixersın ölüsü play-off yapar merak etmeyin ama sene başından sixers geliyor diye sağı solu ateşe vericek bi takım yok elinizde, ilk turu geçerseniz play-off ta yapışırsınız parkeye.

ilk turu geçersek mi.. şu anki görüntüyle ilk 5 e girmemiz imkansız.. boston / detroit / cleveland / orlando / atlanta. bu 5 takımdan birini geçmemiz çok zor.. 6.7.8 den biri olursak boston-detroit-cleveland dan birini geçmek zorundayız ki çok zor.. 5. olup da orlando veya atlantadan biriyle eşleşirsek şansımız sıfır değil ama yine az.. yine de bunları konuşmak için çok çok erken..

ben sixers yeniden geliyor derken bu sene şampiyon olacağız falan yazmadım.. yeniden söz sahibi bir takım olmaktan bahsetmiştim ama henüz beklenen ışık yok.. biraz daha bekleyeceğiz..

mağlubiyetlerden çok beni üzen şey takımın içinde bulunduğu durum...
yani geçen sezon herşey kanıtlanmış ispatlanmış un elenmiş elek asılmış bir hava var takımda...

Boston-Detroit-Cleveland

ilk 3 te garanti...

Orlando ve Toronto da play off içinde muhakkak bulunacak takımlar...

zaten etti 5

kalır 3 bilet bu biletlerden birini kapmak için mücadele edecekler...

Atlanta bu sezon çok formda görünüyor genç oyuncuların enerjisi tecrübeli oyuncuların rehberliğinde ilerliyor...
Mike Bibby
Joe Johnson
Josh Smith
Marvin Williams
Al Horford
Maurice Evans
Ronald Murray
en önemli oyuncuları...

New Jersey'de sezona beklenenden iyi başlayan takımlardan play off için rakibimiz olabilirler...
Vince Carter ve Devin Harris takımın tartışmasız yıldızları onlara bu sene çinli Yi Jianlian da yardım etmeye başladı...

Miami geçen sezon yaşadığı hayal kırıklığından sonra kendilerini hatırlatmak isteyeceklerdir...
Dwyane Wade, Shawn Marion,Udonis Haslem ve çaylak Michael Beasley takımın taşıyıcıları...

New York NBA'da en çok taraftarı olan takım olduğu rivayet edilir...:) ama uzun yıllar süren inzivadan uyanmak için çok iyi bir kadro kurdular ve sağlam geliyorlar...
takımın maskotu durumunda olan :) Nate Robinson dışında
Wilson Chandler
Chris Duhon
Al Harrington
David Lee
Quentin Richardson
Tim Thomas
gibi isimleri ve bunların dışında da
Eddy Curry
Cuttino Mobley
Stephon Marbury
gibi sakatları var...

Chicago yine ligin yorgun efsanelerinden bir takım genç kadroları alışmaya başladı birbirine şampiyonluklara alışkın bu takımda play offlarda rakibimiz olabilir...
Luol Deng
Drew Gooden
Larry Hughes
Ben Gordon

Chicago'nun 4 atlısı konumunda...:)

şimdi rakiplere baktığımızda durumumuz maalesef çık iyi görünmüyor...

3 bilete bizle beraber 6 aday var...
hadi Chicago ve Jersey bize sezon içinde rakip olamazlar desek kalır 4 takım kaldı ki Atlanta bu sezon çok formda ve bunun yanında New York bize göre çok güçlü görünüyor...

şuan ki durumumuzla bu sene için play off şansımızın zor olduğunu düşünüyorum...

Valla ben şu anda teknik konulara girmek istemiyorum =)

Takım ruhuyla ve Pensylvania'daki kardeşlerimizin takımımızın arkaısnda durmasıyla konferans finali oynayacağımızı düşünüyorum =) Kazara şampiyon bile olabiliriz =)

Recep Sarımeşe' Alıntı:
Valla ben şu anda teknik konulara girmek istemiyorum =)

Takım ruhuyla ve Pensylvania'daki kardeşlerimizin takımımızın arkaısnda durmasıyla konferans finali oynayacağımızı düşünüyorum =) Kazara şampiyon bile olabiliriz =)
Kazara bende MVP olabilmiyim? acaba! :=)

şuanki duruma bakarak söyleyim...
kazara play off'lara kalırsak... :)

ilk turda 4-0'la evimize yollamazlarsa...
hakkaten kazara olur... :)

Bizim yöneticilerle bi irtibata geçsek de bir kaç hafta oyuncuların paralarını ödemeseler bazı oyuncular antremana çıkmasa falan.Olmadı son 5 hafta koçu kovsak kondisyoner çalıştırsa takımı.Yönetim basketçi taraftar şampiyonsun Philadelphia...

kendi sahamızda yenilme başarısı gösterdiğimiz bulls u deplasmanda, uzatmada 2 /11 üçlük atarak yenmiş bulunduk.. böylece 4 maçlık mağlubiyet serisi sona erdi.. Şimdi yeni bir mağlubiyet serisi başlıyor.. Lakers ve Detroit ile oynayacağız.. Lakers, bu ayki yenilme hakkını kullandı.. 10-15 maç daha yenilmezler.. portland maçında izlediğimiz detroit iyi değildi ama bize yenilecek kadar da kötü değildi.. arkasından da 2 tane cleveland, boston ve utah maçlarımız var bu ay.. aralıkta oynadığımız ilk maçı kazandık..13 maç kaldı.. Ben bu 13 maçın 7 sine garanti kayıp gözüyle bakıyorum.. Kalan 6 maçın da 3 ünü falan kazanırız işte..

Bu gidişle play-off a kalmamız kaza olur.. Zaten böyle giderse, all-star arasından sonra biz yavaş yavaş lottery laflarına başlarız.. nba yi bırakır draftler için konuşuruz..

Ayrıca unutulan bir şey.. Andre Miller ın sözleşmesi bitiyor ama Dalembert ten kurtulmadıkça salary durumumuz da düzelmeyecektir.. Yani bir esneklik sağlamak zor.. Brand i alarak ilk kurşunumuzu sıktık.. Karavana olmadı ama tam isabet olması için, bir kaç atışa daha ihtiyaç var.. Biraz daha rötuş yapmaya ihtiyacımız var.. Bir de doğu bizim güçlendiğimizden daha çok güçlendi.. Geçen sene elini kolunu sallayan 5. oldu. Bu sene ilk 5 sıranın tahtası şimdiden kapandı.. Kalan 3 sıraya da 4-5 aday var.. Bize yedirmezler..

Bugünkü Theddaus Young'la Louis Willimas'ın şut yüzdeleri bu sezon içinde kolay kolay tekrarlanmaz.Ona rağmen kazandı Philly.

Philadelphia @ Detroit 96 - 91

Bugun tüm Phililerin bayramıdır sanırım : )

Burak Barut' Alıntı:
Philadelphia @ Detroit 96 - 91

Bugun tüm Phililerin bayramıdır sanırım : )

Oh yeah :)

Elton Brand oynamamış.Iggy 14 sayı - 8 ribaunt - 5 asist , Andre Miller 19 sayı - 6 ribaund , Louis Williams 16 sayı ile katkı vermiş .

Aslanlarımızı kutluyoruz :) 9-11 olduk.Ha gayret şampiyonuz bu sene :)

Bizler Pennsylvania'lılar olarak sizlerle gurur duyuyoruz koçlar :) :) Hep böyle devam