Philadelphia 76ers

Re: Philadelphia 76ers yeniden geliyor..

Sixers, regular season start aldığından beri ilk defa adam akıllı bir maç kazandı ve gidip Indıana'yı deplasmanda yendi.. Maça çok kötü başlamamıza ve bir ara 26 sayı geri düşmemize rağmen toplayıp geldik ve kazandık..Ribauntlarda üstün olduğumuzu yazmaya gerek yok, kimle oynarsak üstün çıkıyoruz.. Sevindirici olan sadece % 25 le üçlük atmamıza rağmen kazanmamız oldu..Böylece daha önce kazandığımız maçlarda iyi üçlük atmamızın aldatıcı olmadığını anladık. Kötü yüzdeyle atarken de kazanmamız iyi..T.Young, E.Brand ve Iggy double-double yaptılar.. Her yönden ümitlendirici bir maçtı.. Maça gelen bir avuç Philly taraftarı " hep böyle oynayın canımızı verelim " diye bağırdılar :))

Bu akşam ligin en zayıf ekiplerinden Oklahoma'yı konuk edeceğiz.. Eğer ciddi bir şeyler yapacaksak bu maçı kaybetme şansımız yok.. Kesinlikle kazanılması gereken bir maç ve büyük ihtimalle de kazanılacak.. Fikstürümüz nispeten yumuşuyor ay sonuna kadar.. Oklahoma, Minnesotta(d), Clippers, Warriors ve Charlotte(d) şeklinde devam edeceğiz. Tümü kazanabileceğimiz maçlar.. İyi bir konsatrasyonla bu 5 maçtan 4 veya 5 galibiyetle çıkabiliriz.. Buna odaklanmalıyız.. Umarız bu bir çıkış başlangıcıdır..

Doğan SAĞLAM' Alıntı:
[quote="Volkan Ozger":zzh434dw]Hade hayırlısı abim

Volkan sende bir şanssızlık var bak bu aralar ne istesen olmuyor bu gecede yenilirseniz hazırlıklı ol :p[/quote:zzh434dw]

SEVINMEK icin SEVMEDİK !!! :)

Kazanmak zorunda olduğumuz Oklahoma maçını kolay kazandık ve 3 maç üst üste kazanarak 5-5 e gelmiş olduk.. Bundan sonra Minnesota(d) ve Clippers ile oynayacağız.. Normalde güç olarak kazanmamız gereken maçlar bunlar ama iki takımda sadece 1 maç kazanabilmiş 1-8 durumdaki takımlar.. Mutlaka bizi gözlerine kestirmişlerdir.. Bu maçlar beklediğimizden daha zor olabilir ve bir kayıp yaşayabiliriz.. Yine de c.tesiden çarşambaya kadar maç oynamıyor olmamız iyi.. Çarşamba Minnesotta deplasmanına dinç çıkabiliriz. Batının dibini süpüren bu iki takımı da yenmemiz lazım.. Kasım'da fikstürümüz nispeten rahat.. Buralarda çok fazla kaybetmemiz lazım..

philly beklendiği gibi istikrarını 3 gün koruyamadı ve minnesotta'ya yenildi.. wolves a yenilmek gerçekten zordu ama başardık.. takımımızı tebrik ediyoruz.. hep böyle devam edersek, bir tarafımızdan kan gelerek 8. oluruz belki.. boston da bizi bulldozer gibi ezip south street e desen yapar.

bu arada bir grup taraftar Philadelphia International Airport da takımımızı karşılayıp " formaları çıkarın, çıplak oynayın " diye bağırdılar.. Bu grubun türk olduğundan şüpheleniliyor..

Emre Yuksel' Alıntı:
bu arada bir grup taraftar Philadelphia International Airport da takımımızı karşılayıp " formaları çıkarın, çıplak oynayın " diye bağırdılar.. Bu grubun türk olduğundan şüpheleniliyor..
:p :p :p Süpermiş ama

1-8 durumdaki Minnesotta'yı yenemeyen Sixers, şimdi 2-9 durumdaki Clippers ı ağırlıyor.. Bu maçları yenemezsek kimi yeneceğiz bilmiyorum.. Bu ligde Air Avellino , Casa Ted Kolejliler falan yok beyler.. Biraz ciddiyet..

Abi Clippers'ı da yenemezsek aynı taraftar grubu basar tesisleri 'are you player? der.Lincoln bile istikrar abidesi oldu bizim Philly hala aynı.

philly, clippers ı 89-88 yenmiş.. ilk yarısını canlı takip ettim, çok dengeli gidiyordu..Karşımızda Al Thornton, Camby ve Kaman olunca sanıyorum bu sezon ilk defa ribauntlarda yenildik.. Iguodala 14 pst- 12 asist - 6 reb - 4 top çalma ile oynamış.. Müthiş.. Clippers 2-10 şu anda ama asıl yerlerinin bu kadar dip olduğunu sanmıyorum.. Bir de Zach Randloph geldi.. Pota altları çok sertleşti.. Ancak kısalar için çok olumlu şeyler yazamam kendi adıma..

An itibari ile durumumuz 6-6 ya geldi.. Ne akıyoruz, ne kokuyoruz şu anda.. Kaybedilmeyecek çok maç kaybettik.. Daha adım gibi kalkıp batıya gitmişliğimiz de yok.. Kasım ayı böyle balayı gibi geçecek ama Aralıkta bizi paspas yapacaklar.. Görüntü bu..

Golden State i bekliyoruz..

Emre Yuksel' Alıntı:
philly, clippers ı 89-88 yenmiş.. ilk yarısını canlı takip ettim, çok dengeli gidiyordu..Karşımızda Al Thornton, Camby ve Kaman olunca sanıyorum bu sezon ilk defa ribauntlarda yenildik.. Iguodala 14 pst- 12 asist - 6 reb - 4 top çalma ile oynamış.. Müthiş.. Clippers 2-10 şu anda ama asıl yerlerinin bu kadar dip olduğunu sanmıyorum.. Bir de Zach Randloph geldi.. Pota altları çok sertleşti.. Ancak kısalar için çok olumlu şeyler yazamam kendi adıma..

An itibari ile durumumuz 6-6 ya geldi.. Ne akıyoruz, ne kokuyoruz şu anda.. Kaybedilmeyecek çok maç kaybettik.. Daha adım gibi kalkıp batıya gitmişliğimiz de yok.. Kasım ayı böyle balayı gibi geçecek ama Aralıkta bizi paspas yapacaklar.. Görüntü bu..

Golden State i bekliyoruz..

Olucak abi zaman sadece birazcık zaman :)

Herkes bozuk parçalarını başkalarına atarken Reggie Evans ve Willie Green'e bi takasta gönderseniz çok iyi olur.

foruma bir adet 76ers lı daha katıldı...:)
Valla bu gece 7-6 ya getirdik durumu sevindim...
ancak hala green ve dalembert ikilisinin yerine hep daha istikrarlı isimler katabilsek diye hayal etmişimdir...
gerçi dalembert bu sezon brand'la birlikte iyi bir çizgi yakaladı gibi ancak ya savunma yapabiliyor ya hücum ikisini hala dengeleyemiyor...
green ise tam bir muamma yaz ligi oyuncusu kışın iş yapmıyor...:)
geçen sene herkesi yanıltan bir çıkışla philly'nin ligin paspası olmayacağını kötü zamanlarda bile play off takımı olduğunu gösterdik...
ancak toronto'nun aşısı bizimkine oranla daha çok tutmuş gibi görünüyor şuan doğu yarı finali için en azından green'in yerine çok iyi bir şutör bulursak iyi olacak gibi...
Boston-Detroit ikilisi doğunun son dötlüsü için garanti gibi
Cleveland-Miami-Toronto-Orlando gibi takımlarla çekişme durumumuz olacak ki işimiz geçen seneye göre daha zor çünkü Toronto ve Miami geçen seneden çok farklı dış şut tehlikesi olmadan sadece boyalı alandan play off larda hiç şansımız olmaz...

umut hoşgeldin.. sayımızın, böyle nitelikli arkadaşlarla çoğalması bizi sevindirir.

evet paspas olmayacağımızı geçen sene gösterdik ama çok büyük bir şehir ve şampiyon olmuş, finaller görmüş, süper yıldızlar barındırmış bir organizasyon için bu yeterli değil.. bizim hayalimiz bu sene ilk 4 içine atmaktı kendimizi ama pabuç pahalı.. Boston-Atlanta-Cleveland-Detroit ve Orlando.. Bu takımlardan birini altımıza almaya çalışırız derken başımıza Miami çıktı bir de.. Gerçi 4. Detroit in sadece 1 galibiyet gerisindeyiz ama hala kaybetmememiz gereken çok maç kaybediyoruz.. Şimdi mesela 2 maç kazandık ya.. Bu akşamki Charlotte maçından kork.. Hemen havamızı alırlar..

sixers'ın golden state'i geçmesi normal.. yenerdik zaten kendimiz gibi oynarken.. Ribauntlarda 54-38 gibi büyük bir fark var.. Rakip pota altını çok yumuşak yakalayan Brand, 23 sayı 12 reb, 3 asist, 2 top çalma ile en iyi adamımız oldu..

fikstür olarak sweet november devam ediyor..bu gece charlotte deplasmanında olacağız..orlando ve chicagoyu ağırlarken bir de boston a gidip ayı tamamlıyoruz.. en azından 2 maç almamız şart.. charlotte ve chicago yu yenmeyeceksek neyin mücadelesini veriyoruz. yine de güven olmaz bunlara.. gidip charlotte a vurulurlar..

Emre Yuksel' Alıntı:
sixers'ın golden state'i geçmesi normal.. yenerdik zaten kendimiz gibi oynarken.. Ribauntlarda 54-38 gibi büyük bir fark var.. Rakip pota altını çok yumuşak yakalayan Brand, 23 sayı 12 reb, 3 asist, 2 top çalma ile en iyi adamımız oldu..

fikstür olarak sweet november devam ediyor..bu gece charlotte deplasmanında olacağız..orlando ve chicagoyu ağırlarken bir de boston a gidip ayı tamamlıyoruz.. en azından 2 maç almamız şart.. charlotte ve chicago yu yenmeyeceksek neyin mücadelesini veriyoruz. yine de güven olmaz bunlara.. gidip charlotte a vurulurlar..
Amin!

Eser Atalay' Alıntı:
[quote="Emre Yuksel":2nzhb1uy]sixers'ın golden state'i geçmesi normal.. yenerdik zaten kendimiz gibi oynarken.. Ribauntlarda 54-38 gibi büyük bir fark var.. Rakip pota altını çok yumuşak yakalayan Brand, 23 sayı 12 reb, 3 asist, 2 top çalma ile en iyi adamımız oldu..

Amin![/quote:2nzhb1uy]

Gecmis olsun eser abi yendik kusura bakmıyosun dimi :)

Gerald Wallace
Emeka Okafor
Jason Richardson
gibi etkili oyuncuları var reboundlardada Brand ve dalemberti rahat bırakmayacaklardır bunlara ek olarak Nazr Mohammed gibi iyi bir oyuncuları daha var benchte ancak Mohammed bu sezon geçen sezondan çok uzak durumda süreside epey azaldı ortalamalarıda çok düşük Jason Richardson ise takımın bana göre yıldızı komple bir guard durdurulması zor...
bizim gibi maç içinde belli bir zaman sonra hücumu kendiliğinden tıkanan takımlara karşı etkili olabilirler...
bu maçta boyalı alanı bize bırakacak bir takım olmayacak karşımızda yani bu maçı almamız için Green ve Rush'ın muhakkak dış atışlarla bişeyler katması lazım olacak ikinci şanslarada çok fazla sahip olamayabiliriz topun değerini bilmek gerek...

sonuç olarak düşük skorlu bir maç bekliyorum ben (alt olur :) ) İnşallah kazanırız...:)