Philadelphia 76ers

Re: Philadelphia 76ers yeniden geliyor..

Raptors pota altı oldukça iyi. Bosh gibi bir hücum potansiyeli ve JO gibi bir adam var. Geçen seneden beri formu yükselen Calderon da takımını iyi yönetiyor...
Sixers'da ise Iggy yüzdesiz oynamış. Üçlük isabeti yok ve içerden de 5/17 gibi bir yüzde ile oynamış...

Sezonun ikinci maçında günahımız kadar sevmediğimiz Knicks i ezip geçtik.. 2001 senesini hatırladım.. O zaman sezonun açılış maçı idi.. MSG de.. Herhalde 30 luk yapmıştık yine Knicksi..Bu sefer de 116-87 yendik.. 30 sayılır..

İlk maçın kötü izlerini biraz olsun sildik..Elton Brand, 24 pts-14 reb ile Zach Randolph u tek başına denize döktü..Kısalar da Iggy yine kötü oynmasına rağmen yüzdeli atınca maçın başında açtığımız fark giderek büyüdü ve bu hale geldi..Toronto maçında % 33 saha isabeti ile oynarken,bu maçta % 60 a yakın bir yüzde bulduk.. Torontoyu ezdiğimiz ribauntlarda Knicks i daha fena ezdik..61-43...

Neticede Knicks, bu sene geçen seneler kadar kötü olmayacak.. Bunu maçı izlerken hissediyorsunuz..Ancak ben yine de çok abartılmaması gereken bir galibiyet olarak görüyorum kendi açımdan..İlk maçı kaybetmenin özrü bence bu maç olamaz.. Bu gece zor bir deplasmandayız.. Atlanta her sene biraz daha yukarı giden bir takım.. Geçen seneyi de süper bitirmişlerdi.. Son derece atletik bir takımlar.. Joe Johnson ın etrafında kenetlendiler.. Deplasmanda Orlandoyu yenebildiler.. Çok zor maç.. Bu maçı kazanırsak , daha umutla bakabiliriz önümüzdeki maçlara..

Gökce Başaran' Alıntı:
[quote="Volkan Ozger":25wst5ut]Vay be ne cok phlıy`ın den yarası olan varmıs bütün forum phıy düsmanı imisde haberımız yokmus!!!
Volkan benim Phi ile sorunum yok makarasına yazdım. :)

Ama Jo'nun böye başlaması mutlu etti beni orası ayrı.[/quote:25wst5ut]

Sen neden üstüne alındınkı 8) bir cok kisi yapıyo

Vay be ne cok phlıy`ın den yarası olan varmıs bütün forum phıy düsmanı imisde haberımız yokmus!!!

bu topiğe insanların yazması için senden izin mi alması gerekiyor ? forumun kuralların da "Philadelphia 76ers yeniden geliyor " topiği için sadece PHİ sevenler yazabilir kuralımı var ? varda ben mi görmedim ? yoksa forum senin mi ? topic te böylece sanamı ait olmakta ? herkes istediğini , istediği yere yazar sapıtmanın manası yok..

Levent ÖKTENER' Alıntı:
Vay be ne cok phlıy`ın den yarası olan varmıs bütün forum phıy düsmanı imisde haberımız yokmus!!!

bu topiğe insanların yazması için senden izin mi alması gerekiyor ? forumun kuralların da "Philadelphia 76ers yeniden geliyor " topiği için sadece PHİ sevenler yazabilir kuralımı var ? varda ben mi görmedim ? yoksa forum senin mi ? topic te böylece sanamı ait olmakta ? herkes istediğini , istediği yere yazar sapıtmanın manası yok..

Relax ol yaz ama burda bız bu topici sevenler makara yapsın diye yaptık bizde bılıyoruz bazı seylerı ama nedense bunu anlamak istemıyosunuz yada işinize gelmıyo !!!

Phılly iyidir kötüdür biz burada bunun makarasını vede gündemini yazıyoruz .Bizde bılıyoruz iyi sutor olmadıgını veya sezonu süpürücezde demıyoruz niye bu inat burda kötü oldugunu durmadan yazmanız ???

saol izin verdiğin için relax olur yazarım bundan sonra..bundan sonra forumlarda bütün topicleri belli standartlara ayıralım,o topicte onun dışında konuşulmasın..hay allahım neyse akıl fikir..

Levent ÖKTENER' Alıntı:
saol izin verdiğin için relax olur yazarım bundan sonra..bundan sonra forumlarda bütün topicleri belli standartlara ayıralım,o topicte onun dışında konuşulmasın..hay allahım neyse akıl fikir..

Arkadasım ben nediyorum sen nediyorsun neyse yaz neyı kıme anlatıyosanız 8) anlamıs degılız herkesın bildigini burda buyuk marifetmıs biz gördük biz biliyoduk demenize gerek yok zaten takım belli bu topici basından sonuna kadar bir oku 10 tane ceza alnıcak yazı var ama burası sadece makara vede phılly nın guncel haberlerını yazıdıgımız yer

Hawks maçına çok iyi başlamamıza ve bir ara +23 yapmamıza rağmen kaybetmeyi başardık.. son 2 periyot rezildi takım..ribauntlarda yine üstün olmamıza, şut yüzdelerinde de hemen hemen denk olmamıza rağmen, top kayıplarında rakibi ikiye katlayınca yine mağlubuz.. Dün de yazmıştım, rakip sertleşince, ona gereken cevabı veremiyoruz hala.. pazartesi gecesi sacramentoyu konuk ediyoruz.. herhalde kazanırız ama böyle bir kazanıp bir kaybederek ancak 8.lik için mücadele ederiz..

Levent ÖKTENER' Alıntı:

Abi GERÇEKLERİ söylemek adına sanırım 'Phili dipte, dipte, hala dipte' diye bir topicmi açsak napsak baksana başlığa göre yorum yapmak gerekiyor.

Misafir' Alıntı:
Hawks maçına çok iyi başlamamıza ve bir ara +23 yapmamıza rağmen kaybetmeyi başardık.. son 2 periyot rezildi takım..ribauntlarda yine üstün olmamıza, şut yüzdelerinde de hemen hemen denk olmamıza rağmen, top kayıplarında rakibi ikiye katlayınca yine mağlubuz.. Dün de yazmıştım, rakip sertleşince, ona gereken cevabı veremiyoruz hala.. pazartesi gecesi sacramentoyu konuk ediyoruz.. herhalde kazanırız ama böyle bir kazanıp bir kaybederek ancak 8.lik için mücadele ederiz..

bunu yazan benim ama neden misafir olduğumu anlayamadığım.. o ara oturumu mu kapattım bilmiyorum ama sanmıyorum.. neyse..

Sixers beklendiği üzere Sacramento'yu farklı geçti..Zaten bana göre bu sene batının en dibinde Sacto olacak.. Gerçekten hiç ışık vermiyorlar..0-4 e geldiler bu mağlubiyetle.. Biz de 2-2 ye geldik ama hiç de önemli değil.. Sadece kazanmamızın şart olduğu bir maçı kazandık.. Bunları kazanamayanı dövüyorlar..

Maçla ilgili dikkatimi çeken tek şey üçlük yüzdemiz oldu..10/13 isabetle, yani %76.9 ile üçlük atmışız.. Yani havaya attığımız toplar bile girmiş herhalde..Lou Williams 1/3 atmasa yüzde ne olurdu bilmiyorum.. Ben Sixers'ı böyle bir yüzde ile hiç izlemedim ya da hatırlamıyorum..

Buradaki bazı kardeşler için bir Nba tanrısı olan Kaan Kural " en iyi şutörü Iggy olan takım v.s '' falan dmeiş bir yerde.. Ben de merak etmesin en iyi şutör o değil diye yazmıştım.. Bu maçın gazıyla söylemiyorum ama iş üçlük atmaksa en iyisi Donyell Marshall.. Geçen senelerden birinde, Torontodayken bize 9 tane mi ne üçlük atmıştı.. Dün gece de 4/5 atmış.. Yarın yine sokamayabiliriz ama en iyi dış atıcımız İguodala da demiyoruz.. Kaan Kural'ın her dediği doğrudur diye bir şey yok yani..

Ben hala kaybettiğimiz Toronto maçındayım..O takıma nasıl yeniliriz hala anlamıyoruz.. Gerçi o gün de onlar böyle şut sokmuştu.. Neyse.. Şimdi iki günlük bir Florida seyahati olacak.. Çarşamba Miami ile perşembe de Orlando ile deplasmandayız.. Buradan 0-2 dönersek benim bütün hayallerim biter herhalde.. Miami geçen seneden iyi evet ama bizim bir iddaamız olacaksa yenmemiz lazım.. Artık sert bir maç kazanmamız lazım..

Üçlük yüzdesi benimde dikkatimi çekti.Bu arada sayıların, asistlerin, reboundların hatta top çalmaların paylaşılması kimsenin double-double yapmaması dikkatimi çekti.Ama övmek için erken bi de Utah ve Orlando maçlarını görelim.

Dünkü maçı inanılmaz rebonud istatistiğine rağmen kimsenin istikrarlı olarak sayı bulamamasından kaybetti 76'ERS.Elton Brand'da rebound konusunda çok etkiliyken [2'si hücum 12] oyunda kaldığı 35 dakikayı sadece 6 sayı 1 asistle tamamlaması ona hiç yakışmadı.Louis Williams,Elton Brand ve Andre Miller skor olarak sezonun en kötü maçlarını çıkardılar.Willie Green'e hiç değinmeyelim.

geliyor ama geriden geliyor )) şu ana kadar bizi memnun edecek bir maç yok.. new york ile sacramento yu yenmek önemli değil.. bu gidişatla hiç bir şey olmaz.. problem ne bilmiyorum.. maçların çoğunu izleyemediğimden bir şey yazmak da zor.. ama sevinmek için sevmedik )) hep destek, tam destek..

Aynen abi sevinmek için sevmedik :p %45 galibiyet oranını yakalarız herhalde sezon sonunda.7-8 den gireriz play-off a sonrada 4-0 ya da 4-1.Ama geçen seneki Detroit'i elimizden kaçırışımız aklıma gelince bir umut ışığı belirmiyor da değil.Neyse daha çok zaman var ama iyi yolda mıyız bilmiyorum.

valla abondone oldum.. kadıköyden döndük, karadağa çarpıldık, sabah uyandık yine mağlup.. transferlerin ve verilen sözlerin gazıyla lige bir hışımla gireceğimizi düşünmüştüm ama bir hışımla girenler başkaları oldu.. sadece 1.5 maç izeyebildim adam gibi..kağıda bakarsan her şey kötü ama neden anlamadım..

bu başlığı açarken kastım şampiyonluk değildi tabii ki ama ilk 4-5 ten play-off a girmek, tur geçmek, daha sert bir takım olmak, conterderlığın ilk adımlarını atmaktı beklediklerim.. ama bu gidişle play-off yapamayız.. kırılganlık nerede bilmiyorum.. napalım.. bekleyeceğiz..

Dün bu satırlardan dile getirdiğim serzeniş yankı buldu, hatta mo cheeks bu başlıkta yazılanları soyunma odasının duvarına astı.. bizim oyuncuların hepsi zaten türkçeyi iyi kullanır.. takım gaza geldi , ilk deplasman galibiyetini aldık.. Kendi sahamızda yenilmemizi hala hazmedemediğim Torontoyu evinde 106-96 yendik..Ribaundlarda yine üstünüz her maç olduğu gibi.. ilk maç toronto yüksek yüzde ile üçlük atmıştı.. bu kez de biz %54 gibi yüksek bir yüzde ile atmışız.. kazanmamız ondandır herhalde..Yarın gece Indıana ile deplasmanda oynayacağız.. Ardından da Oklahoma ile içerde.. Şu maçları kazanıp tekrar ümitlenebiliriz..

Emre Yuksel' Alıntı:
Dün bu satırlardan dile getirdiğim serzeniş yankı buldu, hatta mo cheeks bu başlıkta yazılanları soyunma odasının duvarına astı.. bizim oyuncuların hepsi zaten türkçeyi iyi kullanır.. takım gaza geldi , ilk deplasman galibiyetini aldık.. Kendi sahamızda yenilmemizi hala hazmedemediğim Torontoyu evinde 106-96 yendik..Ribaundlarda yine üstünüz her maç olduğu gibi.. ilk maç toronto yüksek yüzde ile üçlük atmıştı.. bu kez de biz %54 gibi yüksek bir yüzde ile atmışız.. kazanmamız ondandır herhalde..Yarın gece Indıana ile deplasmanda oynayacağız.. Ardından da Oklahoma ile içerde.. Şu maçları kazanıp tekrar ümitlenebiliriz..

Göüzmüz aydın :)