Philadelphia 76ers

Arkadaş zaten 50 yılın başı lottery den 2 numara çektik onda da draft tarihinin en sönük rookieleri geldi. Wall hariç dişe dokunur bir çaylak yok. Fields falan o da taa bilmem kaçıncı sıra, o da anca bir takımın tamamlayıcı parçası olur, yıldız falan olacağını sanmam. Turner zaten patates. O şut mekaniği ile ondan birşey beklememiz hataydı zaten. Beklediğimiz gibi çıksaydı gerçekten müthiş olurdu herşey. Hayırlısı ne diyelim.

Takım müthiş rotasyon yapıyor 1 kişi değil herkes katkı veriyor, bu bağlamda Collins gerçekten iyi iş başarmış. Elton bizdeki en iyi sezonunu oynuyor, iggy belki sayı atmıyor ama savunması ve diğer alanlarda verdiği katkı önemli. Taddeus ve Lou bençten çok verimli, Jodie Meeks iyi bir parca oldu, Holiday bu sezon oldukça verimli. Tahtalara vuralım, maşallah.

Turner yerine Wesley Johnson ya da Paul George'ı seçseniz çok daha faydalı olurdu takıma.Turner ileride geliştirebilir kendini ama şu durumda çok sınırlı bir dış oyuncusu...

Monroe tercihi bile olabilirdi ya da Cousins . En azından pota altını kaparlardı. Turner'ın şut mekaniğiyle yazın basket oynarken bi şut atıyım dedim elimden çıkaramadım topu. Kulağı tutmak için elini başının arkasından geçirmeyi bırak , bildiğin elini bacak arasından geçirip tutmaya çalışmak Turner'ın şut şekli. Tam Marvin Williams vakası oldu sizinki. Gerçi 2. sırayı kim alsa bu adamı seçecekti o da bi gerçek.

Emre'ye katılıyorum..
2010 draftinin kalitesi çok düşük olduğundan 2 numara seçmenin pek bir anlamı olmadı..
Evan Turner başka bir drafte girse belki ilk 20 den bile seçilemezdi ama yapacak bir şey yok..
Yaza Kapono, Songalia, T.Battie'nin kontratları bitiyor..
Sınırlı serbest olacak Thad Young'ı buradan gelecek 7-8 milyonla tutacağız..
Plan bu olmalı.. Young giderse yakar yıkarım ortalığı..
Umarım böyle bir aptallık yapmayız..
Ayrıca fena oynamayan S.Hawes için de bir şeyler düşünülebilir..
O zamana kadar elimizdeki kadro ile savaşa devam.

Üzerimize düşeni yapıp Minnesotta'yı farklı yendik..
Iguodala triple-double..6 kişi çift hane yine..
Elton Brand büyüksün..

New York da Cleveland'a yenildi..
Pazar akşamı biz GSW konuk ediyoruz, York ise Atlanta deplasmanında..
Aramızda yarım maç fark var..
Bugün,yarın 6. sıraya biz çıkıyoruz..
Eli kulağında..

Emre abi , Kaan Kural'ı arkasına aldı 76ers ekibi..Gece NBA Stüdyo'da iyi övdü -ki hakediyorlar bence de..
Kısacası 2011 yılı yaradı bu takıma desek yalan olmaz..

NBA Stüdyo'yu bende izledim Kaan Kural doğru şeyleri söyledi. :) Rotasyon, takım oyunu çok iyi takımda sadece tek eksik bir lider oyuncu eksikliği. Kritik anlarda mesela topu eline verip bekleyeceğimiz bir adam yok. GSW'den Monta Ellis'i şu takımda görmeyi çok isterdim. Hakkı verilmeyen underrated bir oyuncudu bana kalırsa Monta. GSW'de oynuyor diye yaptıkları pek dikkate alınmıyor ama bence öyle değil. Tabi Monta'yı alamayız o başka. :)

Dünkü maç son anlara kadar başabaş gidiyordu fakat Iggy bir ara ipleri eline aldı 2 basket ile farkı 5e çıkardı. Daha sonra serbest atışlardan geldi sayılar ve 11 farklı bir galibiyet geldi. Iggy'nin bu oyunu beni oldukça sevindiriyor. Dün sayı, asist, ribaund hepsini yaptı triple oldu ama daha önceki çok skor üretemediği maçlardaki takım oyunu ve egosuz oyunu onu daha değerli kılıyor. Eskisi gibi sürekli şut atan, attığında skor üreten, kaçırdığında da potalara işkence yapan Iguodala yok.

Knicks'in yenilmesi de galibiyete krema oldu. Onlar Atlanta deplasmanına gidecek orada da Hawks'tan birşeyler bekliyoruz. :)

Iggy son reboundu cekip triple double i yapinca salon costu, o yorgunlukla ben dikkat etmemistim sonra farkettim. Persembe Ed Stefanski ile 2 saat toplanma sansimiz oldu, durmadan calismaya devam... 1 Game at a time...

Iggy son reboundu cekip triple double i yapinca salon costu, o yorgunlukla ben dikkat etmemistim sonra farkettim. Persembe Ed Stefanski ile 2 saat toplanma sansimiz oldu, durmadan calismaya devam... 1 Game at a time...

yapın baba toplantıları..
toplantı yapın, barbekü partisi yapın, idmanda doğum günü kutlarken neşeli anlar yaşansın..
oyuncuların idmanda moralli oldukları gözden kaçmasın.

hep böyle oynamak , hep böyle mücadele etmek şartıyla her şey serbest.
isterseniz eskiden olduğu gibi idmanda 10 dk sigara molası verin..
Iguodala da antremanlara kasketle çıkabilir.. Hepsine eyvallah..

Bu akşam GSW yi yenmek şart.. Şaka yapacak zaman değil.
İşin ucunda bir de Eser Atalay'a sataşma var..
Affetmeyin sakın.

Emre abi , Kaan Kural'ı arkasına aldı 76ers ekibi..Gece NBA Stüdyo'da iyi övdü -ki hakediyorlar bence de..
Kısacası 2011 yılı yaradı bu takıma desek yalan olmaz..

bizim en geç yatışımız 12 olduğu için artık çok izleyemiyorum..
zamanında franchiseımızı yerden yere vuran birisinin sözlerini ciddiye almıyoruz..
bugün iyi der, yarın kötü der..
ciddiye aldığımız bir insan değil.

Hay senin Monta Ellis gibi ya. Adam tam bir underrated, diğer sayfada yazmıştım.
Son 14 saniyede 104-100 öndeyken 1 3lük attı 104-103.
Daha sonra 106-103 ken bir 3lük daha maçı uzattı. 27 sayı. 4te0 3lükken en kritik anda 2 tane attı.

Iggy 12 sayı 9ribaund 9 asist Triple'a koşuyor yine ama maçı kazanalım önemli olan o.

Neyse ki uzatmada sürprize izin vermedik ve 125-117 galip ayrıldık maçtan.
Iggy bu maçta da triple double'u yaptı. 15 sayı 11 ribaund 10 asist. Helal koçum.
Bizim Turner da bençten 20 sayı 7 ribaund 3 asist ile oynadı. Maçın sonları ve uzatmalarda skor yükünü çekti baya.
Holiday 16 sayı 8 ribaund 7 asist.

Benç katkısı müthişti. Turner 20, Lou 20, Young 19, Speights 8 sayı.
Knicks Hawks'a kaybetmedi, takibimiz sürüyor.

Knicks Hawks'a kaybetmedi, takibimiz sürüyor.

Knicks'i geçelim derken, Knicks ile beraber Atlanta'yı geçeceğiz herhalde..
Çocuklar, 3 / 3 dedik, bir tek Indıana deplasmanımız kaldı..
Zor olduğunu biliyorum ama sıkın dişinizi biraz. Son 1 ayımız..
Hadi koçlar.. Bekleme yapmayalım, sağlı sollu ilerleyelim.
Haftaya da 5 maçlık batı turnemiz var ama korkmuyoruz.. Onlar korksun..
Son 20 maçımızın 15 ini kazandık..
New York'un yarım maç, Atlanta'nın 4,5 maç gerisindeyiz..
Knicks çok sallanmıyor ama Hawks zangır zangır titriyor..
Neden olmasın.

bu gece utah bir güzellik yapsa hoş olur...
ama pek umut yok ordan açıkcası...
kaptırdık geliyoruz...
yarı finale kadar yolumuz var...

uahauh Emre tebrikler yenmişiniz ,Warriorsu yenmek bu ara para etmiyor ama
Sixers ın play-off da birinci turu geçmesi yüzde 1-2 ihtimal oda çok ters şeyler falan olursa orlando ile eşleşilirse falan yoksa Miami Boston ve Chicago süpürebilir veya 1 tane nazar boncuğu verir

uahauh Emre tebrikler yenmişiniz ,Warriorsu yenmek bu ara para etmiyor ama
Sixers ın play-off da birinci turu geçmesi yüzde 1-2 ihtimal oda çok ters şeyler falan olursa orlando ile eşleşilirse falan yoksa Miami Boston ve Chicago süpürebilir veya 1 tane nazar boncuğu verir

orlando veya atlantayı alacağız karşımıza..
olmadı chicago..
miami-boston istemiyoruz.
miami ile millet dalga geçiyor ama ben istemem play off zamanı o kadar canavarı karşıma..
büyük ihtimalle atlanta ve orlando play off'ta patlar..

Evet istediğimiz üçte üçü aldık..
Indiana deplasmanında da galip çıktık..
Arada Dallas olmasa 8 maçlık bir galibiyet serimiz olacaktı..
Bu akşam Oklohoma ile içeride oynuyoruz, New York ise Memphis deplasmanında..
Benim çok çekindiğim maçlardan birisi.. Bu kadar maç ve galibiyet üzerine Durant ve Westbrook'a karşı 1 saniye bile maçı boşlama şansımız yok..
Yenilirsek üzülürüm ama şaşırmam.. Aslanlarımız kaybetseler de başlarımızın tacıdır bu dakikadan sonra.

Bu arada bir kaç gündür yazdığım gibi Atlanta için de büyük tehdit var aslında..
Onlar 5. koltuğunda rahatız sanmasınlar.. Son 1 aylık performanslara bakılırsa ve böyle giderse hem New ork, hem de Philly geçer Hawks'u ki özellikle York un büyük fikstür avantajı var bundan sonra..

Son durum;

5-Atlanta 37-27
6-N.York 33-29
7- Philly 33-30

Eksik maçımızı kazansak aramızda sadece 3 galibiyet var ve önümüzde 18-19 maç. Önlerindeki ilk maç da Chicago bu arada Hawks'un.. Cuma akşamı Boston'ı ağırlamadan önce şu Oklahoma maçını koparabilirsek süper olacak..

Durant'e karşı Iggy'e güveniyorum. Tabi zor maç ama içeride oynuyoruz önümüzdeki 2 maç Thunder ve Celtics içerde 1inden galibiyet bekliyorum ben.
Son 21 maçta 16-5'iz aman nazar değmesin.