Philadelphia 76ers

Re: Philadelphia 76ers yeniden geliyor..

Siz gidin ben vazgeçtim :) bu arada rocky filmindeki o merdivenler, meydan phillyde yanlış bilmiyorsam, biz atlanta deplasmanına gidiyoruz..

Boston ve New York maçlarından sonra, pazar akşamı da Toronto ile hazırlık maçı yaptık ve 85-79 kazandık.. Hazırlık maçı da olsa, lig içinde direkt rakibimiz olacak, kendi grubumuzdan bir takımı, kendi sahasında 79 sayıda tutmuş olmak iyi..Çift haneli sayı atan 5 oyuncunun olması iyi.. Bunların içinde Young ve Speights olması iyi.. Yalnız A.Miller ın 1/10 la şut kollanması ve Dalembert in 0/4 ile 0 sayı ile maçı bitirmesi kötü.. A.Miller çok iyi bir guard ama nasıl bu kadar kötü bir şutör anlamıyorum.. Stormile Swift gibi, Darius Miles gibi şut atıyor..

Rakibimizde de çok sevdiğimiz w.solomon var biliyorsunuz..12 sayı 6 asist fena değil.. Yalnız Toronto kağıt üzerinde çok zayıf görünüyor.. Bu sene New Jersey de geçen seneden iyi olacağa benzer.. New York da geçen seneki gibi olmaz.. Yani istese de o kadar kötü olamaz.. Atlantik de dengeler değişecek.. Toronto şamar oğlanına dönerse şaşırmamak lazım.. Öyle birinci sıradan Bargnani yi seçip, takımı baştan aşağı avrupalılarla doldurmak da çözüm değil.. Chris Bosh u bir kenara koyarsak J. O'Neal ın ne oynayacağı belli değilken bu takımın hali meçhul.. Bence en çok da Calderon a güvendikleri için yanacaklar ama bakalım.. Bu sadece bir öngörü..

Knicks gelkiyor okadar diyorum. D'antonio basketbol oynatıyor takıma. Eğer oyuncular saçmalamazlar en kötü playoff yapar bu sene Knicks. Çok sayı yediğine bakmayın savunma yapmaya çalışıyorlar. Curry yok ondan galiba. :) Duhon'un da ön alanda iyi savunmacı olması avantaj. Bu sene çok smaç, boş üöçlük görecez Knicks'ten.

Emre Yuksel' Alıntı:
Siz gidin ben vazgeçtim :) bu arada rocky filmindeki o merdivenler, meydan phillyde yanlış bilmiyorsam, biz atlanta deplasmanına gidiyoruz.. .

Evet o meydan phillyde ondan dedim emre abi gidek resim cektirek diye 8)

Gökçe ne çok gelen varmış :) Bir Philly geliyor dedim, ortalık karıştı.. Gelsin abi, başımızın üstünde yeri var her gelenin.. Ben Knicks i hiç sevmem ama iddaalı bir takım olmasına sevinirim.. Gerçi orda öyle büyük bir enkaz varki, kaldırmak hiç kolay olmayacak.. yine de coach dolayısıyla çok fark edeceklerine, en azından son 3-4 seneki gibi paspas olmayacaklarına eminiz..

Aslında bu sene Atlantik grubuna çok dikkat etmek lazım..Son şampiyon Boston burada... Toronto yu bir kenara bırakırsak, Jersey, Knicks ve Sixers geçen seneden iyi olma adına off season da önemli adımlar atmışlar.. Kenara koyduğumuz Toronto da J.O neal ı almış.. Bence burası dengeli bir grup olacak..

Hepimizin Philadelphia sevdası depreşti :) Kıvılcımı sen çaktın abi neden vazgeçiyosun?Atlanta'dan klüp uçağının bagajına falan saklanırız öyle döneriz Philadelphia'ya.

Erdem Yazıcı' Alıntı:
Hepimizin Philadelphia sevdası depreşti :) Kıvılcımı sen çaktın abi neden vazgeçiyosun?Atlanta'dan klüp uçağının bagajına falan saklanırız öyle döneriz Philadelphia'ya.

ölmek var dönmek yok gidicez sehrimize emre abi sensin bizim büyügümüz öncümüz :)

yok abi.. bundan sonra ciddi olacağız.bazı arkadaşlarımız yanlış anlıyor. atlantaya gitmek falan yok :) içerdeki maçlarla idare ederiz, phillydeki maçlar yeter bize:) zaten bu eser atalay da su kaynattı resmen.. onun ipiyle kuyuya inilmez..

GM Stefanski, T.Young ve J.Smith ile sözleşme uzattıklarını ve sözleşmedeki takım opsiyonunu kullandıklarını açıkladı.. T.Young hazırlık maçlarında göze batmıştı.. J.Smith de geçen sene başarılı idi ama sanıyorum bu sene hiç oynamayacak sakatlığı nedeniyle..

Emre Yuksel' Alıntı:
yok abi.. bundan sonra ciddi olacağız.bazı arkadaşlarımız yanlış anlıyor. atlantaya gitmek falan yok :) içerdeki maçlarla idare ederiz, phillydeki maçlar yeter bize:) zaten bu eser atalay da su kaynattı resmen.. onun ipiyle kuyuya inilmez..

Abi suc sende neden sehrine yakısan sekilde davranmıyosunki :) bizden degılse samimi olmıcan gasp edicen harac alıcan biz bize yeteriz abim birde eser abi phılly olarak onuda gecen sene play offlarda gördük :) fazlaya gerek yok

bu gece Phila ile oynuyor Knicks. Nba tv de vermesi muhtemel. İzlemek lazım. :)

her maçı vermez öyle NBA TV , rating meselesi biraz..populariteyle alakalı misal New York-Lakers maçı olsa vermesi banko olabilirdi tabi..lakin tutupta Sixers maçını vermezler..aynı saatte başlayan bi Sacto-Lakers maçı varsa Lakers maçı tercih edilir..sorun etmemek lazım :)

Emre verecek program öyle gösteriyor. gelme şu Lakerslıların gazına. :)

yok yahu gökçe.. takılıyorum sadece.. verse ne olur vermese ne olur. o saatlerde maç izleyemiyoruz artık.. öğrencilik zamanlarımızda kaldı o güzel nba tv geceleri :)

Bu arada Knicks'den de rövanşı almış bulunuyoruz..116-109 luk skor da baya şişkin.. Attığımız da çok, yediğimiz de.. Sonuçta Sixers, bir Denver değil.. 109 sayı yediğimiz çoğu maçı kazanamayız.. Bu sonucun neden kaynaklandığı da belli.. İlk 5 oyuncularımızı , ilk Knicks maçına göre daha fazla oynatmışız..

Şimdi 2 maç üst üste Cleveland ile oynuyoruz.. İçeride ve dışarıda.. Doğunun 3 büyüğünden biri.. Gerçekten iddaalı olup olamayacağımızı görmek adına iyi bir test..

Yokmu hiç gelisme :) tamam makara yapmıyoruz artık ama gelismeleri yazalım!!!Bir kendini bilmez için surda egleniyoduk ondan olduk 5 kurusluk keyfimizi 3 kurusa kacıranlara helal olsun !!!

Önemli bir şey yok görünüyor Volkan. Bu gece Cleveland ı ağırlıyoruz, yarın akşam da New Jersey ile oynayacağız.. Sonra lig başlıyor zaten.. Beklemedeyiz..

pre-season maçları bitti..7 maçın 4 ünü kazandık.. Boston, Toronto, New Jersey ile birer maç yapıp kazanırken, Knicks ile yaptığımız 2 maçın 1 ini kaybettik ama çok önemli değil.. Tek kötü yan, Cleveland a yaptığımız 2 maçı da 7 ve 8 sayılık farklarla kaybetmiş olmamız.. En azından birini kazansak iyi olurdu.. Konferansın en iyi 3 takımından biriler ve sene içinde sık sık karşılaşacağız..

Çarşamba ve cuma günü sırayla Toronto ve New York u konuk ederek ligi açıyoruz.. Sonraki maçlarımız atlanta(deplasman) , sacramento ve miami(deplasman).. sonra orlando deplasmanı var.. eğer herkesin söylediği gibi bu sene iddaalı bir takım olacaksak, ilk beş maçta kendimizi göstermeliyiz.. Bana göre 5-0 , bilemedin 4-1 başlamamız gerek.. Bakalım hayaller , ne kadar gerçekleşecek..