Philadelphia 76ers

Re: Philadelphia 76ers yeniden geliyor..

Toronto'nun kadrosu çok sağlam oldu.

Pota altı Bosh ve Jermain Phil76'a çok ağır basacaktır ve büyük olasılıkla lige mağlubiyetle başlayacaksınız.

Burak Barut' Alıntı:
Toronto'nun kadrosu çok sağlam oldu.

Pota altı Bosh ve Jermain Phil76'a çok ağır basacaktır ve büyük olasılıkla lige mağlubiyetle başlayacaksınız.
babalarına küfretsen moralleri daha kötü bozulmazdı. :)

Erdal nolur sen bu topice yazma pasam surda 5 kurusluk keyfımız var 3 kurusa kacırma gidin acın kendınıze topic yazısın !!! lütfen

76ers'tan ne köy olur ne kasaba bence.Bana kalırsa hala bu ligde şansları yok.Tek şansları karşılaşacakları takımların kadrolarının oturmamış olma ihtimali böyle olursa sezona iyi başlaayabilirler fakat öbür türlü pek ihtimal vermiyorum.

Doğan SAĞLAM' Alıntı:
76ers'tan ne köy olur ne kasaba bence.Bana kalırsa hala bu ligde şansları yok.Tek şansları karşılaşacakları takımların kadrolarının oturmamış olma ihtimali böyle olursa sezona iyi başlaayabilirler fakat öbür türlü pek ihtimal vermiyorum.

Geçen gün Kaan Kural'ı dinledim adamın dediği aynen söz şu ' Bir takımın en iy işutorü Igodalaysa gerisini varın siz düşünün' =)

[quote
babalarına küfretsen moralleri daha kötü bozulmazdı. :)[/quote]

allaha şükür daha bir delikanlı çıkıp babamıza küfredemediği için moralimiz bozulmuyor, ama sen bu konuılarda yorum yaptığına, bunu gündeme getirdiğine göre babaya küfredilmenin ne olduğunu biliyorsun.. geçmiş olsun, umarım bir daha yaşamazsın böyle şeyler..

Burak Barut' Alıntı:
[quote="Doğan SAĞLAM":1hlj8i8c]76ers'tan ne köy olur ne kasaba bence.Bana kalırsa hala bu ligde şansları yok.Tek şansları karşılaşacakları takımların kadrolarının oturmamış olma ihtimali böyle olursa sezona iyi başlaayabilirler fakat öbür türlü pek ihtimal vermiyorum.

Geçen gün Kaan Kural'ı dinledim adamın dediği aynen söz şu ' Bir takımın en iy işutorü Igodalaysa gerisini varın siz düşünün' =)[/quote:1hlj8i8c]

kaan kural nba ciliği böyle bir şeydir zaten.. siz rahat olun en iyi şutörü ıggy değil bu takımın..daha iyileri var..

Volkan Ozger' Alıntı:
Erdal nolur sen bu topice yazma pasam surda 5 kurusluk keyfımız var 3 kurusa kacırma gidin acın kendınıze topic yazısın !!! lütfen

volkan ben bunu anlatamadım arkadaşa.. babamıza küfretseler moralimiz daha fazla bozulmazmış.. boyundan büyük laflar edip duruyor..kendisiyle 2 gün dalga geçtik burada jamie o'hara diye bir genç var falan diye.. daha ona uyanamadı bizim anamızı babamızı karıştırıyor..

tamam kardeşim.. philly gelmiyor, yine başarısız olacağız, play-off yapmayacağız.. siz rahat olun ama Allah rızası için bizim yazdıklarımıza kulp takmayın.. biz sonuncu olacak bir takımı konuşmak istiyoruz burda.. siz de düşündüğünüzü yazın ama bizim yazdıklarımıza cevap vermek zorunda hissetmeyin kendinizi..

Emre Yuksel' Alıntı:
[quote="Burak Barut":mcwabjrs]
Geçen gün Kaan Kural'ı dinledim adamın dediği aynen söz şu ' Bir takımın en iy işutorü Igodalaysa gerisini varın siz düşünün' =)

kaan kural nba ciliği böyle bir şeydir zaten.. siz rahat olun en iyi şutörü ıggy değil bu takımın..daha iyileri var..[/quote:mcwabjrs]

Valla rookilerden şutor bulduysanız bravo ne diyim benim bildiğim Kaan Kural'ın bu söylediği doğru bu sefer.
76ers bikaç yıl daha beklesin tek şansınız çok iyi bir dönemde draftlarda 1 veya 2 numarayı kapmanız olabilir.Tabi iş bunlada bitmiyor iyi takaslarla iyi bir takım kurulmalı.Evet şu anda 1-2 tane geleceği açık oyuncunuz var ama onları etrafında toplicak adam Igodala ise işte orda büyük bir boşluk kalır.

Sehrimiz kötü,Takımımız kötü,Biz kötü,Topicimiz kötü aman siz iyi olun vede rica ediyoruz biz kötüleri bas basa bırakın :) ama herkes kollasın sezon boyunca kendisini bukadar kötü bir arada olunca ne olur ne olmaz bilemem :)!!!

bence ''şutörü yok , o zaman at çöpe'' demek çok yanlış bir tabir yani bir çok takımda şutör çok yok ya da ne şutörler var 5 dk. oynamak için koçun gözüne bakıyor...
bana kalırsa philly ortalama bir derece yapacak fakat bu kadar kısa ''şutörü yok'' diyip kestirip atmak da çok saçma bence...hadi her şeyi geçtim takas ile bir şutör de pekala alınabilir bene bu kadar büyütmeye gerek yok...76ers'in başarısız olacağı kesin olan tek bir yer var o da 2k9 :p :p :p

Zaten ben şutör yok diye boş verin bu takımı demedim.
1.si takımda lider göremedim zor zamanda sadece Elton Brand(ki bence presezonda pekte başarılı değildi)'e mi bakacaklar yoksa denildiği gibi şutu istikrara kavuşamaayan İgodala'yamı?
2.si dediğim gibi dişarıyı çok kuvveti bulmuyorum bari içerisi sağlam olsun defansta belki ama hücümda içeriside çok işlevsel değil Dalembert ve Theo Ratliff hücümda ne yapabilirler?Kaldıki Ratliff defanstada bence çok baarılı değil.Yada çaylak Marreese Speights'in ellinemi bakacaklar hazırlık dönemindeki 2 maçında gayet iyi oynamıştı ışık var ama hem fizik olarak 4 numaraya daha yakın olması hemde tecrübesizliği onu istikrarlı ve güvenilir kılmıcaktır.

SONUÇ: 76ers Miller,Elton ve İgodala odaklı bir takım olacaktır bu sezon.İçeri çok top ineceğini zannetmiyorum genelde 1-2-3 numra kaynaklı post ve yüksek post şutları bekliyorum.Farkı yaratabilecek yegane isim ise genç Miller.Zaman zaman o asistleriyle uzunları havaya sokarsa o maçlarda değişik bir takım izletir taraftara ama onun dışında dediğim gibi 2 önemli mevkiinde sıkıntı yaşayacağını ve ilk 5 oyuncularının yerini aratmıcak veya yeterince idare edebilecek bir beanchinin olmadığını görüyorum.

Sezona hızlı girmemiz lazım, kendi grubumuzdaki takımlarla oynayacağımız maçları kazanmamız lazım dedik ilk maçta kendi sahamızda torontoya kaybettik.. maçı izleyemediğim için bir yorum yapmak zor ama istatistiklere bakınca şut yüzdelerindeki gariplikler de gözden kaçmıyor.. yani bizim % 34 ile şut atmamız, toronto nun % 62 ile üçlük atması çok normal değil.. Yani ribauntlarda 56-33 üstün olan bir takım , rakibini hiç zorlayamadan, sıradan bir takıma yeniliyorsa ortada bir gariplik vardır.. Kağıda göre Chris Bosh u durduramamışız.. Zaten Delambert ile durdurulabilecek uzunlar NBA de değil Polonya iginde oynuyor.. Sonuçta kaybetmişiz.. Bana göre Torontodan hiç bir şey olmayacak.. Bu maç bizim gücümüzü göstermek açısından referans ise bizden de hiç bir şey olmaz.. Umarım sadece kötü oynadığımız , kötü şut attığımız bir maçtır.. Şu gerçek ki % 33 le şut atarak hiç kimseyi yenemezsiniz.. Maçı izlemeden söylenecek daha fazla bir şey yok..

tüm phillies tayfasını 28 sene sonra (emre ilk defa gördü :) ) kazandıkları tartışmalıda olsa world series için kutlarım,sixersında şu basketbolla bırak ilersini play-off u görmesini küçük alamet sayacağımı bildiririm bugünden :)

Eser Atalay' Alıntı:
tüm phillies tayfasını 28 sene sonra (emre ilk defa gördü :) ) kazandıkları tartışmalıda olsa world series için kutlarım,sixersında şu basketbolla bırak ilersini play-off u görmesini küçük alamet sayacağımı bildiririm bugünden :)

küçük alamet sayarsan kimse bir şey anlamaz, bari küçük kıyamet say :))

rib. da 56-33 üstünlük çok abartıydı gerçekten..ilk periodda ise 22-5 gibi ezicidi..riboundlar da bu kadar ezip to'da 17-9 önde olursan kaybetmek doğal,çok top kaybettiler..geçen senede böyleydi gerçi PHI..bu senede 82 maçın 60'ında üstün olurlar bence rib. da , Dalembert ve Elton bırakmazlar uçanı kaçanı..lakin bu 3pt yüzdeleri bu civarlarda dolaştığı sürece play off hayalden öteye geçemez sanki..

Jo vs Bosh itina ile efsane bitirir A.Ş 8) :p

Vay be ne cok phlıy`ın den yarası olan varmıs bütün forum phıy düsmanı imisde haberımız yokmus!!!

Volkan Ozger' Alıntı:
Vay be ne cok phlıy`ın den yarası olan varmıs bütün forum phıy düsmanı imisde haberımız yokmus!!!
Volkan benim Phi ile sorunum yok makarasına yazdım. :)

Ama Jo'nun böye başlaması mutlu etti beni orası ayrı.